Czy kiedykolwiek byłeś na imprezie i słyszałeś, że ktoś (kto prawdopodobnie miał kilka za dużo) wypowiada się, że WordPress nie jest prawdziwym CMS, a następnie denerwujesz się (prawdopodobnie dlatego, że miałeś kilka zbyt wielu!) i przytłaczająca potrzeba wkroczenia i obrony kopnięć WordPressa, a inni imprezowicze muszą powstrzymać cię od podjęcia tego ignoranta?

Cóż, mam … zbyt wiele razy, by pamiętać!

Tak więc, jeśli kiedykolwiek zostaniesz zakwestionowany prywatnie, publicznie (lub nawet społecznie na Instagramie lub Snapchacie) o tym, że WordPress jest “faktycznym” CMS, a nie tylko narzędziem do zakładania blogów lub witryn dla małych firm, oto kilka faktów, z którymi możesz się uzbroić na taką okazję.

Can WP manage all this? Read on to find out!
Czy WordPress może zarządzać tym wszystkim? Czytaj dalej, aby się przekonać!

Co to jest CMS?

Chcesz wiedzieć, czy CMS WordPress poradzi sobie z czymś więcej niż tylko blogami i witrynami dla małych firm? Następnie sprawdź wideo poniżej …

Zamiast używać definicji CMS, którą moja starsza matka myślała, że słyszała, jak kiedyś mówiłem podczas rodzinnej kolacji (“nie mogę zarządzać moją siostrą”), zwróćmy się do niezłomnej społeczności online za szukanie rzeczywistego i faktycznego oświecenia, Wikipedia:

“System zarządzania treścią (CMS) zarządza tworzeniem i modyfikacją treści cyfrowych. Systemy te zazwyczaj obsługują wielu użytkowników w środowisku współpracy, umożliwiając zarządzanie dokumentami z różnymi stylami zarządzania i przepływów pracy.”

(Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Web_content_management_system)

Mógłbym cytować Wikipedię przez cały dzień, więc powtórzę jeszcze raz. Powyższy cytat kontynuuje więc …

“Zazwyczaj treść jest stroną internetową … i termin powszechnie odnosi się do systemów zarządzania treścią w Internecie. Treści internetowe mogą zawierać tekst i osadzoną grafikę, zdjęcia, wideo, dźwięk, Mapy i Kod programu…, który wyświetla zawartość lub wchodzi w interakcję z użytkownikiem. Ze względu na swój charakter CMS wspierają oddzielanie treści i prezentacji.”

Przeczytaj powyższą definicję w całości i poświęć chwilę, aby kontemplować wielość “CMSs” i oddychać kombinacją frykcyjnej sybilancji, aliteracji i rymowanej spółgłoski w ostatnim zdaniu “CMSs wspierają oddzielenie treści i prezentacji.

Zanim przeanalizujemy tę definicję, oto, co Wikipedia ma również do powiedzenia na temat struktury CMS lub Systemu Zarządzania Treścią:

“System zarządzania treścią (CMS) zazwyczaj składa się z dwóch głównych komponentów: aplikacji do zarządzania treścią (CMA), jako interfejsu użytkownika front-end, który umożliwia użytkownikowi, nawet z ograniczoną wiedzą, dodawanie, modyfikowanie i usuwanie treści ze strony internetowej bez interwencji webmastera; oraz aplikacji dostarczania treści (CDA), która kompiluje treść i aktualizuje stronę internetową.”

Możesz bronić honoru WordPress’ a (nie WordPresss) jako rzeczywistego CMS uzbrojonego tylko w powyższe informacje, niezależnie od tego, czy jesteś zaangażowany w wojnę SMS-ów z ignoranckim luddytą, czy w obliczu tłumu pijanych influencerów społecznych na imprezie na Ibizie.

Ale na tym nie poprzestańmy. Wprowadźmy ostateczne przedstawienie faktów uczciwość do dobroć prawda … wykresy!

CMS usage distribution for websites using CMS technologies.
Dystrybucja CMS dla stron internetowych wykorzystujących technologie CMS.

