Jesteśmy często pytani przez początkujących, jak wybrać między darmowymi motywami WordPress a premium. Jakie są zalety i wady? Jeśli ty też miałeś te pytania, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule omówimy darmowe motywy WordPress vs premium motywy WordPress (plusy i minusy).

Free vs Premium WordPress Themes

Zalety darmowych motywów WordPress

Po pierwsze, chcielibyśmy wspomnieć, że kiedy mówimy darmowe motywy, mamy na myśli darmowe motywy WordPress, które są wymienione w oficjalnym WordPress.org Katalog tematyczny.

Nie zalecamy użytkownikom pobierania i instalowania żadnych darmowych motywów, które są dystrybuowane przez inne niewiarygodne źródła.

Free WordPress themes

To nic nie kosztuje

Największą zaletą darmowego motywu WordPress jest koszt, za darmo. Obniża barierę wejścia na bloga.

Jednak słuchanie słowa wolny czyni wielu ludzi ostrożnych. Dlaczego ktoś miałby dać Ci darmowy motyw WordPress, gdy inni sprzedają motywy premium? Gdzie jest haczyk?

Często ludzie myślą, że darmowe motywy są niskiej jakości. Wręcz przeciwnie.

Ścisły Proces Przeglądu

Darmowe motywy WordPress są faktycznie utrzymywane w wyższym standardzie jakości. Wszystkie motywy w oficjalnym katalogu motywów WordPress przechodzą ścisły proces przeglądu motywów.

Istnieje kilka bardzo utalentowanych ludzi w zespole theme review, którzy badają i testują te tematy, zanim zostaną one włączone do katalogu.

Możesz zobaczyć tę listę kontrolną procesu przeglądu motywu.

Darmowe motywy WordPress są testowane pod kątem standardowego kodu zgodnego, wsparcia dla standardowych funkcji WordPress, jakości HTML i CSS, bezpieczeństwa, prywatności itp.

Jak można sobie wyobrazić, potrzeba utalentowanych programistów, aby zbudować wysokiej jakości motywy WordPress, które zostaną zatwierdzone w oficjalnym katalogu.

Ale dlaczego rozdają go za darmo?

Istnieje wiele korzyści z dawania i dzielenia się.

Pomaga programistom motywów wyostrzyć swoje umiejętności, ponieważ podczas procesu recenzowania zespół recenzji motywów sprawdza ich kod i sugeruje ulepszenia.

Daje im również szansę na udostępnienie swojego motywu dużej bazie użytkowników, gdzie ludzie mogą go używać, wyrażać opinie i sugerować ulepszenia.

Inne zalety to budowanie reputacji jako wykwalifikowany programista, budowanie portfolio, uzyskiwanie płatnych miejsc pracy w celu dostosowania tych darmowych motywów, a nawet opracowanie niestandardowego motywu dla klientów.

Tak więc, podczas gdy darmowe motywy są zdecydowanie dobre, są pewne wady.

Wady darmowych motywów WordPress

Free WordPress themes usually have fewer options

Wady darmowych lub premium motywów WordPress mogą być bardzo subiektywne. To, co jedna osoba uznałaby za wadę, nie może być powodem do niepokoju dla wielu innych.

Są to niektóre typowe wady korzystania z darmowego motywu WordPress:

 1. Ograniczone opcje wsparcia – Free WordPress theme developers oferują wsparcie za pośrednictwem forów WordPress, ale nie są zobowiązani do odpowiadania na zapytania wsparcia.
 2. Ograniczone funkcje i funkcjonalność – Mimo że darmowe motywy obsługują większość standardowych funkcji WordPress, wiele z nich nie oferuje dodatkowych funkcji, takich jak tworzenie przycisków, Używanie skrótów, tworzenie stron docelowych itp.
 3. Nie taki wyjątkowy – Darmowe motywy są używane przez wiele stron internetowych i blogów, więc Twoja strona nie będzie miała unikalnego projektu. Istnieją również zazwyczaj ograniczone opcje dostosowywania wyglądu darmowych motywów.
 4. Bez Zobowiązań – Darmowe motywy są dystrybuowane bez gwarancji, więc jeśli coś pójdzie nie tak, jesteś prawie sam.
  1. Jeśli używasz darmowego motywu i nie ma on określonej funkcjonalności, której szukasz (proszę nie zostawiać 1 Gwiazdki). Nic nie zapłaciłeś za ten temat.

   Zamiast tego, jeśli ładnie poprosisz lub wpłacisz niewielką darowiznę, programiści są znacznie bardziej skłonni do dodania tej funkcji.

   Oto jak prawidłowo poprosić o wsparcie WordPress i uzyskać je.

   Zalety Premium WordPress Themes

   Premium WordPress themes

   W przeciwieństwie do darmowych motywów, motywy premium WordPress są dostępne do kupienia w licznych sklepach i marketplace ‘ ach z motywami WordPress innych firm.

   Więcej funkcji i opcji dostosowywania

   Elements you can drag and drop in Divi - A premium WordPress theme

   Największą zaletą motywu premium jest to, że masz więcej funkcji i opcji dostosowywania.

