Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale czasami będziesz musiał ograniczyć dostęp do treści w swojej witrynie WordPress. Można to zrobić za pomocą różnych środków. Możesz uczynić stronę prywatną. Możesz ustawić swoją stronę na “noindex”. Możesz także tworzyć strony docelowe, do których łącza otrzymują tylko wybrane osoby.

Ale czy wiesz, że możesz również chronić zawartość hasłem w swojej witrynie WordPress?

Dodanie ochrony hasłem do WordPress może wydawać się nadmierne, jeśli istnieją inne sposoby maskowania treści w Twojej witrynie, ale ta opcja przyda się w pewnych okolicznościach. Rzućmy okiem na to, co to jest, a także na kilka sposobów ochrony hasłem różnych części witryny WordPress.

9 powodów, dla których możesz chcieć chronić witrynę WordPress hasłem

Być może myślisz: “jaki jest sens tworzenia witryn WordPress, jeśli po prostu zamierzamy je ukryć przed publicznym widokiem?”Cóż, mogę podać kilka powodów, dla których programiści WordPress chcieliby to zrobić:

1. Prywatność
Miałem kiedyś klienta, który opracował naprawdę innowacyjną technologię. Jednak był w trakcie zabezpieczania patentu na to, więc chciał chronić swoją witrynę hasłem, dopóki nie przejdzie.

Powód, dla którego nie ustawił strony na prywatną lub czekał na jej budowę, aż patent zostanie zabezpieczony, był prosty: musiał być w stanie edukować potencjalnych inwestorów na temat swojego wynalazku, a strona internetowa była najlepszym sposobem, aby to zrobić. Więc, po podpisaniu NDA, mógł dać im tymczasowe hasło, które dawało im 24-godzinny dostęp do zwiedzania strony.

2. Wyłączność
Chociaż możesz nie napotkać tego często lub wcale jako profesjonalista WordPress, ludzie, którzy tworzą strony internetowe z powodów osobistych lub wysoce ograniczonych odbiorców, mogą chcieć, aby były całkowicie wyłączne dla tej grupy. Pomyśl o stronie stworzonej dla przyjaciół lub rodziny, aby gromadzić, udostępniać zdjęcia i komunikować się.

3. Płatny Przywilej
Dzieje się tak, gdy tworzysz obszar na swojej stronie, do którego dostęp mają tylko członkowie płacący. Widziałeś to z WPMU DEV. Być może doświadczyłeś tego również, jeśli dołączyłeś do ekskluzywnej siłowni lub spa. Zazwyczaj mają specjalne obszary na stronie, gdzie można odkrywać i zapisywać się do ich usług, zajęć itp.. Zasadniczo, jeśli masz powód dla obszaru witryny tylko dla członków, musisz go zabezpieczyć hasłem.

4. Ograniczone Wydarzenia
Nie każda strona w witrynie WordPress musi być udostępniana publicznie, zwłaszcza jeśli daje użytkownikom dostęp do poufnych informacji. Z tego rodzaju rozumowania, zwykle będziesz musiał zabezpieczyć hasłem rzeczy, takie jak strony docelowe dla ekskluzywnych wydarzeń lub strona zawierająca specjalną zawartość do pobrania oferowaną tym, którzy wzięli udział w webinarium tylko dla zaproszonych.

5. Wrażliwe Treści
W przypadku blogerów, którzy piszą treści nieodpowiednie dla wszystkich odbiorców, mogą chronić niektóre posty hasłem. Może to być spowodowane tym, że obejmuje coś nieodpowiedniego dla młodszych odbiorców, a może nie są gotowi podzielić się ze wszystkimi czymś nowym, co napisali.

6. Środowisko Edukacyjne
Mogą istnieć pewne materiały edukacyjne, zasoby, fora itp. do którego chcesz ograniczyć dostęp w witrynie WordPress. Załóżmy, że stworzyłeś stronę dla nauczyciela lub klasy, ale chcesz mieć pewność, że osoby z zewnątrz nie będą miały dostępu do zastrzeżonych materiałów. Twoi klienci mogą udostępniać hasła uczniom, aby ich treści były zarezerwowane dla tych, do których należą.

