Klasyczny edytor autor postu

Czy chcesz dodać sekcję wyróżnionych postów na pasku bocznym swojej witryny WordPress?

Wyświetlanie twoich najlepszych treści jako wyróżnionych postów na pasku bocznym może pomóc w kierowaniu większego ruchu do twoich artykułów filarowych.

W tym artykule pokażemy Ci, jak łatwo wyświetlać wyróżnione posty na pasku bocznym WordPress za pomocą wielu metod.

Easily feature posts in WordPress sidebar

Dlaczego warto dodać wyróżnione posty na pasku bocznym WordPressa?

Pasek boczny to obszar bez treści w Twojej witrynie. Większość użytkowników wykorzystuje tę przestrzeń, dodając formularz biuletynu e-mail, przyciski mediów społecznościowych i / lub wyświetlając banery reklamowe.

Innym sposobem na wykorzystanie paska bocznego jest wyświetlanie najlepszych artykułów jako wyróżnionych postów. Pomoże Ci to zwiększyć ruch do tych artykułów, a użytkownicy będą mogli odkryć Twoje najlepsze treści bez konieczności szukania ich.

Oto jak wyróżniamy nasze najlepsze artykuły na WPBeginner. Ten widget paska bocznego pojawia się na wszystkich stronach naszej witryny.

Featured posts WPBeginner

To powiedziawszy, spójrzmy, jak dodać wyróżnione posty na pasku bocznym WordPress, aby zwiększyć liczbę odsłon i zaangażowanie użytkowników.

Metoda 1. Wyróżnione posty na pasku bocznym WordPress

Ta metoda jest dość prosta i nie wymaga instalacji żadnej wtyczki na swojej stronie.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Widżety strona i dodać widget Tekst do swojego paska bocznego WordPress.

Featuring posts in WordPress sidebar using a text widget

Ten widget jest dostarczany z edytorem wizualnym wyposażonym w kilka przycisków formatowania u góry. Możesz po prostu dodać tytuły postów, które chcesz wyróżnić jako wypunktowaną listę lub zwykły tekst.

Po tym, wybierz tytuł postu, a następnie kliknij przycisk łącza, aby dodać link do postu na blogu.

Kiedy skończysz, nie zapomnij kliknąć na przycisk “Zapisz”, aby zachować zmiany.

Możesz teraz odwiedzić swoją stronę, aby zobaczyć swoje wyróżnione posty w akcji. Oto jak to wyglądało na naszej stronie demo.

Featured posts in WordPress sidebar text widget

Metoda 2. Wyróżnione posty na pasku bocznym WordPressa za pomocą menu

Ta metoda jest trochę pośrednia, ale daje Ci możliwość bardziej efektywnego zarządzania wyróżnionymi postami.

Zamiast dodawać listę wyróżnionych postów w widżecie tekstowym, utworzymy menu nawigacyjne, a następnie wyświetlimy je na pasku bocznym.

Zaletą tej metody jest to, że możesz łatwo dodawać nowe posty bez edytowania widżetu i możesz reorganizować listę za pomocą interfejsu “przeciągnij i upuść”.

Po pierwsze, musisz odwiedzić stronę Wygląd ” Menu i kliknąć link “utwórz nowe menu”.

Create a new custom menu in WordPress

Następnie należy wprowadzić nazwę dla swojego menu, która pomoże Ci łatwo je zidentyfikować, gdy będziesz chciał je gdzieś dodać. Po tym kliknij na przycisk “Utwórz menu”, aby kontynuować.

Enter your new menu name

WordPress utworzy teraz nowe puste menu dla Ciebie.

Teraz musisz kliknąć na zakładkę “Posty” z lewej kolumny, aby ją rozwinąć. Z tego miejsca musisz wybrać posty, które chcesz wyróżnić. Możesz je znaleźć w sekcji Ostatnie, Wszystkie, lub użyć opcji wyszukiwania, aby je zlokalizować i wybrać.

Select posts you want to feature

Po wybraniu postów, które chcesz dodać, kliknij na przycisk “Dodaj do menu”. Twoje posty pojawią się teraz w prawej kolumnie i możesz edytować każdy z ich tytułów, klikając na niego. Możesz również zmienić ich układ, po prostu przeciągając je w górę lub w dół.

Save your menu

Kiedy już jesteś zadowolony, kliknij na przycisk “Zapisz menu”, aby zapisać zmiany.

Twoje menu jest teraz gotowe do użycia.

Dodawanie menu “Polecane posty” na pasku bocznym

Po prostu przejdź do strony Wygląd ” Widżety i dodaj widżet ‘Menu nawigacyjne’ do swojego paska bocznego.

Add Navigation Menu widget to your sidebar

Następnie musisz podać tytuł dla widżetu menu paska bocznego, a następnie wybrać menu wyróżnionych postów, które utworzyłeś wcześniej z rozwijanego menu.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zachować ustawienia widgetu. Teraz możesz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć swoją listę wyróżnionych postów w akcji.

