Dodawanie treści blokowanie w WordPress

Czy chcesz dodać blokowanie treści do swojej witryny WordPress?

Wiele stron internetowych korzysta z blokowania treści, aby zwiększyć generowanie potencjalnych klientów, zwiększyć sprzedaż lub zbudować listę e-mail.

W tym artykule pokażemy, jak dodać blokowanie treści w WordPress bez irytujących użytkowników.

Adding content locking in WordPress

Co to jest blokowanie treści i kiedy tego potrzebujesz ?

Blokowanie treści jest techniką stosowaną przez właścicieli witryn, aby zachęcić ich użytkowników do podjęcia działań. Może to być wszystko, od zapisania się do newslettera e-mailowego po płacenie za treści premium.

Content lock example

Blokowanie zawartości działa podobnie jak aktualizacje zawartości. Kiedy oferujesz wartościowe treści w swojej witrynie WordPress, takie jak pobieranie kursu lub e-booka, dajesz odwiedzającym powód do podjęcia inicjatywy i zarejestrowania się w członkostwie.

Skuteczne działanie może pomóc w generowaniu potencjalnych klientów, tworzeniu listy e-mail i rozwijaniu firmy. Ale jeśli nie skonfigurujesz blokowania treści w najlepszy sposób, odwiedzający Twoją witrynę mogą to irytować.

Mając to na uwadze, zobaczmy, jak możesz łatwo dodać blokowanie treści w WordPress we właściwy sposób. Metoda 1 jest najlepsza dla ekskluzywnych darmowych treści, A Metoda 2 dla płatnych treści premium.

  • Metoda 1: Dodaj blokowanie treści za pomocą OptinMonster
  • Metoda 2: Dodaj blokowanie treści za pomocą MemberPress

Metoda 1: Dodaj blokowanie treści za pomocą OptinMonster

OptinMonster to najlepsze narzędzie do przechwytywania wiadomości e-mail na rynku. Jest to najlepszy wybór, gdy chcesz korzystać z ekskluzywnych treści, aby powiększyć listę e-mail.

Potrzebny będzie Plan Plus lub wyższy do blokowania treści. Użytkownicy WPBeginner mogą uzyskać zniżkę 10%, korzystając z tego kuponu OptinMonster.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę OptinMonster. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dotyczący instalacji wtyczki WordPress.

Po aktywacji musisz połączyć swoją witrynę z kontem OptinMonster. Możesz to zrobić, klikając element menu OptinMonster na pasku administracyjnym WordPress,a następnie klikając przycisk Połącz swoją witrynę.

Connect Your Site to OptinMonster

Gdy to zrobisz, musisz zalogować się na swoje konto OptinMonster lub utworzyć nowe.

Po pomyślnym połączeniu, należy przejść do OptinMonster ” Kampanie strona w panelu WordPress. Ponieważ nie utworzyłeś jeszcze kampanii, zostaniesz poproszony o utworzenie nowej.

Navigate to the OptinMonster Campaigns Page

Po kliknięciu przycisku “Utwórz pierwszą kampanię” zostaniesz przeniesiony na stronę OptinMonster i poproszony o wybranie typu kampanii.

Aby dodać blokowanie zawartości, musisz wybrać Inline opcja.

Select the Inline Option

Następnie musisz przewinąć w dół i wybrać szablon. OptinMonster oferuje ponad 65 szablonów i wszystkie działają świetnie na każdym urządzeniu.

Możesz wyświetlić każdy szablon, klikając przycisk podglądu. Gdy znajdziesz taki, który odpowiada twoim potrzebom, musisz kliknąć Użyj Szablonu guzik.

Zastosujemy szablon akcji, ponieważ zwraca uwagę naszych czytelników na jedno wezwanie do działania.

Choose a Template as a Starting Point

Następnie zostaniesz poproszony o podanie tytułu kampanii.

Po wpisaniu wystarczy kliknąć Rozpocznij Budowę guzik.

Add a Title for Your Campaign

Spowoduje to otwarcie edytora OptinMonster. Tutaj możesz spędzić czas na doskonaleniu treści i wyglądu wyskakującego okienka.

