Chcesz założyć własny blog, ale nie możesz dowiedzieć się, jak wybrać najlepszą platformę blogowania? Jest to trudny wybór, ponieważ istnieje kilka różnych platform blogowania. Jak dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie?

W tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepszą platformę blogową, przeglądając zalety i wady najpopularniejszych witryn blogowych.

How to Choose the Best Blogging Platform

Oto popularne platformy blogowe, które porównamy w tym artykule. Jeśli jesteś zainteresowany konkretną platformą, możesz kliknąć link, aby przejść do przodu w artykule.

 1. WordPress.org
 2. Web.com
 3. Wix
 4. HubSpot CMS
 5. Gator
 6. WordPress.com
 7. Blogger
 8. Tumblr
 9. Średni
 10. Squarespace
 11. Ghost
 12. Weebly

Wybór najlepszej platformy blogowej-na co zwrócić uwagę?

Przed nurkowaniem na liście warto wiedzieć, czego szukasz na platformie blogowej.

Jako początkujący będziesz potrzebował platformy blogowej, która jest łatwa w konfiguracji, ma niską krzywą uczenia się i nie wymaga żadnych umiejętności kodowania.

Musisz także zastanowić się, jakiego rodzaju bloga chcesz stworzyć, teraz iw przyszłości.

Wraz z rozwojem bloga możesz zmienić wygląd swojej witryny i dodać więcej funkcji dla rosnącej liczby odbiorców. Oznacza to, że ważne jest, aby wybrać platformę blogową, która jest elastyczna, z miejscem na rozwój.

Rozpoczęcie pracy z niewłaściwą platformą może bardzo utrudnić późniejsze przełączanie.

Wreszcie, nawet jeśli nie masz teraz planów zarabiania na blogach, dobrze jest upewnić się, że masz możliwość zrobienia tego w przyszłości.

Mając to wszystko na uwadze, porównajmy najlepsze platformy blogowe dla początkujących.

1. WordPress.org

WordPress.org Best Blogging and Website Platform

WordPress.org jest najpopularniejszym na świecie oprogramowaniem do blogowania. Rozpoczęty w 2003, WordPress zasila teraz ponad 42% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Uwaga: Łatwo pomylić WordPress.org z WordPress.com, która jest usługą hostingową bloga wspomnianą później na tej liście. Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między WordPress.org oraz WordPress.com.

WordPress.org to darmowa platforma blogowa open source, która pozwala zbudować witrynę lub bloga w ciągu kilku minut.

Jest to rozwiązanie hostowane samodzielnie, co oznacza, że musisz zarejestrować się u dostawcy hostingu WordPress. WordPress to świetna opcja, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad przyszłością swojego bloga.

Plusy

 • WordPress.org daje Ci kontrolę nad każdym aspektem Twojej witryny.
 • Możesz rozwijać swój blog i dodawać dodatkowe funkcje, takie jak fora, sklep internetowy, płatne członkostwa i sprzedawać kursy online. To sprawia, że WordPress jest najlepszą platformą blogowania do zarabiania pieniędzy.
 • Istnieją tysiące darmowych motywów dostępnych dla WordPress. Pozwala to stworzyć piękną stronę internetową, która wyróżnia się z tłumu. Najpopularniejsze motywy WordPress mają wbudowane opcje dostosowywania, które zapewniają pełną kontrolę nad projektem.
 • Otrzymujesz również dostęp do ponad 58,000 darmowych wtyczek WordPress. Te wtyczki są jak aplikacje do Twojego bloga WordPress, które pozwalają dodawać funkcje, takie jak formularze kontaktowe, galerie itp. Zobacz naszą listę musi mieć wtyczki WordPress dla wszystkich stron internetowych.
 • WordPress jest przyjazny dla wyszukiwarek. Możesz łatwo tworzyć przyjazne SEO adresy URL, kategorie i Tagi dla swoich postów. Ponadto istnieje wiele świetnych wtyczek SEO do dodatkowej optymalizacji.
 • Możesz łatwo włączyć Google Analytics powered website analytics w WordPress, dzięki czemu możesz zobaczyć statystyki, które mają znaczenie. Pomaga to zwiększyć ruch na nowym blogu i subskrybentów.
 • Last but not least, WordPress ” przeciągnij i upuść edytor ułatwia tworzenie dowolnego rodzaju treści na swojej stronie bloga. Posiada również opcje osadzania dynamicznych treści, takich jak filmy, kanały społecznościowe, Google Adsense, wykresy, wykresy i inne bez wiedzy technicznej.

