Praca jako freelancer jest trudna. Praca jako własny szef sprawia, że jest to jeszcze trudniejsze.

Tak, życie, które prowadzimy jako profesjonaliści WordPress, nadaje się do niesamowitych możliwości: elastycznych podróży,samodzielnych harmonogramów i pracy dla najlepszego szefa w historii (tj. siebie).

Ale jest cienka granica między zabiciem go, a zabiciem siebie.

Mayo Clinic definiuje wypalenie zawodowe jako:

“Szczególny rodzaj stresu zawodowego — stan wyczerpania fizycznego, emocjonalnego lub psychicznego połączony z wątpliwościami co do Twoich kompetencji i wartości Twojej pracy.”

Ciężko jest prowadzić własny biznes. Chcesz zrobić dobrą robotę. Chcesz wziąć więcej pracy. Chcesz lepszej jakości klienta. Oraz wiesz, że musisz przesunąć swoje granice, żeby to wszystko zrobić.

Ale jeśli nie zwracasz szczególnej uwagi na to, co dzieje się z twoim umysłem i ciałem, podczas gdy wszystko to się dzieje, możesz zaryzykować spalenie się, a także wyrządzenie poważnych szkód Twojej firmie i relacjom w tym procesie.

Przejdźmy do rzeczy. Zajmijmy się tym, czym jest burnout, jak rozpoznać znaki i co musisz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej firmie WordPress.

Czym Jest Burnout?

Około 46% liderów HR twierdzi, że wypalenie zawodowe było głównym powodem, dla którego od 20% do 50% ich pracowników zrezygnowało z pracy. Czy nie tego próbujesz uniknąć jako freelancer WordPress?

Wszedłeś do biznesu dla siebie, aby nie musieć stresować się złymi szefami, nieefektywnymi miejscami pracy, gównianymi płacami i zbyt wieloma godzinami. Ale nie jesteś tylko freelancerem; jesteś właścicielem firmy. I tu zaczynają się pojawiać problemy.

Według psychoterapeuty Jade Barclay, Istnieje różnica w tym, jak wypalenie objawia się u pracowników i przedsiębiorców.

Z pracownikami:

“Przestajesz mieć tę więź międzyludzką z innymi. To tylko kolejny numer. Załatw to. Istnieje również utrata osobistego znaczenia w pracy. To może przejawiać się w ambicji i tym podobnych rzeczach.”

Z przedsiębiorcami:

“Pojawiało się całe mnóstwo objawów poznawczych, więc po prostu nie mogłem się skupić i takie tam, mgła mózgowa, tego typu rzeczy. Wielu ludzi miało objawy. To było powszechne, aby ludzie mówili: “moje ciało po prostu całkowicie się wyłączyło. Nie mogłem już pracować.’”

Programista stron internetowych Jeremy Kratz napisał świetny wpis na blogu na temat własnych doświadczeń z burnout. Wspomina, jak pełzanie zakresu, nadgodziny i złe planowanie ostatecznie przyczyniły się do krótszych nastrojów, spadku morale, słabej jakości wyników i ogólnego uczucia apatii.

Jeśli nie jesteś pewien, jak wygląda wypalenie w tworzeniu stron internetowych, przeczytaj jego post, ponieważ jest na miejscu.

24 oznaki wypalenia zawodowego, na które należy zwrócić uwagę

Jako ktoś, kto już przez to przechodził, mogę potwierdzić rodzaj szkody, jaką może to wyrządzić Twojej firmie, reputacji zawodowej, relacjom osobistym i pewności siebie. To nie jest coś, na co możesz sobie pozwolić, próbując zbudować renomowany biznes WordPress.

Jeśli więc czujesz, że możesz wkładać za dużo, a za mało Na zewnątrz i że szybko zmierzasz w kierunku jakiegoś rodzaju awarii i oparzeń, sprawdź poniższe 24 wskaźniki ostrzegawcze dotyczące wypalenia zawodowego.

