Chcesz stworzyć sklep internetowy? Czy jesteś zdezorientowany, czy używać BigCommerce, czy WooCommerce?

Jeśli tak, to nie jesteś sam.

WooCommerce i BigCommerce to dwie najpopularniejsze platformy e-commerce na rynku. Konkurencja jest ostra, ale obie mają swoje plusy i minusy.

W tym artykule porównamy BigCommerce vs WooCommerce i pokażemy różnice między nimi, dzięki czemu możesz wybrać najlepszą platformę dla swoich potrzeb.

BigCommerce vs WooCommerce - Full eCommerce Platform Comparison

Czego szukać na platformie eCommerce?

Zanim zaczniemy nasze porównanie WooCommerce vs BigCommerce, omówmy kilka ważnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze platformy eCommerce.

 • Łatwość użycia – Wybrana platforma powinna być łatwa w użyciu i przyjazna dla początkujących, dzięki czemu możesz szybko poradzić sobie z problemami w razie potrzeby.
 • Budżet – Jeśli chcesz uruchomić swój sklep z ograniczonym budżetem, powinieneś sprawdzić początkowy koszt uruchomienia strony internetowej. Sprawdź również cykliczne (roczne lub miesięczne) wydatki.
 • Metody Płatności – Sprawdź, czy platforma obsługuje bramki płatności, których chcesz użyć. Lepiej jest wybrać platformę, która obsługuje wiele bram.
 • Skalowalność – Upewnij się, że platforma ma możliwość skalowania do swoich potrzeb, gdy twój sklep rośnie.
 • Wsparcie – Powinien oferować niezawodne wsparcie, aby natychmiast rozwiązać każdy problem.

Są to podstawowe wymagania, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu rozpoczęcia działalności eCommerce. Poza tym możesz potrzebować dodatkowych funkcji do zarządzania fakturami, podatkami, zarządzaniem zapasami, wysyłką, SEO itp.

Mając to na uwadze, porównajmy, jak WooCommerce i BigCommerce wypadają w stosunku do tych wymagań.

Spis treści-BigCommerce vs. WooCommerce

 • Przegląd
 • Łatwość użycia
 • Porównanie kosztów
 • Opcje płatności
 • Integracje i Dodatki
 • Skalowalność
 • Wsparcie
 • Wniosek: BigCommerce vs WooCommerce-co jest lepsze?

Przegląd-WooCommerce vs BigCommerce

Jak wspomnieliśmy powyżej, WooCommerce i BigCommerce należą do najlepszych platform eCommerce na rynku.

Według statystyk technologii eCommerce z BuiltWith, WooCommerce jest najpopularniejszą platformą eCommerce, która obejmuje 21% całego rynku eCommerce. Ten sam raport pokazuje BigCommerce jako piątą popularną platformę używaną przez 3% wszystkich witryn e-commerce online.

Jeśli porównasz wyszukiwane hasła “BigCommerce” i “WooCommerce” z trendami Google, możesz zobaczyć podobny trend ” zainteresowania w czasie.’

BigCommerce vs WooCommerce - Google Search Trends

WooCommerce odnotował szybki wzrost trendów wyszukiwania, ale w ostatnich latach BigCommerce nadrabia zaległości. Ma jeszcze o wiele więcej do nadrobienia, ale z pewnością zyskuje na popularności.

Czym jest BigCommerce?

BigCommerce eCommerce Platform

BigCommerce to w pełni hostowana platforma e-commerce. Oznacza to, że BigCommerce oferuje cały pakiet usług, w tym hosting, projektowanie, treść, SEO, płatności i funkcje marketingowe potrzebne do stworzenia sklepu eCommerce.

Dlatego nazywa się to software as a solution (SaaS)lub platformą all-in-one. Możesz łatwo i szybko utworzyć sklep BigCommerce, kupując plan subskrypcji.

