Czy chcesz dodać wtyczkę specyficzną dla witryny do swojej witryny WordPress? Wtyczka specyficzna dla witryny pozwala łatwo dodawać fragmenty kodu do witryny WordPress bez polegania na swoim motywie. W tym artykule wyjaśnimy, jak utworzyć wtyczkę WordPress dla konkretnej witryny i dlaczego jest to ważne.

Site Specific WordPress Plugin

Co To jest Wtyczka WordPress specyficzna dla witryny

Specyficzna dla witryny Wtyczka WordPress to samodzielna wtyczka, której możesz użyć do dodania wszystkich fragmentów dostosowywania, które nie są zależne od motywu.

Podczas pracy nad witryną często znajdziesz samouczki WordPress z prośbą o dodanie kodu do funkcji szablonu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

WordPress nie jest dostarczany z wtyczką specyficzną dla witryny. Musisz utworzyć własny, a następnie zainstalować / aktywować go.

Dlaczego warto utworzyć wtyczkę WordPress specyficzną dla witryny?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, często natkniesz się na samouczki pokazujące kod, który możesz dodać do funkcji motywu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

Te niestandardowe kody mogą być używane do dodawania nowych typów postów, taksonomii,skrótów i ton hacków, aby poprawić swoją stronę.

Jeśli dodasz niestandardowy kod do pliku funkcji motywu, zniknie, jeśli zaktualizujesz lub przełączysz motyw. Możesz utworzyć motyw potomny i użyć pliku funkcji motywu potomnego do zapisania kodu. Jednak Twój kod nadal zniknie, jeśli zmienisz motywy.

Specyficzna dla witryny Wtyczka WordPress pozwala łatwo dodawać niestandardowe fragmenty kodu do witryny WordPress i upewnić się, że są niezależne od motywu. Jest to samodzielna Wtyczka WordPress, co oznacza, że nie zależy od Twojego motywu i możesz zaktualizować lub zmienić swój motyw.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo dodać niestandardowy kod za pomocą wtyczki specyficznej dla witryny. Pokażemy Ci dwa sposoby, aby to zrobić ,i możesz wybrać metodę, która działa najlepiej dla Ciebie (metoda podpowiedzi #2 jest łatwiejsza dla początkujących).

Metoda 1. Ręcznie utwórz wtyczkę WordPress specyficzną dla witryny

Wiemy, że dla początkujących może to zabrzmieć trochę maniakalnie, ale postaramy się, aby było to dla ciebie tak proste, jak to tylko możliwe.

Najpierw musisz utworzyć nowy folder na pulpicie i nazwać go po swojej stronie internetowej, na przykład, mywebsite-plugin.

Creating your site-specific plugin folder

Teraz otwórz zwykły edytor tekstu na komputerze, taki jak Notatnik lub TextEdit. Musisz utworzyć nowy plik i zapisać go jako mywebsite-plugin.php w folderze wtyczki na pulpicie.

Creating the plugin file for your site-specific plugin

Twój plik wtyczki wymaga określonego kodu nagłówka, aby WordPress mógł rozpoznać go jako wtyczkę. Śmiało i dodaj następujący kod do swojej wtyczki mywebsite-plugin.plik php:

<?php
/*
Nazwa wtyczki: site Plugin for example.com
Opis: site specific code changes for example.com
*/
/ * Rozpocznij dodawanie funkcji poniżej tej linii */
 
 
/ * Przestań dodawać funkcje poniżej tej linii */
?>

Możesz wymienić example.com z własną nazwą domeny. Gdy to zrobisz, Twoja wtyczka specyficzna dla witryny jest gotowa.

Istnieją dwa sposoby przesłania wtyczki specyficznej dla witryny do witryny. Możesz przesłać go za pośrednictwem panelu administracyjnego WordPress lub użyć FTP.

1. Zainstaluj wtyczkę specyficzną dla witryny z obszaru administratora WordPress

Ta metoda jest łatwiejsza i zalecana dla wszystkich użytkowników.

Najpierw musisz utworzyć plik zip folderu wtyczek specyficznych dla witryny.

Użytkownicy systemu Windows mogą po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy folder wtyczek i wybrać Wyślij do folderu ” skompresowany (zip) .

Creating zip file in Windows

Użytkownicy komputerów Mac muszą kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać “Compress mywebsite-plugin”.

Creating a zip folder on Mac

Gdy masz plik zip wtyczki, przejdź do Wtyczki ” Dodaj Nowy strona w obszarze administracyjnym WordPress i kliknij przycisk “Prześlij wtyczkę” na górze.

upload plugin

Następnie kliknij przycisk Wybierz plik, aby wybrać wcześniej utworzony plik zip, a następnie kliknij przycisk “Zainstaluj teraz”.

WordPress będzie teraz przesłać i zainstalować wtyczkę dla ciebie. Po przesłaniu musisz kliknąć przycisk Aktywuj, aby rozpocząć korzystanie z wtyczki specyficznej dla witryny.

