Wielu właścicieli witryn woli dodawać tag nofollow do wszystkich linków zewnętrznych. Dodanie atrybutu nofollow do linków w WordPress jest niezwykle proste. Jednak nie jest tak jasne dla menu nawigacji. W tym artykule pokażemy, jak dodać linki nofollow w menu nawigacji WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Najpierw zacznij od dodania zewnętrznego linku do menu nawigacji WordPress, tak jak dodałbyś dowolny niestandardowy link.

Po prostu odwiedź Wygląd ” Menu i kliknij na zakładkę link. Wprowadź adres URL i tekst łącza, a następnie kliknij przycisk Dodaj do menu.

Adding a custom link in WordPress menus

Dodany przez Ciebie link zewnętrzny pojawi się teraz w Struktura Menu kolumna. Musisz kliknąć strzałkę w dół, aby rozwinąć element menu. O tak.:

Expanding a menu item

Następnie kliknij na Opcje Ekranu przycisk w prawym górnym rogu ekranu i zaznacz pola obok Relacja łącza (XFN) oraz Link Target opcje.

Adding link relationship and target options to menu items

Teraz Przewiń z powrotem w dół do rozszerzonego menu, a zauważysz dwie nowe opcje. Link Relationship I Otwórz link w nowym oknie / karcie. Musisz wejść nofollow w opcji związek. Możesz także zaznaczyć opcję Otwórz link w nowym oknie / karcie, jeśli chcesz.

Adding nofollow to an outgoing link in navigation menus

Na koniec kliknij na Zapisz Menu przycisk do przechowywania zmian.

To wszystko, możesz teraz wyświetlić podgląd swojej witryny.

Aby upewnić się, że atrybut nofollow został dodany do Twojego linku, możesz najechać myszką na link zewnętrzny, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać inspect element. Okno przeglądarki zostanie podzielone na dwie części. W dolnym oknie będziesz mógł zobaczyć źródło HTML dla Twojego linku. Wyświetli atrybut nofollow z Twoim linkiem.

An external link with nofollow attribute in WordPress navigation menu

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać linki nofollow w menu nawigacji WordPress. Możesz również polubić nasz samouczek na temat dodawania ikon obrazów do menu nawigacji w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…