Ci z Was, którzy pracują w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie byli wcześniej pytani o to, czy doświadczyliście poważnej zmiany w życiu w ciągu ostatniego roku. Wiem, że zazwyczaj spotykam się z tym dwa razy w roku: po pierwsze, gdy składam wniosek o ubezpieczenie zdrowotne w styczniu; po drugie, w sezonie podatkowym.

Zazwyczaj pytanie jest sformułowane w ten sposób:

Major Life Change - Special Enrollment Period
Typowy kwestionariusz od rządu USA do freelancera.

Zasadniczo rząd chce wiedzieć, czy coś ci się stało na zewnątrz (lub nawet wewnątrz) twojej pracy, co potencjalnie wpłynęłoby na twój strumień dochodów.

Kiedy po raz pierwszy zacząłem freelancing i spotkałem się z tego rodzaju kwestionariuszami, tak naprawdę nie rozumiałem, dlaczego ktoś musi wtrącać się w moje osobiste sprawy. Po przejściu przez kilka wstrząsów w moim życiu, próbując prowadzić niezależną firmę piszącą, teraz całkowicie rozumiem, dlaczego ma to znaczenie.

Mówiąc wprost, zakłócenia-zarówno dobre, jak i złe–w pewnym momencie wpłyną na Twoją firmę WordPress. Jasne i proste. Nie da się obejść tego faktu. Porozmawiajmy więc o rodzajach poważnych zmian w życiu, na które możesz napotkać, o tym, jak mogą one siać spustoszenie w Twojej firmie i dać ci kilka praktycznych wskazówek, jak się przygotować i poradzić sobie z nimi w przyszłości.

Jak właściwie wygląda poważna zmiana w życiu?

Jest już tyle rzeczy, o które musisz się martwić. w obrębie twój biznes WordPress. Przerażające jest myślenie, że każda zmiana w życiu, katastrofa, kryzys osobisty lub zakłócenia w pracy mogą mieć przytłaczająco negatywny wpływ na Twoją firmę.

Czasami te Zakłócacze nie pochodzą nawet z niczego złego. Weźmy na przykład posiadanie dzieci. Albo ślub. Są to chwile do świętowania … a jednak nie można zaprzeczyć, że mogą i prawdopodobnie będą miały niekorzystny wpływ na twój biznes.

Oto kilka przykładów dużych wydarzeń życiowych, które mogą mieć wpływ na Twoją firmę:

 • Wychodzisz za mąż.
 • Osobisty związek się kończy.
 • Związek Zawodowy się kończy.
 • Kupujesz lub sprzedajesz dom.
 • Przeprowadzasz się do nowego miasta, stanu lub kraju.
 • Kończysz szkołę.
 • Ty lub twój małżonek macie dziecko.
 • Twoje dziecko (ren) rozpoczyna długie letnie wakacje.
 • Twoje dorosłe dziecko kończy szkołę.
 • Zatrudniasz nowego i znacznie większego klienta.
 • Otrzymujesz promocję od jednego z Twoich klientów, a co za tym idzie, dużo większą odpowiedzialność.
 • Tracisz głównego klienta.
 • Małżonek traci pracę.
 • Doświadczasz śmierci bliskiego członka rodziny, przyjaciela lub kolegi.
 • Ty lub ktoś ci bliski poważnie zachoruje.
 • Ty lub członek rodziny zostaje ranny.
 • Klęska żywiołowa powoduje zniszczenie domu, firmy lub strony internetowej.

Przy wielu z nich naprawdę trudno przewidzieć, czy i kiedy któryś z nich się wydarzy. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś być przygotowany na radzenie sobie z nimi, kiedy to zrobią.

Skutki uboczne, których można się spodziewać

W danych dostarczonych przez American Psychological Association, główne przyczyny stresu w USA zostały przypisane do rzeczy, takich jak presja pracy, problemy z przepływami pieniężnymi, brak zdrowia i problemy w związku. I tego rodzaju stresory nie prowadzą tylko do tego, o czym zwykle myślimy, kiedy określamy siebie jako “zestresowanych”.

48% ankietowanych osób stwierdziło, że te stresory miały wpływ zarówno na ich życie osobiste, jak i zawodowe.

