W zeszłym tygodniu pojawiła się wersja beta WordPressa 4.7. Z przyjemnością informujemy, że ostateczna wersja gry zostanie wydana około 6 grudnia 2016 roku. W tym artykule podkreślimy, co nadchodzi w WordPress 4.7 z funkcjami i zrzutami ekranu.

What's coming in WordPress 4.7

Uwaga:możesz wypróbować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku testowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

Jest to wersja beta, co oznacza, że nie będzie więcej nowych funkcji zostaną dodane do ostatecznego wydania WordPress 4.7. Jednak niektóre funkcje w wersji beta mogą nie trafić do ostatecznej wersji.

Nowy Domyślny Motyw-Twenty Seventeen

Twenty Seventeen

WordPress 4.7 będzie ostatnim głównym wydaniu 2016. Zgodnie z tradycją, pojawi się nowy domyślny motyw na następny rok.

Twenty Seventeen różni się nieco od poprzednich domyślnych motywów. Jego głównym celem są Strony biznesowe, a nie blogi, a nawet zawiera treści startowe, które pomagają nowym użytkownikom skonfigurować witryny WordPress. Obecnie funkcja starter content jest dostępna tylko dla nowych witryn, ale do czasu wydania motywu oczekuje się, że będzie ona dostępna również dla witryn z istniejącą zawartością.

Może być również używany jako motyw bloga. Twenty Seventeen ma duże polecane obrazy, wyraźną typografię i mobilne podejście do projektowania.

Obsługa Nagłówków Wideo

Video header support

Wiele motywów premium WordPress pozwala już użytkownikom dodawać nagłówki wideo. Twenty Seventeen będzie pierwszym domyślnym motywem z obsługą nagłówka wideo.

Możesz przesyłać i używać własnych filmów w formacie mp4 lub możesz także korzystać z filmów z YouTube i Vimeo, po prostu wprowadzając adres URL filmu.

Jeśli twój motyw nie obsługuje nagłówków wideo, oto jak możesz łatwo dodać wideo z YouTube jako tło pełnoekranowe w WordPress bez kodowania.

Przepływ Konfiguracji Motywu

New theme and site setup flow in Customizer

WordPress 4.7 przyniesie ulepszony motyw i przepływ konfiguracji witryny. W narzędziu dostosowywania zobaczysz teraz bardziej dopracowany widok zainstalowanych motywów, lepsze wyszukiwanie motywów i ulepszoną konfigurację bezpośrednio z narzędzia dostosowywania motywów.

Niestandardowy CSS w Podglądie na żywo

Custom CSS in WordPress 4.7

Chcesz dodać własny CSS do swojego motywu? Teraz możesz to zrobić bezpośrednio z dostosowywania motywu. Jednak Twój niestandardowy CSS będzie specyficzny dla motywu, który przeglądasz.

Jeśli często zmieniasz motywy lub nie chcesz, aby Twój niestandardowy CSS był ograniczony do motywu, możesz zobaczyć nasz przewodnik, jak łatwo dodać niestandardowy CSS w WordPress.

Kontrola języka administratora dla użytkowników

Admin language control for users

Obecnie podczas instalacji WordPress w innych językach wszyscy użytkownicy widzą interfejs administratora w tym samym języku.

WordPress 4.7 pozwoli użytkownikom przełączać język administratora z profilu użytkownika, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać preferowany język. Nadal będziesz musiał zainstalować języki, zanim użytkownicy będą mogli je przełączyć.

Podgląd miniatur dla plików PDF

PDF Thumbnails in Media modal

Obecnie, jeśli przesyłasz plik PDF, WordPress pokazuje tylko ikonę pliku. Możesz dodawać podglądy za pomocą wtyczek PDF dla WordPress.

WordPress 4.7 wyświetli podgląd miniatur pierwszej strony w dokumencie PDF po przesłaniu go do biblioteki multimediów. WordPress wyświetli również podgląd miniatur na stronie załącznika pliku PDF.

Ulepszenia Edytora

Editor changed in WordPress 4.7

Edytor postów to miejsce, w którym większość właścicieli witryn spędza większość czasu na tworzeniu treści. Każda wersja WordPress wprowadza ulepszenia i funkcje do edytora postów.

WordPress 4.7 wprowadzi kilka subtelnych, ale ważnych zmian w edytorze. Menu wyboru akapitu i nagłówka pojawi się teraz na górnym pasku. Usunięto przycisk podkreślenia, a przyciski przekreślenia i poziomej linii zostały przeniesione do zlewu kuchennego.

Użytkownicy będą również mogli zobaczyć skróty klawiaturowe w podpowiedziach i rozwijanych menu.

Pod Maską Ulepszenia

Te aktualizacje poprawiają znaczną część rdzenia WordPress, ale są przeznaczone głównie dla programistów.

Niestandardowe Akcje Zbiorcze

Custom bulk actions

Programiści będą teraz mogli dodawać własne niestandardowe akcje zbiorcze do tabel list na różnych ekranach administracyjnych, takich jak posty, komentarze, użytkownicy itp. (#16031)

Szablony Typu Post

Podobnie jak w przypadku niestandardowych szablonów Stron, Szablony typu postu pozwolą twórcom motywów dodać możliwość wyboru szablonów dla różnych typów postów. (#18375)

Punkty końcowe zawartości Rest API

Punkty końcowe Rest API trafią do WordPress 4.7. (#38373)

Przełączanie Ustawień Lokalnych

Jeśli zawartość witryny jest wyświetlana w innym języku niż ten ustawiony w obszarze administratora, WordPress wyświetli pasek narzędzi w języku strony zawartości. (#26511)

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, co nadchodzi w WordPress 4.7. Daj nam znać, które funkcje uważasz za ekscytujące i co chciałbyś zobaczyć w przyszłych wersjach WordPress w komentarzach poniżej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…