Fizyczne objawy wypalenia zawodowego

 1. Częste choroby (dwie trzecie dorosłych zgłasza przewlekłą chorobę związaną ze stresem)
 2. Regularne lub uporczywe bóle głowy
 3. Niewyjaśnione bóle i bóle ciała
 4. Nieprzespane noce
 5. Sen – “pełne” noce, ale nadal czujesz potrzebę hit drzemki wielokrotnie rano
 6. Problemy z głodem lub jego brakiem z powodu nudności, bólu brzucha lub ogólnej utraty apetytu
 7. Złe nawyki żywieniowe (39% dorosłych skłania się ku niezdrowym nawykom żywieniowym w czasach dużego stresu
 8. Brak ćwiczeń i niechęć do znalezienia na to czasu
 9. Samodzielna izolacja od wszystkich
 10. Brak zainteresowania robieniem czegokolwiek lub pójściem gdziekolwiek po zakończeniu pracy w ciągu dnia lub tygodnia

Psychiczne objawy wypalenia zawodowego

 1. Zwlekanie do momentu, w którym albo przegapisz terminy, albo będziesz musiał pracować do późna, aby ukończyć całą swoją pracę
 2. Brak motywacji do rozpoczęcia pracy rano, nowych projektów, znalezienia nowych klientów itp.
 3. Przerażające Poniedziałki
 4. Poczucie, że nie robisz postępów, mimo że wszystko inne wskazuje na to, że jesteś
 5. Niezdolność do zarządzania prostymi zadaniami bez stania się sfrustrowanym, przytłoczonym lub rozproszonym
 6. Utrata zainteresowania tym, co robisz
 7. Brak motywacji do wspierania lub rozwijania firmy
 8. Coraz mniej chętnych do przekraczania granic dla swoich klientów, nawet tych najbardziej lojalnych
 9. Czujesz się urażony i jakbyś był w tym sam (nawet jeśli nie jesteś)
 10. Niezdolność do skupienia powoduje zbyt wiele głupich błędów, które klienci wielokrotnie zauważają
 11. Uczucie niekontrolowanego gniewu na drobne sprawy
 12. Ataki paniki
 13. Depresja (ponad 10% dorosłych przypisuje problemy z lękiem i depresją przewlekłemu stresowi)
 14. Fantazjowanie o zamknięciu firmy

Oczywiście twój biznes WordPress ma dla ciebie duże znaczenie. Ale czasami nie chodzi tylko o to, jak wspaniałe są Twoje usługi lub jak uszczęśliwiasz swoich klientów za pomocą stron internetowych, które dla nich budujesz. W celu zapewnienia długoterminowego sukcesu i przetrwania firmy, trzeba myśleć o sobie i ogólnego samopoczucia, zbyt.

Co zrobić, jeśli wykazujesz oznaki wypalenia zawodowego

Wypalenie zawodowe jest do bani. Jeśli prowadzisz własną firmę WordPress, jest to również coś, na co nie możesz sobie pozwolić. W końcu, kto cię zastąpi, jeśli będziesz potrzebował dłuższej nieobecności?

Jeśli kiedykolwiek wykazujesz oznaki wypalenia zawodowego, oto kilka wskazówek, aby wrócić na właściwą drogę:

1. Zacznij dzień od pozytywnej nuty

Jeśli zaczniesz zauważać, że Twoja poranna rutyna się zmieniła i niechętnie wstajesz z łóżka, stwórz pozytywny początek, na który czekasz. Może pół godziny głośnej muzyki. Albo duże śniadanie. Możesz też spróbować jogi lub medytacji, aby oczyścić swój mózg i przygotować się do skupienia na nadchodzącym dniu.

2. Zakończ swój dzień w ten sam sposób

Jeśli tworzysz spójną poranną rutynę i stosujesz zdrowsze praktyki przez cały dzień, nie powinieneś mieć problemu z tworzeniem rytuału na koniec dnia. W szczególności ustaw punkt końcowy i nie przekraczaj go.

Jeśli zabraknie Ci czasu, aby coś ukończyć, po prostu zrób wiadomość e-mail do swojego klienta i wyjaśnij, że chcesz spojrzeć na to, co zrobiłeś ze świeżymi oczami rano, przed wysłaniem go. Zaufaj mi, docenią to.

3. Ustaw granice z innymi

Jako freelancer kontrolujesz obciążenie pracą i harmonogram, ale nie oznacza to, że przerwy i prośby od innych nie będą przeszkadzać—zwłaszcza jeśli czujesz, że nie możesz powiedzieć “nie”.