Wady

 • Zarządzanie własną witryną wiąże się z lekką krzywą uczenia się.
 • Będziesz musiał zarządzać własnymi kopiami zapasowymi i bezpieczeństwem.

Cennik

Oprogramowanie WordPress jest bezpłatne, ale musisz mieć nazwę domeny (Około $14.99/rok) i hosting (zwykle zaczynając od $7.99/miesiąc).

Potrzebujesz nazwy domeny i hostingu do uruchomienia dowolnego rodzaju witryny.

Użytkownicy WPBeginner mogą zacząć za jedyne $2.75 miesięcznie z Bluehost, oficjalnym dostawcą hostingu zalecanym przez WordPress. Oferują naszym użytkownikom 60% zniżki na hosting i bezpłatną nazwę domeny.

Zobacz nasz przewodnik, Jak założyć blog WordPress, aby uzyskać pełne instrukcje krok po kroku.

Ogólnie rzecz biorąc, WordPress jest doskonałym wyborem zarówno dla osobistych blogów, jak i profesjonalnych blogów.

Większość znanych blogerów w Internecie używa WordPress jako systemu zarządzania treścią, ponieważ jest przyjazny dla użytkownika i zawiera wszystkie funkcje potrzebne do stworzenia udanego bloga.

Bonus: Oprócz tworzenia witryny blogowej, możesz również użyć WordPress do stworzenia witryny dla małych firm, a także sklepu internetowego. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz szczegółowy przewodnik dotyczący tworzenia witryny WordPress.

2. Web.com

Web.com - Website Builder Logo

Web.com to dobrze znana platforma do tworzenia stron internetowych, która jest wyposażona we wbudowaną funkcję dodawania sekcji bloga do witryny biznesowej lub sklepu internetowego.

Ich platforma Kreatora witryn typu “przeciągnij i upuść” jest niezwykle łatwa w użyciu dla użytkowników niezwiązanych z technologią i oferuje bardzo przystępne ceny na początek ($1.95).

Możesz wybrać z ich dziesiątek gotowych szablonów, a następnie dostosować układ bloga bez pisania kodu. Zawiera wszystkie zaawansowane funkcje, takie jak narzędzia SEO, funkcje bezpieczeństwa blogów, automatyczne zapisywanie i tworzenie kopii zapasowych, analityka witryny i wiele innych.

Plusy

 • Przyjazny dla początkujących Kreator stron internetowych typu przeciągnij i upuść (nie wymaga kodowania).
 • Dziesiątki w pełni konfigurowalnych szablonów dla Twojego bloga.
 • Łatwa konfiguracja bez żadnych kłopotów, ponieważ Web.com dba o wszystkie szczegóły techniczne hostingu witryny.
 • Przystępna cena początkowa – $1.95 miesięcznie i zawiera wszystkie niezbędne funkcje
 • Bezpłatna domena jest dołączona do wszystkich płatnych planów.
 • 24/7 obsługa klienta dostępna przez telefon, czat na żywo i e-mail.

Wady

 • Ekosystem rozszerzeń / aplikacji jest mały, więc nie ma tak wielu wtyczek firm trzecich, takich jak WordPress.
 • Funkcje blogowania nie są tak potężne jak WordPress.
 • Od Web.com jest zastrzeżonym narzędziem do tworzenia stron internetowych, późniejsze przełączenie witryny na inną platformę jest trudne.

