Spójrz na to, co nowego w nowym WordPress 5.6

WordPress 5.6 został wydany wcześniej dzisiaj i jest to ostatnie Główne wydanie 2020.

Ta nowa wersja jest pełna wielu ulepszeń i nowych funkcji. Zawiera również zupełnie nowy domyślny motyw WordPress.

W tym artykule podzielimy się nowościami w WordPress 5.6 i funkcjami, które powinieneś wypróbować po aktualizacji witryn.

Take a look at what is new in the new WordPress 5.6

WordPress 5.6 to główne wydanie i jeśli nie korzystasz z zarządzanej usługi hostingowej WordPress, musisz ręcznie zainicjować aktualizację.

Ważne: Nie zapomnij utworzyć kompletnej kopii zapasowej WordPress przed rozpoczęciem aktualizacji.

Mając to na uwadze, oto wszystko, co nowe w WordPress 5.6.

Twenty Twenty-One – Nowy Domyślny Motyw WordPress

WordPress tradycyjnie wypuszcza nowy domyślny motyw każdego roku, który jest zwykle nazwany po roku. WordPress 5.6 pochodzi z Twenty Twenty-One jako nowy domyślny motyw WordPress.

Ten nowy motyw zapewnia kanwę dla edytora bloków WordPress i funkcji edycji witryny. Ma być prosty, estetyczny, nieoceniony i odświeżający.

New default WordPress theme Twenty Twenty-One

Twenty Twenty-One wykorzystuje Pastelowy zielony kolor tła i dwa odcienie ciemnoszarego tekstu. Jest również dostarczany z kolorami dla trybu ciemnego, który można włączyć, dostosowując motyw.

Twenty Twenty-One dark mode

Możesz również zmienić kolor tła, wybierając spośród kilku pastelowych schematów kolorów lub wybrać własne kolory. Motyw automatycznie dostosuje również kolor tekstu.

Choose a background color scheme

Oto podgląd tego, jak wyglądałyby te wbudowane kombinacje kolorów.

Pastel color schemes in Twenty Twenty-One

W przypadku typografii projektanci wybrali domyślne czcionki systemowe. Oznacza to brak dodatkowych plików czcionek do załadowania i łatwe do zbudowania motywy potomne, które mają własną typografię i czcionki.

Jeśli testujesz motyw ze świeżą witryną WordPress, możesz wypróbować nowy układ strony głównej. Po prostu przejdź do Wygląd ” Dostosuj stronę i kliknij przycisk Publikuj, aby wygenerować podstawowe strony internetowe, w tym stronę główną.

Ta Przykładowa Strona główna daje ci wyobrażenie o tym, co możesz zrobić z edytorem bloków. Możesz po prostu edytować stronę i zastąpić ją własną treścią.

Na początku tego roku WordPress 5.5 wprowadził wzorce dla edytora bloków. Twenty Twenty-One wykorzystuje tę funkcję, dodając nowe wzory bloków, które można wykorzystać w swoich postach i stronach.

Twenty Twenty-One patterns

Ogólnie rzecz biorąc, jest to piękny motyw WordPress, który można łatwo dostosować i można go wykorzystać do tworzenia dowolnego rodzaju strony internetowej.

Ulepszenia Edytora Bloków

Edytor treści WordPress to miejsce, w którym użytkownicy spędzają większość czasu na pisaniu postów na blogu, tworzeniu stron i tworzeniu układów. WordPress 5.6 wprowadza kilka ulepszeń do edytora bloków.

Oto niektóre z najbardziej zauważalnych zmian w edytorze bloków w WordPress 5.6.

Kontrola pozycji wideo dla bloku pokrywy

Wcześniej cover block pokazywał tylko kontrolki pozycji dla obrazów. Dzięki WordPress 5.6 blok okładki pozwala teraz użytkownikom ustawić pozycję wideo wewnątrz bloku okładki.

Cover block with video focal point picker controls

Wzory zorganizowane w kategoriach

Panel wzorki w kolumnie “Dodaj nowy blok” ma teraz przełącznik kategorii. Dzięki temu użytkownicy mogą bardzo łatwo znaleźć i użyć wzoru, którego potrzebują. Użytkownicy będą również mogli zobaczyć wzory dostępne z ich motywem i odróżnić je od wzorców domyślnych.

Pattern categories in WordPress 5.6

Zmiany słów kluczowych w celu poprawy wyszukiwania bloków

Edytor bloków umożliwia teraz programistom przechowywanie odmian słów kluczowych, które mogą pomóc użytkownikom znaleźć blok. Poprawiłoby to funkcję wyszukiwania bloków i pozwoli użytkownikom odkrywać bloki dodane przez biblioteki bloków lub wtyczki innych firm.

Keyword variations make it easier to find common blocks

Znaki w panelu informacyjnym

W panelu informacje będą teraz wyświetlane znaki wraz ze słowami, akapitami i blokami używanymi w treści.

Information panel in WordPress 5.6

Obsługa kolorów dla bloku list

Blok list ma teraz możliwość wyboru kolorów tekstu i tła bez dodawania listy do innego bloku.