Minusem korzystania z BigCommerce jest brak możliwości dostosowywania, ponieważ będziesz ograniczony do narzędzi dostępnych na platformie BigCommerce.

Największą zaletą jest wtyczka BigCommerce WordPress, która pozwala uruchomić w pełni funkcjonalny sklep BigCommerce wraz z istniejącą witryną WordPress.

Czym jest WooCommerce?

WooCommerce

WooCommerce to najpopularniejsza wtyczka eCommerce dla WordPressa. Pomaga łatwo przekształcić dowolny blog lub witrynę WordPress w sklep eCommerce.

Aby uruchomić sklep WooCommerce, musisz samodzielnie kupić i skonfigurować hosting, zainstalować WordPress, WooCommerce i różne narzędzia marketingowe. Proces może początkowo wydawać się nieco skomplikowany, jednak nie jest tak złożony, jak się wydaje.

Wyjaśnimy więcej na temat łatwości obsługi obu platform w następnej sekcji poniżej.

Łatwość użycia-BigCommerce vs WooCommerce

Wybór łatwej w użyciu platformy ma wiele zalet. Na przykład możesz szybko wprowadzać zmiany lub rozwiązywać problemy, dzięki czemu masz dużo czasu na rozwój firmy.

Jeśli nie jesteś użytkownikiem technicznym, potrzebujesz rozwiązania, które pozwoli Ci łatwo zarządzać i prowadzić sklep internetowy bez zatrudniania programistów.

Porównajmy BigCommerce vs WooCommerce, aby zobaczyć, który jest łatwiejszy w użyciu.

BigCommerce-łatwość użycia

Dzięki BigCommerce założenie i utrzymanie sklepu eCommerce jest łatwe. Ponieważ jest to w pełni hostowana platforma, nie musisz konfigurować hostingu ani instalować żadnego oprogramowania. Nie musisz też myśleć o zabezpieczeniach, zapasach i problemach z wydajnością.

Aby rozpocząć, możesz po prostu zarejestrować się w ich planie próbnym i skonfigurować sklep w 3 prostych krokach. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić swój adres e-mail, adres kontaktowy, nazwę sklepu i kilka szczegółów dotyczących sklepu.

BigCommerce Setup Steps

Konfiguracja sklepu na BigCommerce zajmuje kilka minut. Po zakończeniu możesz zobaczyć Pulpit Nawigacyjny BigCommerce z szybkimi opcjami podglądu sklepu, dodawania produktów i dostosowywania.

BigCommerce Dashboard

Możesz zacząć od podglądu, Jak to wygląda na interfejsie. Jeśli chcesz zmienić jego wygląd, możesz zmienić motyw lub dostosować istniejący motyw za pomocą dostępnych opcji projektu. Następnie możesz dodawać do niego produkty.

Wszystkie inne ustawienia i opcje można znaleźć w panelu administracyjnym po prawej stronie. Obejmuje opcje zarządzania zamówieniami, produktami, klientami, marketingiem, analityką, aplikacjami i innymi.

Jeśli rozpoczynasz zupełnie nową działalność, BigCommerce zapewni Ci subdomenę za darmo. Nazwa subdomeny BigCommerce wygląda mniej więcej tak: https://mystore.mybigcommerce.com.

Jeśli chcesz niestandardową nazwę domeny, możesz ją kupić bezpośrednio od BigCommerce lub dowolnego innego rejestratora nazw domen.

Jeśli prowadzisz istniejącą witrynę WordPress, korzystasz z wtyczki BigCommerce WordPress, która umożliwia prowadzenie sklepu eCommerce wraz z WordPress.

Będziesz mógł używać BigCommerce do zarządzania eCommerce, a jednocześnie używać WordPress do zarządzania treścią.

WooCommerce-łatwość użycia

WooCommerce nie jest platformą hostowaną jak BigCommerce. Jest to wtyczka WordPress eCommerce, którą musisz zainstalować w swojej witrynie WordPress, aby działała.