7. Komunikacja Wewnętrzna
W przypadku witryn WordPress zbudowanych dla działalności i komunikacji prywatnej firmy może okazać się korzystne, aby cała witryna była chroniona hasłem lub blokować pewne obszary w oparciu o role osób w firmie. Możesz również użyć tego na zwykłej stronie internetowej firmy, aby ograniczyć dostęp do portalu pracowników, w którym członkowie zespołu mogą sprawdzać powiadomienia dotyczące pracy, przypomnienia, wydarzenia itp.

8. Sprzedaż Prywatna
Ten jest dla artystów i fotografów (a może nawet twórców stron internetowych, jeśli odwracasz strony internetowe), którzy tworzą treści i potrzebują bezpiecznego miejsca do przesyłania i udostępniania ich klientom.

Weźmy na przykład fotografa, który nakręcił ślub. On lub ona nie chce zmuszać klienta do oglądania tysięcy zdjęć w jakiejś przypadkowej witrynie do przechowywania w chmurze, ponieważ wolałby, aby nadal otrzymywał w pełni markowe wrażenia. Tak więc udostępniają treści klientowi za pośrednictwem chronionego hasłem obszaru swojej witryny. Mogą nawet dodać przycisk zakupu tam, więc klienci mogą iść do przodu i kupić zdjęcia natychmiast po zatwierdzeniu.

9. Ograniczenia NDA
Jako programista WordPress prawdopodobnie nie będzie zbyt często spotykany klient, który wymaga podpisania NDA. W przykładzie wynalazcy, o którym wspomniałem powyżej, musieliśmy go podpisać, co również oznaczało, że nie byliśmy w stanie wykorzystać jego projektów internetowych w naszym portfolio online.

Załóżmy jednak, że masz luźniejszą umowę NDA z głośnym klientem o bardzo rozpoznawalnej nazwie. Chciałbyś użyć zrzutów ekranu swojej strony internetowej, aby zademonstrować potencjalnym klientom, w jaki sposób udało ci się zdobyć już najwyższą pozycję WordPress od wspaniałej do niesamowitej… ale nie chcą, aby była ona publicznie dostępna w Twojej witrynie.

W tym przypadku nigdy nie zaszkodzi zapytać. Zobacz, jak czuje się klient, jeśli sugerujesz zablokowanie swojej witryny za bramką chronioną hasłem w swoim portfolio. W ten sposób możesz nadal korzystać z pokazywania pracy, którą wykonałeś na ich stronie, ale będzie to tylko dla potencjalnych klientów, którym uznasz za konieczne, aby je pokazać.

Jak zabezpieczyć hasłem zawartość w witrynie WordPress

Niezależnie od powodu ukrywania witryny lub stron witryny przed ogólnym dostępem, powinieneś wiedzieć, jak korzystać z ochrony hasłem, aby kontrolować widoczność. Pierwsze miejsce, aby rozpocząć, to dowiedzieć się, co dokładnie chcesz ograniczyć dostęp do:

  • Pojedynczy post czy strona?
  • Całą kategorię?
  • Cała strona?

Istnieją sposoby ochrony hasłem każdego z nich. Zacznijmy od wbudowanej funkcji ochrony hasłem WordPress:

Ustawienia Widoczności WordPress

Tak wygląda standardowe pole publikowania dla Twoich postów i stron w WordPress:

Password Protect - Post Visibility
Domyślne ustawienia publikowania w WordPress.

Tak to wygląda po otwarciu ustawień widoczności:

Password Protect - Password Protect Post
Rozszerzone Ustawienia widoczności w WordPress.

Oto jak to wygląda na przednim końcu WordPress z hasłem w miejscu:

Password Protect - Post Protection
Tak wygląda ochrona hasłem WordPress na froncie.

Jest to bardzo prosty sposób dodawania ochrony hasłem do pełnych stron, postów, a nawet produktów w WordPress. Przyjrzyjmy się innym opcjom, które dają większą kontrolę nad tym, jak te zasady ochrony hasłem mają zastosowanie.