Możesz kliknąć dowolną sekcję, aby zmienić brzmienie, edytować czcionki, dodawać obrazy, zmieniać kolory i nie tylko. Możesz także dostosować komunikat o sukcesie wyświetlany użytkownikom po zarejestrowaniu się.

The OptinMonster Editor

Gdy będziesz zadowolony ze sposobu, w jaki wygląda Twoje wyskakujące okienko, musimy aktywować blokowanie treści.

Aby to zrobić, musisz kliknąć na Ustawienia Inline tab. Następnie możesz włączyć blokowanie treści, klikając przełącznik “Zablokuj zawartość pod kampanią”.

OptinMonster Inline Settings

Podczas pobytu wybierz, czy zablokowana zawartość będzie rozmyta, czy po prostu nie będzie wyświetlana. Możesz dokonać wyboru z menu rozwijanego styl blokowania zawartości.

Następnym krokiem jest połączenie usługi e-mail marketingu. Dobrą wiadomością jest to, że OptinMonster obsługuje wielu popularnych dostawców.

Musisz kliknąć przycisk “Dodaj nową integrację”. Powinieneś znaleźć swoją usługę e-mail w rozwijanym menu.

Click Add New Integration

Następnie musisz aktywować kampanię. Wystarczy kliknąć zakładkę opublikowano w górnej części ekranu,a następnie kliknąć przycisk Publikuj.

Następnie możesz zapisać swoją kampanię, klikając przycisk Zapisz w prawym górnym rogu.

Toggle the Post Status to Publish

Zakończymy konfigurację OptinMonster z powrotem na pulpicie WordPress. Gdy tam, trzeba przejść do OptinMonster ” Kampanie.

To przeniesie Cię do listy kampanii.

Navigate to the OptinMonster Campaigns Page

Po najechaniu kursorem myszy na bieżącą kampanię pojawią się linki. Aby dostosować sposób blokowania treści, kliknij łącze Ustawienia wyjściowe.

Na Automatyczny opcja jest najprostsza do skonfigurowania. Automatycznie zablokuje zawartość po określonej liczbie słów lub akapitów. Na przykład możesz zablokować całą zawartość po pierwszych trzech akapitach w każdym poście.

Lock Content Automatically

Na Podręcznik ustawienie wymaga nieco więcej pracy, ale pozwala wybrać dokładnie, która zawartość zostanie zablokowana. Robisz to, dodając shortcode do każdego postu, który chcesz zablokować.

You Need to Add Shortcode to Each Locked Post

Zacznij od skopiowania krótkiego kodu.

Aby dodać go do zawartości, musisz edytować post lub stronę, na której chcesz włączyć blokowanie zawartości. Wystarczy wkleić krótki kod tuż przed zawartością, którą chcesz zablokować.

Paste the Shortcode Before the Locked Content

Teraz możesz zapisać i opublikować swój post lub stronę.

Jeśli chcesz zobaczyć blokowanie treści w akcji, po prostu odwiedź post lub stronę w nowym oknie przeglądarki.

Preview Content Locking in Action

Zablokowana zawartość jest zamazana lub ukryta.

Po wprowadzeniu adresu e-mail zostanie wyświetlona zablokowana zawartość.

The Rest of the Content Will Be Displayed

Metoda 2: Dodaj blokowanie treści za pomocą MemberPress

MemberPress to najlepsza wtyczka członkostwa dla WordPress i może skutecznie zablokować zawartość WordPress. Jest to najlepszy wybór, gdy chcesz zarabiać pieniądze, pobierając opłaty za treści premium.

Będziesz potrzebował co najmniej podstawowego planu blokowania treści. Użytkownicy WPBeginner mogą uzyskać do 50% zniżki za pomocą tego kuponu MemberPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę MemberPress. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dotyczący instalacji wtyczki WordPress.

Po aktywacji musisz wprowadzić swój klucz licencyjny MemberPress. Aby to zrobić, przejdź do MemberPress ” Aktywuj i wklej swój klucz do pola tekstowego. Następnie należy kliknąć przycisk Aktywuj klucz licencyjny.

Enter Your MemberPress License Key

Podczas pierwszej konfiguracji witryny członkowskiej musisz wybrać metodę płatności, zdecydować o cenach, utworzyć stronę rejestracji i nie tylko.

