Zakupiłeś domenę i zabezpieczyłeś swój hosting. Jesteś w połowie swojej nowej strony głównej kick-ass, ale nie możesz pozbyć się uczucia, że jesteś obserwowany. Dzieje się tak dlatego, że Twoja strona działa, więc kto wie, kto może patrzeć ci przez ramię…

W WPMU DEV wielu naszych członków korzysta z lokalnych środowisk do różnych zadań, w tym do budowania nowej witryny od podstaw, poważnych remontów istniejących witryn i rozwijania wtyczek.

Ale dla tych, którzy jeszcze nie podjęli się rozwoju lokalnego lub szukają odświeżenia, przedstawiamy ten przewodnik.

Oto co będziemy omawiać:

  • Czym jest środowisko lokalne?
  • Jak działają lokalne środowiska?
  • Wgląd w dwa główne typy środowiska lokalnego-stosy serwerów i maszyny wirtualne.
  • Jak skonfigurować lokalne środowisko za pomocą Local by Flywheel.
  • Jak przenieść lokalnie rozwiniętą witrynę do hostingu na żywo.

Więc przejdźmy do tego i zacznijmy od początku…

Czym jest środowisko lokalne?

Lokalne środowiska mają różne kształty i rozmiary, jednak wszystkie mają ten sam cel – pozwalają rozwijać witryny lub wtyczki WordPress w bezpiecznej przestrzeni.

Przeciętny użytkownik WordPress rozpoczyna proces tworzenia witryny, kupując domenę, a następnie wybierając usługę hostingową – do której następnie loguje się i zaczyna tworzyć swoją witrynę.

Oznacza to jednak, że podczas budowania witryny jest ona dostępna w sieci, a Google może rozpocząć procedury indeksowania.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, że ktoś natknie się na Twoją witrynę, gdy ją budujesz. Ponadto, gdy nadal jesteś w budowie, Twoja witryna jest szczególnie podatna na cyberataki.

Rozwój w lokalnym środowisku uwalnia cię od tych zmartwień, ponieważ otrzymujesz te same funkcje i funkcjonalności WordPress-ale wszystko jest ściśle zabezpieczone w twoim własnym komputerze.

Nie ma żadnych serwerów ani chmur, nie ma szans, aby ktokolwiek, kto nie jest na twoim komputerze, uzyskał dostęp i nie ma dodatkowych kosztów.

Możesz rozwijać swoją stronę za darmo i z dala od wścibskich oczu-całkowita błogość!

Cartoon of Dev man running with his PC.
Dev Man nie jest świadomy, że może pokazać swoim znajomym swoją lokalnie hostowaną witrynę bez wychodzenia z domu-na szczęście ten artykuł wyjaśni, jak!

Istnieje kilka innych sposobów na osiągnięcie prywatności podczas budowania witryny, takich jak niedokończone motywy i wtyczki oraz środowiska postojowe-ale ponieważ nadal wiążą się one z hostowaniem witryny gdzieś w sieci, nie ma spokoju ducha, jak lokalne środowisko.

Jak działa środowisko lokalne?

WordPress składa się z trzech podstawowych elementów: PHP, SQL i JavaScript, a z kolei może być hostowany lokalnie na oprogramowaniu obsługującym te elementy.

Pierwsza metoda znajduje się na stosie serwerów.

Używanie Stosów Serwerów Do Rozwoju Lokalnego

Stacki serwerów lokalnych przyjmują formę serwera Nginx lub Apache, wraz z bazą danych (zwykle w postaci MySQL lub MariaDB) i platformą do zarządzania wszystkim, taką jak phpMyAdmin.

Ale, co is serwer, słyszałem, że pytasz!

Cóż, jest to zasadniczo miejsce do przechowywania wszystkich treści składających się na stronę internetową (Dane aplikacji, tekst, obrazy itp.), a gdy ktoś poprosi o dostęp, odwiedzając adres URL, serwer dostarcza towary.

Wszystkie witryny muszą być przechowywane na serwerze, niezależnie od tego, czy jest to lokalny, taki jak dołączony do stosów oprogramowania wymienionych powyżej, czy zabezpieczony przez dostawcę hostingu.

Jeśli Twoja witryna działa i płacisz abonament hostingowy, nadal jest hostowana na serwerze, tylko na cudzym komputerze.

Showing the relationship between the server and web browser with the HTTP response and request passing betweenn
Żądanie i odpowiedź HTTP przekazuje informacje między serwerem a przeglądarką.

