Dzięki subskrypcjom Stripe Forminator Pro, cyklicznym płatnościom, planom cenowym i innym ulepszeniom twoje formy płatności stały się jeszcze lepsze! Dowiedz się, jak wdrożyć te niesamowite funkcje i dowiedz się o innych najnowszych osiągnięciach w tym artykule.

Forminator Pro, nasza popularna wtyczka do tworzenia formularzy, wciąż się poprawia dzięki nowym opcjom płatności za subskrypcję. Koordynuje z Stripe, dzięki czemu zarządzanie i wdrażanie płatności cyklicznych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Ta funkcja działa w przypadku jednorazowych płatności i subskrypcji. Ponadto możesz dołączyć bezpłatne wersje próbne, dostosować warunki subskrypcji, dodać wiele struktur płatności i nie tylko!

Pójdziemy tam.:

Zobaczysz, w jaki sposób funkcje płatności Forminator Pro mogą przynieść korzyści Twojej firmie i innym zaawansowanym opcjom.

Jak dodać subskrypcje Stripe, aby zbierać cykliczne płatności

Subskrypcje są idealne na członkostwo w siłowni, darowizny, Pudełka na jedzenie, subskrypcje książek — co tylko chcesz. Istnieje wiele powodów, aby dołączyć subskrypcję w swojej witrynie WordPress, a teraz z Forminator to pestka!

Subskrypcje można skonfigurować, przechodząc do sekcji Dodatki W pulpicie nawigacyjnym Forminatora. Od tego momentu wystarczy kliknąć Zainstaluj z dodatku Forminator Stripe Subscription.

Forminator Stripe subscriptions add-on button.Powie Ci, czy dodatek jest zainstalowany, czy też nie.

W tym momencie kliknij Aktywuj.

Where you activate the subscription option.Nie chcesz go jeszcze aktywować? Kliknij przycisk Zamknij i wróć w dowolnym momencie.

Jeśli nie. podłącz swoje konto Stripe, zrobisz to tutaj. Wypełnisz wymagane informacje, w tym testowy klucz do publikowania, testowy klucz tajny, aktywny klucz do publikowania i aktywny klucz tajny.

Where you connect your stripe account.Po dodaniu informacji naciśniesz przycisk Połącz.

Jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji konta Stripe, omówimy cię w naszej dokumentacji.

Dodawanie Wielu Planów Cenowych

Wiele planów cenowych jest idealnych, jeśli chcesz, aby ktoś płacił w określonym czasie (np. co miesiąc), dodawał dodatkowe zamówienia, kupował dodatkowe subskrypcje na prezenty, w tym bezpłatny okres próbny i wiele innych.

To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz skonfigurować plany subskrypcji.

Zacznij od przejścia do Pulpitu Nawigacyjnego Forminatora, przejdź do formularzy i utwórz lub edytuj formularz, który już posiadasz.

Założyłem nowy formularz o nazwie Forminator Subscription.

Where you name the new form.Pasujące nazwisko.

W tym przykładzie załóżmy, że chcę wziąć płatności za subskrypcję z opcjami miesięcznymi, kwartalnymi i rocznymi. Ustawiłem wszystkie pola, które uważałem za niezbędne do tego typu forma.

The fields to include.Podstawowe informacje są zawarte.

Zauważysz pole plany członkowskie. Który został utworzony z pola wyboru, gdzie wszedł różne opcje członkostwa i oznaczone to plany członkostwa.

Various membership plans.Dostępne są trzy plany.

Teraz dołączamy pole Stripe i edytujemy jego ustawienia.

The Stripe field.Pole paska jest w mieszance z resztą pól.

W zakładce Ustawienia w polu Stripe przechodzisz do sekcji Plan płatności i dodajesz różne plany w konfiguracji planu. Wybierzemy opcję miesięczną…

Where you set up a monthly plan.Zaczniemy od planu miesięcznego.

Teraz nadszedł czas, aby wybrać rodzaj płatności. Możesz wybrać jeden raz lub subskrypcję. Nadszedł czas, aby zdecydować, czy chcesz stałą lub zmienną kwotę.

W tym artykule skonfigurujemy miesięczny plan płatności, który kosztuje 25 USD. To tylko kwestia wyboru abonamentu i wpisania stałej miesięcznej płatności w polu Kwota.