Cennik

Web.com ceny zaczynają się od $1.95 miesięcznie za plan startowy strony internetowej, który jest dostarczany z kreatorem stron typu “przeciągnij i upuść”, platformą blogowania, setkami pięknych szablonów, tysiącami bezpłatnych obrazów stockowych i bezpłatną domeną.

Jeśli chcesz mieć ich potężne narzędzia SEO lub funkcje eCommerce, musisz uaktualnić ich plan marketingowy od $2.95 miesięcznie lub plan eCommerce od $3.95 miesięcznie.

Ceny te są dostępne dla czytelników WPBeginner w ramach naszej Web.com umowa kuponowa. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na nasz link, aby uzyskać te specjalne ceny.

Jeśli jesteś małą firmą, która nie chce korzystać z WordPressa, to Web.com jest kolejnym najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę wszystko, co dostajesz za tę cenę.

3. Wix

Wix Blogging Platform Logo

Wix to popularna hostowana platforma do tworzenia stron internetowych. Ich Kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść” oferuje rozwiązanie dla małych firm, aby łatwo zbudować stronę internetową. Możesz również dodać bloga do swojej witryny, dodając aplikację Wix Blog.

Wix.com została założona w 2006 roku jako platforma, na której każdy może stworzyć własną oszałamiającą stronę internetową bez umiejętności kodowania. Obecnie ma ponad 110 milionów użytkowników na całym świecie.

Plusy

 • Możesz dostosować swoją witrynę za pomocą dziesiątek szablonów i aplikacji innych firm.
 • Zbuduj swoją witrynę za pomocą łatwych narzędzi przeciągnij i upuść; nie wymaga umiejętności kodowania.
 • Konfiguracja jest szybka i łatwa.

Wady

 • Darmowe konto jest ograniczone i pokazuje markę Wix i reklamy na twojej stronie.
 • Bezpłatne aplikacje innych firm są ograniczone.
 • Po wybraniu szablonu nie można go zmienić.
 • Funkcje e-commerce są ograniczone do płatnych planów, a nawet te funkcje są ograniczone.

Zobacz nasz artykuł na temat Wix vs WordPress dla szczegółowego porównania obu platform.

Cennik

Podstawowy Kreator Witryn Wix jest bezpłatny. Dzięki darmowemu Kontu Wix otrzymasz subdomenę Wix, która wygląda następująco: https://username.wixsite.com/example.

Możesz jednak dodać domenę niestandardową za $ 4.50 / miesiąc. Ich plany premium zaczynają się od $8.50 / miesiąc i idą do $24.50 / miesiąc.

4. HubSpot CMS

HubSpot Website Builder

HubSpot CMS Hub to kompleksowa platforma blogowa dla małych, średnich i korporacyjnych stron internetowych.

Jest zbudowany w oparciu o narzędzia marketingowe i CRM HubSpot, dzięki czemu możesz korzystać z jednej platformy do tworzenia strony internetowej, zdobywania większej liczby subskrybentów, wysyłania biuletynów, zarządzania listą klientów i nie tylko.

Ich kreator witryn ułatwia dostosowanie układu projektu witryny, a nawet personalizację treści, które czytelnicy widzą na podstawie ich przeszłych zachowań.

Plusy

 • Łatwy w użyciu Kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść” bez umiejętności kodowania.
 • Szybka i łatwa konfiguracja, ponieważ HubSpot będzie hostować Twoją witrynę.
 • W pełni zoptymalizowany pod kątem SEO i konwersji.
 • Darmowy certyfikat SSL jest dołączony.

Wady

 • Podczas gdy sam HubSpot CRM jest wyposażony w bezpłatne narzędzia (takie jak zarządzanie kontaktami, e-mail marketing i formularze), CMS nie ma dostępnej darmowej wersji.
 • Ceny mogą być wysokie w miarę podnoszenia poziomu.
 • Jeśli przenosisz się z innej platformy blogowej, proces migracji może być długi, w zależności od poprzedniego dostawcy.