   Ze względu na konkurencję w branży tematycznej premium, sklepy tematyczne zawsze starają się oferować więcej funkcji po niższych cenach.

   Jako klient otrzymujesz motywy zawierające opcje, takie jak kreatory przeciągnij i upuść, skróty, wiele układów i szablonów oraz nieograniczony wybór kolorów.

   Wsparcie i aktualizacje

   Motywy Premium WordPress są dostarczane z regularnymi aktualizacjami i wsparciem.

   Przede wszystkim dlatego, że te sklepy tematyczne faktycznie zarabiają pieniądze, a robią to za darmo.

   Bardziej Unikalny

   Ponieważ istnieje koszt związany z motywami premium, są one rzadziej używane w porównaniu z darmowymi motywami.

   Nie wspominając już o opcjach dostosowywania, które umożliwiają personalizację motywu.

   Łącząc te dwa elementy, Twoja strona będzie się wyróżniać i wyglądać wyjątkowo.

   Wady Premium WordPress Themes

   Performance of premium WordPress themes

   Nie wszystkie motywy premium są idealne.

   Oto kilka typowych problemów, które mogą być wadą.

   1. Słaby Kod – Czasami możesz kupić motyw premium, który wygląda ładnie, ale ma słabe standardy kodowania, co może sprawić, że będzie niezgodny z niektórymi wtyczkami. Głównie dlatego, że te tematy nie muszą przejść przez ścisły proces przeglądu.
   2. Zbyt wiele funkcji – Aby sprzedać więcej motywów, twórcy motywów mogą dodawać zbyt wiele niepotrzebnych funkcji do swoich motywów. Prawdopodobnie nigdy nie użyjesz tych wszystkich funkcji, ale nadal są one dostępne, dzięki czemu Twoja strona jest powolna.
   3. Przejście do domeny wtyczek – Czasami motywy WordPress mogą przejść do domeny wtyczek, oferując funkcjonalność, której nie powinny oferować. Na przykład tworzenie niestandardowych typów postów, skrótów i innych rzeczy, które znikną po przełączeniu motywu

   Jak znaleźć motywy premium, które są naprawdę tak dobre, jak obiecano?

   Najprostszym sposobem na znalezienie dobrego niezawodnego motywu premium jest zakup go w jednym z zaufanych sklepów z motywami i deweloperów.

   Dwa szanowane sklepy z motywami premium WordPress, które polecamy to: StudioPress i Themify.

   Astra to zaufany motyw premium, który oferuje dziesiątki szablonów dla wszystkich rodzajów stron internetowych.

   W kreatorze stron przeciągnij i upuść zalecamy użycie SeedProd.

   Możesz także sprawdzić nasze sekcje prezentacji, aby uzyskać więcej sklepów tematycznych, które lubimy i którym ufamy.

   Dowiedz się, co kupujesz

   Pamiętaj, że kupując motyw premium WordPress, nie zatrudniasz tego sklepu z motywami lub programisty, aby go skonfigurować. Nie masz również wyłącznej licencji, a twórca motywów nie oferuje żadnej gwarancji.

   Większość dobrych sklepów tematycznych daje dostęp do ich dokumentacji i forów pomocy, gdzie można uzyskać więcej pomocy w razie potrzeby. To preferencyjne wsparcie jest w rzeczywistości tym, za co płacisz.

   Każdy dobry sklep z motywami powinien mieć dobry system wsparcia, dokumentację i pomoc do skonfigurowania motywu.

   Jestem zdezorientowany … jak wybrać?

   Wybierając motyw WordPress dla swojej witryny, musisz zadać sobie kilka pytań.

   1. Czy naprawdę potrzebujesz wielu funkcji, niestandardowych opcji administratora motywów, suwaków i innych gadżetów dla swojej witryny?

   2. Czy możesz samodzielnie rozwiązywać problemy z WordPressem lub potrzebujesz pomocy?

   3. Czy chcesz profesjonalnie wyglądającego motywu, który nie jest zbyt powszechny lub pasuje ci podstawowy układ?

   Jeśli dopiero zaczynasz z osobistym blogiem lub witryną rodzinną, darmowy motyw WordPress byłby wystarczający dla Twoich potrzeb. Oto nasza lista 43 pięknych darmowych motywów bloga WordPress, które pomogą Ci zacząć.

   Z drugiej strony, jeśli jesteś małą firmą, zalecamy skorzystanie z płatnego motywu. Zapewnia dodatkowe funkcje i opcje dostosowywania, zapewniając jednocześnie spokój ducha, że wsparcie jest dostępne, jeśli go potrzebujesz.

   Jak zacząć z WordPress

   Jeśli jesteś nowy w WordPress i nie jesteś pewien, jak zacząć, sprawdź nasz przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć blog WordPress. Poprowadzi Cię przez konfigurację pierwszej witryny WordPress jak profesjonalista.

   Możesz również zobaczyć ten przewodnik, jak nauczyć się WordPress w ciągu tygodnia (lub mniej).

   Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się wybierać między darmowymi motywami WordPress a premium. Możesz również zobaczyć naszą listę 24 musi mieć wtyczki WordPress dla swojej witryny.

   Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…