Wellness Fizyczny
Stres może przejawiać się fizycznie. Na szczególną uwagę zasługują 51% ludzi, którzy czuli się bardziej zmęczeni, 44% cierpiało na bóle głowy, a 34% cierpiało na bóle brzucha w wyniku stresu. Kiedy starasz się utrzymać głowę w grze i ciąg twojej pracy w ruchu, te fizyczne objawy mogą cię powstrzymać.

Mental Wellness
Jeśli chodzi o psychikę i psychikę, 54% ludzi atakuje ludzi wokół siebie z powodu stresu. Dodatkowo, 50% osób zgłosiło większą drażliwość, 45% czuło się zdenerwowane, a 35% było na skraju łez, gdy walczyli z niekontrolowanymi zmianami życiowymi.

Jakość Pracy
Kiedy życie rzuca klucz w prace, często może być trudno freelancerowi lub solopreneurowi uwolnić się od codziennych nawyków pracy. To właśnie ta niezdolność do wycofania się i znalezienia lepszej równowagi może prowadzić do spadku wydajności i produktywności w pracy.

Niezawodność
Twoja firma zależy od twojej zdolności do dostarczenia świetnego produktu i zrobienia tego na czas. Załóżmy jednak, że zbliża się duży ruch w biegach przełajowych. Albo twoja żona miała ostatnio coraz więcej wizyt u lekarza. Gdy konkurencyjne priorytety poruszają się w twoim życiu, coś musi dać. Niestety, twoja zdolność do spełnienia wymagań i terminów może być częścią tego, że robi.

Relacje Z Klientami
Nawet jeśli masz naprawdę solidną listę klientów w tej burzliwej części swojego życia, nie ma nic, co gwarantuje, że będziesz w stanie utrzymać ten sam rodzaj relacji z nimi podczas. Nie można też oczekiwać, że poradzisz sobie z poważnymi zmianami w klientach w tych okresach, zwłaszcza gdy wprowadzasz nowych klientów.

Nasze ciała i umysły reagują wyjątkowo na stresujące sytuacje, więc trudno jest powiedzieć, czego dokładnie można oczekiwać, aby poczuć lub doświadczyć w rezultacie. To powiedziawszy, duże zmiany spowodują coś aby wślizgnąć się w swojej firmie – czy to zdolność do skupienia się, aby utrzymać wydajność, aby podjąć dobre decyzje, do produkcji wysokiej jakości pracy, i tak dalej.

Aby przez to przejść, kluczem jest wiedza, jak zadbać o swoją firmę i siebie w tym samym czasie.

9 rzeczy Do zrobienia, aby chronić swoją firmę WordPress przed poważną zmianą życia

Niestety, to nie przez brak próby równowagi i zarządzania tym wszystkim, że może się okazać, że Twoja firma załamuje się po poważnej zmianie życia. Po prostu jesteś wolnym strzelcem. Nie masz pracodawcy, od którego możesz zbierać WOM, ani nie masz dużego zespołu, na którym możesz polegać, aby pomóc w zdobyciu luzu. Wszystko to spada na ciebie.

Dlatego możesz poczuć pokusę, aby po prostu przeforsować podejście “biznes jak zwykle”. A to zły pomysł.

Zamiast tego przyjrzyjmy się praktycznym sposobom, w jaki możesz przetrwać ten rodzaj “burzy”, aby zarówno ty, jak i Twoja firma WordPress mogli bezpiecznie przetrwać na drugim końcu.

1. Zautomatyzuj Swój Biznes

Niezależnie od tego, czy pracujesz samodzielnie, czy masz mały zespół, który współpracuje z Tobą, automatyzacja znacznie pomoże Ci zapewnić spójność i kontrolę nad operacją, zanim cokolwiek będzie miało szansę zniszczyć twój przepływ. Ogólnie rzecz biorąc, jest to naprawdę dobry nawyk, aby się dostać.

Aby rozpocząć, w pełni wykorzystaj wszystkie możliwości, jakie daje WordPress, aby zautomatyzować cyfrową stronę Twojej firmy.

