Czy chcesz automatycznie publikować swoje posty WordPress na LinkedIn? LinkedIn to sieć społecznościowa profesjonalistów i bardzo silna platforma do przyciągania ruchu do twojej witryny WordPress. W tym artykule pokażemy, jak automatycznie publikować posty WordPress na LinkedIn.

Automatically publish WordPress posts to LinkedIn

Metoda 1: Automatyczne publikowanie postów WordPress na LinkedIn za pomocą IFTTT

IFTTT jest skrótem od If This Then That. Jest to usługa internetowa, która pozwala połączyć inne konta online i sprawić, by działały dla Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat automatyzacji WordPress i mediów społecznościowych za pomocą IFTTT.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zarejestrować konto IFTTT. Po prostu odwiedź stronę internetową IFTTT i kliknij Zarejestruj się.

IFTTT Signup

Po rejestracji IFTTT pokaże Ci, jak to działa. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż dojdziesz do Pulpitu nawigacyjnego IFTTT.

Będzie to wyglądać mniej więcej tak:

IFTTT Dashboard

Proces stworzony przez IFTTT nazywa się recepturą. Kliknij na “Moje Przepisy” link u góry, aby utworzyć swój pierwszy przepis IFTTT.

IFTTT My Recipes

To jest strona, na której będą wyświetlane wszystkie twoje przepisy IFTTT. Po prostu kliknij przycisk “Utwórz przepis”, aby kontynuować.

IFTTT recipe

Przepis IFTTT składa się z dwóch części. Pierwsza część nazywa się “This”, co jest wyzwalaczem, który uruchomi przepis IFTTT. Ale zanim IFTTT może wystrzelić spust, musisz mu powiedzieć, gdzie szukać spustu.

Kliknij na ‘to’, aby rozpocząć.

IFTTT pokaże teraz wszystkie kanały, których możesz użyć do wyzwalania. Musisz wpisać WordPress w polu wyszukiwania, a następnie wybrać go jako swój kanał wyzwalania.

Select WordPress as your IFTTT trigger channel

IFTTT poprosi Cię o podłączenie witryny WordPress. Po prostu kliknij przycisk Połącz, aby kontynuować.

Na ekranie pojawi się wyskakujące okno, w którym IFTTT poprosi o informacje o witrynie WordPress.

Connecting your WordPress site to IFTTT

Musisz wprowadzić adres witryny WordPress, nazwę użytkownika i hasło WordPress. Kliknij przycisk Połącz, aby kontynuować.

IFTTT spróbuje teraz połączyć się z Twoją witryną WordPress. Po sukcesie pokaże Ci wiadomość o sukcesie. Kliknij przycisk Gotowe, aby zamknąć okienko, a następnie kliknij przycisk “Przejdź do następnego kroku”.

IFTTT poprosi cię teraz o wybranie jednego z dostępnych wyzwalaczy. Możesz uruchomić WYZWALACZ IFTTT, gdy nowy post pojawi się w Twojej witrynie WordPress lub gdy nowy post zostanie opublikowany w określonej kategorii lub tagu.

W tej chwili będziemy używać ‘any new post’ jako wyzwalacza. Po prostu kliknij pole ‘Any new post’, aby kontynuować.

Choose any new post as your trigger

IFTTT poprosi Cię o potwierdzenie. Po prostu kliknij przycisk Utwórz WYZWALACZ, aby przejść dalej.

Następnym krokiem jest wybranie akcji, którą należy wykonać, gdy ten WYZWALACZ zostanie uruchomiony. Kliknij link “Ten”, aby zdefiniować akcję, gdy nowy post pojawi się na Twoim blogu WordPress.

IFTTT That

Najpierw musisz wybrać kanał, na którym odbędzie się Twoja akcja. Wyszukaj i wybierz LinkedIn jako kanał akcji.

Choose LinkedIn as your action channel

IFTTT poprosi Cię o połączenie konta LinkedIn. Po prostu kliknij przycisk Połącz, a pojawi się okienko, które przeniesie cię do witryny LinkedIn.

Wprowadź swoje dane logowania na LinkedIn, a następnie kliknij przycisk “OK, zezwalam”.

Authorize IFTTT to access your LinkedIn account

IFTTT pokaże Ci komunikat o sukcesie. Kliknij przycisk Gotowe, aby zamknąć okienko, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj do następnego kroku.

Teraz wybierzesz akcję. Możesz udostępnić aktualizację na swoim profilu na LinkedIn lub udostępnić link.

Choose an action

Kliknij Udostępnij aktualizację na profilu LinkedIn, aby kontynuować.