Na tym etapie może to wydawać się skomplikowane, ale na szczęście możesz pobrać wszystko, czego potrzebujesz, w zgrabnym małym pakiecie.

Dwa najpopularniejsze stosy serwerów To MAMP i XAMPP.

MAMP jest technicznie do użytku na Macu (jednak można go uruchomić na Windows-robiłem to sam w przeszłości) i XAMPP może być używany w systemach Windows, Mac i Linux.

Podczas gdy faktycznie korzystanie z WordPress, gdy jest hostowane na stosie serwera apache, jest dość prostym i przyjemnym doświadczeniem, proces instalacji i konfiguracji dla XAMPP/MAMP nie jest tak prosty.

Musisz zainstalować pobieranie ze strony XAMPP lub MAMP, a także ręcznie pobrać i zainstalować WordPress (co wiąże się z ręcznym poruszaniem się po plikach na dysku twardym) konfigurując bazę danych, a następnie łącząc ją z witryną WordPress.

Po uruchomieniu serwera Utwórz konto WordPress, a następnie zaloguj się, aby przejść do Pulpitu nawigacyjnego.

Robisz to wszystko za pośrednictwem przeglądarki, dzięki czemu masz ten sam wygląd i wrażenie, jakbyś był na żywo.

Ale nie martw się-jeśli to wszystko brzmi nieco zniechęcająco, ucieszysz się, że istnieje łatwiejsza opcja.

Wykorzystanie Maszyn Wirtualnych Do Rozwoju Lokalnego

Druga gałąź lokalnego środowiska programistycznego (a większość twierdzi, że najłatwiejsza) występuje w postaci maszyn wirtualnych.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z maszynami wirtualnymi, maszyna wirtualna to partycja utworzona na komputerze, która zasadniczo działa jako oddzielny komputer.

Jest wyposażony w własny system operacyjny i zwykle jest dostępny w oknie, takim jak normalny program komputerowy, ale jest odłączony od reszty oprogramowania.

To sprawia, że jest to wygodne miejsce do przeprowadzania ryzykownych eksperymentów, ponieważ wszystko, co robisz, jest odizolowane od reszty komputera; co oznacza, że nie możesz uszkodzić głównego systemu operacyjnego.

Maszyna wirtualna to w naszym przypadku tylko miejsce do hostowania Twojej strony internetowej. Nie musisz mieć żadnej interakcji z oddzielnym systemem operacyjnym, ponieważ zarządzasz witrynami za pośrednictwem Pulpitu nawigacyjnego środowiska lokalnego.

Popularnym środowiskiem lokalnym wykorzystującym maszyny wirtualne jest Local by Flywheel.

Powodem, dla którego jest to tak świetna opcja, jest to, że wykonuje całą pracę nóg za kulisami.

Instalujesz go tak, jak każdy inny program, i jesteś witany z prostym pulpitem nawigacyjnym, który pozwala zarządzać witrynami.

Możesz dodać wiele witryn za pomocą kilku kliknięć, podczas gdy w MAMP / XAMPP musisz utworzyć osobny folder i bazę danych WordPress dla każdej witryny i zarządzać nimi osobno.

Z tego, czego się do tej pory nauczyliśmy, wynika, że środowisko takie jak lokalne będzie łatwiejszą opcją dla osób początkujących w rozwoju lokalnym.

Stosy serwerów mogą być drogą wyboru dla zaawansowanych programistów, którzy chcą większej funkcjonalności, jednak w celu budowy witryny i bezpiecznej przestrzeni offline, lokalny jest fantastycznym wyborem.

Dobra, wystarczy Tooting local ‘ s horn … naprawdę Przekonajmy się, jak łatwo jest go używać.

Oto prosty przewodnik:

Instalacja I Używanie Local By Flywheel

Przede wszystkim musisz przejść do strony internetowej Local i pobrać oprogramowanie.

Screenshot of the Local website
Wybierz platformę i postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami.

Jest bardzo łatwy w instalacji (jest dosłownie jak każdy inny program, który pobierasz z internetu), więc powstrzymam się od uczenia, jak ssać jajka.

Po zainstalowaniu i otwarciu programu zobaczysz ten ekran:

Showing the first screen of Local after installation
Teraz jesteśmy gotowi stworzyć naszą pierwszą stronę.

Następnie musisz nadać swojej stronie nazwę.

Jedną z najlepszych rzeczy w lokalnym jest to, że możesz utworzyć tyle witryn, ile potrzebujesz, a wszystkie są bardzo łatwe do uzyskania dostępu i przełączania się między nimi – więc staraj się zachować praktyczne nazwy.

