Ramy motywów WordPress wyjaśnione dla początkujących

Zastanawiasz się, co to jest framework motyw WordPress i czy powinieneś go używać?

Ramy motywów WordPress pomagają programistom szybciej tworzyć piękne motywy dziecięce. Mają one jednak swoje zalety i wady, które warto rozważyć.

W tym artykule wyjaśnimy dokładnie, co to jest framework motyw WordPress. Wyjaśnimy również różne rodzaje ramek motywów, omówimy zalety i wady ich używania, a następnie udostępnimy nasze ulubione ramy motywów.

WordPress theme frameworks explained for beginners

Co to jest Framework motyw WordPress?

Framework motywu WordPress jest rodzajem “motywu nadrzędnego”. Zawiera podstawowe funkcje tematu, ale nie stylizację. Ramy motywów muszą być zainstalowane z “motywem potomnym”, który określa, jak wygląda strona internetowa.

Po co dzielić motyw na “rodzica” i “dziecko”, zamiast po prostu włączać cały kod w jeden motyw?

Programiści lubią używać RAM tematycznych, ponieważ pozwala im to na ponowne użycie wielu tego samego kodu dla wielu różnych motywów. Mogą łatwo tworzyć wiele różnych motywów potomnych, które są stylizowane inaczej, bez konieczności przepisywania wielu tych samych funkcji.

Dzieje się tak dlatego, że motywy podrzędne dziedziczą całą funkcjonalność struktury motywów.

Widzisz, we wcześniejszych dniach WordPress były pewne kluczowe problemy ze sposobem tworzenia i utrzymywania motywów WordPress.

Jednym z dużych problemów było to, że nie było dobrego sposobu na aktualizację motywów WordPress bez utraty niestandardowego kodu dodanego do motywu przez użytkowników.

Kubrick - An earlier WordPress default theme

Ponadto, zanim istniały frameworki, jedynym sposobem, w jaki programiści mogli ponownie użyć tego samego kodu, było skopiowanie i wklejenie go we wszystkich swoich motywach.

Stworzyło to problem bezpieczeństwa WordPress. Na przykład, jeśli w motywie był exploit bezpieczeństwa, nie było szybkiego sposobu na zastosowanie poprawki do wszystkich innych motywów opartych na tym samym kodzie.

Aby rozwiązać ten problem, podstawowy zespół WordPress i społeczność wymyślili motywy dla rodziców i dzieci.

Dzięki frameworkom bardzo łatwo jest wypchnąć aktualizację bez modyfikowania niczego, co ma motyw potomny. Ta metoda pozwala utrzymać” strukturę ” witryny bez modyfikowania jej wyglądu.

Jakie są plusy i minusy korzystania z RAM tematycznych?

Istnieje kilka zalet i wad korzystania z WordPress theme framework na swojej stronie. Spójrzmy na oba.

Zalety

  • Społeczność – Większość popularnych frameworków tematycznych ma za sobą ogromną społeczność. To znacznie ułatwia uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące wsparcia.
  • Wbudowana funkcjonalność – Ramy tematyczne często mają wbudowane widżety, bloki i inne funkcje.
  • Jakość Kodu – Często ramy tematyczne są recenzowane, więc są one znacznie bardziej prawdopodobne, aby przestrzegać wszystkich najlepszych praktyk.
  • Aktualizacje – Możliwość aktualizacji bez utraty żadnych dostosowań stylu jest wielkim plusem.

Wady

  • Niepotrzebny Kod – Frameworki często mają mnóstwo wbudowanych funkcji, których możesz nie używać. Jeśli jednak framework jest dobrze zakodowany, nie powinno to w ogóle wpływać na Twoją witrynę.
  • Ograniczenia Ramowe – Często ramy mają ograniczenia. Jeśli chcesz mocno dostosować witrynę, być może będziesz musiał nadpisać pliki podstawowe.
  • Cena – Większość RAM tematycznych nie jest darmowa. Za otrzymywanie aktualizacji i pomocy technicznej pobierana jest jednorazowa lub roczna opłata.

Czy powinieneś używać frameworka motywu?

Jeśli jesteś programistą uczącym się tworzyć własne motywy WordPress, możesz użyć struktury motywów, aby skrócić czas tworzenia.

Z drugiej strony, jeśli jesteś małą firmą, możesz kupić ramę motywu i motyw podrzędny do użycia w swojej witrynie. Często zakup ramy motywu zapewnia dostęp do wielu różnych motywów potomnych naraz.

Na przykład Genesis ma doskonałe motywy potomne dla różnych branż, które można wykorzystać i łatwo dostosować do własnych potrzeb.

Kolejną zaletą korzystania z frameworka dla Twojej witryny jest to, że gdy nauczysz się go używać, możesz łatwo przełączać projekty bez konieczności uczenia się zupełnie nowego motywu lub ramy.

