:)

WordPress 4.5 o nazwie “Coleman” został wydany zaledwie kilka minut temu. Jest to pierwsza duża wersja WordPress 2016 i zawiera kilka ekscytujących nowych funkcji. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 4.5 i jakie funkcje należy wypróbować po aktualizacji witryn.

What's New in WordPress 4.5 (Features and Screenshots)

Jest to główne wydanie WordPress i jeśli nie korzystasz z zarządzanej usługi hostingowej WordPress, musisz ręcznie zainicjować aktualizację.

Ważne: Nie zapomnij utworzyć kompletnej kopii zapasowej WordPress przed rozpoczęciem aktualizacji.

Obsługa Logo Motywu

Dodanie logo do witryny z personalizatora było długo oczekiwaną funkcją. Wiele motywów premium WordPress pozwoliło użytkownikom ustawić logo z opcji motywu, ale nie było standardowego sposobu, aby to zrobić.

Dzięki WordPress 4.5 twórcy motywów mogą teraz włączyć obsługę motywów dla logo. Pozwoli to użytkownikom ustawić logo dla swojej witryny za pomocą narzędzia dostosowującego.

Theme support for logo in WordPress 4.5

Pamiętaj, że jest to funkcja motywu, co oznacza, że musi być zdefiniowana przez Twój motyw. Jeśli motyw nie obsługuje tej funkcji, nie będzie można go zobaczyć w narzędziu dostosowywania.

Lepsze podglądy dla ikon witryny

Ikony witryny zostały wprowadzone w WordPress 4.4. Ta funkcja pozwala użytkownikom ustawić ikonę favicon i ikonę aplikacji dla swoich stron internetowych.

WordPress 4.5 przynosi niewielką poprawę funkcji. Do wersji 4.4.2 podczas ustawiania obrazu wyświetlany był podgląd ikony witryny. W wersji 4.5 po ustawieniu ikony witryny zobaczysz również podgląd w panelu tożsamość witryny.

Site icon preview

Responsywne podglądy w Customizerze

Customizer w WordPress 4.5 zawiera responsywne podglądy na żywo dla komputerów stacjonarnych, tabletów i urządzeń mobilnych.

Wystarczy kliknąć na ikonę urządzenia, aby przełączać widok między urządzeniami. To daje ogólne wyobrażenie o tym, jak twoja witryna będzie wyglądać na różnych ekranach.

Responsive previews in WordPress 4.5

Zoptymalizowana Wydajność Generowania Obrazu

Responsywne obrazy były jedną z głównych ulepszeń w WordPress 4.4, która pozwoliła WordPress pokazać mniejsze rozmiary obrazów użytkownikom na mniejszych ekranach.

WordPress 4.5 przenosi go na nowy poziom, poprawiając wydajność WordPress generuje rozmiary obrazów.

Wcześniej WordPress używał 90 do jakości obrazu podczas kompresji obrazów. Teraz użyje 82, który produkuje prawie identyczne obrazy o znacznie mniejszych rozmiarach.

Ulepszony Ekran Moderacji Komentarzy

WordPress 4.5 oczyszcza ekran moderacji komentarzy i czyni go bardziej użytecznym. Do 4.4.2 po kliknięciu linku w wiadomości e-mail z powiadomieniem o moderacji komentarza zobaczyłeś taką stronę:

Old comment moderation page in WordPress 4.4 and earlier

Ta strona nie pozwala na edycję komentarza, a jeśli zignorował również zwykły formatowanie HTML używane w komentarzu.

Tak wygląda ekran moderacji komentarzy w WordPress 4.5.

New comment moderation screen in WordPress 4.5

Te same linki domenowe w komentarzach nie będą miały atrybutu Nofollow

Wcześniej wszystkie linki dodawane do obszaru treści komentarza miały domyślnie dodany atrybut nofollow.

WordPress 4.5 nie doda atrybutu nofollow do linków wskazujących na tę samą domenę.

Jeśli ty lub Twoi użytkownicy dodacie link do postu lub strony w swojej witrynie w tekście komentarza, WordPress nie doda do niego nofollow.

Jeśli jednak użytkownik doda link w polu adresu URL podczas przesyłania komentarza, WordPress doda do linku atrybuty nofollow i zewnętrzne.

