Niedawno jeden z naszych użytkowników poprosił nas o sposób na zautomatyzowanie procesu tworzenia nowego posta w WordPress, gdy załadują nowy film na swój kanał YouTube. Dodawanie filmu z YouTube w WordPress jest niezwykle proste, ale wymaga ręcznego zalogowania się, utworzenia posta, a następnie osadzenia filmu. W tym artykule pokażemy, jak automatycznie tworzyć nowy post WordPress za każdym razem, gdy przesyłany jest film z YouTube.

Użyjemy do tego darmowego narzędzia o nazwie IFTTT.

Co to jest IFTTT?

IFTTT oznacza “if this then that”. Jest to potężna usługa, która pozwala zautomatyzować niektóre zadania w oparciu o określone kryteria. Na przykład:

Jeślito zdarza się: “Nowy film jest przesyłany do YouTube”.
Wtedy do że: ‘Utwórz nowy post w WordPress’.

Powyższy przykład nazywa się przepisem. Możesz stworzyć przepis na wiele usług internetowych. Sprawdź nasz artykuł o tym, jak zautomatyzować WordPress i media społecznościowe za pomocą IFTTT, aby uzyskać więcej przykładów.

Tworzenie YouTube do WordPress przepis w IFTTT

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść na stronę IFTTT i zarejestrować się (jest bezpłatna).

Po zalogowaniu należy kliknąć na Utwórz przycisk, aby rozpocząć tworzenie pierwszego przepisu.

Creating a new recipe in IFTTT

Spowoduje to przejście do Kreatora tworzenia receptur. Musisz wybrać WYZWALACZ, klikając link “ten”.

Step 1 choosing an action

Zobaczysz teraz wiele kanałów, które mogą być używane z IFTTT. Przewiń w dół lub wyszukaj YouTube i kliknij, aby go wybrać.

IFTTT choose a channel

Po kliknięciu na YouTube, przeniesie Cię do następnego kroku z prośbą o aktywację kanału YouTube. Musisz kliknąć przycisk Aktywuj, aby zezwolić IFTTT na dostęp do swojego konta YouTube.

Activate YouTube Channel to continue

Po aktywowaniu konta YouTube możesz wybrać WYZWALACZ. IFTTT pokaże Ci kilka opcji. W tym przykładzie musisz kliknąć na “New Video Uploaded”.

Choose New Video Uploaded as trigger for this recipe

Spowoduje to przejście do następnego kroku, który zazwyczaj pozwala wybrać pola z wybranego wyzwalacza. Jednak wybrany przez nas wyzwalacz nie ma żadnych pól do wyboru. Wystarczy kliknąć na “Create Trigger” guzik.

Finish trigger creation

Teraz dojdziesz do “That” część Twojego przepisu. W tym miejscu definiuje się akcję do wykonania po uruchomieniu przepisu. Kliknij na “that” kontynuować.

Click on that to define actions

IFTTT poprosi cię teraz o wybranie kanału akcji. Wyszukaj lub przewiń w dół, aby wybrać WordPress.

Choose WordPress as the channel for your action

Ponownie zostaniesz poproszony o aktywację kanału. Kliknij przycisk Aktywuj i podaj adres URL witryny WordPress, nazwę użytkownika i hasło.

Activate WordPress as channel in IFTTT

IFTTT pokaże teraz działania, które możesz wybrać do wykonania w swojej witrynie WordPress. Musisz kliknąć na “Create a Post”.

W następnym kroku musisz wybrać składniki z kanału YouTube, aby dodać je do swojego posta WordPress. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, zdecydowaliśmy się dodać tytuł wideo YouTube jako tytuł postu WordPress. Użyliśmy opisu i adresu URL w obszarze post.

Adding ingredients to your recipe

Podczas przewijania w dół Możesz wybrać, czy chcesz opublikować post natychmiast, opublikować prywatnie, czy zapisać jako wersję roboczą. Kliknij na “Create Action” przycisk, aby kontynuować.

Select a post status

IFTTT wyświetli teraz szczegóły Twojego przepisu. Musisz go zapisać klikając na “Utwórz Przepis” guzik.

Finish recipe setup

Ważne: Domyślnie IFTTT ma włączone skracanie adresów URL, co oznacza, że twój adres URL YouTube zostanie skrócony przez IFTTT, a WordPress nie będzie mógł osadzić Twojego filmu. Aby rozwiązać ten problem, musisz wyłączyć skracanie adresów URL w IFTTT. Zacznij od kliknięcia swojej nazwy użytkownika w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego IFTTT, a następnie kliknij Preferencje. Następnie przewiń w dół do sekcji skracanie adresu URL i wyłącz ją.

Disable URL Shortening in IFTTT

To wszystko, twój przepis IFTTT jest już gotowy. Automatycznie sprawdza YouTube pod kątem nowych filmów co 15 minut. Jeśli znajdzie nowy film, IFTTT automatycznie utworzy nowy post WordPress z tego filmu YouTube.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci stworzyć nowe posty w WordPress z youtube video uploads. Nie zapomnij sprawdzić naszych przydatnych wskazówek YouTube 9, aby urozmaicić swoją witrynę WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Nowa paginacja forminatora dla quizów (i nie tylko!)

W artykule: Tworzenie nowego quizu z podziałem na stronyEdycja PaginacjiPodgląd quizuEdycja ZbiorczaRęczne…