WordPress 4.2 został wydany zaledwie kilka minut temu. Jest to pierwsze duże wydanie WordPress 2015. Rozwiązuje wiele problemów i dodaje kilka świetnych nowych funkcji do WordPressa. Niestety, niektóre naprawdę fajne funkcje zostały porzucone, ponieważ nie były jeszcze gotowe do wysyłki. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 4.2 i jakie funkcje należy wypróbować po aktualizacji witryn.

WordPress 4.2 Features

Jest to główne wydanie WordPress, co oznacza, że Twoja witryna nie zostanie automatycznie zaktualizowana, chyba że używasz zarządzanego hostingu WordPress. Będziesz musiał zainicjować aktualizację z pulpitu WordPress. Jak zawsze, nie zapomnij wykonać kopii zapasowej witryny WordPress przed aktualizacją.

Nowe i ulepszone naciśnij To narzędzie

WordPress 4.2 pochodzi z nowego i ulepszonego naciśnij To narzędzie.

Installing Press This tool for WordPress

Jest to prosty bookmarklet, który można przeciągnąć i upuścić do paska zakładek przeglądarki lub dodać do ekranu głównego telefonu komórkowego. Pozwala to łatwo udostępniać dowolne treści z dowolnego miejsca w Internecie w witrynie WordPress za pomocą jednego kliknięcia lub dotknięcia.

Using Press This tool on your mobile phones

Naciśnij ten przycisk, aby automatycznie znaleźć obrazy, fragment i tytuł treści, które udostępniasz, i osadzić je w poście w locie. Dzięki temu udostępnianie treści będzie znacznie szybsze i łatwiejsze dla wielu użytkowników.

Nowe znaki & wsparcie Emoji w WordPress 4.2

Emoji są natywnie dostępne na wszystkich nowoczesnych urządzeniach, w tym telefonach komórkowych. WordPress nie obsługuje emoji natywnie. WordPress 4.2 rozwiązał ten problem, dodając natywną obsługę emoji. Możesz teraz używać emoji w dowolnym miejscu w witrynie WordPress.

Using Emojis on a WordPress site from a mobile phone

Wsparcie dla Emoji było możliwe dzięki podstawowej pracy wykonanej w celu dodania natywnej obsługi chińskich, japońskich i koreańskich znaków. WordPress 4.2 automatycznie przełączy twoją bazę danych utf-8 na utf8mb4. Ta zmiana pozwoli również symbole muzyczne i matematyczne, a nawet hieroglify.

Podczas gdy wielu użytkowników może nie być tak podekscytowanych obsługą Emoji, wsparcie dla większej liczby znaków językowych jest ogromnym ulepszeniem dla bardzo dużej globalnej bazy użytkowników WordPress.

Szybsze Aktualizacje Wtyczek

Aktualizacje wtyczek wymagały kliknięcia łącza aktualizacji i oczekiwania na załadowanie strony, która pokazywała postęp aktualizacji. Następnie po aktualizacji można było przejść do tego, co robisz. Zmieni się to w WordPress 4.2, który teraz jest wyposażony w szybsze aktualizacje wtyczek jednym kliknięciem.

Faster plugin updates in WordPress 4.2

Wcześniej w naszym co nadchodzi w WordPress 4.2 artykuł, pokazaliśmy szybszą funkcję instalacji wtyczki. Była podobna do funkcji aktualizacji, ale pozwalała użytkownikom instalować wtyczki bez przeładowywania strony. Ta funkcja została wycofana podczas bety.

Więcej Osadzeń Automatycznych

Podobnie jak filmy z YouTube, Tweety i wiele innych usług, Tumblr i Kickstarter są teraz włączone do białej listy oEmbed w WordPress. Możesz teraz wkleić link z Tumblr lub Kickstartera i zobaczyć go automatycznie osadzonego w poście.

Tumblr auto embed in WordPress

Przełączanie motywów w dostosowywaniu

WordPress 4.2 zawiera kilka świetnych ulepszeń w dostosowywaniu. Możesz teraz przełączać motywy bezpośrednio z narzędzia Theme customizer i wprowadzać zmiany. Umożliwi to użytkownikom szybki podgląd motywów i dostosowywanie motywów bez ich aktywacji.

Theme Switching in WordPress 4.2

Zmiany Pod Maską

Wiadomości generowane przez wywołania JavaScript do serwera będą teraz odczytywane przez czytniki ekranu. Autorzy i Programiści wtyczek mogą korzystać wp.a11y. speak() aby wysyłać powiadomienia dźwiękowe.

Terminy współdzielone przez wiele taksonomii będą teraz dzielone, gdy jedna z nich zostanie zaktualizowana.

Kompleksowa obsługa zamówień z klauzulami meta query jest teraz obsługiwana przez WP_Query, WP_Comment_Query i WP_User_Query.

Istnieje kilka drobnych zmian w domyślnym schemacie kolorów WordPress.

Istnieje wiele poprawek błędów i innych ulepszeń pod maską. Pełną listę zmian można zobaczyć tutaj.

Mamy nadzieję, że spodobał ci się ten przegląd nowości w WordPress 4.2. Jesteśmy szczególnie podekscytowani szybszą funkcją aktualizacji wtyczek. Czym się cieszysz?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…