Wyszukiwarki są głównym źródłem ruchu dla większości stron internetowych w Internecie. Coraz de-indeksowane z Google może zabrać większość ruchu. W tym artykule pokażemy, dlaczego Twoja witryna WordPress została zindeksowana przez Google i co możesz zrobić, aby to naprawić?

Why your site got deindexed from Google and how to fix it

Odzyskiwanie witryny WordPress po Deindeksowaniu przez Google

Istnieje wiele powodów, które mogą spowodować, że Google usunie witrynę z indeksu wyszukiwania. Omówimy najczęstsze przyczyny deindexowania stron internetowych jeden po drugim.

Zanim to zrobimy, musisz sam przejrzeć zawartość swojej witryny. Jeśli witryna zawiera treści niezgodne z prawem i szkodliwe, Google nie uwzględni ich w wynikach wyszukiwania. Upewnij się, że rozumiesz wytyczne dla webmasterów Google.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym powodom, które mogą spowodować dezindeksowanie witryny WordPress przez Google.

Sprawdź ustawienia widoczności w wyszukiwarkach w WordPress

WordPress jest wyposażony w opcję ukrycia witryny przed wyszukiwarkami. Celem tej opcji jest umożliwienie właścicielom witryn pracy na swojej stronie bez uzyskiwania ruchu w wyszukiwarce.

Możliwe, że ty lub inny użytkownik z dostępem na poziomie administratora w Twojej witrynie przypadkowo włączyliście tę opcję.

Po prostu zaloguj się do obszaru administracyjnego swojej witryny WordPress i przejdź do Ustawienia ” Czytanie strona. Przewiń w dół do dołu strony, tam znajdziesz opcję widoczności w wyszukiwarkach.

Search engine visibility option in WordPress Settings

Upewnij się, że pole obok opcji widoczność w wyszukiwarkach jest niezaznaczone. Jeśli jest zaznaczona, musisz ją odznaczyć i kliknąć przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Sprawdź swoją witrynę za pomocą Google Search Console

Google pozwala webmasterowi zobaczyć, jak Google widzi ich witryny za pomocą Search Console (dawniej narzędzia dla webmasterów). Jeśli jeszcze nie dodałeś swojej witryny WordPress do Google search console (dawniej narzędzia dla webmasterów), możesz to zrobić teraz.

Po zalogowaniu się na konto Google search console dostępne są trzy główne sekcje, w których Google bezpośrednio poinformuje cię, co jest nie tak z Twoją witryną.

Google webmaster tools

Wiadomości: W tym miejscu Google wysyła bezpośrednio wiadomości dotyczące Twojego konta Google search console.

Błędy Crawl: Jeśli z jakiegoś powodu Google nie może poprawnie indeksować Twojej witryny, to jest to strona, na której pojawią się błędy.

Bezpieczeństwo: Na tej stronie Google pokaże, czy wykryje problem z bezpieczeństwem w Twojej witrynie.

Sprawdź swoją witrynę pod kątem złośliwego kodu

Jednym z najczęstszych powodów, dla których witryna może zostać zindeksowana, jest dystrybucja złośliwego oprogramowania. Jeśli witryna WordPress zostanie zhakowana, hakerzy mogą zainstalować skrypt, który może zainstalować złośliwe oprogramowanie w przeglądarkach użytkowników.

Osoby odwiedzające Twoją witrynę zobaczą ostrzeżenie o bezpiecznym przeglądaniu w przeglądarkach takich jak Google Chrome.

Malware warning in Google Chrome

Czyszczenie zhakowanej witryny WordPress ma wiele kroków, takich jak zlokalizowanie zainfekowanych plików, wyczyszczenie lub zastąpienie.

Dlatego na wszystkich naszych stronach internetowych używamy Sucuri. W ciągu 3 miesięcy Sucuri pomógł nam zablokować 450,000 ataków WordPress.

Dla tych z was, którzy chcą to zrobić na własną rękę, spójrz na nasz przewodnik dla początkujących, aby naprawić zhakowaną witrynę WordPress.

Dotarcie do Google

Po przejściu wszystkich kroków wymienionych powyżej możesz skontaktować się z Google i poprosić o ponowne rozważenie swojej witryny w celu włączenia jej do indeksu.

Oto jak poprosić o ponowne włączenie w indeksie wyszukiwania Google.

Najpierw upewnij się, że Twoja witryna jest zgodna z wytycznymi Google dotyczącymi jakości dla webmasterów i dokładnie sprawdziłeś swoją witrynę.

Jeśli masz pewność, że Twoja strona jest czysta i bezpieczna, możesz po prostu przesłać prośbę o ponowne rozpatrzenie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, dlaczego Twoja witryna WordPress została zindeksowana przez Google i jak możesz to naprawić. Możesz również sprawdzić naszą listę najlepszych wtyczek i narzędzi SEO WordPress 9, z których powinieneś korzystać.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…