Screenshot of the screen where you name your site.
Ma bardzo prosty interfejs i jest tak szybki do uruchomienia.

Domena jest automatycznie wypełniana po nadaniu nazwy witrynie i nie ma potrzeby zmiany ścieżki witryny na tym etapie.

Jeśli chodzi o wybór środowiska, możesz wybrać preferowane, chyba że masz konkretny powód, dla którego chcesz używać innego typu bazy danych lub wersji PHP.

 

 

Showing where you can select your preferred version of PHP and database.
Jeśli chcesz po prostu skonfigurować i zacząć budować, możesz wybrać preferowane i przejść do następnego ekranu.

Następnie musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło (możesz użyć tego samego we wszystkich witrynach testowych) i wprowadzić adres e-mail.

Showing the setup screen where you choose a username, password and enter your email.
Ważne jest, aby użyć poprawnego adresu e-mail na wypadek konieczności zresetowania hasła.

Ostatnie kliknięcie “Kontynuuj” i możesz iść!

Konfiguracja i instalacja WordPressa zajmuje kilka minut, ale jak widać, jeśli chodzi o lokalne środowiska hostingowe, jest to jeden z najłatwiejszych w użyciu.

Screenshot showing the site details including name, path, domain, database version and WordPress version.
Możesz wyświetlić wszystkie szczegóły swojej witryny za pomocą zakładek tutaj.

Dwa główne przyciski, których potrzebujesz, znajdują się w lewym górnym rogu ekranu: “Admin” oraz “Zobacz Stronę”.

Kliknij Admin, aby zalogować się do WordPress.

Screenshot of the WordPress login page.
Musisz wprowadzić dane logowania utworzone podczas konfigurowania witryny w lokalnym pulpicie nawigacyjnym.

Po zalogowaniu możesz korzystać z WordPressa tak, jak w przypadku każdej innej metody hostingu.

Ale to nie wszystko, ludzie.

Jeśli wszystko, czego chcesz, to ładne, ciche miejsce do rozwijania swojej strony internetowej, powyższy przewodnik powinien załatwić sprawę.

Ponieważ cała witryna WordPress jest zainstalowana na własnym komputerze, oznacza to, że możesz nawet zbudować swoją witrynę bez internetu, co jest Świetne dla tych długich podróży kolejowych.

Jednak Local oferuje wiele innych funkcji.

Niektóre z nich najlepiej nadają się dla zaawansowanych użytkowników, a kilka z nich może się przydać również dla nowych użytkowników lokalnych.

Poniżej dam ci krótki przegląd niektórych z moich ulubionych aspektów lokalnych.

Niech Ktoś Rzuci Okiem…

Jedną z głównych zalet rozwoju lokalnego jest to, że nikt nie będzie w stanie zobaczyć Twojej półproduktu.

Chociaż jest to zwykle korzystne, jeśli chcesz utworzyć nową witrynę lub wprowadzić zmiany na dużą skalę w istniejącej w spokoju, oznacza to, że jeśli napotkasz problemy lub po prostu chcesz drugą parę oczu, nie możesz po prostu wysłać adresu URL witryny do znajomego lub kolegi i poprosić o ich radę.

Local ma przydatne narzędzie, które pozwala utworzyć tymczasowy link na żywo do twojej witryny, a to jest tak proste, jak jedno kliknięcie myszy.

Jest to świetny mały dodatek od ngrok i jest całkowicie darmowy.

Showing the live link option before the link is produced.
Wystarczy kliknąć włącz, a zostanie utworzony tymczasowy link.

 

Showing the live link option with the link you can now copy after enabling it.
Skopiuj link i odeślij!

Możesz wysłać ten link do każdej osoby, którą chcesz wyświetlić swoją witrynę w jej aktualnym stanie.

Link przestanie działać po wyjściu z funkcji lokalnej – lub możesz go ręcznie wyłączyć za pomocą przycisku obok.

Jeśli chcesz, aby ponownie uzyskali dostęp do witryny, musisz ponownie włączyć link aktywny, co oznacza, że zostanie utworzony nowy link.

Jest to przydatne, jeśli potrzebujesz czyjejś opinii, ale nie chcesz ryzykować, że pojawi się z powrotem w przyszłości, odwiedzając link. Budujesz swoją witrynę lokalnie z jakiegoś powodu-dobrze jest chcieć trochę prywatności!

Jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj go

Jeśli używasz tego samego zestawu wtyczek podczas tworzenia witryn (nasze bezpłatne wtyczki są świetnym punktem wyjścia) lub masz ten sam motyw lub menu i konfigurację strony, możesz zapisać witrynę jako “plan” i użyć jej jako podstawy dla przyszłych witryn.

Jeśli ta sama konfiguracja witryny działa dla Ciebie, jest to absolutnie w porządku i na szczęście Local ułatwia ponowne użycie tego samego szablonu.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy witrynę, której chcesz użyć i kliknąć ‘Zapisz jako plan.’

Showing the option to save as a blueprint.
Możesz nawet zapisać wiele planów-po jednym dla każdego stylu lub typu tworzonej witryny.

Teraz, gdy tworzysz nową witrynę, będziesz mieć możliwość rozpoczęcia od swojego planu, a nie od zera. Poręczne, prawda?!

Twoje Pliki, Twój Sposób

Edytowanie plików witryny WordPress nie zawsze jest najłatwiejszą rzeczą do zrobienia (szczególnie dla początkujących).

Jeśli witryna działa i jest hostowana zewnętrznie, będzie to wymagało użycia wtyczki, takiej jak Menedżer plików, lub klienta SFTP z połączeniem SSH.

Platformy te umożliwiają dostęp do plików WordPress, które są przechowywane na serwerze hosta, dzięki czemu można wprowadzać w nich zmiany.

Różni dostawcy hostingu umożliwiają różne poziomy dostępu do plików. Jednak gdy rozwijasz się lokalnie, masz pełny dostęp i pełną kontrolę.

Dzięki lokalnemu dostęp do tych plików jest bardzo łatwy. Są one przechowywane na komputerze, więc nie trzeba inicjować żadnego rodzaju połączenia, aby uzyskać dostęp.

Jeśli jesteś wykwalifikowanym programistą, nadal możesz korzystać z połączenia SSH i poleceń WP-CLI, aby edytować pliki i wprowadzać zmiany w witrynie, jednak gdy pracujesz lokalnie, możesz kliknąć jeden mały przycisk, aby uzyskać bezpośredni dostęp do plików.

Showing where you can access your files from.
Wystarczy kliknąć małą strzałkę, aby uzyskać dostęp do plików WordPress.
Showing the WordPress site's file in your explorer menu.
Używam systemu Windows, więc moje pliki WordPress pojawiają się bezpośrednio w oknie Eksploratora.

Wystarczy kliknąć małą strzałkę, aby uzyskać dostęp do plików WordPress.

Jest to naprawdę przydatny sposób na poznanie układu folderów WordPress i zapoznanie się z niektórymi kluczowymi elementami witryny WordPress.

W tym miejscu możesz wprowadzać zmiany w arkuszu stylów, tworzyć motyw podrzędny, a nawet przeglądać niektóre z bardziej złożonych plików.

Piękno tego polega na tym, że jeśli zmienisz coś, co tworzy problem, możesz usunąć tę stronę i rozpocząć nową.

Pozwala na eksperymentowanie bez konieczności martwienia się o nieodwracalne uszkodzenie aktywnej witryny.

Naucz Się Swoich Akronimów

Lokalne środowisko może być również doskonałym miejscem do zapoznania się z korzystaniem z WP-CLI za pośrednictwem połączenia SSH.

WP-CLI oznacza WordPress Command Line Interface i jest sposobem wykonywania zadań poprzez wpisywanie poleceń-podobnie do sposobu korzystania z wbudowanego wiersza polecenia.

Połączenia SSH (Secure SHell) są zwykle inicjowane między wieloma komputerami – tworzą one bezpieczne połączenie w niezabezpieczonej sieci.

Możesz komunikować się tylko z wirtualnym komputerem wewnątrz własnego komputera, jednak nadal musisz wydawać polecenia za pośrednictwem tego połączenia.

Nasz artykuł pokazujący, jak przyspieszyć rozwój WordPress za pomocą WP-CLI jest świetnym punktem wyjścia, jeśli jesteś w tym nowy.

Możesz łatwo uzyskać dostęp do interfejsu, klikając prawym przyciskiem myszy na swojej stronie i wybierając “Open Site Shell”

Showing how to access 'open site shell' to connect to initiate the SSH connection.
Inicjowanie połączenia SSH jest proste-w końcu cała witryna jest na własnym komputerze.

Następnie możesz eksperymentować z różnymi poleceniami.

Wpisałem “wp user”, który pokazuje listę poleceń skupionych wokół zmiany uprawnień i ustawień użytkownika.