Activate plugin

2. Prześlij swoją wtyczkę WordPress specyficzną dla witryny przez FTP

W przypadku tej metody nie trzeba tworzyć pliku zip. Będziesz przesyłać wtyczkę przez FTP.

Najpierw musisz połączyć się ze swoją witryną za pomocą klienta FTP.

Po podłączeniu przejdź do/wp-content/ plugins / folder w kolumnie remote site. Następnie musisz wybrać folder wtyczek specyficzny dla witryny i przesłać go do swojej witryny.

Uploading plugin via FTP

Klient FTP przeniesie teraz folder wtyczek specyficznych dla witryny do witryny WordPress. Spowoduje to zainstalowanie wtyczki na twojej stronie.

Jednak nadal będziesz musiał aktywować wtyczkę, aby zacząć z niej korzystać. Możesz to zrobić, przechodząc do strony “wtyczki” w obszarze administracyjnym WordPress, a następnie klikając link “Aktywuj” poniżej wtyczki specyficznej dla witryny.

Activate plugin

To wszystko. Twoja wtyczka specyficzna dla witryny jest teraz gotowa do użycia.

Dodawanie niestandardowych fragmentów kodu do wtyczki specyficznej dla witryny

Istnieją dwa sposoby edycji wtyczki i dodawania do niej niestandardowych fragmentów kodu.

Pierwszą metodą jest zrobienie tego za pośrednictwem obszaru administracyjnego WordPress. Możesz iść do Wtyczki ” Edytor strona. Zobaczysz komunikat ostrzegawczy i musisz kliknąć przycisk “rozumiem”, aby kontynuować.

Następnie musisz wybrać wtyczkę specyficzną dla witryny z rozwijanego menu oznaczonego “wybierz wtyczkę do edycji”. Edytor załaduje plik wtyczki i będzie można dodać do niego fragmenty kodu.

Plugin editor

Po zakończeniu kliknij przycisk “Zaktualizuj plik”, aby zapisać zmiany.

Jeśli czegoś brakuje w kodzie lub może to spowodować uszkodzenie witryny, edytor wtyczek automatycznie cofnie twoje zmiany.

Jeśli jednak edytor zawiedzie i zobaczysz biały ekran śmierci, możesz użyć FTP, aby edytować plik wtyczki i cofnąć te zmiany.

Drugą metodą jest bezpośrednia edycja pliku wtyczki za pomocą FTP. Po prostu przejdź do folderu wtyczek za pomocą klienta FTP. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik wtyczki, a następnie wybierz opcję Wyświetl / Edytuj plik.

Editing plugin file via FTP

Możesz także pobrać plik wtyczki na swój komputer, edytować go, a następnie przesłać z powrotem.

Metoda 2. Korzystanie Z Wtyczki Code Snippets

Ta metoda jest o wiele prostsza i daje lepszy sposób zarządzania indywidualnymi fragmentami kodu w WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Code Snippets na swojej stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka doda nowy element menu oznaczony “urywki” do menu administratora WordPress. To tutaj będziesz zarządzać wszystkimi niestandardowymi kodami.

Aby dodać niestandardowy kod, musisz przejść do Snippets ” Wszystkie Snippety stronę i kliknij przycisk “Dodaj nowy” u góry.

Adding a new code snippet

Spowoduje to przejście do strony “Dodaj nowy fragment”.

Najpierw wprowadź tytuł fragmentu kodu niestandardowego. To może być wszystko, co pomoże Ci zidentyfikować kod.

Następnie możesz wkleić fragment kodu do pola Kod.

Adding custom code

Możesz również dodać opis kodu w polu poniżej pola Kod. Powinieneś użyć tego obszaru, aby zapisać, co robi ten kod, gdzie go znalazłeś i dlaczego dodajesz go do swojej witryny. Pomoże to “przyszłość ty” pamiętać, dlaczego “przeszłość ty” dodał ten kod.

Add your code description

Możesz również przypisać tagi do urywków kodu, co może pomóc w uporządkowaniu urywków kodu według tematu i funkcjonalności.

Na koniec możesz kliknąć przycisk “Zapisz zmiany i aktywuj”. Jeśli chcesz tylko zapisać fragment kodu bez jego aktywacji, możesz zamiast tego kliknąć przycisk Zapisz zmiany.

Wtyczka pozwala również wybrać, gdzie chcesz uruchomić fragment kodu. Możesz wybrać z obszaru administratora, front-end lub wszędzie opcje.

Jeśli nie jesteś pewien, pozostaw zaznaczoną domyślną opcję “wszędzie”.

Po zapisaniu i aktywowaniu fragmentu kodu zacznie on obowiązywać w Twojej witrynie.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat łatwego dodawania niestandardowych fragmentów kodu w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, dlaczego i jak stworzyć wtyczkę WordPress dla konkretnej witryny. Możesz także zobaczyć naszą listę przydatnych funkcji porad dotyczących plików i najbardziej poszukiwanych hacków WordPress, aby jak najlepiej wykorzystać wtyczkę specyficzną dla witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…