The payment type and amount box.Wpisz dowolną kwotę!

Stąd wybierasz Ilość. Wybierz stałą kwotę lub zmienną-wszystko, co jest najlepsze dla Twoich konkretnych potrzeb.

Quantity area.Użyjemy tylko jednego dla tego przykładu.

Teraz jesteśmy gotowi wybrać cykl rozliczeniowy. Możesz zdecydować, jak często rozliczać przez:

  • Dzień(y)
  • Tydzień(y)
  • Miesiąc (- y)
  • Rok (- y)

Where you pick how often to bill.Dni, tygodnie, miesiące lub lata – wybór należy do ciebie!

Istnieje również opcja na okres próbny. Po prostu zaznacz pole!

Wybranie tej opcji zapewni użytkownikowi ograniczony czas bezpłatnego okresu próbnego dla określonego planu. Na razie pozwólmy na 7-dniowy okres próbny. Więc, wprowadzę “7”w obszarze czasu trwania procesu.

Where you pick a trial period.Wybierz rozsądny okres próbny, który działa dla Ciebie i Twoich użytkowników.

Następnie przejdziemy do zakładki warunki, aby połączyć ją z naszą rozwijaną selekcją. Ta karta jest dostępna we wszystkich opcjach subskrypcji. W tym przypadku jesteśmy na miesięcznej subskrypcji.

The conditions tab.Zakładka Warunki znajduje się tuż obok ustawienia planu.

W tym miejscu dodajesz selekcje warunków z listy rozwijanej.

Conditions area.To pokazuje wszystkie pola, które wstawiłem.

Warunki można regulować i zmieniać w dowolny sposób. Więcej wo tym, jak określić, jakie są warunki i jak działają, koniecznie sprawdź naszą dokumentację.

Aby zsynchronizować wszystko ze Stripe, w zakładce Zaawansowane w polu Stripe przewiń w dół i możesz wybrać dane rozliczeniowe, gdzie wybierasz odpowiednie pola z rozwijanego menu (np. imię, adres e-mail itp.).

The billing details.Listy rozwijane będą zawierać sugerowane pola do uwzględnienia.

Użyj obszaru metadanych, aby dołączyć inne dodatkowe informacje, których potrzebujesz od swoich użytkowników. Informacje te zostaną wysłane do Stripe i pojawią się w sekcji metadane każdej transakcji.

Na przykład dodaj numer telefonu.

The meta data area.Dołącz wszystkie pola, które chcesz.

Po uzyskaniu wszystkich metadanych, które chcesz zebrać, możesz opublikować swój formularz!

Wyświetlanie informacji o subskrypcji w Stripe

Niezwykłe jest to, jak informacje synchronizują się ze Stripe. Ułatwia to zarządzanie subskrypcjami, przeglądanie sprzedaży, uzyskiwanie informacji o użytkownikach i wiele więcej.

Z Pulpitu Nawigacyjnego Stripe sprawdzasz, kto zarejestrował się na karcie Klienci. Będziesz mógł wyświetlić e-mail, datę zakończenia okresu próbnego, numer faktury, informacje o karcie kredytowej i wszystkie dodatkowe informacje, których potrzebujesz.

The subscription details in Stripe.Jak widać, Forminator zapisał się do subskrypcji!

Ponadto możesz zobaczyć wszystkie subskrypcje utworzone w obszarze produkty.

The products area in Stripe.Możesz zobaczyć subskrypcje roczne, kwartalne i Miesięczne.

Wszystko to można oglądać w trybie danych testowych i na żywo, co zapewnia płynne działanie, gdy zaczniesz zbierać płatności za subskrypcje!

Przykład Subskrypcji

Aby zapoznać się z możliwościami cyklicznych subskrypcji i płatności, oto przykład członkostwa w book box utworzonego za pomocą Forminator.

A book club webpage.Użytkownik wprowadza dokładnie to, czego chce.

Jak widać, istnieje wiele opcji i zmiennych do wyboru. Użytkownicy decydują, czy otrzymać tylko twardą okładkę i dodatkowe przedmioty (np. kawę, zakładkę itp.). Jeśli chodzi o opcje subskrypcji, możesz wybrać między 3, 6 i 12 miesiącami.

