Jako bloger prawdopodobnie natknąłeś się na pomarańczową ikonę oznaczoną kanałem RSS. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest RSS i jak możesz użyć RSS, aby rozwinąć swoją witrynę WordPress, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest RSS, jakie są zalety RSS i jak go używać, aby rozwijać swój blog WordPress.

What is RSS?

Czym jest RSS?

RSS to rodzaj kanału internetowego, który pozwala użytkownikom i aplikacjom otrzymywać regularne aktualizacje z wybranej strony internetowej lub bloga. Skrót RSS oznacza Really Simple Syndication lub Rich Site Summary. Jest czasami określany jako kanał lub kanał RSS.

W pierwszych dniach internetu, jeśli chcesz śledzić aktualizacje na swojej ulubionej stronie internetowej, musisz dodać ją do zakładek, a następnie ręcznie odwiedzić, aby zobaczyć, czy były jakieś aktualizacje.

Kanał RSS rozwiązał ten problem, pozwalając użytkownikom śledzić swoje ulubione strony internetowe bez konieczności ręcznego odwiedzania strony za każdym razem.

RSS umożliwia blogerom i wydawcom automatyczne syndykowanie ich treści, dzięki czemu ludzie mogą czytać je w swoich wiadomościach e-mail, czytnikach kanałów i innych urządzeniach.

Jak działa kanał RSS?

Kanały RSS działają poprzez publikowanie najnowszych treści w ustrukturyzowanym dokumencie XML. Ten kanał zawiera pełne artykuły lub PODSUMOWANIE oraz metadane dla każdego artykułu, takie jak data, autor, Kategoria itp.

Ten dokument XML można następnie pobrać i odczytać za pomocą czytnika kanałów RSS. Istnieje wiele czytników kanałów RSS dostępnych dla wszystkich systemów operacyjnych, komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych.

Oto jak wygląda przykładowy kanał RSS:

<?wersja xml="1.0" kodowanie= "UTF-8"?>
 
< kanał>
< title>WPBeginner</title>
< link>https://www.wpbeginner.com < / link>
< opis>poradnik dla początkujących dla WordPressa< / opis>
<lastBuildDate>Tue, 02 Dec 2018 14:13:37 +0000</lastBuildDate>
< language>en-US</language>
 
  < pozycja>
    < title>Jak naprawić posty WordPress powracające Błąd 404</title>
    < link>http://feeds.wpbeginner.com/wpbeginner/ < / link>
    <pubDate>Tue, 02 Dec 2018 11:58:18 +0000</pubDate>
    < dc:creator>Redakcja < /dc:creator>
    < Kategoria><![CDATA [tutoriale]] > < / category>
    < guid ispermalink= "false" >https://www.wpbeginner.com/?p=10968 < / guid>
 
    < opis><![CDATA[<p > opis Posta znajduje się tutaj...]] > < / opis>
    < content: encoded><![CDATA [<p>Post idzie tutaj....]] > < / content: encoded>
    < / item>

Wszystkie blogi WordPress mają wbudowaną obsługę kanałów RSS. Domyślnie każda strona witryny WordPress zawiera meta tag, który wskazuje na lokalizację kanału RSS witryny.

Możesz wyłączyć kanały RSS w WordPress, ale czytaj dalej, a możesz zmienić zdanie o ich wyłączeniu.

Jakie są korzyści z RSS?

RSS ułatwia użytkownikom subskrybowanie Twoich treści. Korzystając z kanału RSS, mogą otrzymywać aktualizacje z twojego bloga lub strony internetowej bezpośrednio w swoich czytnikach kanałów, aplikacjach desktopowych i wielu innych urządzeniach.

Subskrybenci nie muszą pamiętać adresu URL Twojej witryny, ponieważ mogą przenieść zawartość do centralnej lokalizacji, w której lubią czytać wszystkie swoje ulubione strony naraz.

Twoje treści stają się również przenośne, a subskrybenci mogą nawet zabrać je ze sobą do czytania w trybie offline.

Kanały RSS pomagają budować i pielęgnować lojalnych obserwujących na swoim blogu. Subskrybenci RSS częściej udostępniają Twoje treści w mediach społecznościowych. Wielu naszych czytelników automatycznie tweetuje każdy nowy artykuł WPBeginner za pomocą kanału RSS i IFTTT.

Jako użytkownik możesz subskrybować swoje ulubione strony internetowe i czytać je wszystkie w jednym miejscu. Pozwala to szybko skanować ulubione strony z wiadomościami i blogami. Jeśli chcesz zostawić komentarz na blogu, możesz łatwo odwiedzić pojedynczy artykuł i zostawić swój komentarz.

Większość nowoczesnych czytników kanałów umożliwia sortowanie list czytania w kategorie i grupy. Korzystając z RSS efektywnie, można naprawdę zmaksymalizować czas czytania.