Ale pamiętaj, że prowadzisz biznes. Za każdym razem, gdy twój partner przychodzi, aby po prostu “spędzać czas” podczas kodowania nowego motywu lub klient wysyła Ci wiadomość e-mail z nieoczekiwanymi i nadmiernymi opiniami, zmniejsza to twoją koncentrację i energię. Niektóre badania sugerują, że ponowne poruszanie się po odwróceniu uwagi zajmuje do 25 minut.

Ustaw bardziej rygorystyczne granice, dzięki czemu możesz zapobiec konieczności zatrzymywania się, resetowania, a następnie ponownego ruszania się przez cały dzień.

4. Reorganizacja

W tym nie chodzi o ograniczanie fizycznego bałaganu, a bardziej o tworzenie przestrzeni w mózgu. Jeśli o tym pomyślisz, wszystkie te przyziemne zadania, które wykonujesz—takie jak zarządzanie finansami, przygotowywanie umów z klientami, a nawet praca na stronie internetowej, taka jak SEO i copywriting, które nie są w twojej głowie—sapią cię z energii i skupienia.

Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tą “reorganizacją”:

 • Ogranicz ilość projektów, które podejmujesz, aby móc zarządzać wszystkim w ramach standardowego tygodnia pracy.
 • Wynajmij wykonawcę lub dwóch do outsourcingu niektórych prac. Więc skup się na tym, co robisz najlepiej.
 • Zainwestuj w oprogramowanie oparte na chmurze, aby zautomatyzować swoje procesy i zarządzać niektórymi przyziemnymi zadaniami. (Kronos stwierdził, że 20% specjalistów HR twierdzi, że niewystarczająca technologia przyczyniła się do wypalenia zawodowego.)

Twórca oprogramowania Kenneth Reitz poszedł drogą delegacji. Powiedział: “kiedy tysiące ludzi aktywnie korzysta z twojego oprogramowania, a nawet tylko współpracownicy, łatwo jest się wypalić, gdy jesteś jedynym punktem kontaktowym dla projektu.”

Tym, co zrobił, jest przeniesienie zarządzania obsługą klienta i nowych wersji do innych członków zespołu.

5. Użyj aplikacji produktywności

Polecam korzystanie z aplikacji produktywności lub oprogramowania do zarządzania zadaniami, aby zapoznać się z powyższymi wskazówkami. Kiedy utknąłeś patrząc na ekran komputera i pracując w WordPress przez cały dzień, czasami po prostu nie think o tym, co czujesz i co się dzieje wokół ciebie. Dbając o siebie na najwyższym poziomie, możesz mieć pewność, że zostanie to zrobione.

6. Przemyśl Swój Biznes

Drew Jaynes, główny programista i współtwórca WordPressa, udokumentował swoją walkę z wypaleniem zawodowym na swoim blogu. Odkrył, że zaangażowanie się w 100% w WordPress jako inżynier platformy nie było idealne. Chociaż cieszył się autonomią i szansą przyczynienia się do takiego projektu, ostatecznie odkrył, że izolacja i potrzeba po prostu przebrnięcia przez wyczerpanie to zbyt wiele.

Bawił się pomysłem podziału czasu między wkład WordPress i usługi dla klientów internetowych. Jednak w końcu, po rozważeniu możliwości, postanowił przenieść główny nacisk na rdzeń WordPress i dołączyć do zespołu, w którym mógłby regularnie współpracować i pracować nad projektami, takimi jak łatwe cyfrowe pliki do pobrania.

7. Dostosuj Swoją Stawkę Wynagrodzenia

Oto kolejny obszar, w którym wstępnie zdefiniowany element Twojej firmy może być przyczyną stresu i frustracji. Jeśli zwiększysz stawki za projekty, możesz potencjalnie podjąć mniej pracy i skupić się na przejmowaniu projektów od lepszych klientów. To sprawi, że Twoja praca będzie bardziej satysfakcjonująca, zarówno Pieniężnie, jak i profesjonalnie.