Jeśli uruchamiasz nowy sklep, musisz kupić nazwę domeny i konto hostingowe. Następnie musisz zainstalować WordPress i wtyczkę WooCommerce.

Jeśli wybierzesz dostawcę hostingu WooCommerce, nie będziesz musiał instalować ich ręcznie, ponieważ usługi hostingowe, takie jak Bluehost eCommerce hosting, są fabrycznie zainstalowane w WooCommerce.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz przewodnik, jak założyć sklep internetowy z WooCommerce.

Po zainstalowaniu WooCommerce możesz zacząć od uruchomienia Kreatora konfiguracji. Pomaga szybko skonfigurować sklep WooCommerce z podstawowymi rzeczami, takimi jak tworzenie stron, płatności, waluta, wysyłka, podatki i inne w ciągu kilku minut.

WooCommerce setup wizard

Po zakończeniu konfiguracji możesz zacząć dodawać produkty do swojego sklepu.

Chociaż to wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć sklep internetowy z WooCommerce, będziesz musiał wykonać więcej pracy, aby twój sklep był potężny i użyteczny.

Możesz zmienić motyw, aby poprawić projektowanie i używać wtyczek i rozszerzeń WooCommerce, aby dodać więcej funkcji e-commerce.

Ponadto musisz zadbać o bezpieczeństwo, kopie zapasowe, buforowanie i aspekty wydajności.

Platforma WooCommerce ma trochę krzywej uczenia się w porównaniu do BigCommerce. Dlatego BigCommerce jest łatwiejszy w porównaniu z dwiema platformami.

Zwycięzca: BigCommerce

Porównanie kosztów: BigCommerce vs WooCommerce

Innym krytycznym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy eCommerce, jest koszt uruchomienia i utrzymania sklepu. Porównajmy różnice kosztów między WooCommerce i BigCommerce.

Jaki jest prawdziwy koszt korzystania z BigCommerce?

BigCommerce to platforma e-commerce oparta na subskrypcji, która ma różne plany cenowe. Istnieją głównie cztery plany cenowe; 3 podstawowe plany dla małych firm i Enterprise plan dla dużych agencji.

BigCommerce Pricing Plans

Najbardziej podstawowym planem jest “Standard”, który jest dostępny za $ 29.95 miesięcznie. Ta cena oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić sklep internetowy z subdomeną BigCommerce.

Jeśli chcesz użyć niestandardowej nazwy domeny, musisz kupić nazwę domeny. Możesz kupić nazwę domeny bezpośrednio od BigCommerce za około $12 rocznie lub od dowolnego rejestratora domen.

Wszystkie plany nie zawierają opłat transakcyjnych, nieograniczonych produktów, nieograniczonego miejsca na pliki, nieograniczonej przepustowości i nieograniczonych kont pracowników. Jednak BigCommerce ma progi dla całkowitej sprzedaży. Na przykład całkowity limit sprzedaży dla planu “Standard” wynosi 50 000 USD rocznie.

Jeśli dokonujesz większej sprzedaży, BigCommerce automatycznie zaktualizuje Twój sklep do większego planu. Jeśli już korzystasz z ich największego podstawowego planu “Pro”, naliczą Ci dodatkowe $150 miesięcznie za każde dodatkowe $200K w sprzedaży online.

Oprócz tych kosztów, być może będziesz musiał wydać więcej pieniędzy, jeśli chcesz użyć motywu premium i aplikacji. Płatne motywy BigCommerce kosztują co najmniej $ 170.

Jaki jest prawdziwy koszt korzystania z WooCommerce?

WooCommerce to wtyczka open-source WordPress, którą można pobrać i używać na nieograniczonej liczbie witryn bezpłatnie. Potrzebujesz jednak innych płatnych usług, aby skonfigurować sklep WooCommerce.