List block color settings

Blok Ikon Społecznościowych

Blok ikon społecznościowych ma dwie ulepszenia. Po pierwsze, istnieje nowy szary Styl przycisków ikon społecznościowych. Po drugie, użytkownicy mogą teraz otworzyć wszystkie linki w bloku w nowym oknie.

Social Icons block in WordPress 5.6

Bonus: chcesz dodać liczbę akcji społecznościowych? Oto jak dodać liczbę akcji społecznościowych w WordPress.

Opcje edytora są teraz nazywane preferencjami

Domyślny edytor bloków ma panel ustawień, w którym można skonfigurować edytor według własnych upodobań. W WordPress 5.6 ten modal nazywa się teraz “preferencje” zamiast “opcje”.

Editor preferences setting

Sam modal jest teraz bardziej pomocny z opisami dla różnych elementów. Dzięki temu początkującym łatwiej będzie zdecydować, które elementy chcą włączyć.

Editor preferences menu

Automatyczne aktualizacje dla głównych wydań WordPress

Na początku tego roku WordPress 5.5 ułatwił użytkownikom włączanie automatycznych aktualizacji dla określonych wtyczek. WordPress 5.6 rozszerzył to, dodając opcję włączania automatycznych aktualizacji dla głównych wydań WordPress.

Możesz iść do Dashboard ” Aktualizacje strona wewnątrz obszaru administracyjnego WordPress i kliknij link “Włącz automatyczne aktualizacje dla wszystkich nowych wersji WordPress”.

Enable automatic updates for major WordPress releases

Jest to całkowicie opcjonalne, aby zdecydować, czy chcesz włączyć tę funkcję, czy nie. Jeśli korzystasz z zarządzanego hostingu WordPress, nie musisz się tym martwić, ponieważ automatycznie zaktualizują dla Ciebie WordPress.

Wsparcie dla PHP 8

PHP 8 support in WordPress 5.6

WordPress jest napisany głównie z językiem programowania PHP. Podobnie jak WordPress, PHP wydaje również nowe wersje, aby poprawić wydajność, dodać funkcje i naprawić błędy.

Spodziewano się, że wydadzą PHP 8 w listopadzie 26 bliżej wydania WordPress 5.6. Główny zespół zaplanował i ciężko pracował, aby złapać i naprawić wszelkie znane problemy ze zgodnością z PHP 8.

Zapewni to, że użytkownicy, którzy zaktualizują PHP do najnowszej wersji, nie napotkają żadnych poważnych problemów. Jednak twórcy motywów i wtyczek mogą nadal potrzebować przetestować własny kod pod kątem zgodności.

Hasła aplikacji dla REST API

REST API w WordPress pozwala programistom komunikować się ze stroną internetową poza samą instalacją WordPress.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, WordPress używał plików cookie i kluczy nonce, aby zapewnić dostęp do interfejsu API tylko uprawnionym użytkownikom. Dla programistów metody te nie były zbyt skuteczne w pracy.

WordPress 5.6 pozwoli programistom korzystać z haseł aplikacji w WordPress. Podobnie jak popularne platformy Facebook i Google, użytkownicy mogą teraz udostępniać aplikacje na swojej stronie internetowej i zarządzać nimi z poziomu Profil Użytkownika strona. Użytkownicy mogą również odwołać dostęp do aplikacji w dowolnym momencie.

Application passwords in WordPress 5.6

Zmiany Pod Maską

WordPress 5.6 przybył z mnóstwem funkcji i ulepszeń skierowanych do programistów. Oto niektóre z najważniejszych zmian pod maską.

WordPress 5.6 kontynuuje drugą fazę trójstopniowego planu aktualizacji podstawowego jQuery w pakiecie z WordPress. Twórcy motywów i wtyczek polegający na jQuery już testują swój kod pod kątem jakichkolwiek problemów, więc prawdopodobnie nie wpłynie to na dużą liczbę użytkowników. (Zobacz szczegóły)

Nowa wersja 5.6 zawiera również Framework wsadowy REST API do wykonywania serii wywołań REST API w jednym żądaniu do serwera. (Zobacz szczegóły)

Nowa akcja wp_after_insert_post jest również dostępny w WordPress 5.6. Pozwala programistom motywów i wtyczek uruchamiać niestandardowy kod po zaktualizowaniu postu i jego warunków oraz metadanych. (Zobacz szczegóły)

WordPress 5.6 zastąpił funkcje konwersji typu PHP w starszym stylu z rzutami typu. (#42918)

WordPress 5.6 wprowadził również możliwość scalania WP_Error obiekty na siebie. Pozwoliłoby to programistom na dodanie więcej niż jednej pozycji danych do obiektu WP_Error. (#38777)

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci odkryć, co nowego w WordPress 5.6. Jesteśmy szczególnie podekscytowani nowym domyślnym motywem i ulepszeniami wprowadzonymi do edytora bloków.

Czym się cieszysz? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…