Następnie zacznij patrzeć na przekształcenie swojej firmy w tak dobrze naoliwioną maszynę, jak Agencja. Nawet jeśli nie próbujesz skalować swojej firmy, zatrudnić zespołu i rozszerzyć swojej oferty, wiele technik używanych do prowadzenia agencji przydałoby się, jeśli masz problemy z utrzymaniem firmy na powierzchni później.

Na koniec przyjrzyj się sposobom generowania pasywnego dochodu za pomocą WordPress. Jeśli możesz to zrobić teraz, zmniejszy to presję, aby Twoja firma działała jak najlepiej, jak radzisz sobie ze wszystkim innym.

2. Zdobądź Ubezpieczenie

Dla freelancerów ubezpieczenie może być drogie. Jednak jest to zło konieczne, jeśli chcesz się chronić. Polecam trzy rodzaje ubezpieczeń:

 1. Ubezpieczenie zdrowotne: oczywiście, aby upewnić się, że koszty opieki zdrowotnej nie narażają cię na poważne długi.
 2. Ubezpieczenie niepełnosprawności: ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia freelancerom częściowe wynagrodzenie w przypadku, gdy coś ci się stanie i nie będziesz mógł pracować. Związek wolnych strzelców oferuje to.
 3. Ubezpieczenie najemcy lub właściciela domu: jeśli pracujesz poza domem, jest to szczególnie ważne, aby w przypadku klęski żywiołowej przywrócić wszystko tak szybko, jak to możliwe.

3. Zabezpiecz swoją firmę kontraktami

Freelancing może wydawać się łatwy dla tych, którzy tego nie robią. Ale my wiemy lepiej. Rozumiemy, że nie każdy jest godny zaufania i uczciwy, dlatego każdy zawarty związek musi być zabezpieczony żelazną umową.

Tak jak chronisz integralność swojej firmy i ciała dzięki ubezpieczeniu, powinieneś zrobić to samo ze swoimi relacjami. Oznacza to uzyskanie:

 • Każdy klient do podpisania umowy biznesowej.
 • Każdy sprzedawca do podpisania umowy na warunki świadczenia usług.
 • Każdy pracownik do podpisania umowy o rozwiązanie Umowy lub o pracę.
 • Każdy partner biznesowy do podpisania umowy założycielskiej. (Jeśli również zdarzy ci się być żonaty, może to oznaczać uzyskanie intercyzy/postnup, zbyt.)

4. Tworzenie planu zarządzania finansami

Jedną rzeczą, na którą nie liczyłem, kiedy zaczynałem swoją działalność, był koniec mojego długoterminowego związku w środku. Rozpocząłem swoją działalność wierząc, że będę miał pewną kwotę czynszu i rachunków do zapłacenia każdego miesiąca i że będę w stanie przetrwać wystarczająco dobrze na mojej rosnącej pensji, dopóki nie będę w stanie zbudować stałej bazy klientów.

Potem okazało się, że muszę koordynować przeprowadzkę poza stanem i znaleźć mieszkanie wystarczająco duże, aby pomieścić moje życie i mój biznes. Dzieląc rachunki 50/50 przez ponad pięć lat i mieszkając w bardziej wiejskich częściach USA, ani ja, ani dochody mojej firmy nie byliśmy przygotowani na radzenie sobie z nagłym wzrostem kosztów (nie wspominając o absurdalnym ruchu wydatków).

Więc, moja rada dla Ciebie, jest stworzenie planu zarządzania finansami, który może uwzględnić potencjalną zmianę przychodów lub kosztów. Odkładaj pieniądze na bok, zacznij inwestować, stwórz 401k i przygotuj się finansowo na wielkie zmiany w życiu.

5. Stwórz plan dla przewidywalnych

Niektóre z wymienionych powyżej przykładów można zaplanować, co jest miłe. Jeśli masz rok, a nawet kilka miesięcy, aby dowiedzieć się, co zamierzasz zrobić ze swoim biznesem podczas dwutygodniowego miesiąca miodowego lub po poważnej operacji, wykorzystaj ten czas w pełni.

