Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że tutaj w WPMU DEV jesteśmy wielkimi fanami sieci WordPress Multisite.

Używamy Multisite do zasilania naszej edukacyjnej platformy blogowej Edublogs. Rozwijamy niektóre z najpopularniejszych wtyczek Multisite. Osobiście prowadzę trzy oddzielne sieci Multisite, z których każda wykonuje inną pracę.

Multisite to fantastyczne narzędzie samo w sobie, ale dostępne są pewne wtyczki, które sprawiają, że jest jeszcze lepszy. Napisaliśmy wiele o wtyczkach dla wielu witryn, w tym ostateczną listę najlepszych wtyczek dla wielu witryn, ale tutaj skupię się na wtyczkach, które pomagają administratorom sieci.

Więc jeśli administrujesz siecią wielostanowiskową, od prywatnej sieci trzech blogów po dochodową sieć tysięcy witryn stworzonych przez użytkowników, które wtyczki ułatwią pracę?

Oto wtyczki, których używam i które uważam za niezbędne dla każdego administratora wielostanowiskowego.

 • Ulepszenia Multisite

  Jest to jedna z najbardziej pomocnych wtyczek, które instaluję w moich sieciach. Dodaje mnóstwo funkcji do stron administratora sieci, w tym:

  • Ulepszenia wtyczek: Link” Dodaj nowy ” w menu administratora sieci i lista wtyczek witryn aktywowanych na ekranie wtyczek administratora sieci.
  • Ulepszenia motywu: Sprawdź, które motywy znajdują się w poszczególnych witrynach na ekranie motywy administratora sieci.
  • Dodatkowe elementy na pasku Menu administratora sieci: Zarządzaj SEO i przejdź od razu do aktualizacji.
  • Wyświetl identyfikator swoich witryn na ekranie administratora sieci: To tylko normalnie możliwe przy odrobinie śledztwa.

  Dla mnie najbardziej przydatną funkcją jest możliwość sprawdzenia, które witryny używają jakich wtyczek. Kiedy aktualizuję wtyczki, mogę łatwo zobaczyć, które strony są aktywowane, a które w związku z tym muszę przetestować.

  Interesują Cię ulepszenia wielostanowiskowe?

  Dowiedz się więcej
 • Multisite Language Switcher

  Czysta i łatwa w użyciu wtyczka, która doda wielojęzyczną funkcjonalność do sieci WordPress. Działa zarówno z subdomenami, jak i konfiguracjami podkatalogów. Multisite Language Switcher umożliwia dodawanie tłumaczeń stron, postów, tagów, kategorii, niestandardowych typów postów i niestandardowych taksonomii.

  Jest również kompatybilny z edytorem Gutenberg i ma własny niestandardowy blok. Ma wsparcie dla dodania 239 symboli flagi kraju i 28 różnych języków (w tym odmian).

  Interesuje Cię Multisite Language Switcher?

  Dowiedz się więcej
 • Przełączanie Użytkowników

  Ta wtyczka jest pomocna, jeśli zapewniasz wsparcie menedżerom witryny lub innym użytkownikom sieci. Pozwala szybko i łatwo przełączać konta użytkowników, dzięki czemu można dokładnie zobaczyć, co widzi inny użytkownik w sieci bez konieczności logowania się na swoje konto.

  Jest to jeszcze bardziej przydatne, jeśli dodano dostosowania do ekranów administratora dla administratorów witryny, których nie widzisz jako administratora sieci. Po zakończeniu obsługi użytkownika przełącz się z powrotem na własne konto, aby ponownie uzyskać dostęp do ekranów zarządzania siecią.

  Zainteresowany zmianą użytkownika?

  Dowiedz się więcej
 • Asgaros Forum

  Forum to świetny sposób na zapewnienie wsparcia dla administratorów podwitryn. Ułatwia im to tworzenie wątków wsparcia, na które ty i wszyscy inni użytkownicy w Twojej witrynie możecie odpowiadać.

  Asgaros Forum to idealna wtyczka do dodawania zoptymalizowanego, bogatego w funkcje forum dyskusyjnego do twojej witryny WordPress. Jest łatwy w konfiguracji, super szybki i doskonale integruje się z WordPress Multisite. Po skonfigurowaniu możesz mieć forum dyskusyjne, na którym możesz pozwolić wszystkim użytkownikom sieci na interakcję ze sobą. Obejmuje to posiadanie osobnego sub-forum do zbierania zgłoszeń.

  Interesuje Cię Forum Asgaros?