Ochrona hasłem katalogu głównego

Jeśli chcesz wywołać żądanie hasła dla każdego, kto próbuje wejść na Twoją witrynę (w tym w wyszukiwarkach), możesz to zrobić, dodając ochronę hasłem do katalogu głównego. W jak zatrzymać Google z indeksowania witryny, znajdziesz play-by-play, Jak wykonać tę dyrektywę pod # 2.

Wtyczka Chroniona Hasłem

Password Protect - Password Protected Plugin
Darmowa wtyczka chroniona hasłem dla pełnej ochrony witryny.

Wtyczka chroniona hasłem pozwala na ochronę hasłem całej witryny bez konieczności wchodzenia do hostingu lub panelu sterowania, aby to zrobić. Jest łatwy w instalacji i daje tylko niewielką garść opcji do wyboru pod względem tego, kto zobaczy ekran żądania hasła.

Wtyczka Kategorii Chronionych Hasłem

Password Protect - Password Protected Categories Plugin
Wtyczka Kategorii Premium zabezpieczona hasłem.

Wtyczka kategorii chronionych hasłem to wtyczka premium WordPress, której możesz użyć do blokowania całych kategorii treści w swojej witrynie. Jest to dobre rozwiązanie pośrednie, jeśli nie chcesz blokować wszystkich użytkowników ze swojej witryny, ale nadal potrzebujesz czegoś bardziej ekspansywnego.

Zastanów się, ile pracy zajęłoby Przejście strona po stronie, dodając nowe hasło do dowolnej treści, którą chcesz ograniczyć. Byłoby to niezwykle pracochłonne i może być również problematyczne, jeśli użytkownicy muszą za każdym razem wpisywać nowe lub inne hasło. Wystarczy użyć tej wtyczki zamiast.

Wtyczka członkostwa WP-Members

Password Protect - WP-Members Membership Plugin
Darmowa wtyczka członkostwa WP-Members do tworzenia gated content.

Witryna członkowska jest technicznie rodzajem ochrony hasłem, z której można korzystać w witrynach WordPress. Główną różnicą jest to, że użytkownicy tworzą swój własny login i hasło, aby po dokonaniu płatności mogli uzyskać dostęp do Twoich treści. Jeśli chcesz ograniczyć dostęp do treści na podstawie tego, kto jest zalogowany za pomocą hasła, które nadal motywuje użytkowników do zarejestrowania się w celu bezpłatnego członkostwa, możesz użyć wtyczki członkostwa WP-Members. Jest to szczególnie dobry wybór, jeśli masz treści premium, których chcesz użyć jako marchewki na patyku, aby wygenerować więcej potencjalnych klientów na swojej stronie.

Wtyczka ochrony hasłem przez WPMU DEV

Password Protect - Password Protect Plugin
Wtyczka ochrony hasłem Z WPMU DEV.

Wreszcie mamy wtyczkę do ochrony hasłem Od WPMU DEV. Ze wszystkich opcji wymienionych tutaj, Ta wtyczka jest jedyną, która daje szczegółową kontrolę nad ochroną hasłem poszczególnych elementów treści na stronie lub poście. Nie wymaga również od użytkowników subskrypcji ani płacenia członkom, aby uzyskać do niej dostęp; potrzebują tylko hasła.

Korzystanie z tej wtyczki jest bardzo łatwe. Załóżmy, że chcesz uniemożliwić niektórym użytkownikom oglądanie wideo osadzonego w jednym z Twoich postów. Wszystko, co musisz zrobić, to podświetlić fragment treści, który chcesz chronić w edytorze tekstu, kliknąć ikonę kłódki na pasku narzędzi i dodać hasło. To takie proste.

Owijanie

Chociaż nie będzie tak, że musisz chronić hasłem każdą witrynę WordPress, którą budujesz, dobrze jest wiedzieć, że opcja jest dostępna–nawet jeśli twoi klienci początkowo nie zdają sobie sprawy, że to rozwiązanie jest możliwe. Korzystając z funkcji ochrony hasłem dostępnych w hostingu, WordPress, a także wtyczkach, możesz szybko i łatwo dodać tę dodatkową warstwę ochrony do dowolnej witryny WordPress.

Jaki jest najdziwniejszy powód, dla którego kiedykolwiek otrzymałeś od klienta, dlaczego chce on uczynić zawartość prywatną w witrynie WordPress?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…