WordPress 4.7 został wydany zaledwie kilka godzin temu. Jest to ostatnie Główne wydanie roku 2016, które przynosi kilka ekscytujących nowych ulepszeń i kilka poprawek błędów. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 4.7 i jakie funkcje należy wypróbować po aktualizacji witryn.

What's new in WordPress 4.7

4.7 to główne wydanie WordPress i jeśli nie korzystasz z zarządzanej usługi hostingowej WordPress, musisz ręcznie zainicjować aktualizację.

Ważne: Nie zapomnij utworzyć kompletnej kopii zapasowej WordPress przed rozpoczęciem aktualizacji.

Twenty Seventeen – Nowy Domyślny Motyw

Twenty Seventeen - The new default theme in WordPress 4.7

WordPress 4.7 to ostatnie wydanie roku. Jest to tradycja WordPress, aby co roku wypuszczać nowy domyślny motyw nazwany po roku.

Poznaj Dwadzieścia Siedemnaście.

Ten piękny domyślny motyw skupia się na witrynach biznesowych zamiast na blogach. Jest nawet dostarczany z zawartością początkową, aby pomóc nowym użytkownikom w uruchomieniu witryny WordPress w ciągu kilku minut.

Twenty Seventeen jest wystarczająco elastyczny, aby można go było również wykorzystać jako motyw bloga. Być może najbardziej zauważalną rzeczą w Twenty Seventeen jest wyraźna typografia, która świetnie wygląda na wszystkich ekranach.

Inne zauważalne funkcje obejmują duże polecane obrazy, pełnoekranowy nagłówek wideo i obrazy oraz wdzięczny projekt mobilny. Wszystkie te elementy sprawiają, że Twenty Seventeen jest świetnym motywem startowym dla każdego rodzaju strony internetowej.

Obsługa nagłówka wideo w WordPress 4.7

Video headers support

WordPress 4.7 zapewnia obsługę nagłówka wideo dla motywów. Wiele darmowych i premium motywów już pozwalało użytkownikom dodawać filmy pełnoekranowe. Funkcja nagłówka wideo ułatwi programistom motywów integrację z personalizatorem z podglądem na żywo.

Użytkownicy mogą przesyłać własne filmy w formacie mp4 lub dodawać wideo z YouTube. Zalecamy dodanie filmu za pomocą serwisu YouTube. Zobacz nasz artykuł na temat tego, dlaczego nigdy nie należy przesyłać filmów do witryny WordPress.

Obsługa treści startowych dla motywów

Starter content added by Twenty Seventeen theme in WordPress 4.7

Niektóre motywy premium WordPress pozwoliły swoim klientom importować zawartość początkową po zakupie motywu. Celem tych treści jest natychmiastowe skonfigurowanie witryny dla użytkowników z fałszywymi treściami, które mogą później edytować zgodnie z własnymi potrzebami.

WordPress 4.7 przynosi podobną funkcjonalność do rdzenia i motywów WordPress. Motywy mogą teraz automatycznie dodawać zawartość początkową w nowych witrynach.

Użytkownik będzie musiał po prostu odwiedzić narzędzie dostosowywania motywu, a wyświetlona zostanie zawartość startowa. Jednak ta zawartość startowa nie zostanie zapisana, dopóki użytkownik nie kliknie przycisku Zapisz.

Podgląd PDF w WordPress 4.7

PDF thumbnail previews in WordPress 4.7

WordPress 4.7 generuje podgląd miniatur dla plików PDF i wyświetla je w bibliotece multimediów. Wcześniej, po dodaniu dokumentu PDF WordPress pokazał ikonę dokumentu generycznego. Użytkownicy musieli używać różnych wtyczek PDF do podglądu miniatur.

Ta funkcja tworzy obraz na pierwszej stronie dokumentu PDF podczas przesyłania. Ten obraz jest następnie przechowywany w różnych rozmiarach i jest wyświetlany w bibliotece multimediów, wyskakującym okienku przesyłania multimediów i na stronach załączników.

