Kolega WordPress website builder niedawno zasugerował, że dołączam WordPress.org Theme Check plugin w moim repertuarze narzędzia oceny i wyboru tematu. Na początku wydawało mi się to świetnym pomysłem, ale im dłużej nad tym myślałem, tym bardziej zmieniała się moja opinia.

Ocena i wybranie motywu WordPress nie jest dla osób o słabym sercu. Każdy Kreator stron WordPress ma swój własny proces oceny i wyboru motywów, który może być dość skomplikowany. Wszystkim nam można wybaczyć chęć skorzystania z narzędzi takich jak sprawdzanie motywu, które na pierwszy rzut oka wydaje się działać jako łatwy w użyciu filtr, aby uprościć proces wyboru motywu.

Niestety, rzeczy nie są tak pokrojone i wysuszone. Theme Check nigdy nie został zaprojektowany jako narzędzie do wyboru motywów ogólnego przeznaczenia, a zrozumienie wiadomości generowanych przez wtyczkę wymaga dość zaawansowanej znajomości PHP, rdzenia WordPress i WordPress.org wymagania tematyczne.

Po zabawie z wtyczką i przeczytaniu o jej celu zdecydowałem się na użycie wtyczki theme Check jako sposobu na ocenę motywów. Oto cztery powody, dla których powinieneś zrobić to samo.

The Theme Check plugin is available to download for free from WordPress.org
Wtyczka Theme Check jest dostępna do pobrania za darmo z WordPress.org

Powód 1: Musisz posiadać motyw, zanim będziesz mógł go użyć

Oto kroki, które musisz wykonać, aby użyć wtyczki do sprawdzania motywu:

to use Theme Check go to Appearance and then Theme Check
 1. Zainstaluj motyw, który chcesz ocenić.
 2. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę theme Check.
 3. Przejdź do Wygląd > Sprawdzanie Motywu.
 4. Z rozwijanej listy wybierz motyw, który chcesz sprawdzić, i kliknij Sprawdź to!.
 5. Przejrzyj i zinterpretuj otrzymane Ostrzeżenia, zalecenia i powiadomienia informacyjne.

Czy widzisz problem z tym procesem, ponieważ dotyczy on wyboru tematu? Oczywiście.

Musisz zainstalować motyw na swojej stronie przed możesz użyć sprawdzania motywu, aby go ocenić.

Jeśli rozważasz zakup motywu premium, oznaczałoby to zakup motywu, o którym myślisz przed przepuszczam go przez rękawicę do sprawdzania motywu. To nie ma sensu, prawda? Jeśli jesteś podobny do mnie, zanim rzucisz pieniądze na motyw premium, w zasadzie zobowiązałeś się go używać. Nie jesteś już nawet na etapie oceny tematu. Przeszedłeś do implementacji motywu.

Dobrze. Sprawdzanie motywów nie jest dobre do oceny motywów, za które musisz zapłacić, ale przynajmniej możesz sprawdzić za darmo WordPress.org tematy z tym, prawda?

Oczywiście, że możesz, ale po co się męczyć?

Powód 2: WordPress.org Tematy Już Przeszły

Zanim temat zamieni się w WordPress.org Katalog tematyczny musi spełniać wszystkie WordPress.org wymagania tematyczne. Innymi słowy, każdy wybrany motyw WordPress.org ma gwarancję, że przejdzie wszystkie kontrole. Możesz zobaczyć kilka zaleceń, ale nie ma bezpośrednich ostrzeżeń, ponieważ temat musiał przejść wszystkie kontrole przed dodaniem do katalogu.

A co z tematami, których nie ma w WordPress.org Katalog tematyczny? Zakładając, że uda Ci się zdobyć kopię non-WordPress.org motyw za darmo nadal prawdopodobnie lepiej ominąć sprawdzanie motywu. Dlaczego? Z powodu trzeciego powodu.

Powód 3: motywy Premium nie przejdą

Ponieważ theme Check ma na celu kształtowanie motywów w zgodzie z WordPress.org wytyczne dotyczące motywów, wynika z tego, że twórcy motywów premium na ogół nie dokładają żadnych starań, aby ich motywy przeszły kontrolę motywów. Przynajmniej taka jest moja teoria. Aby przetestować tę teorię, przeprowadziłem cztery motywy premium przez theme Check: Upfront, Creativo,Aegaeus i Vantage Premium.

Z czterech przeszedł tylko Vantage Premium, ale powinien był przejść, ponieważ Vantage Premium jest po prostu odblokowaną wersją darmowej wersji Vantage, która jest dostępna z WordPress.org Katalog tematyczny.

Inne tematy premium, na które patrzyłem, rzuciły lawinę FLAG.

Co to znaczy? Czy oznacza to, że tematy te są problematyczne i należy ich unikać? Oczywiście, że nie.. Oznacza to, że twórcy tych tematów – WPMU DEV, Rocky Themes i HB-Themes – nigdy nie zamierzali dodawać swoich produktów do WordPress.org Katalog tematyczny lub do oceny za pomocą sprawdzania motywu. W rezultacie nie starali się stosować do WordPress.org wymagania tematyczne.

Uruchamianie motywu premium poprzez sprawdzanie motywu jest jak sprawdzanie wartości księgowej Kelly Blue Camaro z 1969 roku. Używasz narzędzia do oceny, do której nie został zaprojektowany, co prowadzi nas do sedna sprawy.