IFTTT poprosi Cię o wybranie pól akcji. Automatycznie wyświetli tytuł postu i pola URL w polu status.

Action fields

Po prostu kliknij przycisk Utwórz akcję, aby zakończyć przepis.

IFTTT pokaże ci teraz podsumowanie Twojego przepisu. Musisz kliknąć przycisk Utwórz przepis, aby przepis żył.

Create and add recipe

To wszystko, twój przepis IFTTT jest teraz na żywo. Automatycznie sprawdzi Twoją witrynę WordPress pod kątem nowych postów i udostępni je jako aktualizację statusu na Twoim profilu LinkedIn.

Podczas udostępniania postu LinkedIn automatycznie użyje polecanego obrazu Twojego postu jako miniatury.

Your WordPress to LinkedIn recipe on IFTTT

Zawsze możesz zobaczyć swój przepis odwiedzając stronę Moje przepisy. Możesz także edytować, zatrzymać lub wstrzymać przepis w dowolnym momencie.

Metoda 2: Automatyczne publikowanie postów WordPress na LinkedIn za pomocą wtyczki

Możesz również automatycznie udostępniać swoje posty WordPress na swoim profilu LinkedIn za pomocą wtyczki WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę automatycznego publikowania LinkedIn. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka doda nowy element menu oznaczony jako “LinkedIn Auto Publish” do menu administratora WordPress. Kliknięcie na niego przeniesie Cię do strony ustawień wtyczki.

LinkedIn auto-publish settings

Strona ustawienia wyświetli dwa adresy URL z własnej witryny i link do utworzenia nowej aplikacji LinkedIn. W przypadku tej wtyczki musisz utworzyć aplikację LinkedIn, aby uzyskać klient i tajne klucze API.

Wystarczy odwiedzić witrynę programisty LinkedIn i kliknąć przycisk Utwórz aplikację.

Create a LinkedIn app

Spowoduje to przejście do formularza wniosku o utworzenie nowej aplikacji. Najpierw musisz podać nazwę firmy, nazwę aplikacji i opis.

Będziesz także musiał przesłać logo dla swojej aplikacji. W tym celu możesz użyć logo swojego bloga lub dowolnego innego obrazu. Obraz musi być kwadratowy o tej samej szerokości i wysokości.

Create new app application form

Na koniec musisz podać adres swojej strony internetowej, firmowy adres e-mail i numer telefonu. Zaznacz pole warunki, a następnie kliknij przycisk Wyślij.

LinkedIn utworzy teraz Twoją aplikację i przeniesie Cię do Pulpitu nawigacyjnego aplikacji. Znajdziesz tam identyfikator klienta i tajne klucze klienta.

LinkedIn API Keys

Ale nadal musisz dodać autoryzowany adres URL przekierowania na pulpicie nawigacyjnym aplikacji.

Przewiń trochę w dół, a znajdziesz pole ‘OAuth 2.0 Authorized Redirect URLs’. Skopiuj i wklej drugi adres URL ze strony ustawień wtyczki tutaj i kliknij przycisk Dodaj.

Redirect url

Nie zapomnij kliknąć przycisku Aktualizuj, aby zapisać ustawienia aplikacji.

Teraz po prostu skopiuj i wklej identyfikator klienta i tajne klucze klienta ze strony aplikacji na stronę ustawień wtyczki. Następnie kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia wtyczki.

Twoja witryna WordPress jest teraz gotowa do połączenia z kontem LinkedIn. Kliknij przycisk “Autoryzuj” na górze strony ustawień wtyczki.

Authorize app

Spowoduje to przejście do witryny LinkedIn, gdzie zostaniesz poproszony o zezwolenie na dostęp do wcześniej utworzonej aplikacji.

Allow access

Wprowadź swoje dane logowania na LinkedIn i kliknij przycisk Zezwól na dostęp. LinkedIn przekieruje teraz z powrotem do strony ustawień wtyczki WordPress, która wyświetli komunikat o sukcesie. Przycisk Autoryzuj zmieni się teraz na reauthorize.

To wszystko, Wtyczka automatycznego publikowania LinkedIn automatycznie udostępni Twoje posty WordPress na Twoim profilu LinkedIn.

Znajdziesz również nowe pole meta pod ekranem edytora postów podczas edycji postu. Możesz wyłączyć lub zmienić ustawienia udostępniania dla poszczególnych postów z tego pola meta.

Linkedin Auto Publish meta box on post edit screen in WordPress

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci automatycznie opublikować posty WordPress na LinkedIn. Możesz również zobaczyć naszą listę wtyczek 10 LinkedIn WordPress, aby zdobyć nowych klientów.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…