Featured posts displayed using navigation menu widget

Metoda 3. Dodawanie wyróżnionych postów w WordPressie za pomocą Gutenberga

Wielu użytkowników może chcieć wyświetlać swoje wyróżnione posty wewnątrz postu lub strony WordPress. Mogą oni używać edytora stron do tworzenia układów dla swojej strony głównej lub ich motyw może nie mieć paska bocznego.

Ta metoda umożliwia wyświetlanie postów w swoich postach i stronach WordPress.

Po prostu edytuj post WordPress lub stronę, na której chcesz pokazać swoje wyróżnione posty. Na ekranie edycji postu kliknij przycisk dodaj nowy blok (+) u góry, a następnie dodaj blok “Lista” do swojego obszaru treści.

Add list block

Po prostu dodaj tytuł każdego posta na blogu, który chcesz wyróżnić jako element na liście. Następnie zaznacz tekst i kliknij na przycisk łącza na pasku narzędzi, aby utworzyć link do artykułu.

Kiedy skończysz, możesz zapisać swoje zmiany i zaktualizować lub opublikować post. Tak to wyglądało na naszej stronie demo.

Ponowne użycie bloku postów

Jedną ze wspaniałych funkcji edytora blok ów jest to, że możesz zapisać blok jako “Blok wielokrotnego użytku”, a następnie dodać ten sam blok w dowolnych postach lub stronach, które chcesz.

Aby uczynić swój blok postów fabularnych wielokrotnego użytku, po prostu kliknij na ikonę menu z trzema kropkami na pasku narzędzi bloku i wybierz “Dodaj do bloków wielokrotnego użytku”.

Create reusable block

Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy dla swojego bloku wielokrotnego użytku. Nadaj mu nazwę, która pomoże Ci go później łatwo zidentyfikować.

Name your reusable block

Kliknij na przycisk Zapisz, aby zapisać swój blok wielokrotnego użytku.

Teraz, za każdym razem, gdy edytujesz post lub stronę, na której chcesz ponownie wyświetlić posty funkcji. Po prostu kliknij na przycisk dodaj nowy blok i poszukaj swojego bloku wielokrotnego użytku, wpisując jego nazwę.

Adding reusable block

Możesz również edytować bloki wielokrotnego użytku i będą one automatycznie aktualizowane wszędzie. Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz nasz artykuł o tym, jak dodać bloki wielokrotnego użytku w WordPress.

Prosta zwykła lista linków może często przejść niezauważona przez Twoich użytkowników. Wyświetlanie miniatur z twoimi wyróżnionymi postami pomogłoby użytkownikom łatwiej je zauważyć.

Aby to zrobić, będziemy używać wtyczki, aby pobrać i wyświetlić listę naszych wyróżnionych postów wraz z miniaturami.

Po pierwsze, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Display Posts. Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Ta wtyczka pozwala wybrać i wyświetlić dowolne posty WordPress, które chcesz w dowolnym miejscu w swojej witrynie. Używa shortcodes i pozwala zbudować niestandardowe zapytanie przy użyciu różnych parametrów.

Na przykład będziemy go używać do pobierania i wyświetlania listy twoich wyróżnionych postów wraz z miniaturką i fragmentem.

Przejdź do strony Wygląd ” Widżety i dodaj widżet “Tekst” do swojego paska bocznego. W obszarze tekstowym widgetu po prostu dodaj następujący shortcode.

[display-posts id="1,1178,1177,1176,1174,1173,1016,1011," image_size="thumbnail" include_excerpt="true" excerpt_length="10"]

Nie zapomnij zastąpić wartości id, aby pasowały do identyfikatorów postów, które chcesz wyróżnić.

Wskazówka: Zobacz nasz artykuł o tym, jak zlokalizować identyfikatory postów w WordPressie.

Teraz kliknij przycisk “Zapisz”, aby zapisać swoje ustawienia widgetu.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć ją w akcji. To może nie wyglądać dobrze po wyjęciu z pudełka, więc dodajmy trochę magii CSS, aby go trochę wyczyścić.

Przejdź do strony Wygląd ” Dostosuj, aby uruchomić konfigurator motywu. Stąd kliknij na zakładkę Dodatkowy CSS i zobaczysz pole, gdzie możesz dodać swój własny CSS.

Custom CSS box

Możesz teraz skopiować i wkleić poniższy CSS do niestandardowego pola CSS na swojej stronie.

ul.display-posts-listing img { max-height:50px; max-width:50px; float:left; padding-right:4px; } ul.display-posts-listing li { margin-bottom:20px; font-size:11px; display:inline-block; }

Zobaczysz podgląd na żywo zastosowanych zmian na swoim blogu WordPress. Czuj się swobodnie, aby zmodyfikować CSS, aby spełnić swoje wymagania.

Kiedy skończysz, nie zapomnij kliknąć na przycisk Publikuj u góry, aby zapisać swój niestandardowy CSS.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć swoje wyróżnione posty z miniaturką i fragmentem.

Featured posts with thumbnail and excerpt

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo wyróżnić posty na pasku bocznym WordPress. Możesz także zobaczyć nasz przewodnik po najlepszych usługach email marketingu i najlepszych wtyczkach WordPress SEO, aby zwiększyć ruch na stronie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to proszę zasubskrybować nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Można również znaleźć nas na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…