Dlaczego potrzebujesz CDN na swoim blogu WordPress

Zastanawiasz się, co to jest CDN lub “sieć dostarczania treści” i dlaczego jest ważna dla Twojej witryny?

Jeśli chcesz przyspieszyć swoją witrynę WordPress, CDN jest niezwykle cennym narzędziem. Szybko dostarcza treści do użytkownika końcowego w różnych lokalizacjach i poprawia komfort użytkowania.

W tym artykule pokażemy, dlaczego potrzebujesz CDN na swoim blogu WordPress.

Why You Need a CDN for Your WordPress Blog

Infografika

What is a CDN and Why you need a CDN

Aby dowiedzieć się, co to jest CDN, po prostu kliknij, aby wyświetlić infografikę. Możesz również kontynuować czytanie naszego artykułu dla pisemnych szczegółów.

Uwaga: Aby wyjaśnić, CDN jest czymś, czego używasz oprócz posiadania konta hostingowego, ponieważ pomaga to przyspieszyć.

CDN nie zastępuje konta hostingowego, ponieważ nadal musisz mieć dostawcę hostingu, takiego jak SiteGround lub Bluehost.

Co to jest CDN?

CDN jest skrótem od Content Delivery Network, która jest siecią serwerów, które dostarczają buforowaną statyczną zawartość ze stron internetowych do użytkowników w oparciu o lokalizację geograficzną użytkownika.

Jeśli to brzmi przytłaczająco, Podzielmy to prostszymi słowami.

Jak działa CDN?

Zwykle, gdy użytkownik przychodzi do Twojego bloga WordPress, jego przeglądarka pobiera witrynę z serwera hosta (tj. Serwer hosta internetowego znajduje się w fizycznej lokalizacji, na przykład w Houston w Teksasie.

Oznacza to, że każdy użytkownik uzyskuje dostęp do tego jednego serwera w Teksasie, aby wyświetlić witrynę WordPress. Teraz, jeśli masz duży ruch, możesz przeciążyć serwer, co prowadzi do powolnego ładowania strony, a nawet awarii serwera.

Tutaj przydaje się CDN. CDN to sieć serwerów rozsianych po całym świecie. Gdy używasz CDN, statyczna zawartość jest buforowana i przechowywana na wszystkich tych serwerach.

How does a CDN work

Zawartość statyczna obejmuje obrazy, arkusze stylów (pliki CSS), javascript i inne. Gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę, technologia CDN przekierowuje go na najbliższy serwer do swojej lokalizacji.

Na przykład, jeśli twój główny serwer znajduje się w Houston, TX, a ktoś z Durham w Anglii spróbuje uzyskać do niego dostęp, zostanie przekierowany na najbliższy serwer, który może znajdować się w Londynie.

Ogranicza to liczbę przeskoków internetowych potrzebnych do przesyłania plików statycznych do użytkownika końcowego. Ponieważ komputer użytkownika znajduje się bliżej serwera CDN, pliki będą ładować się szybciej.

Udostępniając treści na wielu serwerach na całym świecie, możesz przyspieszyć ładowanie stron z perspektywy użytkownika. W prostych słowach, im bliżej serwera CDN znajduje się twój użytkownik, tym szybciej użytkownik otrzymuje zawartość.

Teraz możesz się zastanawiać, czy CDN jest tego wart na twojej stronie? Przyjrzyjmy się, dlaczego potrzebujesz go na swoim blogu WordPress.

Dlaczego potrzebujesz CDN na swoim blogu WordPress?

Posiadanie CDN może wpłynąć na wydajność witryny i zwiększyć komfort użytkowania. Poniżej przedstawiamy niektóre z zalet korzystania z CDN:

  • Prędkość – CDN pomaga poprawić czas ładowania strony w witrynie i przyspiesza.
  • Odporność Na Zderzenia – Korzystanie z CDN pozwala na dystrybucję obciążenia na wiele serwerów zamiast posiadania 100% ruchu na naszym głównym serwerze, co zmniejsza prawdopodobieństwo awarii.
  • Lepsze Wrażenia Użytkownika – Dzięki CDN, który przyspiesza Twoją witrynę, zauważysz spadek współczynnika odrzuceń w swojej witrynie. Zwiększa również liczbę stron oglądanych przez każdego użytkownika. Oczywiście szybka strona oznacza lepsze wrażenia użytkownika.
  • Poprawa SEO – Google stwierdził, że szybsze witryny mają tendencję do wyższej pozycji w wyszukiwarkach. CDN może zwiększyć twoje SEO WordPress i pomóc ci osiągnąć wyższe rankingi słów kluczowych.

Który jest najlepszy CDN dla WordPress?

Na rynku dostępnych jest wiele usług CDN WordPress. Polecamy Buddy.net jako najlepszy dostawca CDN, którego używasz w swojej witrynie WordPress. Ma serwery rozsiane po całym świecie i oferuje przystępne plany cenowe.

Jeśli szukasz usługi CDN, która zapewnia również funkcje bezpieczeństwa, sugerujemy użycie Sucuri. Oferuje potężną zaporę WordPress i CDN, aby chronić Twoją witrynę przed różnymi zagrożeniami, zapewniając jednocześnie szybki czas ładowania. Używamy Sucuri na WPBeginner jako wtyczki CDN i zabezpieczenia witryny.

Alternatywne rozwiązanie Sucuri US StackPath. MaxCDN jest teraz częścią StackPath. CDN wyłącza dużą sieć serwerów i zabezpiecza Twoją witrynę przed atakami DDoS.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, dlaczego potrzebujesz CDN na swoim blogu WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat najlepszych wtyczek WordPress dla witryn biznesowych i jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…