Często nowi użytkownicy WordPressa pytają nas o to, jak szara ikona pojawia się obok ich nazwy. Czasami dostajemy e-maile od użytkowników z pytaniem, jak mogą wyłączyć tę szarą rzecz. Cóż, ta szara ikona jest znana jako” tajemniczy człowiek ” gravatar. W tym artykule omówimy, co to jest gravatar i dlaczego powinieneś zacząć go używać od razu.

Historia: Avatar

Zanim zagłębimy się w to, co jest Gravatarem, powinniśmy najpierw omówić to, co jest avatarem. Awatar jest graficzną reprezentacją użytkownika. Może to być zdjęcie danej osoby lub losowa ikona, z którą chce się skojarzyć. W czasach, gdy sieć była anonimowa, ludzie używali ikon do identyfikacji. W dużej mierze nadal tak jest w społeczności graczy. Jedną z najfajniejszych części forów dyskusyjnych jest to, że dość łatwo można rozpoznać aktywnych użytkowników dzięki ich awatarowi. Chociaż trudno jest zapamiętać nazwy, bardzo łatwo jest zidentyfikować konkretny obraz. Gdybyś był częścią wielu forów dyskusyjnych, zacząłbyś rozpoznawać tę samą grupę ludzi na całym świecie. W miarę jak sieć ewoluowała, a blogowanie zaczęło stawać się bardziej popularne, dość trudno było mieć tożsamość jako komentator. W przypadku forów i innych usług użytkownicy musieli się zarejestrować. Każdy użytkownik miał swój własny profil, dzięki czemu mógł łatwo dodać “avatar” do swojego profilu. Jednak komentowanie bloga w większości przypadków nie wymaga rejestracji. Jak więc identyfikować użytkowników? Wtedy Gravatar wchodzi.

Co To jest Gravatar?

Gravatar oznacza uznany na całym świecie Avatar. Jest on uznawany na całym świecie, ponieważ korzystają z niego miliony ludzi i stron internetowych. Większość popularnych aplikacji, takich jak WordPress, ma wbudowaną obsługę Gravatar. Gdy użytkownik zostawia komentarz (z e-mailem) na stronie, która obsługuje Gravatar, ściąga jego globalnie rozpoznawany awatar z serwerów Gravatar. Następnie to zdjęcie jest wyświetlane obok komentarza. Dzięki temu każdy komentator może mieć swoją tożsamość za pośrednictwem sieci world wide web.

Gravatar

Dlaczego warto dodać Gravatar?

Jeśli chcesz być zidentyfikowany w sieci, powinieneś użyć Gravatara. Jeśli jesteś blogerem, organizacją non-profit, małą firmą lub kimś, kto chce zbudować markę, musisz zacząć używać gravatar. Są szanse, że czytasz i komentujesz blogi. Na początku Twój gravatar może nie dostać tyle uwagi. Ale jeśli ta sama osoba widzi twój komentarz w wielu witrynach, które czyta, prawdopodobnie odwiedzi Twoją witrynę. Jako wydawcy bardzo łatwo identyfikujemy naszych lojalnych użytkowników po ich gravatarze.

Naszym zdaniem gravatar wyróżnia twój komentarz.

Jak Mogę dostać Gravatar?

To proste i darmowe. Wystarczy wejść na stronę Gravatar. Zarejestruj się za pomocą e-maila, którego najczęściej używasz do komentowania. Dodaj swój awatar. Może to być Zdjęcie Ciebie, logo Twojej firmy lub coś wyjątkowego. Naprawdę musisz to zrobić jeden raz. Są szanse, że nie będziesz często zmieniał swojego awatara. Więc to jest bardziej jak ustawić i zapomnieć.

Większość motywów WordPress jest już wyposażona w integrację gravatar z komentarzami. Jeśli twój motyw nie, powinieneś poważnie rozważyć dodanie go. Dla dalszych celów brandingowych, można zmienić domyślny mystery man gravatar na swojej stronie i umieścić coś innego. Oto samouczek, Jak zmienić domyślny gravatar w WordPress.

Aby zobaczyć demo gravatar na żywo w akcji wystarczy skomentować poniżej. Mamy nadzieję zobaczyć nowe twarze w naszych komentarzach. Jeśli masz gravatar, następnie dodać komentarz poniżej. Żebyśmy mogli Cię rozpoznać.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…