Po napisaniu naszego artykułu na temat tego, ile kosztuje zbudowanie witryny WordPress, kilku czytelników poprosiło nas o rozszerzenie sekcji niestandardowych kosztów witryny. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje niestandardowy motyw WordPress, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule podzielimy się, ile kosztuje niestandardowy motyw WordPress, a także kilkoma wskazówkami, jak możesz zaoszczędzić pieniądze i uniknąć przepłacania.

Cost of a Custom WordPress Theme

Co To jest niestandardowy motyw WordPress?

Niestandardowy motyw WordPress ma unikalny design, układ i zestaw funkcji, które są wykonane specjalnie dla potrzeb Twojej firmy.

Ponieważ dostępne są tysiące darmowych i premium motywów WordPress, niestandardowy motyw WordPress pomaga wyróżnić Twoją firmę / markę.

Zaletą uzyskania niestandardowego motywu WordPress jest to, że nie jesteś ograniczony ograniczeniami istniejącego szablonu lub układu. Masz pełną swobodę, aby dostosować swoją stronę i uzyskać dowolną konkretną funkcjonalność wbudowaną w twój motyw.

Czynniki wpływające na koszt niestandardowego motywu WordPress

Ponieważ każdy niestandardowy motyw WordPress jest zbudowany specjalnie dla indywidualnego klienta, koszt projektu zależy od wymagań. Poniżej znajdują się niektóre czynniki, które wpłyną na koszt niestandardowego motywu WordPress:

Indywidualny Freelancer vs Agencja

Aby utworzyć niestandardowy motyw WordPress, potrzebujesz kogoś, kto może zaprojektować (projektant) i kodować Twój motyw (programista).

W zależności od potrzeb, możesz być w stanie znaleźć osobę, która może zaprojektować i rozwinąć witrynę, ale pamiętaj, że trudno jest znaleźć osobę, która jest doskonała zarówno w projektowaniu, jak i kodowaniu.

Kiedy korzystasz z agencji full-service, jest to punkt kompleksowej obsługi, ponieważ mają projektantów i programistów w swoim zespole. Jest to również powód, dla którego czasami agencje mogą być droższe.

Alternatywnie możesz zatrudnić indywidualnego projektanta i dewelopera osobno i samodzielnie zarządzać projektem.

Doświadczenie i Wiedza

Projektowanie i rozwój jest procesem twórczym, więc koszt projektu zależy od wiedzy, doświadczenia w tej dziedzinie i kreatywności.

Dobrze renomowane agencje rozwoju WordPress mogą kosztować więcej niż indywidualny programista lub freelancer. Jednak dobrze znany programista WordPress może czasami pobierać nawet więcej niż agencja.

Funkcje, funkcjonalność i oczekiwania

Dodanie większej liczby funkcji i funkcjonalności do niestandardowego motywu zwiększy czas i koszty rozwoju. Zwykle klienci mają wyższe oczekiwania niż pozwala na to ich budżet.

Wysoka jakość pracy z niestandardowymi funkcjami zajmie więcej czasu, a tym samym będzie kosztować więcej.

Zlecenia zmian i korekty

Jeśli zmienisz zakres swojego niestandardowego projektu motywu WordPress w trakcie procesu, może to znacznie zwiększyć twoje koszty. Podczas gdy drobne zmiany są w porządku, często freelancerzy i agencje pobierają opłaty za zmiany za duże wnioski o zmiany.

Hosting, utrzymanie i wsparcie

Niestandardowy motyw WordPress nie obejmuje hostingu WordPress, utrzymania strony internetowej ani oferowania wsparcia po dostarczeniu projektu.

Niektóre agencje i freelancerzy mogą oferować te usługi za dodatkową opłatą.

Ile właściwie kosztuje niestandardowy motyw WordPress?

Cost estimates for a custom WordPress theme

Ponieważ istnieje kilka czynników, które wpływają na koszt, niezwykle trudno jest wyjaśnić, ile kosztuje niestandardowy motyw WordPress w stałych liczbach.

Typowy niestandardowy motyw WordPress dla biznesu lub osobistej strony internetowej może kosztować od $1,500 – $5,000.

Niestandardowy motyw WordPress z dodatkowymi wbudowanymi funkcjami lub wtyczkami towarzyszącymi może kosztować od $6,000 do $10,000.

Jeśli masz złożony projekt na poziomie przedsiębiorstwa, nierzadko ceny przekraczają $ 30,000.

Jak uniknąć przepłacania za niestandardowy motyw WordPress?

Controlling cost of your custom WordPress theme project

Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w branży WordPress mamy kilka wskazówek, których możesz użyć, aby uniknąć przepłacania za niestandardowy motyw WordPress.

Mieć jasny zakres projektu

Kiedy budujesz dom, zazwyczaj masz listę funkcji, które chcesz, takich jak 4 sypialnie, 3 łazienki, salon itp.

