Dobra wiadomość, WordPress 3.6 wreszcie wylądował. Nazwa pochodzi od nazwiska pianisty jazzowego Oscara Petersona. W WPBeginner bardzo uważnie monitorowaliśmy rozwój i opublikowaliśmy artykuł o funkcjach pojawiających się w WordPress 3.6. Od tego czasu wiele się zmieniło, niektóre funkcje zostały porzucone, a niektóre nowe funkcje zostały dodane. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 3.6.

Nie chcesz czytać? Obejrzyj film:

Nowy interfejs użytkownika do tworzenia menu

Wielu naszych użytkowników często uważało menu za mylące. WordPress 3.6 jest wyposażony w nowy i prostszy interfejs użytkownika do tworzenia i edycji menu dla Twojej witryny. Ma dwie karty, jedną do edycji menu, a drugą do zarządzania lokalizacjami. Ten nowy interfejs jest łatwy w użyciu i uważamy, że wielu użytkowników również uznałoby go za odświeżający.

New UI for Menu System in WordPress 3.6

Ulepszona Funkcja Automatycznego Zapisywania

Nie będziesz musiał się martwić o utratę treści podczas pracy nad postem. WordPress 3.6 jest wyposażony w ulepszoną funkcję automatycznego zapisywania. Najbardziej zauważalną poprawą funkcji automatycznego zapisywania jest to, że WordPress wykorzystuje teraz pamięć Twojej przeglądarki, a także bazę danych WordPress do zapisywania wersji. WordPress próbuje dopasować aktualną wersję do kopii zapasowej przechowywanej w pamięci przeglądarki i powiadamia Cię, jeśli znajdzie jakąś różnicę.

WordPress 3.6 Autosave feature utilizes browser storage to autosave posts

Nowe Ulepszone Porównanie Wersji

Z WordPress 3.6 pochodzi kolejna świetna funkcja, możliwość porównywania wersji postów. Jak wiesz, WordPress automatycznie zapisuje wersje postów. Możesz wyłączyć wersje postów, ale z biegiem lat okazało się, że jest to bardzo przydatna funkcja. Jedną z rzeczy, które nam się nie podobało, było to, że trudno było szybko znaleźć różnice między dwoma wersjami. W wersji 3.6 WordPress wyświetla wersje postów i podkreśla zmiany między dwiema wersjami artykułu. Na górze znajduje się również pasek suwaka, dzięki czemu można łatwo przełączać się między wersjami.

Improved post revisions in WordPress 3.6

Powiadomienia logowania

Czasami twoja sesja WordPress może wygasnąć podczas pracy nad witryną. Może się to zdarzyć z kilku powodów, wygasłego lub usuniętego pliku cookie sesji, zmiany kluczy bezpieczeństwa przez administratora itp. W przypadku wcześniejszych wersji WordPress oznaczało to, że będziesz musiał wrócić i zalogować się ponownie. Spowodowało to utratę ważnych i niezapisanych zmian. WordPress 3.6 rozwiązuje ten problem, wyświetlając powiadomienie logowania po wygaśnięciu sesji użytkownika. Otwiera powiadomienie w wyskakującym oknie przyciemnia ekran, na którym pracowałeś.

Improved session handling with log in notifications in WordPress 3.6

Twenty Thirteen-Nowy Domyślny Motyw

WordPress 3.6 jest również wyposażony w nowy domyślny motyw Twenty Thirteen, który nie jest podobny do żadnego innego domyślnego motywu. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, Twenty Thirteen jest trochę odważny i bardziej kolorowy. Został opracowany, aby zaprezentować moc formatów postów i wszystkich nowych funkcji WordPress 3.6. Jest to responsywny motyw i zaprojektowany tak, aby był w pełni dostępny, dzięki czemu może być również używany przez osoby o specjalnych potrzebach.

Twenty Thirteen - The New Default Theme in WordPress 3.6

Funkcje, które nie weszły do WordPres 3.6

Początkowo dyskutowano, że w WordPress 3.6 zostaną ulepszone funkcje zarządzania obiegiem pracy redakcyjnej. Jednak ta funkcja została porzucona podczas prac nad grą. Idea zarządzania przepływem pracy redakcyjnej została oparta na wtyczce Edit Flow. Używamy go na WPBeginner, sprawdź nasz przewodnik, jak poprawić przepływ pracy redakcyjnej w witrynach WordPress z wieloma autorami. Podobnie, interfejs użytkownika dla formatów Post został początkowo opracowany i przetestowany. Jednak główny zespół programistów postanowił nie umieszczać go w ostatecznej wersji. Pomysł Na Ui formatu postu był również oparty na wtyczce, sprawdź, jak dodać interfejs użytkownika dla formatów postów w WordPress.

To było tylko podsumowanie nowych funkcji w WordPress 3.6. Istnieje wiele innych zmian, poprawek błędów i innych aktualizacji. Jest to główne wydanie, więc chcielibyśmy przypomnieć naszym użytkownikom, aby jak najszybciej uaktualnić. Upewnij się, że wykonujesz kopię zapasową witryny przed aktualizacją i postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem aktualizacji WordPress.

Daj nam znać, co myślisz o nowych funkcjach i zmianach interfejsu użytkownika w WordPress, zostawiając komentarz poniżej.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…