Nasz wybór najlepszych ram motywów WordPress

Dostępnych jest mnóstwo RAM tematycznych WordPress. Oto niektóre z najlepszych frameworków tematycznych, które zalecamy do różnych zastosowań.

1. Ramy Motywu Genesis

Genesis theme framework

Bazując na naszym własnym doświadczeniu, zalecamy korzystanie z Genesis Theme Framework. Jest wyposażony w solidną bibliotekę kodu, która jest wysoce zoptymalizowana pod kątem szybkości i wydajności WordPress.

Genesis nie jest przepełniony wieloma dodatkowymi funkcjami, dzięki czemu możesz wybierać Konkretne wtyczki WordPress, których potrzebujesz do swojej witryny.

Dostępne są dziesiątki motywów potomnych dla Genesis, które można łatwo zainstalować i dostosować. Ponadto, jeśli zarejestrujesz się w WP Engine dla swojego hostingu WordPress, otrzymasz dostęp do Genesis + wszystkie motywy dziecięce za darmo.

2. Divi

Divi framework

Divi jest popularnym motywem przeciągnij i upuść WordPress. Ze względu na dużą liczbę motywów potomnych jest to samo w sobie ramy tematyczne.

Największą zaletą Divi jest to, że daje użytkownikom potężny przeciągnij i upuść narzędzie do tworzenia stron i dostosowywania motywów. Użytkownicy mogą również łatwo importować niestandardowe szablony, aby tworzyć własne strony w razie potrzeby.

3. Themify

Themify framework

Themify to przeciągnij i upuść WordPress theme framework z motywami 44+, potężnym kreatorem stron, dziesiątkami dodatków i dodatkowych szablonów i nie tylko. Pozwala to programistom i właścicielom witryn na tworzenie witryny bez pisania kodu w ogóle.

4. Beaver Builder

Beaver Builder

Beaver Builder to popularny Kreator stron WordPress, który jest dostarczany z dodatkiem Beaver Themer. Pozwala to na tworzenie niestandardowych stron docelowych, a także całych niestandardowych motywów WordPress bez pisania kodu.

5. Astra

Astra framework

Astra jest jednym z najpopularniejszych motywów WordPress na rynku. Główny motyw może być używany jako samodzielny motyw, ale dzięki dodatkowi do witryn startowych możesz również zaimportować kompletne projekty witryn do głównego motywu.

Astra jest połączeniem frameworka motywu opartego na bibliotece kodowej, takiego jak Genesis, oraz frameworka typu drag and drop, takiego jak Divi. Może być używany z dowolnym kreatorem stron do wyboru, co daje użytkownikom większą swobodę.

6. Rdzeń Hybrydowy

Hybrid framework

Hybrid Core to doskonały framework motywów WordPress dla programistów. Podobnie jak Genesis, jest zoptymalizowany pod kątem wydajności, SEO i zgodności ze standardami.

Przeznaczony do użytku przez programistów, Hybrid zapewnia solidną podstawę do szybkiego tworzenia niestandardowych motywów.

7. Podkreślenia

Underscores

Podkreślenia to motyw startowy WordPress, który jest wyposażony we wbudowaną bibliotekę kodu, która zapewnia przewagę w rozwoju motywu. Powszechnie używane przez programistów do szybkiego tworzenia własnych motywów, podkreślenia mogą być używane bez instalowania go jako motyw nadrzędny.

8. Sklep

Storefront

Storefront to motyw WooCommerce opracowany przez ludzi stojących za WooCommerce. Może być używany jako motyw startowy do tworzenia motywów WooCommerce i daje dobry początek programistom budującym niestandardowe motywy WooCommerce dla klientów.

Który jest najlepszy WordPress theme Framework?

Najlepsze ramy tematyczne dla Ciebie zależy od poziomu umiejętności i czasu i pieniędzy, w które jesteś gotów zainwestować.

Dla programistów zalecamy korzystanie z Genesis. Byli już najdłużej, a ramy motywów Genesis są wysoce zoptymalizowane pod kątem SEO i wydajności.

Dla przeciętnych użytkowników, którzy chcą zbudować stronę internetową dla swojej firmy lub bloga, zalecamy użycie frameworków typu przeciągnij i upuść, takich jak Divi i Themify. Nie wymagają żadnych umiejętności kodowania, aby rozpocząć i są super elastyczne.

Alternatywnie możesz po prostu użyć samodzielnego motywu WordPress z elastycznymi opcjami dostosowywania, takimi jak Astra.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się więcej RAM motywów WordPress i ich zalet i wad. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat kosztów budowy witryny WordPress lub nasze porównanie najlepszych rejestratorów domen.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…