Przede wszystkim potrzebujesz nazwy domeny, konta hostingowego i certyfikatu SSL. Zazwyczaj nazwa domeny kosztuje $14.99 / rok, hosting Około $7.99 / miesiąc, a certyfikat SSL około $ 69.99 / rok.

Kiedy te koszty się sumują, całkowita kwota wydaje się bardzo kosztowna dla małych budżetów startupów. Ale na szczęście istnieje kilka firm hostingowych świadczących specjalistyczne usługi hostingowe WooCommerce w przystępnej cenie.

Wśród nich Hosting Bluehost WooCommerce jest niezwykłą opcją. Bluehost jest oficjalnie zalecanym dostawcą hostingu WooCommerce.

Oferują użytkownikom WPBeginner zniżki na hosting + bezpłatną nazwę domeny i certyfikat SSL. Zasadniczo możesz zacząć za jedyne $6.95 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Dzięki planowi eCommerce Bluehost koszt uruchomienia sklepu internetowego jest znacznie niższy niż którykolwiek z planów BigCommerce.

Jeśli chcesz użyć motywu Premium WooCommerce lub płatnych rozszerzeń, twoje wydatki wzrosną. Ale na szczęście istnieje wiele darmowych wtyczek WooCommerce i darmowych motywów WooCommerce, których możesz użyć zamiast tego.

Podsumowując, Platforma WooCommerce jest wyraźnie bardziej opłacalną platformą niż BigCommerce, gdy dopiero zaczynasz.

Zwycięzca: WooCommerce

Opcje płatności: BigCommerce vs WooCommerce

Na rynku istnieje wiele różnych dostawców usług płatniczych. Czasami bramka płatności może nie być dostępna w Twoim regionie lub regionach Twoich klientów.

Dlatego tak ważne jest, aby wybrać platformę, która oferuje bramki płatności, których potrzebujesz. Przyjrzyjmy się, jak BigCommerce i WooCommerece porównują się, jeśli chodzi o integrację płatności.

Opcje płatności w BigCommerce

BigCommerce oferuje wiele opcji płatności, które pozwalają akceptować płatności. Ma wbudowane natywne integracje z najlepszymi platformami płatniczymi w branży, w tym PayPal zasilany przez Braintree, Square, Adyen, Stripe, Authorize.net, oraz CyberSource.

BigCommerce Payments

Opłata manipulacyjna za karty debetowe i kredytowe zaczyna się od 2.9% + 0.30 $za transakcję, ale zmniejsza się wraz ze wzrostem Twojego sklepu BigCommerce.

Ponadto ma wbudowane integracje z popularnymi portfelami cyfrowymi, w tym PayPal, Amazon Pay, Masterpass i Apple Pay. Dodanie tych zaufanych portfeli cyfrowych do twojego sklepu pomaga znacznie poprawić konwersję mobilną.

Opcje płatności w WooCommerce

WooCommerce oferuje płatności PayPal i Stripe domyślnie. Obsługuje również wszystkie główne bramki płatności poprzez rozszerzenia i Dodatki.

WooCommerce payment methods

Ponieważ WooCommerce jest platformą open-source, wiele regionalnych i mniej popularnych usług płatniczych również zbudowało integrację dla WooCommerce. Dlatego możesz znaleźć integrację dla prawie każdej bramki płatności, z której chcesz korzystać.

Zwycięzca: Remis

Integracje i Dodatki: BigCommerce vs WooCommerce

Bez względu na to, jak potężna jest platforma eCommerce, podstawowe oprogramowanie zawsze będzie miało ograniczony zestaw funkcji.

Wtedy przydają się integracje i Dodatki. Najbardziej poszukiwanymi integracjami dla witryn eCommerce są narzędzia e-mail marketingu, generowanie leadów, analityka i usługi informacyjne.

Teraz rzućmy okiem na to, gdzie stoją BigCommerce i WooCommerce pod względem dostępnych integracji stron trzecich dla każdego.