Powód 4: nie po to jest

Najlepszym powodem, aby nie używać sprawdzania motywu jako narzędzia wyboru motywu, jest to, że nie do tego służy.

Jaki jest cel wtyczki theme Check? Oczywiście, żeby sprawdzić tematy, ale po co dokładnie? Lista jest obszerna. Oto kilka najważniejszych wydarzeń:

 • Niebezpieczny kod PHP, taki jak ewal () funkcja;
 • Ukryty wbudowany kod Adsense;
 • Deklaracja ważnych metadanych dokumentu, takich jak DOCTYPE, charset, oraz język;
 • Włączenie funkcji WordPress, takich jak wp_footer oraz wp_head;
 • Zadania, które powinny być obsługiwane przez wtyczki, a nie przez temat;
 • O wiele więcej.

Jest kilka rzeczy Theme Check ocenia, że każdy motyw WordPress naprawdę powinien być zgodny z – na przykład unikanie używania ewal () o rany!) lub zakopanie kodu Adsense w kodzie tematu. Jednak wiele kontroli wykonywanych przez wtyczkę polega na upewnieniu się, że motywy w katalogu motywów WordPress będą działać z praktycznie wszystkimi instalacjami WordPress i praktycznie wszystkimi wtyczkami w katalogu wtyczek WordPress.

I nie wierz mi na słowo. I ‘ ll just let the theme Check Plugin FAQ speak for itself:

Sprawdzanie tematu ma być niedoskonałym sposobem testowania zgodności z wytycznymi dotyczącymi przeglądu tematu. Nie wszystkie tematy muszą być zgodne z tymi wytycznymi (emphasis mine). Celem narzędzia sprawdzającego jest upewnienie się, że motywy są przesyłane do centralnego WordPress.org repozytorium motywów spełnia najnowsze standardy motywów WordPress i będzie działać na wielu różnych stronach.

Jeśli to nie jest wystarczająco jasne, ten cytat z autora wtyczki Samuel Wood (Otto) w odpowiedzi na prośbę o wsparcie wtyczki sprawia, że wszystko jest krystalicznie jasne:

Theme Check jest dla kontroli przed lotem przed złożeniem (do WordPress.org). Nie jest to sposób na ocenę jakości motywu (emphasis mine).

Innymi słowy, sprawdzanie motywu jest narzędziem do szybkiej identyfikacji rzeczy, które uniemożliwiłyby dodanie motywu do WordPress.org Katalog tematyczny i tyle.

Kiedy należy używać wtyczki theme Check?

Screenshot of process to join the WordPress.org theme review team
Z całą powagą jest spore zaległości w tematach do przejrzenia na WordPress.org. powinieneś pomyśleć o dołączeniu do zespołu recenzentów.

Nie zrozum mnie źle. I ‘ ve got nothing but love for the theme Check plugin and respect for the folks who give of their time to maintain it. Theme Check naprawdę obniża poprzeczkę, aby stać się recenzentem tematu dla WordPress.org, co jest cudowne. Jest to bardzo przydatne narzędzie, gdy jest używane odpowiednio, ale to jest klucz: musi być używane odpowiednio.

Więc kiedy należy użyć theme Check?

Scenariusz 1: jesteś twórcą motywów i chcesz, aby Twój motyw został dodany do WordPress.org Katalog tematyczny

W takim przypadku ta wtyczka naprawdę ci pomoże. Użyj go, aby sprawdzić swoją pracę i zidentyfikować problemy, które będą musiały zostać rozwiązane, zanim zespół WordPress theme review będzie mógł zatwierdzić twój motyw i dodać go do katalogu.

Scenariusz 2: jesteś na WordPress.org zespół oceniający tematy pod kątem ewentualnego dodania do WordPress.org Katalog tematyczny

W takim przypadku korzystanie z wtyczki jest obowiązkowe. Jest to jeden z pierwszych kroków, które podejmiesz podczas oceny tematu kandydata.

To naprawdę jedyne scenariusze, jakie mogę wymyślić, w których należy użyć sprawdzania motywu. Wyniki wtyczki theme Check należy rozumieć w kontekście WordPress.org wymagania tematyczne.

Wrapping Up

Theme Check to świetna wtyczka, gdy jest używana zgodnie z jej przeznaczeniem: upewniając się, że motywy spełniają wymagania dotyczące dodawania do WordPress.org Katalog tematyczny. Jednak korzystanie z wtyczki jako narzędzia oceny motywów dla motywów pochodzących ze źródeł innych niż WordPress.org to niewłaściwe użycie narzędzia w dobrej intencji.

Bez wątpienia wybór motywu WordPress jest skomplikowany. Jednak pokusa, aby wrócić do sprawdzania tematu jako narzędzia oceny, jest błędna. Zrób długą drogę, opracowując przemyślany proces wyboru motywów i unikaj niepotrzebnego wykluczania przydatnych motywów, jednocześnie dodając niepotrzebny dodatkowy krok do procesu wyboru motywów.

Co o tym myślisz? Czy Theme Check kiedykolwiek będzie używany do oceny non-WordPress.org temat? Czy są jakieś potencjalnie cenne zastosowania wtyczki dla nie-deweloperów lub czy wyjście jest zbyt techniczne dla nie-dewelopera, aby inteligentnie z niego korzystać?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…