WordPress 3.9 przybył wczoraj z wieloma ulepszeniami i nowymi funkcjami. W WPBeginner uważnie śledziliśmy rozwój i opublikowaliśmy artykuł o tym, co nadchodzi w WordPress 3.9 z zrzutami ekranu. Z przyjemnością informujemy, że wszystkie funkcje, którymi byliśmy podekscytowani, trafiły do ostatecznej wersji. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 3.9 i jakie fajne nowe rzeczy powinieneś wypróbować po aktualizacji witryn.

Należy pamiętać, że WordPress 3.9 jest głównym wydaniu, więc nie zostanie automatycznie zaktualizowany. Musisz zainicjować aktualizację.

TinyMCE aka Visual Editor jest remontowany

WordPress statki z własnej wersji Edytora TinyMCE. Podobnie jak WordPress, TinyMCE jest również oprogramowaniem open source, które niedawno otrzymało kilka fajnych nowych ulepszeń. W WordPress 3.9 te ulepszenia są importowane do WordPress. Niektóre z naszych ulubionych ulepszeń w edytorze postów to:

Przeciągnij i upuść przesyłane obrazy

Możesz teraz po prostu przeciągać i upuszczać obrazy do edytora postów, a zostaną one przesłane do twojej witryny. Możesz także przeciągać i upuszczać wiele plików obrazów, aby szybciej przesyłać.

Drag and drop images into post editor for quicker uploads

Zapowiedzi Galerii Na Żywo

Przed WordPress 3.9, kiedy dodałeś galerię w WordPress, pokazywał symbol zastępczy wskazujący pozycję galerii. Teraz, gdy dodajesz galerię, możesz zobaczyć podgląd rzeczywistej galerii bezpośrednio w edytorze wizualnym.

Live gallery previews in post editor

Zmiana rozmiaru i edycja zdjęć w edytorze postów

Inną funkcją związaną z obrazem, którą pokochasz, jest zmiana rozmiaru obrazu na żywo. Wystarczy kliknąć na obrazek i przeciągnąć uchwyty w rogu, aby zmienić rozmiar obrazu.

Resize images inside post editor

Kliknij obraz w edytorze postów, a następnie kliknij ikonę ołówka, aby edytować atrybuty obrazu. Pojawi się nowe wyskakujące okienko szczegółów obrazu. Jest znacznie lepiej wyglądający i ma kilka fajnych nowych funkcji.

Editing an image while working in the visual post editor

Możesz kliknąć na Zastąp przycisk, aby zastąpić obraz lub kliknij na Edytuj oryginał przycisk, aby uruchomić nowy ulepszony edytor obrazów bez opuszczania edytowanego postu. W widoku Edytuj obraz możesz kadrować, skalować, obracać obraz i zapisywać zmiany.

Rotate, crop, scale your image in the image editor

Kopiuj Wklej Bezpośrednio Z Programu MicroSoft Word

Nie przejmuj się, jeśli nie widzisz przycisku Wklej z MS Word w edytorze postów. Został usunięty w WordPress 3.9, ponieważ nie jest już potrzebny. Wcześniej użytkownicy musieli kliknąć Wklej z przycisku Word, gdy musieli wkleić swoje posty z MS Word do edytora postów WordPress. Teraz nie ma takiej potrzeby. Edytor postów będzie teraz sprzątał każdy bałagan stworzony przez MS Word. Wiemy, że wielu naszych początkujących użytkowników pisze swoje posty w MS Word. Ta funkcja pomoże im uniknąć strasznego kodu, który pojawił się.

Płaskie Przyciski Edytora Tekstu

Jeśli jesteś taki jak my i używasz zwykłego edytora tekstu do pisania swoich postów, to są dla nas małe zmiany w pasku narzędzi edytora tekstu. Pierwsza zmiana polega na tym, że przyciski są teraz płaskie i pasują do reszty przycisków WordPress. Inną zmianą jest to, że przycisk pełnoekranowy jest zastąpiony przyciskiem ikony.

Plain text editor with a modern new look

Podgląd widżetów na żywo w Theme Customizer

Inną długo oczekiwaną funkcją WordPress 3.9 jest podgląd widżetów na żywo. Ta funkcja pozwoli użytkownikom dodawać, usuwać, edytować i dostosowywać swoje widżety z narzędzia Theme Customizer. Jest o wiele łatwiejszy w użyciu i możesz zobaczyć swoje zmiany w akcji w okienku podglądu.

Live widget previews in Theme Customizer

Stary ekran widżetów nadal będzie dostępny pod wyglądem, dla użytkowników, którzy wolą używać starego znanego interfejsu do zarządzania widżetami.

Ulepszony Nowy Ekran Motywu

W WordPress 3.8, mamy nowy interfejs użytkownika dla obszaru administracyjnego. Jednak niektóre części obszaru administracyjnego wydawały się nie na miejscu. Dodaj nowy ekran motywu był jednym z tych obszarów. Nowy interfejs dla motywów został opracowany oddzielnie w ramach THX38. W WordPress 3.9 Dodaj nowy obszar motywów ma nowy ładniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs. Wyszukiwanie motywów hostowanych w katalogu motywów WordPress jest teraz znacznie łatwiejsze.

Improved add new theme screen in WordPress 3.9

Playlisty Audio / Video

Dzięki WordPress 3.9 możesz tworzyć listy odtwarzania audio i wideo w ten sam sposób, w jaki tworzysz galerie. Nie zalecamy naszym użytkownikom przesyłania filmów do WordPress,ale oto jak wypróbować tę funkcję. Wystarczy kliknąć przycisk Dodaj Media i przesłać pliki Audio / wideo. Po lewej stronie zobaczysz link do utworzenia listy odtwarzania wideo.

Uwaga: w niektórych przypadkach możesz nie zobaczyć łącza do utworzenia listy odtwarzania audio lub wideo, chyba że masz plik audio/wideo w bibliotece multimediów lub przesyłasz plik audio/wideo.

Creating audio/video playlists in WordPress 3.9

Kliknięcie na niego pokaże przesłane pliki audio / wideo już wybrane. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć przycisk Utwórz nową listę odtwarzania Audio / wideo. Na następnym ekranie możesz dodawać tytuły i podpisy do listy odtwarzania, podobnie jak galerie obrazów. Gdy jesteś zadowolony, kliknij przycisk Wstaw listę odtwarzania.

An audio playlist in WordPress

Istnieje wiele innych ulepszeń, takich jak nowe wersje bibliotek, ulepszony autosave i poprawki błędów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł dać przegląd WordPress 3.9.

Aby uzyskać więcej informacji na temat WordPress, możesz śledzić nas na Twitterze lub dołączyć do nas na Google+.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…