Zapomniałeś hasła do WordPressa i chcesz odzyskać utracone hasło? Nawet najbardziej doświadczeni technologicznie ludzie od czasu do czasu zapominają o swoich hasłach. Dlatego WordPress ułatwia bezpieczne odzyskanie utraconego hasła. W tym artykule pokażemy, jak łatwo odzyskać utracone hasło w WordPress.

How to recover lost password in WordPress

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Najpierw przejdź do ekranu logowania swojego bloga WordPress. Strona logowania Twojego bloga WordPress znajduje się pod adresem

http://www.example.com/login/

Replace, www.example.com z adresem Twojej strony internetowej. Twój ekran logowania WordPress ma Nie pamiętasz hasła? link tuż pod formularzem logowania. Zobacz zrzut ekranu poniżej:

Lost your password link on WordPress login screen

Kliknij na Nie pamiętasz hasła? link. Przeniesie cię to na inną stronę, na której zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika lub adresu e-mail WordPress.

WordPress password recovery screen

Wpisz nazwę użytkownika, której używasz, aby zalogować się na swoim blogu WordPress. Możesz również podać adres e-mail użyty podczas instalacji lub rejestracji na swoim blogu WordPress. Po wpisaniu nazwy użytkownika lub adresu e-mail kliknij Uzyskaj Nowe Hasło guzik.

Po wprowadzeniu prawidłowej nazwy użytkownika lub adresu e-mail WordPress wyśle wiadomość e-mail na adres e-mail powiązany z tym kontem. Pokaże Ci również “Sprawdź swój e-mail na link potwierdzający” powiadomienie na ekranie logowania.

Password reset email sent

Sprawdź swoją skrzynkę e-mail, pojawi się e-mail z tematem [Tytuł Twojego Bloga] Resetowanie Hasła. Poczekaj kilka minut, jeśli od razu nie zobaczysz wiadomości e-mail w skrzynce odbiorczej. Jeśli nadal nie widzisz wiadomości e-mail, sprawdź Spam lub spam folder.

Gdy otrzymasz wiadomość e-mail, będzie ona miała wiadomość podobną do poniższego:

Ktoś poprosił o zresetowanie hasła dla następującego konta:

http://www.your-website-url.com/

Nazwa użytkownika: your-username

Jeśli to był błąd, po prostu zignoruj ten e-mail i nic się nie stanie.

Aby zresetować hasło, odwiedź poniższy adres:

<http://www.your-website-url.com/wp-login.php?action=rp&key=xxxyyyzzz1112223&login=your-username>

Kliknij drugi link, aby zresetować hasło. Ten link przeniesie cię z powrotem do twojej witryny i pozwoli Ci wprowadzić nowe hasło do konta WordPress.

Enter a new password for your WordPress account

WordPress automatycznie wygeneruje dla ciebie silne hasło. Możesz to zmienić, aby użyć własnego silnego hasła. Pasek wskaźnika siły informuje również o sile hasła. WordPress pozwoli Ci ustawić słabe hasło, ale zaleca się wybranie silnego hasła.

Silne hasło ma więcej niż 8 znaków, zawiera zarówno wielkie, jak i małe litery, z cyframi i znakami specjalnymi, takimi jak ! ” ? $ % ^ &.

Po wprowadzeniu hasła naciśnij przycisk Zresetuj hasło guzik. Zobaczysz powiadomienie “Twoje hasło zostało zresetowane. Zaloguj się”.

Your password has been reset

Gratulacje, udało Ci się zresetować hasło WordPress. Kliknij link” Zaloguj się”, aby zalogować się na swoim blogu WordPress przy użyciu nowego hasła.

Zaawansowany poziom WordPress użytkownicy mogą również zresetować hasło WordPress z phpMyAdmin.

Dodatkowa wskazówka na temat zarządzania hasłem WordPress

Wprowadzanie hasła za każdym razem, gdy logujesz się do swojego bloga WordPress może być uciążliwe. Jeśli jednak zawsze logujesz się do swojego bloga WordPress z własnych urządzeń za pomocą domowego połączenia internetowego, możesz powstrzymać WordPress od zapomnienia o tobie za pomocą wtyczki Always Remember Me. Ta wtyczka zaznaczy pole Zapamiętaj mnie poniżej ekranu logowania. Po zalogowaniu się do WordPressa pozostaniesz zalogowany przez długi czas, chyba że wyczyścisz pliki cookie przeglądarki.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…