Cennik

Plan HubSpot CMS zaczyna się od $ 25 miesięcznie i obejmuje wszystkie główne funkcje, aby mieć bezpieczny, dobrze zaprojektowany blog, a także narzędzia marketingowe, których potrzebujesz, aby go rozwijać.

W przypadku niestandardowych rekomendacji SEO i zaawansowanych funkcji należy przejść na wyższe poziomy.

Czytelnicy WPBeginner otrzymują bezpłatny 14-dniowy okres próbny.

Uwaga: Możesz użyć WordPress w połączeniu z darmową wtyczką HubSpot, aby połączyć moc najlepszej platformy blogowej i narzędzi marketingowych.

5. Aligator by HostGator

Gator Website Builder

Gator to Kreator stron internetowych i platforma blogowa stworzona przez HostGator, popularną firmę hostingową, której używamy do hostowania strony WPBeginner. Gator oferuje narzędzie typu “przeciągnij i upuść”, którego możesz użyć do budowy dowolnego rodzaju witryny, w tym blogów, witryn biznesowych, a nawet sklepu internetowego.

Ważne jest, aby nie mylić Kreatora Gator z hostingiem witryny HostGator. Możesz użyć usługi hostingowej HostGator, aby rozpocząć blog WordPress, tak jak zrobiliśmy.

Jeśli jednak szukasz nie-WordPress all-in-one platformy blogowej i rozwiązania hostingowego, to Gator jest idealną opcją.

Plusy

 • Łatwy kreator przeciągnij i upuść, aby dostosować wygląd swojego bloga i strony internetowej.
 • Szybka konfiguracja-bez problemów technicznych.
 • Kopie zapasowe, wydajność i bezpieczeństwo są obsługiwane przez HostGator (bez bólów głowy).
 • Bezpłatna Domena i certyfikat SSL są zawarte we wszystkich planach.
 • Możesz łatwo dodać sklep internetowy do swojego bloga za pomocą kilku kliknięć.

Wady

 • Nie ma bezpłatnego konta, ale mają 45-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy.
 • Funkcje e-commerce są ograniczone tylko do wyższych planów.
 • Ograniczona liczba aplikacji i rozszerzeń.

Cennik

Użytkownicy WPBeginner otrzymują 55% zniżki na wszystkie plany Gator builder. Plan startowy kosztuje $3.46 / miesiąc i zawiera wszystkie funkcje potrzebne do rozpoczęcia udanego bloga, w tym bezpłatną domenę i certyfikat SSL.

Musisz tylko upewnić się, że skorzystasz z naszego kodu kuponu Kreatora witryn Gator: wpbeginner aby uzyskać 55% zniżki.

6. WordPress.com

WordPress.com Best Blog and Website Platform

WordPress.com to usługa hostingu bloga oferowana przez Automattic, firmę stworzoną przez WordPress.org współzałożyciel Matt Mullenweg.

WordPress.com oferuje podstawową usługę hostingu bloga za darmo. Możesz kupić dodatkowe opcje, takie jak niestandardowa nazwa domeny, dodatkowa pamięć masowa i inne usługi premium.

Rozpoczęty w 2005 roku z celem zapewnienia WordPress doświadczenie dla większej publiczności, WordPress.com to dobra strona blogowa dla użytkowników, którzy nie chcą zaawansowanych funkcji hostowanego przez siebie WordPressa.

Plusy

 • Nie wymaga konfiguracji.
 • Łatwy w użyciu i zarządzaniu.
 • To całkowicie za darmo, jeśli jesteś zadowolony z WordPress.com subdomena. Twoja darmowa nazwa strony wygląda tak: https://example.wordpress.com.

Wady

 • Ograniczone możliwości rozszerzenia własnej witryny. Nie można używać niestandardowych motywów i wtyczek do dostosowywania bloga.
 • Nie możesz wyświetlać reklam na swoim blogu. Zamiast tego, WordPress.com wyświetli swoje reklamy na Twojej darmowej stronie internetowej.
 • Nie posiadasz swojego bloga, a WordPress.com może zawiesić Twoje konto, jeśli okaże się, że naruszasz ich Warunki korzystania z usługi.