Musisz zrobić podobną listę dla swojej witryny i wymienić wszystkie rzeczy, które chcesz mieć, takie jak:

  • Edytowalna Strona główna z suwakiem referencji i listą usług
  • Strona kontaktowa z formularzem kontaktowym i mapą Google z możliwością znalezienia dojazdu
  • Obszar galerii do prezentacji prac
  • Sekcja bloga z przyciskami udostępniania w mediach społecznościowych

Posiadanie szczegółowej listy ułatwia komuś podanie dokładnej wyceny. Pomaga również ograniczyć opłaty za zmiany / zmiany zamówienia.

Jeśli to możliwe, znajdź przykłady na żywo dla inspiracji

Idąc ze szczegółowym zakresem, mając listę inspiracji naprawdę pomóc w procesie projektowania.

Możesz mieć listę stron internetowych i wymienić to, co lubisz w każdej z nich.

Daje to projektantowi jasne wyobrażenie o tym, czego szukasz, zmniejszając w ten sposób zmiany i całkowity koszt.

Użyj wtyczek Premium a niestandardowej funkcjonalności

Większość renomowanych specjalistów WordPress zawsze wybierze wtyczkę premium WordPress vs zbuduj ją od zera, ponieważ jest bardziej wydajna i oszczędza koszty.

Jednak jako klient, zawsze zalecamy, aby również zrobić swoje badania. Często wybrany przez Ciebie deweloper może mieć inne sugestie i ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego decydują się wybrać jedną wtyczkę nad drugą.

Dostosuj motywy Premium a buduj od podstaw

Jednym ze sposobów na znaczne obniżenie kosztów, a jednocześnie uzyskanie “niestandardowego” wyglądu jest znalezienie istniejącego motywu, który ma 90% tego, czego chcesz.

Chociaż to oszukuje koncepcję niestandardowego motywu, może znacznie obniżyć całkowity koszt.

Potężne narzędzia do tworzenia stron typu przeciągnij i upuść WordPress, takie jak BeaverBuilder i Divi, stworzyły zupełnie nową branżę “asemblerów stron internetowych”.

Profesjonalne asemblery stron internetowych wykorzystują istniejące wtyczki WordPress w połączeniu z kreatorem stron typu “przeciągnij i upuść”, aby zbudować ci niestandardową witrynę WordPress w znacznie bardziej przystępnej cenie.

Jak znaleźć odpowiedniego programistę lub agencję dla niestandardowego motywu WordPress

Finding developer for your custom WordPress theme

Ze względu na łatwość użytkowania i niską barierę wejścia, istnieje wiele osób i firm oferujących niestandardowe usługi motywów WordPress.

Znalezienie dewelopera lub agencji z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami może być nieco trudne. Szczególnie dlatego, że wielu “asemblerów stron internetowych” również nazywa siebie programistami.

Oto kilka miejsc, w których możesz znaleźć doświadczonych programistów dla swojego niestandardowego projektu motywu WordPress.

Genesis Developers-StudioPress, twórcy słynnego Genesis theme framework ma prezentację programistów, w której można znaleźć doświadczonych programistów WordPress do pracy nad niestandardowym motywem.

WPEngine Consultants-zarządzana firma hostingowa WordPress, WPEngine, ma również dedykowaną stronę, która zawiera listę doświadczonych programistów i agencji WordPress.

WPHired-jest to forum pracy, gdzie można publikować swoje oferty pracy WordPress. Programiści mogą następnie ubiegać się o pracę, a Ty możesz omówić z nimi swój projekt. Będziesz musiał szukać programistów z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami.

WordPress Jobs-kolejna specjalna tablica ofert pracy WordPress, na której możesz publikować oferty pracy i przeprowadzać wywiady z programistami.

Upwork – internetowy freelancing, na którym możesz opublikować swoją pracę i rozmowę kwalifikacyjną z deweloperami z całego świata. To pozwoli Ci znaleźć deweloperów z niższymi stawkami. Jest to ogromna społeczność z projektantami i programistami o różnych umiejętnościach i wiedzy.

Wniosek

Niestandardowy motyw WordPress może wyróżnić Twoją stronę dzięki unikalnemu projektowi i niestandardowym funkcjom. Jednak nie wszyscy początkujący i małe firmy mogą sobie na to od razu pozwolić.

Jeśli dopiero zaczynasz, możesz użyć uniwersalnego motywu premium i zbudować swoją stronę za ułamek ceny.

Większość nowoczesnych motywów ma wystarczającą liczbę opcji dostosowywania, których możesz użyć, aby uczynić je wyjątkowymi. Sprawdź naszą sekcję prezentacji, w której regularnie publikujemy kolekcję tematów dla różnych branż i nisz

Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na niestandardowy motyw WordPress, zdecydowanie warto zainwestować. Unikalny branding, niestandardowy projekt i zindywidualizowana funkcjonalność pomogą Ci szybciej rozwijać firmę i zapewnić przewagę nad konkurencją.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, ile kosztuje niestandardowy motyw WordPress i jak można uniknąć przepłacania. Możesz również zobaczyć naszą listę najbardziej znanych marek za pomocą WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…