Formularz podaje również sumę bieżącą ceny.

Jest rzeczą oczywistą, że utworzenie atrakcyjnej opcji subskrypcji może zmienić grę, jeśli chodzi o sprzedaż.

Jeśli chcesz przetestować ten konkretny szablon dla siebie, prześlij kod do panelu Forminatora i spróbuj! Pobierz kod eksportu formularza tutaj, aby to sprawdzić.

Korzystanie Z Formatowania Numeru Lokalizacji

Inną zaawansowaną funkcją, która jest teraz dołączona do Forminator Pro, jest opcja używania zlokalizowanego formatowania liczb.

Ta funkcja jest dostępna dla pól Liczba, waluta i obliczenia. W tych polach możesz edytować format liczby w Ustawieniach > formatowanie.

Wybierz swój decimseparator al Z rozwijanego menu Separator. Od tego miejsca będziesz mieć wiele opcji dziesiętnych i przecinków, w tym nie umieszczanie ich w określonych miejscach.

The separators section.Możesz wybrać sposób formatowania liczb.

Wybierz, do jakich miejsc dziesiętnych chcesz zaokrąglać w sekcji — zgadłeś-okrągłe do. Wybierz pomiędzy 0-4.

Where you round the decimals off.Od Ciebie zależy, ile miejsc po przecinku do zaokrąglenia.

Wreszcie, można również wstępnie wypełnić to pole dynamicznie za pomocą parametru zapytania przekazanego w adresie URL formularza. Wystarczy wpisać go w polu parametru zapytania (np. query_parameter_key).

The pre-populate area.Dodaj dowolny parametr zapytania, który chcesz.

Lokalizacja formatowanie numerów daje większą kontrolę nad tym, jak wyświetlana jest wartość pola.

Inne Funkcje

Forminator Pro wydał kilka innych zaawansowanych funkcji, które znajdziesz korzystne. Należą do nich:

    • Opcje Stripe i PayPal w jednej formie
    • Dostępność quizów do filmów i obrazów

Sprawdźmy je!

Opcje Stripe i PayPal w jednej formie

Zamiast mieć tylko jeden lub drugi, możesz teraz dołączyć zarówno Stripe, jak i PayPal. Mogą być uwzględnione jako opcje płatności dla użytkowników w jednym formularzu.

Wystarczy dodać pola Stripe i PayPal do dowolnego formularza jako opcję płatności. Możesz także użyć pola Wybierz, aby wyświetlić listę rozwijaną opcji.

Rozwijane menu ułatwia użytkownikowi wybór preferowanej płatności.

Dostępność quizów do filmów i obrazów

Chcesz urozmaicić swoje quizy? Dodaj filmy w odpowiedziach na quiz! Jest to przydatne do różnych celów (np. poprawna odpowiedź na scenę w filmie, czym jest konkretna piosenka itp.) i może zapewnić dodatkowe zaangażowanie.

Odbywa się to poprzez dodanie linku do filmu na YouTube lub w innym miejscu. Następnie wystarczy włączyć link do filmu w obszarze opisu.

The video URL.Dodaj tekst na górze i link poniżej!

Zawsze możesz zorganizować zamówienie quizu z Pulpitu Nawigacyjnego Forminatora w obszarze Wygląd > układ > zamawianie elementów quizu. Jest to korzystne dla aranżacji, jeśli chcesz, aby film pojawił się jako pierwszy lub chcesz, aby Opis był na górze pytania.

The quiz alignment area.Po prostu przeciągnij i upuść, aby zorganizować.

I tak po prostu, będziesz mieć Filmy dodane do quizu!

Funkcje Forminator Pro są czymś, co można subskrybować

Dzięki cyklicznym opcjom płatności, większej liczbie opcji płatności i dołączaniu filmów do quizów, Twoje formularze dla Twojej witryny WordPress wykraczają poza normę!

Ponadto zawsze trwają prace nad nowymi zaawansowanymi funkcjami. Koniecznie zajrzyjcie do naszej mapy drogowej, aby dowiedzieć się, co będzie dalej.

Forminator Pro jest wart subskrypcji. Naprawdę jednak nie musisz “subskrybować” -pochodzi z każdego członkostwa WPMU DEV (które możesz wypróbować za darmo przez 7 dni).

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…