A screenshot of WP-CLI
Za pośrednictwem interfejsu można wprowadzać wiele rodzajów zmian admin-Y.

Możesz znaleźć listę poleceń WP-CLI na stronie WordPress.

Polecenia te są często wykorzystywane przez programistów do szybkich zmian w witrynie WordPress – lokalne środowisko to świetne miejsce, aby się z nimi uporać.

Jak przeprowadzić migrację z lokalnej instalacji WordPress na serwer na żywo

Teraz Twoja strona nie będzie dobra dla nikogo, kto siedzi na Twoim dysku twardym (chyba że wolisz, aby tak zostało!). Kolejnym krokiem jest przejście z instalacji lokalnej na serwer na żywo.

Istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić:

  1. Metoda Manualna – Sprawdź ten dogłębny podział przenoszenia WordPress z lokalnego na serwer na żywo przez moment obrotowy.
  2. Metoda wtyczki – Mamy również nasz własny przewodnik na temat migracji z lokalnego do Witryny na żywo za pomocą wtyczki Duplicator-lub jeśli jesteś jednym z naszych niesamowitych członków, możesz użyć naszej wtyczki Shipper Pro zamiast;)

Oczywiście nadal będziesz potrzebował miejsca na hostowanie swojej witryny na żywo. Wskazane jest zbadanie różnych rodzajów hostingu, a może nawet porównanie kilku różnych planów hostingowych, zanim Twoja witryna będzie gotowa do uruchomienia.

Włożyłeś w to całą pracę, więc musisz starannie wybrać dostawcę hostingu!

Znam firmę, która robi naprawdę świetny hosting, powinieneś je sprawdzić.

OK, to my, WPMU DEV, ale obiecuję ci, że nasz hosting jest na najwyższym poziomie. Jeśli nie pozwalają nam przywilej hostingu swojej strony internetowej dla Ciebie (będziemy dbać o to, przysięgam).

Sprawiliśmy również, że migracja istniejącej witryny jest bardzo prosta!

Możesz również łatwo przenieść istniejącą witrynę za pomocą naszego narzędzia do zarządzania witryną WordPress-The Hub (FYI sprawdź Hub 2.0 Beta, który został niedawno wydany!).

Wszystko, czego potrzebujesz, to nazwa użytkownika i hasło SFTP istniejącej witryny. Poświadczenia te można zazwyczaj zlokalizować za pośrednictwem panelu sterowania hosta.

Niektóre hosty automatycznie utworzą dla Ciebie użytkownika SFTP, podczas gdy inne (takie jak WPMU DEV hosting) pozwolą Ci utworzyć go samodzielnie.

Na przykład, oto jak użytkownicy WPMU DEV mogą tworzyć własne poświadczenia SFTP.

Po zlokalizowaniu poświadczeń witryna może zostać przeniesiona i uruchomiona w kilku krokach.

Showing the WPMU DEV website migration options.
Migracja w kilku prostych kliknięciach-niebo!

Nie udawajmy jednak, że migracja to zawsze spacer po parku. Wiele migracji idzie gładko, ale niektóre pochodzą z całym gospodarzem (przepraszam za kalambur) problemów.

Jeśli napotkasz problemy podczas migracji na nasze serwery, masz spokój, mając grono ekspertów WordPress na zawołanie. Są pod ręką 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi rozwiązać wszelkie napotkane problemy.

Jeśli zdecydujesz się wybrać innego dostawcę hostingu, zalecamy migrację za pomocą naszej wtyczki nadawcy.

Październik 2020: przetestowaliśmy wszystkie najlepsze hosty WordPress! Dowiedz się, jak się porównujemy.Zobacz Wyniki

Co dalej?

Twoja strona jest już dorosła – pomogłeś jej rozwinąć się od prostego “Hello World” do (miejmy nadzieję) atrakcyjnej i funkcjonującej strony.

Możesz teraz używać WordPress ‘ a “normalnie” za pośrednictwem usługi hostingowej i aktualizować swoją witrynę w razie potrzeby.

Lokalne środowisko, z którego korzystałeś, zawsze może zostać wezwane, jeśli chcesz przetestować jakiekolwiek poważne zmiany lub chcesz mieć bezpieczną przestrzeń do gry, podczas gdy poszerzasz swoją wiedzę WordPress.

Czy korzystałeś z lokalnych środowisk lub któregokolwiek z narzędzi wymienionych w tym artykule? A może jesteś nowy w tym wszystkim i chcesz zacząć? Napisz do nas komentarz poniżej!
You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…