Zaplanuj te znane lub przewidywalne zmiany i bądź proaktywny. Front-załaduj swoją pracę i wykonaj ją z wyprzedzeniem. Powiadom swoich klientów, aby mogli przygotować się na chwilową nieobecność lub lżejszą dostępność. I zrób swoje badania: jakie masz opcje? Czy możesz rozsądnie przez to przejść? Ile trzeba ci zmniejszyć? Jakie zmiany oznacza to dla Twojej firmy?

6. Potwierdź To

Najgorsze, co możesz zrobić, to udawać, że ta zmiana się nie dzieje. Nie mówię, żeby się nad tym rozwodzić. Jeśli jednak spróbujesz zignorować zakłócenia lub nawet okłamać swoich klientów (lub siebie) na temat swojej zdolności do przejścia przez swoją pracę, w końcu możesz mieć do czynienia z poważną szkodą dla swojej reputacji.

To powiedziawszy, twoi klienci nie muszą wiedzieć, że członek rodziny zmarł lub że niedawno straciłeś partnera biznesowego (który również był twoją żoną). Zachowaj to profesjonalnie, ale także poinformuj ich, że masz do czynienia z pewnymi “problemami osobistymi”.

Daj im znać, czego mogą się od ciebie spodziewać. Następnie zapewnij ich, że będziesz gotowy wrócić i skopać tyłki, gdy tylko minie ten stresujący czas. Przekonasz się, że będą bardziej wdzięczni za to, że zawiesiłeś ich pracę, a nie przeforsowałeś i jesteś w stanie dać jej tylko 75%.

7. Nie podejmuj wielkich decyzji

Wystarczy jedna poważna zmiana. Nie komplikuj tym razem dalej, podejmując ważne decyzje dla Twojej firmy. Oznacza to, że nie przyjmuj nowych klientów. Nie zwalniaj pracowników. Nie zmieniaj swoich procesów. Nie decyduj się rzucić pracy i uciec, aby zostać guru w Nepalu.

Po prostu poświęć czas na skoncentrowanie się, skup się na kontrolowaniu tego, co możesz w danej chwili, i pracuj pozytywnie w obecnych okolicznościach.

8. Uzyskaj Wsparcie

Jeśli nie zrobiłeś tego, zanim ta zmiana weszła w twoje życie, to jest czas, aby przyjrzeć się zatrudnieniu kogoś do pomocy. Chociaż możesz być w stanie utrzymać nieco regularny harmonogram, gdy poruszasz się tym razem, jeśli chcesz, aby Twoja firma pozostała na powierzchni i nie musiała nic spowalniać w tym procesie, ktoś będzie musiał zostać zatrudniony.

Poszukaj również więcej możliwości połączenia się z osobistą siecią pomocy technicznej. Nie musisz przechodzić przez to sama. Pozwól im pomóc ci w pracy, dać ci pożyczkę (jeśli jej potrzebujesz) lub po prostu dotrzymać ci towarzystwa w wolnych godzinach.

9. Osiedlić się w nowej normalności

To zajmie trochę czasu, aby dostosować się do nowej normy po każdej poważnej zmianie życia. Zamiast spieszyć się z powrotem do pracy po śmierci rodzica lub wrócić do pracy na pełny etat miesiąc po urodzeniu nowego dziecka, Przegrupuj się i dowiedz się, jak powinna wyglądać Twoja nowa normalność. Jest w porządku, jeśli Twoje podejście do biznesu (lub nawet sama firma) musi się zmienić po wydarzeniu, tak długo, jak możesz iść naprzód i w górę po nim.

Wrapping Up

Nikt nigdy nie powiedział, że prowadzenie własnego biznesu będzie łatwe. Trudno jest zaakceptować pogląd, że wszystko będzie poza Twoją kontrolą, zwłaszcza gdy twój model biznesowy opiera się tak bardzo na Twojej zdolności do utrzymania zdecydowanej kontroli nad każdym elementem strony internetowej klienta. Ale S * * * zdarza się. Życie niesie ze sobą poważne zmiany. Wszystko, co możesz zrobić, to starać się być przygotowanym na to, kiedy to się stanie i nie pozwól, aby rozerwało Twoją firmę na strzępy.

Jaka jest jedna rada, na którą absolutnie przysięgasz, jeśli chodzi o radzenie sobie z poważną zmianą w życiu?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…