Cennik

Podstawowe WordPress.com konto jest bezpłatne, ale będzie miało WordPress.com reklamy i branding.

Możesz uaktualnić do swojego osobistego planu za $ 4 / miesiąc (rozliczane rocznie), aby usunąć WordPress.com logo i reklama z twojej strony. Otrzymujesz również domenę niestandardową (taką jak www.yoursite.com).

Za $8 / miesiąc (rozliczane co roku) możesz uzyskać dodatkowe narzędzia do projektowania i dodatkową przestrzeń dyskową.

Ze względu na podobieństwo nazw, początkujący często zaczynają od WordPress.com myśląc, że stają się potężni WordPress.org oprogramowanie. Po obejrzeniu ograniczeń, użytkownicy często kończą przełączanie się z WordPress.com na WordPress.org aby mieć więcej funkcji, łatwość obsługi i kontrolę nad swoją witryną.

7. Blogger

Blogger Best Blogging Platform

Blogger to bezpłatna usługa blogowania firmy Google. Oferuje szybki i łatwy sposób tworzenia bloga dla użytkowników nie znających się na technologiach.

Blogger to jedna z najwcześniejszych platform blogowych. Po raz pierwszy został uruchomiony w 1999 roku przez Pyra Labs. Później w 2003 Google przejęło Bloggera i przeprojektowało go jako produkt, który znamy dzisiaj.

Wszystko, czego potrzebujesz, to konto Google, aby rozpocząć bezpłatny blog Na Blogger.

Plusy

 • Blogger jest darmowy.
 • Jest łatwy w użyciu i zarządzaniu bez żadnych umiejętności technicznych.
 • Ma dodatkową zaletę solidnej bezpiecznej platformy i niezawodności Google.

Wady

 • Jesteś ograniczony do podstawowych narzędzi do blogowania i nie możesz dodawać nowych funkcji, gdy twój blog rośnie popularność.
 • Opcje projektowania są ograniczone, a dostępnych jest mniej szablonów. Szablony Stron Trzecich dla Bloggera są często niskiej jakości.
 • Blogger nie otrzymuje częstych aktualizacji ani nowych funkcji.
 • Google może zawiesić Twojego bloga w dowolnym momencie, a nawet całkowicie anulować usługę Bloggera. (Mają historię porzucania projektów bez ostrzeżenia, takich jak Feedburner.)

Aby uzyskać więcej plusów i minusów Bloggera, zobacz nasze porównanie WordPress vs Blogger (plusy i minusy).

Niektórzy użytkownicy zaczynają od Bloggera, ponieważ jest darmowy, ale w końcu, gdy ich blog rośnie, przechodzą z Bloggera na WordPress, aby uzyskać więcej funkcji i kontrolę nad swoją witryną.

Cennik

Blogger jest darmowy z subdomeną Bloggera, taką jak https://example.blogspot.com. jeśli chcesz korzystać z domeny niestandardowej, musisz kupić od zewnętrznego rejestratora domen.

8. Tumblr

Tumblr Blogging and Social Networking Platform

Tumblr różni się nieco od innych platform blogowych. Jest to platforma mikroblogowa z funkcjami sieci społecznościowych, w tym śledzeniem innych blogów, ponownym blogowaniem, wbudowanymi narzędziami udostępniania i innymi.

Plusy

 • Tumblr jest darmowy z subdomeną Tumblr, taką jak https://example.tumblr.com. można również podłączyć nazwę domeny niestandardowej premium.
 • Jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze.
 • Posiada zintegrowany komponent mediów społecznościowych.
 • Jako narzędzie do mikroblogowania, Tumblr ułatwia szybkie blogowanie filmów, plików GIF, obrazów i formatów audio.

Wady

 • Tumblr ma ograniczony zestaw funkcji, których nie można rozszerzyć w miarę rozwoju bloga.
 • Istnieje wiele motywów dostępnych dla Tumblr, ale nie mogą one oferować dodatkowych funkcji.
 • Tworzenie kopii zapasowej bloga Tumblr lub importowanie go na inne platformy jest trudne (zobacz nasz przewodnik, jak przejść z Tumblr na WordPress).

