Jeśli bawiłeś się z WordPress 3.3 (W tym demo na żywo) jak my, to prawdopodobnie dostosowałeś się do nowego paska administratora. Szczerze mówiąc, uwielbiamy nowy projekt paska administracyjnego. Jest bardzo czysty (dopóki autorzy wtyczki go nie złamą). Jako autor wtyczek masz dużo wolności, ale masz również ogromną odpowiedzialność. Istnieją haki dostępne dla autorów wtyczek, aby dodać widżety pulpitu nawigacyjnego, menu paska administracyjnego itp. Ale co się dzieje, gdy wielu autorów wtyczek zaczyna dodawać swoje elementy do paska administratora? Kończymy z kompletnym chaosem dla użytkowników o mniejszej rozdzielczości (Nie mobilnych). Większość amerykańskich programistów używa rozmiarów ekranu powyżej 1600px. Ale nadal są użytkownicy, którzy są w rozdzielczościach 1200px lub 1024px. Heck nawet z rozdzielczościami 1600, wystarczy 10 wtyczek, aby złamać Pasek administracyjny. Spójrz na poniższy zrzut ekranu:

Break WordPress Admin Bar

O i jeśli masz 10 wtyczek dodających do paska administratora w rozdzielczości takiej jak 1200px lub tak. Będziesz miał menu spadek do drugiej linii, jak również wraz z Howdy obszarze.

Więc co proponujemy?

Musimy mieć menu paska administratora o nazwie “więcej”jako rozwijane. Podobnie jak ma to Google.

More Dropdown in Google Bar

W tym więcej rozwijanej, wszystkie wtyczki zostaną tam upuszczone. Pozwoliłoby to autorom wtyczek trzymać się określonego interfejsu użytkownika (UI), który zapewni lepsze wrażenia użytkownika. Zapobiegnie to również wszelkim niespójnościom. Jeśli zauważysz na pierwszym zrzucie ekranu powyżej W3 Total Cache plugin jest wyświetlany po wyszukiwaniu. To jest po prostu niespójne. Frederick prawdopodobnie miał poziom uprawnień do 1000 lub coś, aby zapewnić, że jego wtyczka kończy się na ostatnim miejscu (co zagwarantuje mu większą ekspozycję). Aż do WordPress 3.2, to było świetne. Ale dzięki WordPress 3.3 wyszukiwanie nie jest już dobrze widoczne, co sprawia, że wygląda dziwnie dla początkujących.

Mówimy tylko, że potrzebujemy bardziej spójnego interfejsu użytkownika.

Następny problem to jak zapobiegać nadużyciom z rozwijanym menu więcej? Autorzy wtyczek po prostu dodają swoje elementy do paska administratora, myśląc, że jest to ważne. Ale nie ma znaczenia, co myślą. Użytkownicy powinni mieć wybór w tej sprawie. Tylko dlatego, że używamy wtyczki WP-Bitly nie oznacza, że wszyscy nasi redaktorzy muszą zobaczyć menu “Shortlink” na pasku administratora. Powinien istnieć sposób, aby usunąć element menu z paska administratora, jeśli użytkownik nie chce go tam.

Co o tym myślisz? Czy potrzebujemy więcej rozwijanego menu dla paska administratora WordPress? Chciałbym usłyszeć twoje myśli.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…