Generator Polityki Prywatności w WordPress

WordPress 5.7 beta jest już od jakiegoś czasu i ma zostać wydany 9 marca 2021. Będzie to pierwsze główne wydanie tego roku i będzie zawierało kilka nowych funkcji i ulepszeń.

Uważnie śledziliśmy rozwój i wypróbowujemy nowe funkcje w naszych witrynach testowych.

W tym artykule pokażemy, co będzie dostępne w WordPress 5.7, wraz z funkcjami i zrzutami ekranu.

What's coming in WordPress 5.7

Uwaga: Możesz wypróbować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku przejściowym , używając wtyczki WordPress Beta Tester .

WordPress 5.7 jest w trakcie opracowywania i niektóre funkcje mogą nadal ulec zmianie i mogą nie pojawić się w ostatecznej wersji.

Biorąc to pod uwagę, spójrzmy na to, co pojawi się w WordPress 5.7.

Jeśli wolisz instrukcje pisemne, po prostu czytaj dalej.

Ulepszenia edytora w WordPress 5.7

edytor WordPress to obszar, w którym właściciele witryn spędzają większość czasu na tworzeniu stron i pisaniu treści.

Każde wydanie WordPressa wprowadza nowe funkcje i ulepszenia do edytora. WordPress 5.7 będzie również dostarczany z kilkoma ekscytującymi nowymi funkcjami i ulepszeniami poprawiającymi wrażenia z edycji.

Przeciągnij i upuść bloki z Inserter

WordPress 5.7 pozwoli ci po prostu przeciągnąć i upuścić blok z insertera „Dodaj nowy blok” (+) do obszaru zawartości. W ten sposób możesz wybrać, gdzie umieścić blok przed upuszczeniem go na kanwę posta.

Drag and drop a block from inserter

Bloki o pełnej wysokości w WordPress 5.7

Czy lubisz używać pełnowymiarowych bloków okładki , kolumn i bloków grupowych? Pozwala to na tworzenie oszałamiających wizualnie układów. WordPress 5.7 umożliwia teraz także tworzenie bloków o pełnej wysokości.

Full height option in a block toolbar

Te bloki wypełniają wysokość ekranu użytkownika, umożliwiając tworzenie jeszcze bardziej angażujących układów.

Odmiany bloków mogą teraz mieć własne opisy

WordPress 5.7 będzie teraz wyświetlał opisy odmian bloków. Na przykład blok ikon społecznościowych ma Facebook, Twitter i inne ikony społecznościowe. Możesz je przeglądać w inspektorze bloków z podglądem.

Block variation descriptions

Rozmiary ikon społecznościowych

WordPress 5.7 umożliwia dostosowanie rozmiaru ikon w bloku ikon mediów społecznościowych.

Social icon size

Ulepszone przyciski

WordPress 5.7 wprowadzi pionowe wyrównanie dla przycisków w edytorze bloków . Użytkownicy będą również mogli wybrać jedną z wstępnie ustawionej szerokości procentowej dla swoich przycisków.

Vertical alignment for buttons

Dostosuj rozmiar czcionki w większej liczbie bloków

Kolejnym ulepszeniem edytora bloków jest możliwość dostosowania rozmiaru czcionki w większej liczbie bloków, w tym w listach i blokach kodu.

Font sizes in more places in WordPress 5.7

Łatwiejsza migracja z HTTP do HTTPS

Wcześniej, kiedy przenosisz WordPress z HTTP na HTTPS , trzeba było ręcznie aktualizować adresy URL osadzone w treści. Niezastosowanie się do tego skutkowało problemem o mieszanej treści .

WordPress 5.7 ułatwi migrację Twojej witryny do HTTPs. Pokaże dostępność HTTPS w menu stan witryny jako krytyczny problem.

Migrate to HTTPs with one-click

Stąd użytkownicy będą mogli kliknąć przycisk, aby zaktualizować adresy URL WordPress. Spowoduje to zmianę ustawień WordPress i adresu URL witryny oraz zaktualizuje adresy URL w treści, aby korzystały z protokołów HTTP.

Standaryzowana paleta kolorów WP-Admin

WordPress 5.7 również ustandaryzuje paletę kolorów wp-admin. Zasadniczo, WordPress używa Sass do generowania plików CSS w locie.

WordPress zawierał ograniczony zestaw schematów kolorów i wprowadzenie nowych schematów kolorów było trudne, ponieważ programiści musieli radzić sobie z systemem opartym na zmiennych Sass.

