Czy chcesz dodać podział linii w WordPress lub dostosować odstępy między blokami? W większości edytorów tekstu można łatwo dodać dodatkową pustą przestrzeń linii, naciskając klawisz enter kilka razy. Z opcji formatowania można również utworzyć linię z podwójnym odstępem po akapitach. Jednak edytor bloków WordPress nie ma tych przycisków. W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodać podział linii w WordPress.

Adding single or double line spacing in WordPress

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby wiedzieć, że odstępy między wierszami są kontrolowane przez motyw WordPress, którego używasz. Pokażemy Ci, jak dodać odstęp między blokami w edytorze bloków, a następnie omówimy, jak zmienić odstępy między wierszami w motywie, jeśli nie jesteś zadowolony z wyników.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Dodawanie Podwójnej Przestrzeni Między Blokami

Po naciśnięciu klawisza “Enter” na klawiaturze, aby dodać podział linii, edytor wizualny WordPress uważa go za nowy akapit. Oznacza to, że automatycznie doda podwójną przestrzeń wiersza przyznaną, że Twój motyw ma dla niego stylizację (robią to wszystkie dobre motywy WordPress).

Po prostu wejdź i naciśnij Enter po linii, a następnie wpisz coś innego w następnej linii.

Adding double line spacing in WordPress

Robiąc to po prostu, w oparciu o styl motywu, powinieneś zobaczyć wyraźne rozróżnienie między akapitami (tj. podwójne odstępy między wierszami).

Double line space added to create paragraph in WordPress

Dodawanie Przestrzeni Pojedynczej Linii

Teraz, jeśli piszesz coś w rodzaju adresu, to prawdopodobnie chcesz, aby był pojedynczym odstępem zamiast podwójnym odstępem.

Single Space Preview

W takim przypadku należy nacisnąć klawisz SHIFT + ENTER.

To powie WordPress, że chcesz rozpocząć nową linię wewnątrz istniejącego akapitu, dlatego potrzebuje odstępów między wierszami a podwójnymi odstępami między wierszami.

Modyfikowanie wysokości i rozstawu linii

Czasami nawet po dodaniu odpowiednich odstępów między wierszami w edytorze, nie wyświetla się tak, jak chcesz w szablonie.

Istnieją dwa sposoby, aby to naprawić:

  1. Korzystanie z wtyczki (łatwy sposób)
  2. Ręcznie z kodem CSS (bardziej zaawansowane)

Przyjrzyjmy się najpierw łatwej metodzie.

Dodawanie odstępów między wierszami za pomocą wtyczki

Jeśli chcesz wprowadzić zmiany stylu w swoim motywie bez konieczności uczenia się kodu, najlepszym sposobem na to jest użycie wtyczki takiej jak CSS Hero.

CSS Hero ułatwia zmianę projektu witryny WordPress bez znajomości kodu.

Add paragraph spacing in WordPress with CSS Hero

Więcej szczegółów znajdziecie w naszej pełnej recenzji CSS Hero.

Jeśli chcesz wprowadzić większe zmiany w swoim motywie, takie jak przeniesienie paska bocznego lub dodanie stopki, lepszym rozwiązaniem będzie wtyczka kreatora stron przeciągnij i upuść. Wtyczka do tworzenia stron pozwoliłaby również na drobne poprawki, takie jak zmiana kolorów czcionek lub dodanie podziałów linii w WordPress.

Nie chcesz używać wtyczki lub po prostu musisz wprowadzić tę jedną zmianę? Wtedy opcja ręcznego kodu CSS może być dla ciebie najlepsza.

Ręczne zmienianie odstępów między akapitami za pomocą kodu CSS

Aby dodać podziały wierszy ręcznie bez wtyczki, musisz dodać trochę CSS do swojego motywu.

CSS jest w zasadzie jak funkcja formatowania w programie Microsoft Word. Zamiast klikać przyciski, będziesz pisać jakiś zwykły kod CSS. To nie jest tak straszne, jak niektórzy początkujący mogą myśleć. CSS jest bardzo łatwy do zrozumienia, jeśli tylko postępujesz zgodnie z instrukcjami.

Aby dodać niestandardowy CSS do swojego motywu, musisz odwiedzić Wygląd ” Dostosuj strona. Spowoduje to uruchomienie dostosowywania motywów WordPress, w którym musisz kliknąć kartę “dodatkowy CSS” z lewej kolumny.

Adding your custom CSS

W polu custom CSS musisz dodać następujący kod CSS:

.post p{line-height: 1.5 em;} 

Adding custom CSS to increase line height

Reguła CSS pokazana powyżej zmieni odstępy między wierszami treści akapitu na 1.5 em. Em jest jednostką szerokości dla typografii. Używamy .post klasa, która WordPress automatycznie dodaje do obszaru treści wszystkich postów, aby upewnić się, że wpływa tylko na posty, a nie akapity używane gdzie indziej.

Teraz zmienia to tylko odstępy pojedynczych odstępów. Jeśli chcesz zmienić odstępy między akapitami w WordPress (np. podwójne odstępy), musisz dodać padding.

.post p { 
wysokość linii: 1,5 em;
padding-bottom: 15px;
} 

Możesz dostosować liczby do swoich potrzeb.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać podział linii w WordPress. Możesz również zobaczyć nasze wskazówki dotyczące opanowania edytora wizualnego WordPress, aby efektywniej pisać treści w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…