Cennik

Tumblr jest darmowy. Możesz użyć niestandardowej domeny (zakupionej osobno) dla swojego bloga Tumblr, a także dostępnych do kupienia motywów i aplikacji innych firm.

9. Średni

Medium Blogging platform

Medium powstało w 2012 roku i stało się społecznością pisarzy, blogerów, dziennikarzy i ekspertów. Jest to łatwa w użyciu platforma blogowa z ograniczonymi funkcjami sieci społecznościowych.

Medium działa podobnie jak portal społecznościowy, w którym możesz założyć konto i zacząć publikować swoje artykuły. Po zarejestrowaniu się będziesz mieć adres profilu w następujący sposób: https://medium.com/@yourname. ale nie możesz korzystać z własnej domeny.

Plusy

 • Medium jest łatwe w użyciu, nie wymaga konfiguracji i nie wymaga umiejętności kodowania.
 • Umożliwia dotarcie do istniejącej społeczności internetowej osób o podobnych zainteresowaniach.
 • Możesz skupić się wyłącznie na pisaniu, zamiast projektować stronę internetową.

Wady

 • Funkcje są bardzo ograniczone pod względem projektowania lub budowania marki.
 • Medium jest właścicielem Twoich odbiorców, więc utrata bloga oznacza utratę wszystkich obserwujących.
 • Nie można używać własnej nazwy domeny. Po prostu dostaniesz Stronę profilową jak na Facebooku, np. https://medium.com/@yourname.
 • Nie możesz uruchamiać własnych reklam, aby zarabiać pieniądze.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe porównanie, zobacz nasz przewodnik na temat WordPress vs Medium – który z nich jest lepszy?.

Cennik

Medium jest bezpłatne.

Podczas gdy platforma wygląda atrakcyjnie na początku, brak monetyzacji i kontroli powoduje, że większość ludzi przechodzi z Medium na WordPress.

10. Squarespace

Squarespace Website Builder and Blog Platform

Squarespace to usługa tworzenia stron internetowych, która pozwala tworzyć piękne strony internetowe za pomocą łatwych narzędzi przeciągnij i upuść. Skupia się na właścicielach małych firm, którzy szukają łatwego sposobu na stworzenie obecności online.

Rozpoczęty w 2003, Squarespace obecnie zasila miliony stron internetowych.

Plusy

 • Squarespace jest prosty i łatwy w użyciu dla początkujących, którzy nie są zbyt zaawansowani technologicznie.
 • Posiada piękne, profesjonalnie zaprojektowane szablony.
 • Osobno oferuje nazwę domeny ze sklepami SSL/HTTPs i eCommerce.

Wady

 • Squarespace jest ograniczony do funkcji wbudowanych w ich własną platformę.
 • Integracje są ograniczone do wybranych usług i narzędzi.

Zobacz nasz przewodnik na temat WordPress vs Squarespace, aby uzyskać bardziej szczegółowe porównanie.

Cennik

Squarespace ma różne plany cenowe dla stron internetowych i sklepów internetowych.

Ceny ich osobistego planu witryny zaczynają się od $16 / miesiąc lub $12 / miesiąc, Jeśli płacisz za rok z góry. W przypadku planu biznesowego ceny zaczynają się od $26 / miesiąc lub $18/miesiąc rozliczane rocznie.

Natomiast ceny dla sklepów internetowych zaczynają się od $26 / miesiąc i do $40 / miesiąc.

Często użytkownicy przechodzą z Squarespace na WordPress, aby zminimalizować swoje wydatki i dodać więcej funkcji na swoich stronach internetowych.

11. Ghost

Ghost Simple Blogging Platform

Ghost to minimalistyczna platforma blogowa z funkcjami całkowicie skoncentrowanymi na pisaniu postów na blogu. Rozpoczęty w 2013, Ghost jest dostępny jako hostowana platforma i oprogramowanie, które można zainstalować / hostować samodzielnie. Przyjrzymy się obu opcjom.

