WordPress 4.0 Beta 1 został wydany wczoraj. Jest to główne wydanie z naprawdę fajnymi funkcjami i ulepszeniami. W tym artykule pokażemy, jakie nowe funkcje pojawią się w WordPress 4.0 wraz z ich zrzutami ekranu.

Należy pamiętać, że WordPress 4.0 jest nadal w wersji beta. Niektóre z wymienionych tutaj funkcji mogą nie zostać wprowadzone do ostatecznej wersji.

Możesz przetestować WordPress 4.0 beta na komputerze PC, Mac lub w środowisku przejściowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na to, co nadchodzi w WordPress 4.0.

Lepsza Internacjonalizacja Od Samego Początku

Jeśli chcesz zainstalować WordPress w innych językach, musisz zainstalować zlokalizowaną wersję WordPress lub ręcznie przesłać pliki tłumaczeń.

W WordPress 4.0 instalacja WordPress w innych językach będzie o wiele łatwiejsza. Użytkownicy mogą wybrać język swojej witryny jako pierwszy krok procesu instalacji, a reszta ich instalacji będzie kontynuowana w wybranym przez użytkownika języku.

Language selection during the install process in WordPress 4.0

WordPress 4.0 pozwoli również użytkownikom przełączać / zmieniać język witryny z obszaru administracyjnego WordPress, przechodząc do Ustawienia ” Ogólne i wybór języka z Język Strony rozwijane menu.

Chosing language in WordPress settings

Użytkownicy będą mogli również wyszukiwać wtyczki i motywy dostępne w wybranym języku.

Mam nadzieję, że zachęci to więcej użytkowników do tłumaczenia swoich ulubionych motywów i wtyczek. Oto jak znaleźć gotowe do tłumaczenia motywy i wtyczki do WordPress.

Widok Siatki Mediów

Media Grid rozpoczął się jako samodzielny projekt i wejdzie do rdzenia z WordPress 4.0. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia wyświetlanie biblioteki multimediów w widoku siatki.

Grid view for media library in WordPress 4.0

Ten nowoczesny interfejs zapewni szybszy sposób przeglądania i zarządzania plikami multimedialnymi w WordPress. Kliknięcie pliku multimedialnego otworzy go w wyskakującym okienku modalnym, w którym można edytować informacje o pliku. Możesz także przeglądać pliki multimedialne w wyskakującym okienku modalnym za pomocą klawiszy strzałek.

Edit media files directly from library with one click

Ulepszenia Edytora Postów

WordPress 4.0 przyniesie kilka bardzo przydatnych ulepszeń do edytora postów.

Pierwszy z paska menu w edytorze będzie teraz trzymać się góry, jak użytkownik pisze post. To było naprawdę denerwujące dla nowych użytkowników, którzy musieli przewijać w górę, aby kliknąć przyciski. Edytor zmieni teraz rozmiar podczas pisania. Pasek przewijania w edytorze postów również zniknął, zapewniając znacznie lepsze wrażenia z pisania.

Easy scrolling when writing posts

Kolejnym ulepszeniem w edytorze postów jest wyświetlanie osadzeń. Użytkownicy będą mogli zobaczyć rzeczywiste osadzenie w edytorze postów po wklejeniu adresu URL z obsługiwanej witryny, takiej jak YouTube, Twitter, WordPress.tv, itp.

Embeds will be displayed inside post editor

W tym wydaniu dodano kilka innych dostawców oEmbed, takich jak: TED Talks, Mixcloud, CollegeHumor, adresy URL Playlist YouTube itp.

Ulepszenia w dostosowywaniu motywów

W WordPress 3.9, widżety zostały dodane do Theme Customizer. W WordPress 4.0 widżety są przenoszone do własnego panelu w Theme Customizer.

Widgets now have their own panel in theme customizer

Doświadczenie Instalacji Wtyczki

Ulepszone wrażenia użytkownika dla ekranów instalacji wtyczek to kolejna ważna zmiana w WordPress 4.0. Wyniki wyszukiwania wtyczek, a także popularne i Polecane szczegóły wtyczki zostały zmienione, aby pokazać wtyczki w ładnej siatce.

Plugin install experience in WordPress 4.0

Doświadczenie instalacji wtyczki jest nadal w toku, więc mam nadzieję, że będzie więcej ulepszeń w ostatecznej wersji, takich jak nagłówki wtyczek i więcej.

Dla Deweloperów

Interfejs API dostosowywania i panelu zawiera kilka zmian, które pozwolą programistom motywów i wtyczek tworzyć niestandardowe panele i elementy interfejsu użytkownika w dostosowywaniu.

WordPress 4.0 będzie ekscytującym nowym wydaniem. Daj nam znać, jakie są Twoje ulubione funkcje w WordPress 4.0 i jakie funkcje chciałbyś zobaczyć w nadchodzących wydaniach.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…