Zobacz, jak możesz wyłączyć pole Strona / adres url w formularzu komentarza WordPress.

Ulepszenia Edytora Wizualnego

Większość użytkowników WordPressa spędza większość czasu na pisaniu treści. To sprawia, że edytor wizualny jest jednym z najważniejszych obszarów w ogólnym doświadczeniu użytkownika WordPress.

WordPress 4.5 opiera się na istniejących ulepszeniach i dodaje kilka nowych, aby pisanie było szybsze i przyjemniejsze.

Wbudowany Edytor Linków

Jednym ze skrótów klawiaturowych w WordPressie jest CTRL+K (Command + K na Macu), który umożliwia wstawianie linków w postach. Do 4.4.2 otworzyło wyskakujące okienko Wstaw link, które było nieco rozpraszające.

W WordPress 4.5, naciskając CTRL + K pokazuje inline Wstaw link menu. Po prostu wpisz adres URL i kontynuuj pisanie postu bez usuwania rąk z klawiatury.

Inline link editing in WordPress 4.5

Nowe Wbudowane Skróty Tekstowe

Wbudowane skróty tekstowe zostały wprowadzone w WordPress 4.3. Te skróty umożliwiają szybkie dodawanie znaczników formatowania podczas pisania postów.

WordPress 4.5 pozwala na użycie trzech lub więcej myślników-aby dodać poziomą linię. Możesz także użyć backticks `code`, aby dodać kod.

Informowaliśmy o tym, co nadchodzi w WordPress 4.5, że będą też skróty dla pogrubienia i kursywy. Niestety, te skróty nie dostały się do 4.5.

new inline shortcuts in WordPress 4.5

Możesz zobaczyć pełną listę skrótów dostępnych w WordPress, klikając ikonę pomocy w edytorze wizualnym.

Keyboard shortcuts modal

Dla tych z was, którzy nie chcą używać tych skrótów, można wyłączyć wbudowane skróty tekstowe w edytorze wizualnym.

Zaloguj Się Przez E-Mail

Wiele usług online, takich jak Facebook, Twitter itp. Zaloguj się nie tylko za pomocą nazwy użytkownika, ale także adresu e-mail.

Chociaż możesz łatwo zapomnieć swoją nazwę użytkownika, większość ludzi nie zapomina swojego adresu e-mail.

WordPress 4.5 pozwala użytkownikom zalogować się za pomocą nazwy użytkownika lub adresu e-mail jako nazwy użytkownika.

Login with email support in WordPress 4.5

Jeśli używałeś wtyczki, aby umożliwić użytkownikowi logowanie się za pomocą poczty e-mail w WordPress, możesz bezpiecznie dezaktywować tę wtyczkę.

Pod Maską Ulepszenia

WordPress 4.5 przynosi również kilka ekscytujących nowych ulepszeń dla programistów.

Zaktualizowane Biblioteki – WordPress 4.5 pochodzi z nowych wersji dołączonych bibliotek dla Podkreślników, szkieletu, jQuery i jQuery migrować.

Selektywne Odświeżanie w dostosowywaniu – Wcześniej niektóre zmiany w customizerze wymagały przeładowania całej strony. WordPress 4.5 jest wyposażony w ramy umożliwiające selektywne odświeżanie w dostosowywaniu. Jest szybki i pozwoli programistom robić wspaniałe rzeczy dzięki podglądom na żywo. (#27355).

Konfigurowalne Szablony Osadzania – WordPress 4.4 wprowadzono osadzenia, które pozwoliły użytkownikom na osadzanie postów z własnych i innych blogów WordPress. WordPress 4.5 sprawia, że szablony osadzania można dostosować, aby autorzy motywów mogli dostosować wyświetlanie osadzania do ich motywu. (#34561)

WP_Site Class – WordPress 4.5 pochodzi z WP_Site class dla wielu witryn WordPress instaluje. (#32450)

Script Loader – WordPress 4.5 wprowadza wp_add_inline_script() co ułatwia dodawanie skryptów wbudowanych. (#14853, #35873)

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał dobry przegląd tego, co nowego w WordPress 4.5. Szczególnie cieszy nas zoptymalizowane generowanie obrazów i osadzanie szablonów. Czym się cieszysz?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…