Dostosowywanie uprawnień roli użytkownika w WordPress

Czy chcesz dodać lub usunąć funkcje do ról użytkowników w WordPress? WordPress jest wyposażony w prosty, ale potężny system zarządzania użytkownikami. Każdy użytkownik ma możliwości w oparciu o przydzielone mu role. W tym artykule pokażemy, jak modyfikować role użytkowników w WordPress, dodając lub usuwając funkcje z ról użytkowników.

Customing user role permissions in WordPress

Po co dodawać lub usuwać funkcje roli użytkownika w WordPress?

WordPress jest wyposażony we wbudowany system zarządzania użytkownikami oraz niektóre predefiniowane role i uprawnienia użytkowników.

Jako Administrator masz możliwość wykonywania dowolnych działań na swojej stronie WordPress. Na przykład możesz dodawać lub usuwać nowych użytkowników, instalować wtyczki i motywy, Usuwać zawartość i nie tylko.

Jeśli prowadzisz blog WordPress z wieloma autorami, możesz dodać innych użytkowników z rolami redaktora, autora lub współpracownika. Daje im to uprawnienia roli użytkownika do dodawania nowej zawartości, ale nie mogą wykonywać zadań administracyjnych.

WordPress ma również rolę Subskrybenta, dzięki czemu użytkownicy mogą zalogować się do twojej witryny i zarządzać swoimi profilami.

Users with different roles on a WordPress website

Podobnie wtyczki WordPress mogą również tworzyć role użytkowników z uprawnieniami niestandardowymi. Na przykład wtyczki eCommerce mogą tworzyć rolę użytkownika dla klientów z określonymi niestandardowymi uprawnieniami lub wtyczka członkowska może tworzyć własne niestandardowe role użytkownika dla członków.

Ale co, jeśli chcesz dać roli użytkownika pewne dodatkowe uprawnienia lub odebrać istniejące uprawnienia?

Na przykład możesz odebrać pozwolenie na publikację roli użytkownika autora lub zezwolić autorom na edytowanie postów na blogu innych użytkowników.

Co jeśli chcesz stworzyć całkowicie niestandardową rolę użytkownika o ograniczonych możliwościach?

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo modyfikować funkcje ról użytkowników w WordPress i tworzyć niestandardowe role użytkowników z określonymi uprawnieniami.

Dodaj / usuń funkcje roli użytkownika w WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Members. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Role Członków stronę i kliknij link Edytuj pod rolą użytkownika, którą chcesz zmodyfikować.

Edit user role

Spowoduje to otwarcie edytora roli użytkownika, w którym zobaczysz różne sekcje w lewej kolumnie i dostępne funkcje po prawej stronie.

Edit capabilities

Obok każdej funkcji pojawią się dwa pola wyboru, w których można przyznać lub odmówić uprawnienia.

Jeśli rola użytkownika ma przyznane uprawnienia, które chcesz odebrać,musisz odznaczyć opcję przyznaj i zaznaczyć pole Odrzuć.

Na przykład, jeśli chcesz uniemożliwić roli użytkownika autora publikowanie postów na blogu, musisz przełączyć się do sekcji Posty, a następnie zaznaczyć Odmów pole obok opcji “Opublikuj Post”.

Remove capability

Podobnie, można również nadać dodatkowe możliwości roli użytkownika.

Załóżmy na przykład, że chcesz umożliwić użytkownikom z rolą autora również moderowanie komentarzy. Domyślnie rola użytkownika autora nie daje użytkownikom uprawnień do moderowania komentarzy.

Aby to zrobić, musisz przejść do sekcji “Ogólne” i zaznaczyć pole Grant obok opcji Moderuj Komentarze.

Add capability

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Aktualizuj”, aby zapisać zmiany po zakończeniu modyfikacji roli użytkownika.

Możesz teraz utworzyć nowe konto użytkownika z tą konkretną rolą użytkownika i zalogować się, aby upewnić się, że dostosowane uprawnienia działają zgodnie z zamierzeniami.

Dodawanie nowej roli użytkownika z uprawnieniami niestandardowymi

Wtyczka umożliwia również tworzenie niestandardowych ról użytkowników, w których można wybrać uprawnienia i możliwości, które rola da użytkownikom.

Załóżmy, że masz niestandardowy typ postu “Filmy” na swojej stronie i chcesz, aby niektórzy użytkownicy mogli tam dodawać recenzje filmów. Nie chcesz jednak, aby edytowały one żadną inną sekcję.

Aby to zrobić, musisz utworzyć niestandardową rolę użytkownika.

Po prostu przejdź do Członkowie ” Dodaj Nową Rolę strona. Najpierw musisz podać tytuł dla niestandardowej roli użytkownika.

New custom user role

Następnie możesz przejść do sekcji, w której chcesz przyznać użytkownikowi możliwości. Na przykład mamy sekcję o nazwie filmy dla naszego niestandardowego typu postu na naszej stronie testowej.

Tam możesz dać użytkownikom uprawnienia do edycji i publikowania treści dla tego typu postu.

Następnie możesz przejrzeć inne sekcje i sprawdzić, czy chcesz dać użytkownikom możliwość robienia czegokolwiek innego w swojej witrynie.

Po zakończeniu nie zapomnij kliknąć przycisku Dodaj rolę, aby zapisać zmiany.

Możesz teraz dodać nowego Użytkownika do swojej witryny i przypisać mu właśnie utworzoną niestandardową rolę użytkownika.

User with custom role

Następnie możesz zalogować się za pomocą nowego konta użytkownika, aby upewnić się, że wszystko działa dobrze. Oto jak wyglądał nasz Niestandardowy pulpit ról użytkownika:

Custom user role dashboard

Bezpieczne zarządzanie kontami użytkowników w WordPress

Dostosowywanie ról i uprawnień użytkowników WordPress pozwala kontrolować dostęp użytkowników do obszaru administracyjnego witryny WordPress.

Jednak otwiera również witrynę na próby włamania i luki w zabezpieczeniach. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że tylko użytkownicy z dostępem mogą bezpiecznie zalogować się do witryny WordPress.

1. Egzekwuj Silne Hasła

WordPress zawiera domyślnie silny generator haseł, ale użytkownicy mogą go pominąć. Możesz dodać menedżera zasad haseł, aby upewnić się, że wszyscy użytkownicy używają silnego hasła.

2. Wymuszanie Dwuetapowego Uwierzytelniania

Uwierzytelnianie dwuetapowe wymaga od użytkowników wprowadzenia jednorazowego kodu do logowania na swoje konto oprócz hasła. Użytkownicy mogą wygenerować ten kod za pomocą aplikacji authenticator na swoich komputerach lub telefonie.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik, Jak dodać uwierzytelnianie dwuetapowe w WordPress.

3. Zainstaluj wtyczkę bezpieczeństwa WordPress

Wtyczki zabezpieczające WordPress pomagają chronić Twoją witrynę, monitorując ją pod kątem podejrzanej aktywności i prób logowania. Zalecamy korzystanie z Sucuri, która jest najlepszą wtyczką zabezpieczającą WordPress na rynku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodawać lub usuwać funkcje do ról użytkowników w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak uzyskać bezpłatną domenę e-mail lub nasze porównanie najlepszych usług telefonicznych dla małych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak budować lojalność klientów w WordPress z Gamification?

W artykule: Dlaczego budować lojalność klientów z Gamification w WordPress?Metoda 1. Dodaj…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

Jak umożliwić użytkownikom wybór metody płatności w formularzach WordPress?

W artykule: Dlaczego oferować wiele metod płatności w WordPress?Jak skonfigurować formularz płatności…