Jak korzystać z kanałów RSS, aby czytać swoje ulubione strony internetowe?

Możesz subskrybować kanały RSS za pomocą aplikacji o nazwie czytniki kanałów. Na rynku dostępnych jest wiele bezpłatnych czytników kanałów dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych i urządzeń.

Poniżej znajdują się tylko niektóre z najlepszych aplikacji czytnika kanałów RSS, z których możesz korzystać.

 • Feedly – (Web, Dodatki do przeglądarek, iOS, Android, Kindle)
 • Innoreader- (Web, Android, iOS)
 • Stary Czytnik (Web, Mac, Windows, Android, iOS i inne)
 • Bloglovin ‘(Web, Android, iOS)

Zalecamy korzystanie z Feedly. Jest on dostępny jako dodatek do przeglądarki, a także jako aplikacja mobilna na urządzenia z systemem iOS, Android i Kindle.

Korzystając z Feedly, możesz zsynchronizować subskrypcje RSS na swoich urządzeniach i wznowić czytanie gdziekolwiek go zostawiłeś. Dodawanie ulubionych stron do Feedly jest naprawdę proste, wystarczy wpisać adres URL strony i kliknąć przycisk Obserwuj, aby subskrybować.

Subscribe to a website using Feedly

W większości czytników kanałów możesz wyszukiwać interesujące Cię tematy i subskrybować popularne źródła na te tematy. Możesz także kategoryzować swoje ulubione witryny na tematy. Czytniki kanałów, takie jak Feedly, mają funkcje drukowania, udostępniania i wysyłania wiadomości e-mail, które mogą Cię zainteresować.

Organize your RSS feed subscriptions

Jak promować swój kanał RSS WordPress

Jako użytkownik WordPress Twoja witryna publikuje już kanał RSS. Możesz znaleźć swój kanał RSS po prostu dodając / feed/ na końcu adresu Twojej strony. Na przykład:

https://www.wpbeginner.com/feed/

Nie zapomnij wymienić wpbeginner.com z własną nazwą domeny.

Możesz zachęcić odwiedzających do subskrybowania kanału RSS, dodając ikonę RSS do paska bocznego lub innej widocznej lokalizacji. Oto jak to robimy na WPBeginner:

RSS feed icon on WPBeginner

Możesz również podłączyć swój kanał RSS do usługi e-mail marketingu i umożliwić użytkownikom otrzymywanie postów na blogu bezpośrednio w skrzynce odbiorczej. Aby uzyskać instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania subskrypcji e-mail do bloga WordPress.

Przenieś swój kanał RSS WordPress na wyższy poziom

Kanały RSS są niezwykle potężne i przy niewielkim wysiłku możesz ich użyć, aby zbudować lojalnych obserwujących.

1. Użyj kanału RSS, aby zbudować listę e-mail

Jeśli jeszcze nie budujesz listy e-mail, musisz natychmiast zacząć. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, dlaczego od razu powinieneś zacząć budować swoją listę e-mailową.

Tutaj będziesz potrzebował OptinMonster. Jest to najlepsze oprogramowanie do generowania leadów na rynku i pozwala konwertować odwiedzających witrynę na subskrybentów.

Using OptinMonster to grow your email subscribers

2. Użyj kanału RSS, aby rozwijać media społecznościowe

IFTTT

Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter, mogą pomóc ci zwiększyć ruch w witrynie. Jednak aby profile w mediach społecznościowych były aktywne, musisz regularnie publikować treści.

Korzystając z kanałów RSS z IFTTT, możesz automatycznie udostępniać nowe posty na blogu na wszystkich profilach w mediach społecznościowych.

3. Promuj swój Blog za pomocą widżetu RSS

WordPress jest wyposażony w domyślny widżet RSS, który możesz dodać do paska bocznego i wyświetlić najnowsze posty z dowolnego innego bloga. Możesz użyć tego widżetu do promowania własnych blogów.

Adding RSS widget to your WordPress site

4. Dostosuj swój kanał RSS

Istnieje kilka zaawansowanych hacków i sztuczek, których możesz użyć do dostosowania kanałów RSS WordPress.

 • Dodaj treść, aby manipulować swoim kanałem RSS
 • Dodaj wyróżnione obrazy do swojego kanału RSS
 • Użyj kanałów RSS dla kategorii
 • Użyj kanałów RSS dla niestandardowych typów postów

Potrzebujesz jeszcze więcej wskazówek? Zobacz naszą listę najlepszych wskazówek, aby zoptymalizować kanał RSS WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił, co to jest RSS i jak można użyć RSS w WordPress rozwijać swoją stronę. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak przyciągnąć więcej odwiedzających do swojej witryny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…