Admin color scheme palettes in WordPress

W nadchodzącej wersji 5.7 WordPress zwinie wszystkie kolory używane w CSS do jednego z dostępnych odcieni niebieskiego, zielonego, czerwonego, żółtego, szarego, czarnego i białego. Zapewni to programistom paletę z szerszym zakresem jasnych i ciemnych schematów kolorów .

Nowe API robotów

WordPress 5.7 wprowadzi nowe API robotów. Ten interfejs API umożliwia programistom programową kontrolę i aktualizowanie metatagu robots w witrynie internetowej.

Metatag robotów umożliwia poinformowanie robotów wyszukiwarek, jak mają pobierać i indeksować witrynę. Można to osiągnąć, dodając plik robots.txt do folderu głównego witryny lub używając metatagu robots.

Nowa funkcja o nazwie wp_robots zostanie wprowadzona w WordPress 5.7. Programiści będą mogli modyfikować metatag robots, dodając własne filtry do funkcji. Oto przykład, jak by to działało:

function wporg_wp_robots_add_follow ($ robots) {
  $ robots ['follow'] = true;
  return $ robots;
}
add_filter ('wp_robots', 'wporg_wp_robots_add_follow');

WordPress 5.7 domyślnie doda również dyrektywę max-image-preview: large do metatagu robots. Umożliwi to wyszukiwarkom używanie dużego obrazu do podglądu w wynikach wyszukiwania.

Oto jak by to wyglądało w kodzie źródłowym Twojej witryny:  
    
  

WordPress automatycznie ukryje ten tag w przypadku witryn, które mają wyłączoną widoczność w wyszukiwarkach w ustawieniach.

Jeśli chcesz to wyłączyć i pozwolić wyszukiwarkom zdecydować, którego obrazu użyć do podglądów, możesz dodać następujący kod do pliku functions.php swojego motywu lub specyficznej dla witryny wtyczka .

remove_filter ('wp_robots', 'wp_robots_max_image_preview_large');

Leniwe ładowanie iFrames

WordPress 5.7 automatycznie doda leniwe ładowanie do osadzonych elementów iframe . Leniwe ładowanie to technika stosowana w celu zwiększenia szybkości witryny podczas ładowania strony. Po prostu informuje przeglądarkę użytkownika, aby załadowała element, gdy jest on oglądany.

WordPress już domyślnie używa leniwego ładowania obrazów od WordPress 5.5 .

Oznacza to, że wszystkie osadzone elementy, które używają ramek iframe, takie jak filmy z YouTube , będą korzystać z leniwego ładowania, aby przyspieszyć ładowanie strony.

Jeśli używasz kanału Smash Balloon YouTube , to już optymalizuje Twój kanał wideo dzięki lepszemu buforowaniu i opóźnionemu ładowaniu.

Zmiany pod maską

WordPress 5.7 przyniesie również wiele zmian programistom do eksploracji i wykorzystania we własnych motywach, wtyczkach i projektach.

Oto niektóre z tych zmian pod maską.

WordPress 5.7 wprowadzi nowe funkcje is_post_status_viewable () i is_post_publicly_viewable () , aby sprawdzić, czy post jest widoczny publicznie. ( Zobacz szczegóły )

Funkcja blokowania renderowania umożliwia teraz programistom filtrowanie zawartości pojedynczego bloku. ( # 46187 )

WordPress 5.7 doda haczyk filtru do manipulowania zmienną $ user_data podczas wykonywania funkcji retrieve_password (). Umożliwi to programistom przeprowadzanie niestandardowych sprawdzeń poprawności podczas resetowania hasła. ( # 51924 )

Programiści będą mogli zmienić link „Przejdź do witryny” wyświetlany w stopce strony logowania za pomocą nowego haka login_site_html_link . ( # 35449 )

Dwie nowe funkcje get_post_parent () i has_post_parent () będą dostępne w WordPress 5.7, aby określić, czy post ma nadrzędnego i pobrać powiązany post nadrzędny jako obiekt. ( # 33045 )

Mamy nadzieję, że ten artykuł daje dobre wyobrażenie o tym, co pojawi się w nadchodzącej wersji WordPress 5.7. Daj nam znać, jakie funkcje uważasz za interesujące i co zobaczysz w przyszłej wersji WordPress.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…