  Dowiedz się więcej
 • Multisite Content Copier

  Czy kiedykolwiek potrzebowałeś skopiować zawartość jednej witryny w sieci na nową? Jeśli próbowałeś użyć importera WordPress, być może stwierdziłeś, że proces ten trochę trwał.

  Wtyczka WP Multisite Content Copier pozwala kopiować całą zawartość z jednej strony do drugiej i nie ogranicza się tylko do podstrony. Możesz skopiować zawartość do wszystkich witryn w sieci.

  Możesz użyć tej wtyczki, aby przyspieszyć tworzenie nowych witryn, konfigurując grupy szablonów, które mają tę samą zawartość: Utwórz witrynę w jednej z tych grup, a będzie ona automatycznie zawierać zawartość dla tej grupy. Przydatne, jeśli prowadzisz sieć społecznościową lub biznesową i potrzebujesz, aby wszystkie witryny zawierały typowe treści, takie jak informacje o sieci, informacje prawne lub strony o społeczności lub firmie.

  Interesuje Cię Multisite Content Copier?

  Dowiedz się więcej
 • NS Cloner

  NS Cloner plugin for WordPress to clone Subsites on a Multisite Network

  Wtyczka NS Cloner klonuje każdą istniejącą witrynę w sieci WordPress. Sklonowana strona będzie całkowicie identyczna z oryginalną.

  Zachowuje wszystkie ustawienia i zawartość sklonowanej witryny, nawet dokonując inteligentnych zamienników, gdy jest to konieczne. Tworzenie nowych witryn dla klientów w sieci Multisite to pestka z NS Cloner.

  Zainteresowany NS Cloner?

  Dowiedz się więcej
 • WP Ultimo

  WP Ultimo is a great plugin for managing multisite

  Jeśli chcesz zarabiać pieniądze z sieci Multisite, to jest to najlepsza dostępna wtyczka. Pozwala na prowadzenie strony jak WordPress.com lub Edublogs.org, pozwalając użytkownikom tworzyć własną witrynę, a następnie dodawać płatne aktualizacje, takie jak wtyczki, motywy, dodana pamięć i zmapowane domeny niestandardowe.

  Pomaga oferować opcje aktualizacji i / lub plany płatności dla użytkowników sieci i sprawia, że aktualizacja jest bardzo łatwa. Możesz włączyć płatności, Pakiety, a nawet zezwolić na płatności za integrację lub wsparcie produktów innych firm. Wszystko jest konfigurowalne, co oznacza, że możesz dostosować do swoich potrzeb i dodać własny branding.

  Zainteresowany WP Ultimo?

  Dowiedz się więcej
 • WP Multi Network

  Czy administratorzy witryny mogą używać ich witryny do zarządzania własną podsiecią w sieci głównej?

  Może to brzmieć jak coś, co doprowadzi Cię do króliczej nory, ale odpowiedź brzmi: tak. Wszystko, co muszą zrobić, to użyć wtyczki WP Multi Network.

  Zainstaluj i aktywuj wtyczkę w swojej sieci. Następnie można aktywować sieci w poszczególnych witrynach, przy czym każda sieć ma własną domenę i własny zestaw witryn. Możesz także przenosić witryny między różnymi sieciami. Dodatkowo możesz zainstalować wtyczki i motywy dla każdej sieci.

  Interesuje Cię WP Multi Network?

  Dowiedz się więcej
 • Dodatki Do Paska Narzędzi Multisite

  Jeśli ulepszenia dodane do paska narzędzi przez wtyczkę rozszerzenia wielu witryn nie są dla ciebie wystarczające, nie szukaj dalej niż ta wtyczka, która daje Ci jeszcze więcej.

  Dodaje wiele poziomów nawigacji do paska narzędzi administratora Menedżera sieci, co oznacza, że możesz uzyskać dostęp do ekranów wtyczek i motywów, ustawień i ekranów administracyjnych dla witryn w sieci, wszystko bez opuszczania wygody paska administracyjnego.

  Interesują Cię Dodatki do pasków narzędzi Multisite?

  Dowiedz się więcej

Streszczenie

To dziewięć z moich ulubionych wtyczek do zarządzania siecią z WordPress Multisite. Korzystanie z nich sprawi, że Twoja sieć będzie bardziej wydajna i ułatwi Ci pracę jako administrator sieci. Pomogą Ci zarabiać pieniądze z twojej sieci. Co ważniejsze, pomoże również użytkownikom. Zwiększ usługi i doświadczenie, które zapewniasz swoim użytkownikom dzięki tym niesamowitym wtyczkom Multisite.

Czy korzystałeś z którejś z powyższych wtyczek, aby poprawić swoje doświadczenie administratora sieci? Czy masz jakieś inne wtyczki do polecenia? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…