Rozmiar przeciętnej strony mobilnej wynosi 1,6 MB. Obrazy zwykle stanowią około połowy przeciętnej strony internetowej, ponieważ są tak zasobochłonne, aby służyć.

Jeśli nigdy nie traktowałeś optymalizacji obrazu poważnie, a Twoja witryna WordPress jest powolna, masz najwięcej do zyskania, robiąc to dobrze. Jeśli obrazy WordPress ładują się powoli, zwykle oznacza to, że występuje problem. Skupiając się na obrazach, możesz zapobiec wielu problemom związanym z wydajnością witryny.

W tym poście omówimy, dlaczego optymalizacja obrazów jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia pracy nad optymalizacją wydajności WordPress. Omówimy również kilka wskazówek, jak zacząć, jeśli chcesz naprawić obrazy WordPress, które ładują się powoli.

Dlaczego musisz zacząć od obrazów podczas optymalizacji wydajności WordPress

Sieć jest teraz bogatym w multimedia krajobrazem z filmami, podcastami i większą liczbą obrazów niż kiedykolwiek wcześniej. Obrazy mogą pomóc Twojej witrynie wyróżnić się w zatłoczonym krajobrazie mediów, ale mają swoją cenę. Jeśli nie obsługujesz prawidłowo swoich zdjęć, Twoja witryna może być w niekorzystnej sytuacji. Jeśli przyspieszysz ładowanie obrazów, możesz poprawić wydajność witryny, zapewnić przyjazne dla urządzeń mobilnych wrażenia użytkownika, poprawić SEO i zwiększyć konwersje.

Obrazy są najgorszymi przestępcami, gdy są źle zrobione

Obrazy, które są zbyt duże, naprawdę obciążają Twoje strony internetowe.

Jeśli dążysz do rozmiaru pliku strony internetowej o rozmiarze 1,5 MB i dodasz kilka obrazów o rozmiarze 2 MB każdy, przekroczysz budżet za pomocą jednego obrazu.

Ale obrazy mogą być much większe. Średni Rozmiar pliku, który produkuje średnia lustrzanka, wynosi od 4MB do 12MB! Jeśli nie znasz lepiej i używasz obrazu 12MB lub gorzej, więcej niż jednego obrazu 12MB, to naprawdę spieprzysz wydajność swojej strony.

Jeśli te obrazy mają razem mniej niż 1 MB, możesz potencjalnie wyciąć 20 MB z wagi strony. Oczywiście jest to duża przesada, ale chodzi o to, aby zilustrować, ile nadmiar może się sumować, jeśli nie zrobisz tego dobrze.

Coś tak prostego, jak zmiana rozmiaru zdjęć, może znacznie poprawić wydajność i pomóc zaoszczędzić na opłatach hostingowych. Twój host pobiera więcej opłat za przestrzeń dyskową, którą zajmują wszystkie te ogromne obrazy. To może pokryć Twoje członkostwo WPMU DEV właśnie tam 😉

Żyjemy w mobilnym świecie, a ja jestem mobilną dziewczyną

Optymalizacja obrazów pod kątem urządzeń mobilnych zapewnia użytkownikom na wszystkich urządzeniach doskonałe wrażenia, dzięki czemu wracają do twojej witryny.

Urządzenia mobilne eksplodowały popularnością, tak bardzo, że żyjemy teraz w świecie mobilnym. W lipcu 2018 r. Google ogłosiło, że szybkość strony jest czynnikiem rankingowym dla wyszukiwań mobilnych.

Oznacza to, że podczas tworzenia witryn musisz upewnić się, że obsługujesz obrazy o rozmiarach odpowiednich do urządzeń mobilnych, które są wolniejsze od połączeń danych.

Jeśli obsługujesz obrazy siatkówki przeznaczone dla urządzeń stacjonarnych na małym widoku, marnujesz dane. Dla odwiedzających, którzy nie mają nieograniczonych planów danych, może to być bardzo frustrujące i kosztowne.

Image SEO powraca do bycia sposobem na zwiększenie ruchu

Google nie tylko zmieniło sposób, w jaki optymalizacja mobilna wpływa na ranking, ale także zmieniło sposób wyświetlania wyników wyszukiwania obrazów, co spowodowało głębokie zmiany w pozycjonowaniu obrazów.

Możesz teraz przyciągać ruch do swojej witryny, gdy obrazy pojawią się w wyszukiwarce obrazów.

W 2013 roku Google dodał przycisk Wyświetl obraz do wyników wyszukiwania obrazów. Gdy ktoś kliknie ten przycisk, zostanie przeniesiony bezpośrednio do obrazu, zamiast strony internetowej, na której był obraz. Witryny zgłosiły 63% spadek ruchu z wyszukiwania obrazów.

W 2018 roku Google zostało zmuszone do usunięcia przycisku Wyświetl obraz, więc ruch ponownie zaczął płynąć. Istnieje wiele możliwości, aby Twoje obrazy były dobrze oceniane, ponieważ SEO zaniedbało optymalizację obrazu SEO.

Optymalizacja obrazu wpływa na wynik finansowy

Obrazy mogą sprawić, że Twoja witryna WordPress będzie wolna, jeśli nie będzie poprawnie obsługiwana i mogą obniżyć współczynnik konwersji.