8. Get out in the Community

Networking i pozostawanie w kontakcie ze społecznością WordPress, ogólnie rzecz biorąc, to świetny sposób, aby dać mózgowi odpocząć od kodowania i projektowania, jednocześnie robiąc coś pozytywnego dla Twojej firmy. Możesz:

 • Posłuchaj podcastów
 • Follow a WordPress blog
 • Przejdź do lokalnego WordCamp lub innego wydarzenia WordPress
 • Śledź influencerów WordPress i łącz się z innymi profesjonalistami na Twitterze

Na przykład, jeśli martwisz się, że Twoje umiejętności są zardzewiałe, ponieważ zawsze masz głowę w dół pracy, to daje szansę rozejrzeć się i odświeżyć nowe techniki i procesy. Bycie w stanie zobaczyć, co robią inni w społeczności i poświęcenie czasu na rozmowę z nimi o tym może również służyć jako świetna motywacja.

9. Uzyskaj System wsparcia

Możesz być w biznesie sam, ale nie zawsze możesz zrobić to sam-zwłaszcza, gdy twoja głowa utknie w twojej pracy 24/7. Porozmawiaj ze znajomymi, rodziną i współpracownikami o służeniu jako Sieć wsparcia. Powiedz im, że obawiasz się, że będziesz w stanie utrzymać właściwą równowagę między pracą a życiem prywatnym i daj im znać, że mogą cię wyciągnąć, jeśli zauważą oznaki wypalenia zawodowego.

10. Po Prostu Powiedz “Nie”

Programiści i projektanci stron internetowych mają tak wiele różnych sposobów na zarabianie pieniędzy dzięki WordPress. Jednak wszystkie te możliwości może szybko stać się drenaż, jeśli spróbujesz wziąć na zbyt wiele.

Weźmy na przykład przykład Siobhan McKeown, która miała ręce w zbyt wielu różnych garnkach WordPress.

Chociaż ekscytujące jest ciągłe zdobywanie większej ilości pracy i odkrywanie nowych możliwości przyczyniania się do wspaniałego świata WordPress, czasami najlepiej jest po prostu powiedzieć “nie” niektórym rzeczom.

11. Wdrożenie ścisłego harmonogramu Pre-Bed

W ciągu dnia jest tak dużo go-go-go, że nie masz zbyt wiele czasu, aby się uspokoić. Następnie, jeśli skończysz pracować do późna lub, co gorsza, spędzić całą noc przyklejony do ekranu telewizora lub telefonu, można naprawdę bałagan z cyklu snu. Oto jak można wyłączyć zasilanie i wyłączyć mózg na dobry sen.

12. Ćwicz Regularnie

ADAA zaleca regularne ćwiczenia do walki ze stresorami psychicznymi. Sugerują rozpoczęcie małych zajęć, udział w zajęciach, które naprawdę lubisz, i poświęcenie czasu na wyjście z muzyki lub audiobooka.

Szukasz nowego mustic? Sprawdź ” Najlepsza muzyka do tworzenia stron internetowych (co mówi nauka).”Czytaj więcej

13. Zrób sobie przerwę

Niezależnie od tego, czy oznacza to kilka godzin wolnego, aby pójść do parku i oczyścić umysł, wagarować przez dzień i udać się na plażę, czy zaplanować rzeczywiste wakacje, nie ma znaczenia. Jeśli czujesz, że potrzebujesz przerwy, weź ją.

Współzałożyciel WordPress, Matt Mullenweg, został zapytany na czacie na żywo o to, czy wcześniej radził sobie z wypaleniem i jak sobie z tym poradził. Nic dziwnego, że powiedział, że przerwy są tym, co działa na niego:

“Aby tego uniknąć, staram się często robić małe mini-przerwy, czy to dziesięciominutową medytację każdego dnia, jogging kilka razy w tygodniu lub przyjmowanie kilku dni na naładowanie raz w miesiącu. Uważam, że jest to lepsze (i mniej stresujące) niż próba zrobienia dużego resetu lub wakacji raz w roku.”

Wrapping Up

Sprowadza się to do tego: ciężka praca jest świetna. Ale nie, jeśli to kosztem twojego zdrowia.

Realistycznie, najlepszym sposobem, aby zapobiec wypaleniu zawodowym jest zawsze pozostać świadomy swojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Utrzymując swoje osobiste dobre samopoczucie na liście priorytetów zawodowych, możesz uniknąć konieczności mówienia klientom, że musisz wziąć urlop psychiczny lub zmusić się do pracy przez poważną chorobę.

Kiedy po raz ostatni zrobiłeś pełnowartościową przerwę od swojego biznesu WordPress?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…