Edytuj skróty w Podglądzie dostosowywania

Edit shortcuts in WordPress themes

WordPress 4.7 przynosi również “Edytuj skróty”w podglądzie dostosowywania. Te skróty edycji to małe niebieskie ikony umieszczone na edytowalnych elementach w podglądzie aktywnym motywu.

Będzie to niezwykle pomocne dla nowych użytkowników, którzy mogą teraz po prostu wskaż i kliknij, aby edytować element.

Nie zdziw się, jeśli nie widzisz skrótów do edycji motywu. Jest to nowa funkcja i może nie być dostępna z bieżącym motywem.

Dodaj własny CSS w Podglądie na żywo

Custom CSS support in WordPress 4.7

Czasami może być konieczne szybkie dodanie CSS do witryny WordPress. Wcześniej musiałeś dodać niestandardowy CSS do arkusza stylów motywu lub motywu podrzędnego. WordPress 4.7 pozwala na bezpośrednie Dodawanie niestandardowego CSS za pomocą dostosowywania i wyświetlanie podglądu zmian na żywo.

Jednak ten niestandardowy CSS jest specyficzny dla aktualnie edytowanego motywu WordPress. Jeśli chcesz zastosować niestandardowy CSS bez względu na to, którego motywu używasz, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania niestandardowego CSS w WordPress.

Kontrola Języka Administratora

Users can switch admin area language from their profiles in WordPress 4.7

WordPress 4.7 umożliwia użytkownikom przełączanie języka obszaru administracyjnego z profilu użytkownika. Nadal będziesz musiał zainstalować języki, zanim użytkownicy będą mogli je przełączyć.

Ulepszenia edytora w WordPress 4.7

Post editor changes in WordPress 4.7

Edytor postów w WordPress to miejsce, w którym użytkownicy spędzają większość czasu na tworzeniu treści. Każde wydanie WordPress stara się poprawić jakość edycji, czyniąc ją łatwiejszą i bardziej intuicyjną.

WordPress 4.7 wprowadza kilka ważnych zmian do edytora. Użytkownicy mogą teraz zobaczyć skróty klawiaturowe w podpowiedziach i rozwijanych menu.

Menu wyboru akapitu i nagłówka pojawi się teraz na górnym pasku. Usunięto przycisk podkreślenia, a przyciski przekreślenia i poziomej linii zostały przeniesione do zlewu kuchennego.

Zmiany Pod Maską

WordPress 4.7 przynosi wiele ekscytujących zmian również dla programistów. Oto niektóre z tych ulepszeń pod maską.

Szablony typu Post w WordPress 4.7

WordPress ma niestandardowe szablony stron, które pozwalają użytkownikom i twórcom motywów tworzyć różne układy stron w WordPress. 4.7 wprowadza tę funkcjonalność do wszystkich typów postów, w tym niestandardowych typów postów. (#18375)

Punkty końcowe zawartości Rest API

Punkty końcowe Rest API trafiają do WordPress 4.7. (#38373)

Przełączanie Ustawień Lokalnych

Jeśli zawartość witryny jest wyświetlana w innym języku niż ten ustawiony w obszarze administratora, WordPress wyświetli pasek narzędzi w języku strony zawartości. (#26511)

Dostępny tekst alternatywny dla obrazów

WordPress automatycznie używane nazwy plików jako tytuł i alternatywny tekst dla obrazów dodanych w WordPress. Począwszy od 4.7, WordPress pozostawi teraz pole tekstowe alt puste, jeśli użytkownik nie wprowadzi żadnych zmian w tytule lub polach tekstowych alt podczas przesyłania obrazu. (#34635)

Mamy nadzieję, że ten artykuł zaoferował Ci dobry zakres tego, co nowego w WordPress 4.7. Jesteśmy szczególnie podekscytowani nagłówkami wideo i edytowaniem skrótów w narzędziu customizer. Czym się cieszysz?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…