Zgodnie z trendami, inteligencją i Internet research company BuiltWith, WordPress jest wiodącą na świecie platformą z wyboru dla stron internetowych wykorzystujących technologie CMS. WordPress zasila jedną trzecią stron internetowych CMS i blogów.

W rzeczywistości, jak na poniższym wykresie z W3Techs.com – firma napędzana wizją zapewnienia najbardziej niezawodnego i najszerszego źródła informacji na temat wykorzystania technologii internetowych (i nie szczędzą żadnych wydatków, jeśli chodzi o projektowanie wykresów i wykresów), żadna inna platforma CMS nawet nie zbliży się do WordPressa pod względem dominacji na rynku.

Ten diagram pokazuje pozycję rynkową WordPressa pod względem popularności i ruchu w porównaniu do inne najpopularniejsze systemy zarządzania treścią …

WordPress market position.
Pozycja rynkowa WordPressa.

W3Techs.com przewidzieli nawet fakt, że wątpiący mogą lekceważyć wykresy jako “alternatywne fakty”, dlatego zobowiązali się do wydrukowania swoich wyników …

Usage statistics and market share of WordPress.
Statystyki użytkowania i udział w rynku WordPress.

Tylko dla przypomnienia powyższego …

“WordPress jest używany przez 61,2% wszystkich stron internetowych, których system zarządzania treścią znamy. Jest to 34,5% wszystkich stron internetowych.”

Znowu te trzy słodkie słowa … ” system zarządzania treścią.”

Jeśli około dwie trzecie wszystkich stron internetowych, których system zarządzania treścią “znamy”, korzysta z WordPress, a WordPress służy do zasilania ponad jednej trzeciej wszystkich stron internetowych, spróbuj teraz wykonać następujące czynności:

 1. Zajrzyj na swoją stronę.
 2. Spójrz na stronę po lewej stronie,”
 3. Spójrz na stronę po prawej stronie.

Jednym z nich jest Strona CMS działająca na WordPress.

I dzieje się to właśnie teraz, gdy czytacie to z otwartymi ustami w zdumieniu. Ludzie pobierają i instalują darmową wersję self-hosted WordPress, jakby znaleźli bankomat, który wypluwa darmowe pieniądze…

Pliki Do Pobrania WordPress. (Źródło: https://wordpress.org/download/counter)

Czy rzeczywiście można dostrzec rzeczywistą stronę internetową CMS?

Zanim spróbujemy udowodnić jednoznacznie i raz na zawsze, czy WordPress jest faktycznym systemem zarządzania treścią, spróbuj zobaczyć, czy rzeczywiście możesz dostrzec rzeczywistą stronę CMS zbudowaną za pomocą WordPress.

Widzisz, WordPress od dawna utknął ze statusem “o tak, ta platforma blogowa”.

Chociaż WordPress zaczynał jako platforma “blogująca”, rozwinął się znacznie poza technologię publikowania blogów.

Firmy każdej wielkości używają platformy WordPress CMS do zasilania swoich witryn, nawet dużych firm …

Glassdoor.com website.
Glassdoor.com strona internetowa.

Możesz sprawdzić, które Technologie internetowe są używane do zasilania stron internetowych za pomocą różnych narzędzi online. Na przykład, oto co W3Techs.com ma do powiedzenia o Glassdoor.com…

Glassdooor.com website - Powered by WordPress CMS.
Glassdooor.com website-Powered by WordPress CMS.

Ale nie tylko firmy używają WordPress CMS do zasilania swoich witryn. Rządy też są w to zamieszane …

State.gov website.
State.gov strona internetowa.

Po raz kolejny potwierdza to sprawdzenie narzędzia identyfikującego technologię, takiego jak W3Techs.com …

State.gov website - Powered by WordPress CMS.
State.gov website-Powered by WordPress CMS.