Sprawdź nasz najlepszy przewodnik, Jak stworzyć witrynę członkowską WordPress, aby uzyskać wszystkie szczegóły.

W tym samouczku pokażemy, jak używać MemberPress do tworzenia subskrypcji premium, a następnie określić, które treści można uzyskać tylko po opłaceniu członkostwa.

Zacznijmy od skonfigurowania nowego planu członkostwa dla subskrybentów. Aby utworzyć poziom członkostwa, musisz przejść do MemberPress ” Członkostwo stronę i kliknij przycisk “Dodaj nowy” u góry.

Go to the MemberPress Memberships Page

Musisz nadać planowi nazwę i zdecydować o koszcie zawartości i rodzaju rozliczenia.

Utworzymy jednorazową płatność dożywotnią, ale możesz wybrać jedną z zwykłych opcji subskrypcji.

Give the Plan a Name

Następnie musisz przewinąć w dół do opcji członkostwa meta pole poniżej edytora postów.

W tym miejscu możesz dostosować uprawnienia i opcje członkostwa dla tego konkretnego planu.

Scroll Down to Membership Options

Jeśli potrzebujesz więcej niż jednego planu członkostwa, powtórz ten proces. Po zakończeniu możesz kliknąć przycisk Publikuj po lewej stronie ekranu, aby go udostępnić.

Następnym krokiem jest wybranie zawartości dostępnej dla każdego planu członkostwa w Twojej witrynie. MemberPress ułatwia kontrolę dostępu za pomocą “reguł”.

Możesz skonfigurować swoje zasady, odwiedzając MemberPress ” Regulamin strony i klikając na przycisk Dodaj nowy u góry.

Visit the MemberPress Rules Page

Strona Edycja reguł pozwala wybrać różne warunki i powiązać je z planem członkostwa.

Na przykład chronimy całą zawartość tagiem “premium”, aby była dostępna tylko dla członków planu Premium.

Add a New Rule

Pod edytorem reguł zobaczysz opcje kroplowania i wygaśnięcia zawartości. Umożliwiają one stopniowe uwalnianie treści i sprawiają, że po pewnym czasie staje się ona niedostępna.

Jeśli chcesz, aby cała zawartość była dostępna od razu po zarejestrowaniu się i pozostawała dostępna bez utraty ważności, pozostaw je niezaznaczone.

See the Content Drip and Expiration Options

Powtórz ten proces, aby utworzyć więcej reguł w razie potrzeby dla Twojej witryny członkowskiej.

Gdy będziesz zadowolony, kliknij przycisk “Zapisz regułę” po lewej stronie, aby zapisać ustawienia reguły.

Click the Save Rule Button

Teraz wszystko, co musimy zrobić, to dodać naszą zablokowaną zawartość.

W naszym przykładzie musimy dodać tag “premium” do postów, do których chcemy mieć dostęp tylko Członkowie Premium.

Add the Premium Tag to Locked Posts

Następnie przewiń w dół do metabox ‘MemberPress Unauthorized Access’ pod edytorem postów.

Tutaj możesz wybrać, co wylogowani użytkownicy (nie-członkowie) zobaczą, gdy dotrą do tej treści.

MemberPress Unauthorized Access

Możesz zobaczyć blokadę zawartości w akcji, odwiedzając witrynę WordPress.

To właśnie zobaczy ktoś, kto nie jest członkiem premium, przechodząc do zablokowanej strony na naszej stronie demonstracyjnej.

Preview the Locked Page

Członkowie Premium będą mogli zobaczyć zawartość po zalogowaniu się do twojej witryny WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać blokowanie treści w WordPress. Możesz także nauczyć się właściwego sposobu tworzenia biuletynu e-mailowego lub sprawdzić naszą listę wtyczek WordPress, aby rozwijać swoją witrynę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Zarabianie Na Swoim Blogu: Tworzenie Odpowiednich Treści

W artykule: Przeczytaj inne posty z tej serii o zarabianiu pieniędzy na…

Jak utworzyć wyskakujące okienko WordPress na podstawie lokalizacji (krok po kroku)

W artykule: Czym Są Wyskakujące Okienka Oparte Na Lokalizacji?Po co dodawać wyskakujące…