Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał: co to jest rel= “noopener” w WordPress? Jeśli wybierzesz, aby otworzyć łącze w nowym oknie, WordPress dodaje ten atrybut do łącza. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest rel= “noopener” w WordPress i jak wpływa na Twoją stronę.

What is rel=noopener in WordPress?

Co to jest rel= “noopener” w WordPress?

rel= “noopener” to atrybut HTML, który jest dodawany do wszystkich linków WordPress, które są wybrane do otwarcia w nowej karcie przeglądarki. Towarzyszy mu również atrybut rel = “noreferrer”. Ta funkcja została wprowadzona w WordPress w celu rozwiązania luki w zabezpieczeniach, które mogą być wykorzystywane przez złośliwe strony internetowe.

Istnieje kilka funkcji JavaScript, które pozwalają nowej karcie, aby uzyskać kontrolę nad jego okna odniesienia. Jeśli połączysz się z zewnętrzną witryną, na którą wpływa szkodliwy kod, ta witryna może użyć okno.opener Właściwość JavaScript, aby zmienić oryginalną stronę (Twoją witrynę), aby wykraść informacje i rozpowszechnić złośliwy kod.

Dodanie rel=”noopener” uniemożliwia nowej karcie korzystanie z tej funkcji JavaScript. Podobnie atrybut rel = “noreferrer” zapobiega przekazywaniu informacji odsyłających do nowej karty.

WordPress zawsze wyprzedza konkurencję, aby pomóc w bezpieczeństwie witryny. Po dodaniu linku i wybraniu “Otwórz w nowej karcie”, WordPress doda rel=” noopener”i rel=” noreferrer ” do kodu linku.

Opening a link in new window

Kod HTML wygenerowany przez WordPress wygląda następująco:

<a href="https://example.com" target=" _blank"rel=" noreferrer noopener"aria-label = "to jest link zewnętrzny (otwiera się w nowej karcie)" >link demo< / a>

Jak rel=”noopener” wpływa na SEO WordPress?

Mimo że atrybut rel= “noopener” poprawia bezpieczeństwo WordPress, kilku użytkowników chce go unikać, ponieważ uważają, że wpłynie to na ich SEO WordPress.

To tylko mit.

Nie ma to wpływu na rankingi SEO Twojej witryny WordPress ani ogólną wydajność WordPress.

Jaka jest różnica między noopenerem a nofollow?

Łatwo jest mieszać rel = “noopener” z rel = “nofollow”. Są całkowicie oddzielone.

Atrybut noopener zapobiega hakowaniu Twojej witryny i poprawia bezpieczeństwo WordPress.

Z drugiej strony atrybut nofollow uniemożliwia Twojej witrynie przekazywanie soku z linkami SEO do połączonej witryny.

Wyszukiwarki szukają i uważają atrybut nofollow, gdy po linku na swojej stronie internetowej. Nie biorą jednak pod uwagę znacznika noopenera.

Domyślnie WordPress nie pozwala na dodawanie nofollow do linków zewnętrznych. Jeśli chcesz dodać nofollow w WordPress, musisz użyć wtyczki. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz artykuł o tym, jak dodać tytuł i nofollow do linków w WordPress.

Czy rel = “noreferrer” wpływa na linki partnerskie w WordPress?

Rel = “noreferrer” nie wpływa na linki partnerskie w WordPress. Niektórzy użytkownicy uważają, że tak, ponieważ rel= “noreferrer” uniemożliwia przekazywanie informacji odsyłających do nowej karty.

Jednak większość programów partnerskich zapewnia unikalny adres URL z Twoim identyfikatorem partnera. Oznacza to, że Twój affiliate ID jest przekazywany jako parametr URL dla drugiej strony do śledzenia.

Po drugie, większość marketerów partnerskich używa wtyczki do maskowania linków dla swoich linków partnerskich.

Dzięki maskowaniu linków link partnerski, który klikają użytkownicy, jest w rzeczywistości własnym adresem URL witryny, który następnie przekierowuje użytkowników do docelowego adresu URL.

Jak wyłączyć rel=”noopener” w WordPress?

Nie ma potrzeby usuwania rel=”noopener” z linków na twojej stronie. Jest to dobre dla bezpieczeństwa Twojej witryny i nie ma wpływu na wydajność ani SEO na Twoją witrynę.

Jeśli jednak musisz go usunąć, będziesz musiał wyłączyć edytor bloków Gutenberga w WordPress i użyć starego klasycznego edytora. Następnie musisz dodać następujący kod do funkcji szablonu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

add_filter ('tiny_mce_before_init', 'wpb_disable_noopener');
function wpb_disable_noopener ($mceInit ) {
    $mceInit ['allow_unsafe_link_target'] = true;
    return $mceInit;
}

Uwaga: Nie zalecamy usuwania rel=”noopener”. Nie ma ku temu dobrego powodu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o rel= “noopener” w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak śledzić linki wychodzące w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…