Plusy

 • Koncentruje się na blogowaniu i pisaniu.
 • Czysty, pozbawiony bałaganu i intuicyjny interfejs użytkownika.
 • Napisany w JavaScript, więc jest super szybki.
 • Nie wymaga konfiguracji dla wersji hostowanej.

Wady

 • Nie jest łatwo dostosować za pomocą aplikacji.
 • Uproszczony interfejs użytkownika oznacza, że opcje są bardzo ograniczone.
 • Za mało motywów, aby zmienić wygląd witryny.
 • Skomplikowana konfiguracja, jeśli zainstalujesz ją samodzielnie.

Spójrz na nasze porównanie WordPress vs Ghost więcej szczegółów na ten temat.

Cennik

Wersja self-hosted wymaga niestandardowej domeny (Około $14.99 / rok) i hostingu (od Około $7.99 / miesiąc).

Ceny wersji hostowanej zaczynają się od $29 / miesiąc dla użytkowników personelu 2 z limitem widoku strony 100k. Jeśli nie kupisz domeny niestandardowej od zewnętrznego rejestratora domen, twój blog będzie subdomeną duchów kończącą się na ghost.io.

12. Weebly

Weebly

Weebly to znana platforma do tworzenia stron internetowych należąca do platformy płatniczej Square. Oferują łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia stron internetowych dla witryn biznesowych i sklepów eCommerce.

Mają również funkcję bloga wraz z darmowymi szablonami blogów, które możesz dodać do swojej witryny.

Plusy

 • W pełni hostowana strona internetowa i platforma blogowa.
 • Bezproblemowa integracja z platformą płatności Square.
 • Nie wymaga konfiguracji dla wersji hostowanej.

Wady

 • Bezpłatny plan ma ograniczone funkcje i przepustowość. Obejmuje również branding Weebly.
 • Płatne subskrypcje są drogie w porównaniu do najlepszych witryn blogowych.
 • Blogowanie i funkcje SEO nie są tak potężne jak WordPress.

Spójrz na nasze porównanie Weebly vs WordPress, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Jeśli chcesz przejść z Weebly na WordPress, stworzyliśmy szczegółowy samouczek krok po kroku, jak prawidłowo przejść z Weebly na WordPress.

Cennik

Mają ograniczoną bezpłatną wersję z marką i reklamami Weebly.

Ich płatne plany zaczynają się od $8 miesięcznie rozliczane rocznie. Plan pro kosztuje $12 miesięcznie, a ich biznesplan kosztuje $ 25 miesięcznie.

Nasz wybór dla najlepszej platformy blogowej

Wierzymy, że WordPress.org przewyższa wszystkie inne witryny blogowe. Jest potężny, łatwy w użyciu, niedrogi i najbardziej elastyczny ze wszystkich dostępnych platform blogowych. Oto wszystkie powody, dla których powinieneś używać WordPress.

Aby pomóc ci założyć własną witrynę WordPress, stworzyliśmy kompletny przewodnik po tym, jak założyć bloga w prostych krokach 7.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zespół ekspertów WPBeginner może nawet pomóc w konfiguracji bloga za darmo. Dowiedz się więcej o naszej bezpłatnej usłudze konfiguracji bloga WordPress.

Jeśli szukasz alternatywy WordPress, naszym drugim wyborem dla najlepszej platformy blogowej będzie albo Web.com albo HubSpot.

Ich kreator witryn typu “przeciągnij i upuść” ułatwia budowanie dowolnego rodzaju witryny od bloga po witrynę biznesową po sklep internetowy w bardzo przystępnej cenie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać najlepszą platformę blogowania dla Twojego następnego bloga. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik po sprawdzonych wskazówkach 27, aby zwiększyć ruch na blogu i jak utworzyć biuletyn e-mail, aby powiększyć swoich subskrybentów bloga.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…