Dodatki i integracje BigCommerce

BigCommerce zawiera setki aplikacji i integracji innych firm, które pomogą Ci dodać zaawansowane funkcje do sklepu BigCommerce. Na rynku aplikacji BigCommerce dostępne są zarówno bezpłatne, jak i płatne dodatki.

BigCommerce Apps

Ma sześć polecanych kolekcji aplikacji sklasyfikowanych jako must-haves, essentials wysyłki, projektowania, marketingu i płatności. Możesz szybko wybrać aplikacje z tych kolekcji do swojego sklepu.

Ponadto istnieją dziesiątki aplikacji w kategoriach takich jak księgowość i podatki, analityka i raportowanie, CRM i obsługa klienta, pozyskiwanie produktów i wiele innych.

Dodatki i integracje WooCommerce

WooCommerce jest wtyczką open-source opartą na najpopularniejszym oprogramowaniu do zarządzania treścią (CMS), WordPress. Daje to dostęp do ponad 55,000 darmowych wtyczek WordPress i tysięcy wtyczek premium.

Możesz znaleźć te wtyczki na oficjalnej WordPress.org repozytorium wtyczek, Oficjalna strona WooCommerce i strony z wtyczkami. Oficjalny Sklep z rozszerzeniami WooCommerce zawiera ponad bezpłatne i premium rozszerzenia 250, aby rozszerzyć funkcje eCommerce.

WooCommerce Extensions

Dzięki tak obszernej kolekcji wtyczek możesz uzyskać wtyczkę dla prawie każdej możliwej funkcji. Istnieje wiele możliwości dodawania formularzy kontaktowych, formularzy generowania leadów, analityki, SEO, optymalizacji wydajności i innych.

Większość popularnych usług innych firm zbudowała własne wtyczki do integracji ze sklepem WooCommerce. Możesz również utworzyć dodatek WooCommerce tylko dla swojego sklepu, jeśli masz umiejętności kodowania lub zatrudniając programistę.

Zwycięzca: WooCommerce

Skalowalność: WooCommerce vs BigCommerce

Funkcje skalowalności są niezbędne, ponieważ potrzebujesz więcej zasobów, gdy Twoja witryna się rozwija. Zobaczmy, jak skalowalne są Platformy WooCommerce i BigCommerce.

Skalowalność w BigCommerce

Ponieważ BigCommerce jest w pełni hostowanym rozwiązaniem, nie musisz się martwić o żadne techniczne rzeczy, takie jak przechowywanie, kopie zapasowe, przestoje, aktualizacje lub zabezpieczenia. Wraz z rozwojem firmy musisz uaktualnić swój plan, a BigCommerce zajmie się resztą.

BigCommerce oferuje bezproblemowe rozwiązanie do skalowania firmy.

Skalowalność w WooCommerce

WooCommerce to samodzielnie hostowana platforma, która sprawia, że jesteś całkowicie odpowiedzialny za zarządzanie zasobami, kopiami zapasowymi, aktualizacjami i bezpieczeństwem swojej witryny.

Większość najlepszych firm hostingowych WordPress pozwala uaktualnić swój plan hostingowy, aby zaspokoić potrzeby rosnącej witryny. Jednak proces aktualizacji może obejmować pewne mylące kroki z niektórymi firmami.

Możesz użyć zarządzanego dostawcy hostingu WordPress, takiego jak WP Engine, który ułatwia Hosting WooCommerce.

Podsumowując, zarówno BigCommerce, jak i WooCommerce mają wiele opcji skalowalności; jednak BigCommerce może być lepszym wyborem dla firm szukających bezproblemowego rozwiązania.

Zwycięzca: BigCommerce

Wsparcie: BigCommerce vs WooCommerce

Wsparcie to kolejny krytyczny czynnik, który musisz sprawdzić podczas wybierania platformy eCommerce. Potrzebujesz natychmiastowego i wysokiej jakości wsparcia.

Zobaczmy, jak możesz uzyskać wsparcie na platformach BigCommerce i WooCommerce.