W poprzednim artykule przyjrzeliśmy się, ile stron internetowych uczelni i uczelni zależy od CMS WordPress …

Boston University website - powered by WordPress CMS
Strona Uniwersytetu Bostońskiego-powered by WordPress CMS

Nie tylko strony biznesowe, rządowe, uniwersyteckie i uczelniane używają CMS WordPress do wzmacniania swojej obecności w Internecie. Jeśli chcesz prawdziwej walidacji WordPressa jako rzeczywistego CMS, to sprawdź strony tych, którzy odważyli się śmiało iść tam , gdzie nikt wcześniej nie dotarł…strony gwiazd i mody!

May WordPress live long and prosper as a CMS!
Niech WordPress żyje długo i prosperuje jako CMS! (Źródło: https://williamshatner.com/ws)

Ilekroć ci, których szanujemy, ubóstwiamy i czcimy biorą na siebie sprawę, w którą wierzą lub promują coś, aby zarobić pieniądze, staje się de rigueur żeby reszta z nas poszła w jego ślady. Przywódcy Planetarni i międzyplanetarni używają WordPress jako CMS. Jeśli nie jest to Walidacja WordPress jako rzeczywistego CMS, to co to jest? Jeśli nie oni, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy?

WordPress.org Showcase
WordPress.org Showcase (http://wordpress.org/showcase)

Aby zobaczyć wiele innych przykładów stron internetowych i blogów zasilanych przez WordPress CMS, aby służyć wszelkiego rodzaju celom dla wszystkich ludzi i instytucji we wszystkich branżach i dziedzinach życia, odwiedź sekcję Prezentacja WordPress.

WordPress is an actual CMS ... believe it!
WordPress to prawdziwy CMS … uwierz!

WordPress jako CMS (więcej niż przeczucie)

Teraz, gdy słowo jest na ulicy i wszyscy o tym mówią (i bloggin’ i publishin’ with it too!), nadszedł czas, aby zwrócić naszą uwagę do wewnątrz i odważnie przyjrzeć się wnętrznościom platformy WordPress.

Jeśli zmienimy definicję CMS Wikipedii w naprawdę fajną infografikę, wyglądałoby to tak …

Can WP manage all this? Read on to find out!
Naprawdę fajna infografika przedstawiająca CMS

Anatomicznie mówiąc, WordPress ma prawie identyczny (tak!) struktura do CMS zdefiniowanego przez Wikipedię, z zaawansowanymi funkcjami strony do zarządzania projektowaniem stron internetowych (tj. tematami) i funkcjonalnością strony (np. wtyczki, widżety, bloki itp.)

W rzeczywistości moglibyśmy przepisać definicję Wikipedii systemu zarządzania treścią, aby opisać WordPress …

“WordPress zarządza tworzeniem i modyfikacją treści cyfrowych. WordPress obsługuje wielu użytkowników w środowisku współpracy, umożliwiając zarządzanie dokumentami z różnymi stylami zarządzania i przepływów pracy. Zazwyczaj treść jest stroną internetową (lub blogiem), a termin często odnosi się do systemów zarządzania treścią w Internecie. Witryny WordPress mogą zawierać tekst i osadzoną grafikę, zdjęcia, wideo, dźwięk, Mapy i Kod programu (na przykład w przypadku aplikacji), które wyświetlają zawartość lub wchodzą w interakcje z użytkownikiem za pośrednictwem postów, stron i niestandardowych typów postów. Ze swojej natury WordPressy wspierają oddzielenie treści i prezentacji.”

(Źródło: mędrzec)

W sekcji” Common Features ” na stronie CMS Wikipedia wymienia kilka funkcji, które zazwyczaj zapewniają systemy zarządzania treścią. Przejdźmy i porównaj te funkcje z tym, co oferuje WordPress:

 • Search engine optimization: można to łatwo osiągnąć za pomocą linków stałych, kategorii, tagów, wtyczek SEO, hiperłączy tekstowych w treści, linków wewnętrznych itp.
 • Zintegrowana i online dokumentacja: WordPress zapewnia oficjalną dokumentację (Codex), w tym fora wsparcia, a wiele witryn zawiera samouczki oparte na wideo i online WordPress.
 • Modułowość i rozszerzalność: nazywamy je “wtyczkami”.
 • Funkcjonalność użytkowników i grup: WordPress ma wbudowane role i możliwości użytkowników, funkcje współpracy, komentarze i dyskusje oraz może zwiększyć funkcjonalność użytkowników i grup poprzez wszelkiego rodzaju wtyczki.
 • Obsługa szablonów dla zmieniających się projektów: tak, nazywamy je motywami.
 • Kreatory instalacji i aktualizacji: easy peasy cee-em-ess-eze! WordPress można zainstalować za pomocą kilku kliknięć i to samo dotyczy aktualizacji podstawowego oprogramowania, a także zainstalowanych motywów i wtyczek. Wiele wtyczek zawiera nawet kreatory konfiguracji.
 • Zintegrowane dzienniki audytu: tak, mam je też! Od raportów systemowych i debugowania po statystyki na pulpicie nawigacyjnym, które patrzą na Ciebie zaraz po zalogowaniu się do sekcji administratora.
 • Zgodność z różnymi ramami i standardami dostępności, takimi jak WAI-ARIA: całkiem pewny WordPress ‘ dostał to!
 • Zredukowana potrzeba Kodowania od zera: kto musi kodować z WordPress, gdy masz wtyczki, widżety, bloki i skróty?
 • Unified user experience: United We stand … haki, linie i filtry. My nie <div>
 • Kontrola wersji: WordPress nie ma awersji do wersji. W rzeczywistości WordPress wydaje nową wersję mniej więcej co 3 miesiące (to tak, jakby Kontrola wersji wymknęła się spod kontroli!). Sprawdź je tutaj: Historia WordPress
 • Zarządzanie uprawnieniami edycji: dzięki rolom i możliwościom użytkowników WordPress administratorzy mogą przypisywać domyślne uprawnienia do różnych grup użytkowników i dostosowywać je za pomocą różnych wtyczek i modyfikacji.
 • Indeksowanie i wyszukiwanie: WordPress ma własną wbudowaną funkcję wyszukiwania i całą zawartość, posty, strony itp. są indeksowane i archiwizowane w bazie danych i mogą być łatwo pobierane, filtrowane i sortowane wewnętrznie (np. tabela postów) i zewnętrznie (np. Tagi, Kategorie, widżety kalendarza itp.)
 • Zarządzanie formatem lub stylem za pomocą motywów: nie żyłeś, dopóki nie zainstalowałeś i nie aktywowałeś nowego motywu WordPress.
 • Publikowanie w Internecie: WordPress nie tylko publikuje, może również automatycznie indeksować Twoją witrynę w wyszukiwarkach, a Twoje treści są syndykowane do sieci społecznościowych i innych witryn i katalogów za pomocą wbudowanych funkcji, takich jak usługi pingowania i kanały RSS oraz różne wtyczki i integracje z usługami firm trzecich.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, trudno zaprzeczyć, że WordPress jest faktycznym systemem zarządzania treścią.

Tak więc, następnym razem, gdy jesteś na imprezie i wszyscy mieli kilka za dużo, a jakiś staruszek wspomina o ożywieniu Frontpage lub harping o zaletach innych CMS, możesz dostarczyć kopacza … WordPress to nie tylko rzeczywisty system zarządzania treścią, to o wiele więcej!

WordPress staje się czymś więcej niż CMS, a nawet platformą do publikowania stron internetowych! Dzięki możliwości korzystania z interfejsów API REST do tworzenia Bezgłowego CMS WordPress i rozwiązań takich jak “bloki” wprowadzone wraz z wydaniem WordPress 5.0 (aka WordPress Gutenberg), cała platforma zmienia się w coś, o czym nawet William Shatner byłby dumny z blogu na swojej stronie WordPress.

Cytując Einsteina, gdyby był na tyle mądry, aby blogować, zanim systemy blogowania i zarządzania treścią stały się stosunkowo popularne, WordPress = CMS2.

WP=CMS2
WP=CMS2
Czy używasz WordPress jako CMS dla witryn innych niż blogi i strony internetowe dla małych firm? Jak wytłumaczyć WordPress jako CMS swoim klientom? Dodaj swoje komentarze poniżej …

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…