Jeśli sprzedajesz produkty w swojej witrynie, możesz skorzystać z testu prędkości strony mobilnej Google, aby pokazać, ile potencjalnych przychodów tracisz. Na stronie wyników Przewiń w dół i otwórz sekcję oceniaj wpływ szybszej witryny.

Screenshot of revenue calculator that shows how much you can earn by improving site speed
To znaczy, ta liczba jest dość przekonującym argumentem

Optymalizacja obrazu nie tylko zwiększy liczbę konwersji, ale także określi, ilu potencjalnych klientów otrzymasz na początku z powodu ruchu w wyszukiwarce.

Celem Google jest zapewnienie jak najlepszego doświadczenia użytkownika, od Wyszukiwania po odpowiedź. Jeśli zapewniasz świetne wrażenia użytkownika, poprawiając wydajność obrazów wyczerpujących zasoby, Google pozycjonuje Twoją witrynę wyżej w wyszukiwarce.

Zobacz, jak korzystać z metryki indeksu prędkości Google PageSpeed Insights, aby poprawić wrażenia użytkownika.

Jak sprawić, aby Twoja witryna WordPress była szybsza poprzez ulepszanie obrazów

Teraz, gdy omówiliśmy, dlaczego obrazy są najlepszym miejscem do rozpoczęcia, udostępnię kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić w swojej witrynie, aby przyspieszyć ładowanie obrazu.

Usuń Niepotrzebne Obrazy

Jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie wagi strony i wykonanie mniejszej liczby żądań HTTP jest ograniczenie liczby obrazów na stronach internetowych. Jeśli załadowanie strony internetowej zajmuje więcej niż 3 sekundy, rozważ cięcie zasobów i obrazów, które nie przyczyniają się do konwersji.

Zawsze upewnij się, że obrazy mają odpowiedni rozmiar dla kontenera

Jeśli obrazy nie są wyświetlane podczas ładowania witryny, prawdopodobnie dlatego, że obrazy są zbyt duże i pobieranie ich trwa zbyt długo. Aby to naprawić, musisz określić rozmiar obrazu, a następnie zastąpić obraz w witrynie obrazem o odpowiednim rozmiarze.

Zobacz nasz post na temat skalowania obrazów i obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Użyj właściwego formatu i, jeśli to możliwe, użyj formatów nowej generacji

Niektóre formaty plików są większe niż inne, a animowane pliki GIF są jednym z najbardziej nieefektywnych formatów plików w historii. Powinieneś użyć odpowiedniego formatu, aby dopasować go do swoich potrzeb i pomóc Ci stworzyć możliwie najmniejszy rozmiar pliku.

Zapoznaj się z naszym Przewodnikiem po formatach obrazów dla WordPress, aby dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni format pliku.

Zoptymalizuj WordPress szybko, umożliwiając leniwe Ładowanie

Leniwe Ładowanie to szybki i łatwy sposób na opóźnienie ładowania obrazów i innych zasobów, które pojawiają się poniżej zakładki. Jeśli obraz nie znajduje się w widoku przeglądarki, przeglądarka czeka, aby go pobrać, aby mógł służyć temu, co odwiedzający może zobaczyć, znacznie szybciej.

Leniwe ładowanie jest stosunkowo łatwe do wdrożenia i istnieje wiele lekkich wtyczek do wykonania zadania. Rozmiar pliku wtyczki wynosi zwykle około 1-3kb i można go skonfigurować w ciągu zaledwie kilku minut. Niedawno dodaliśmy leniwe Ładowanie zarówno do darmowej, jak i pro wersji naszej popularnej wtyczki Smush.

Użyj CDN, aby przyspieszyć ładowanie obrazu

CDN mają lokalizacje na całym świecie, więc transfer danych wymagany do załadowania obrazów odbywa się znacznie szybciej. Korzystanie z CDN do dostarczania obrazów to łatwy sposób na szybsze ładowanie obrazów w WordPress.

Podczas gdy twój host może zawierać CDN z Twoim kontem hostingowym, aby poprawić wydajność Twojej witryny, CDN Smush Pro został zaprojektowany specjalnie z myślą o optymalizacji obrazu.

Chcesz łatwy sposób na optymalizację WordPress?

Jest wiele do zastanowienia się, co musisz zrobić, aby Twoja witryna WordPress była szybsza, gdy zaczynasz po raz pierwszy. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, obrazy są bezpiecznym zakładem. Odpowiednio zoptymalizowane obrazy przynoszą wiele różnych korzyści, a dzięki rozwiązaniom typu “wszystko w jednym”, takim jak Smush Pro, łatwo jest znacznie poprawić obrazy w witrynie w ciągu zaledwie kilku minut.

Smush Pro CDN nie tylko dostarczy Twoje obrazy z błyskawiczną prędkością, ale także nasz CDN zapewni idealny rozmiar obrazu dla Twoich użytkowników. Innymi słowy, skalowanie zostaw nam! Dzięki leniwemu ładowaniu i możliwości konwersji obrazów do formatów następnej generacji, Smush Pro ma wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja witryna WordPress była szybsza.

Jeśli Twoja witryna WordPress jest wolna lub obrazy się nie wyświetlają, możesz wypróbować Smush Pro za darmo, aby sprawdzić, czy to pomaga.

Do ciebie, czy masz jakieś inne wskazówki, aby udostępnić, jak zoptymalizować obrazy w WordPress?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…