Opcje wsparcia dla BigCommerce

Jako w pełni hostowana Platforma, BigCommerce oferuje doskonałe opcje wsparcia. Możesz uzyskać dostęp do wielu opcji pomocy bezpośrednio z Pulpitu Nawigacyjnego BigCommerce, który obejmuje wsparcie telefoniczne, wsparcie e-mail, wsparcie czatu na żywo, wsparcie społeczności i wiele innych.

Gdy pojawi się problem, możesz po prostu kliknąć dowolną z tych opcji i poprosić o pomoc. Obsługa BigCommerce jest dostępna 24/7.

Centrum pomocy BigCommerce jest bardzo pomocne w znalezieniu odpowiedzi na twoje pytania. Ma bogatą bazę wiedzy, która pomoże Ci prawidłowo korzystać z BigCommerce, społeczności pytań i Odpowiedzi oraz bloga z najnowszymi wiadomościami na temat BigCommerce.

BigCommerce Help Center for Support

Opcje wsparcia dla WooCommerce

WooCommerce jest platformą hostowaną samodzielnie i istnieje kilka platform, na których możesz szukać wsparcia dla swojego sklepu.

W przypadku problemów związanych z wtyczką WooCommerce core, możesz odwiedzić forum wsparcia WooCommerce na WordPress.org lub na oficjalnej stronie WooCommerce. Na tych forach wsparcia możesz zobaczyć już rozwiązane problemy, a także opublikować nowe problemy.

Witryna WooCommerce ma stronę pomocy technicznej zawierającą bardzo obszerną dokumentację, samouczki i przewodniki, które pozwolą Ci znaleźć rozwiązania samodzielnie.

WooCommerce Docs for Support

Jeśli masz problemy związane z motywem i rozszerzeniami WooCommerce, możesz uzyskać wsparcie od odpowiednich programistów. Twoja firma hostingowa będzie odpowiedzialna za pomoc w kwestiach związanych z serwerem.

Ponadto możesz znaleźć wiele samouczków związanych z WooCommerce na blogach WordPress, takich jak WPBeginner. Ze względu na swoją popularność istnieje wiele opcji wsparcia dla WooCommerce.

Zwycięzca: BigCommerce

Wniosek: BigCommerce vs WooCommerce-która jest lepsza Platforma eCommerce?

BigCommerce i WooCommerce to potężne platformy, których możesz użyć do uruchomienia sklepu eCommerce. Ponieważ musisz wybrać jeden, sprowadza się to do Twoich umiejętności technicznych, szacowanego budżetu i osobistych preferencji.

Platforma BigCommerce jest o wiele łatwiejsza, ponieważ jest to rozwiązanie all-in-one. Nie musisz niczego konfigurować i możesz szybko zacząć.

Zarządzają również wszystkim, od kopii zapasowych, zabezpieczeń i skalowalności, dzięki czemu jest to naprawdę bezproblemowe rozwiązanie.

Najlepsze jest to, że działa bezproblemowo z WordPress.

Minusem korzystania z BigCommerce jest to, że masz ograniczoną kontrolę nad swoim sklepem. Istnieją stałe plany cenowe, ograniczone motywy i aplikacje integracyjne oraz pewne sposoby skalowania firmy. Nie możesz używać żadnego narzędzia poza BigCommerce.

WooCommerce to samodzielnie hostowana platforma, która daje pełną kontrolę nad Twoją witryną. Możesz porównać ceny różnych usług i zacząć od planu w najlepszej cenie. Dlatego możesz założyć sklep WooCommerce przy znacznie niższej inwestycji niż na BigCommerce.

Wadą korzystania z WooCommerce jest krzywa uczenia się dla początkujących i wyzwania skalowalności, które napotykasz w miarę rozwoju.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać zalety i wady BigCommerce vs WooCommerce. Możesz również zobaczyć nasze porównanie Shopify vs WooCommerce.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…