Dodaj przepisy w WordPress z SEO Friendly formatowania

Szukasz sposobu, aby dodać schemat receptury na swojej stronie WordPress? Jeśli masz blog o jedzeniu, możesz wyświetlać swoje przepisy jako fragmenty w wynikach wyszukiwania za pomocą znaczników schematu. Może to pomóc uzyskać więcej kliknięć i ruchu w witrynie. W tym artykule pokażemy, jak dodać przepisy przyjazne SEO ze schematem w WordPress.

Add Recipes in WordPress with SEO Friendly Formatting

Co To jest schemat receptury i dlaczego go używać?

Znaczniki schematu receptury (lub dane strukturalne) to specjalny rodzaj kodu HTML dodawanego do witryny WordPress i oferuje więcej informacji o twoich treściach wyszukiwarkom.

Te informacje nie są wyświetlane na twojej stronie internetowej. Jest dodawany do kodu źródłowego dla botów wyszukiwarek do czytania.

Google, Bing i inne wyszukiwarki używają znaczników schematu, aby wyświetlić dodatkowe informacje jako wybrane fragmenty. Są to podświetlone wyniki z dodatkowymi informacjami, które są wyświetlane na górze strony wyników wyszukiwania.

Na przykład Google może wyświetlać składniki, oceny, czas gotowania, wartość odżywczą i inne informacje z twoich przepisów w wybranych fragmentach.

Recipe snippet in Google

Google dostaje te dodatkowe informacje ze znaczników schematu receptury na stronie.

Dlatego dodawanie receptur ze schematem może pomóc uchwycić te fragmenty i zwiększyć optymalizację pod kątem wyszukiwarek WordPress (SEO).

Polecane fragmenty to świetny sposób, aby uzyskać więcej kliknięć w witrynie z organicznych wyników wyszukiwania i zwiększyć ruch.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak można łatwo dodać schemat receptury w WordPress.

Dodawanie przepisów SEO-Friendly ze schematem w WordPress

Najprostszym sposobem na dodanie znaczników schematu receptur w WordPress jest użycie wtyczki All in One SEO (AIOSEO) dla WordPress.

Jest to najlepsza wtyczka SEO WordPress na rynku i pomaga zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek bez konieczności zatrudniania eksperta SEO.

Uwaga: Będziesz potrzebował wersji AIOSEO Pro, ponieważ zawiera funkcję znaczników schematu i inne zaawansowane funkcje, takie jak mapy witryn, menedżer przekierowań i inne. Istnieje również darmowa wersja AIOSEO, którą możesz spróbować rozpocząć.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę AIOSEO na swojej stronie. Jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj z naszego samouczka na temat instalacji wtyczki WordPress.

Po aktywacji możesz udać się do Wszystko w jednym SEO ” Dashboard z panelu administracyjnego WordPress i kliknij przycisk “Uruchom Kreatora konfiguracji”.

Launch setup wizard from AIOSEO dashboard

Po prostu wykonaj kroki kreatora, aby poprawnie skonfigurować wtyczkę w swojej witrynie. Aby uzyskać więcej informacji, możesz sprawdzić nasz przewodnik, Jak skonfigurować wszystko w jednym SEO dla WordPress.

Po skonfigurowaniu AIOSEO na swojej stronie możesz teraz przejść do AIOSEO ” wygląd wyszukiwania z obszaru administracyjnego WordPress, a następnie kliknij kartę “typy treści”.

Schema markup in AIOSEO settings

W sekcji Typy zawartości możesz edytować znaczniki schematu dla postów, stron, produktów, grup, członkostw i wszystkich innych typów treści dostępnych w witrynie.

Śmiało i wybierz zakładkę “Scheme Markup” dla postów. Możesz teraz kliknąć menu rozwijane typ schematu i wybrać opcję “przepis”.

Choose recipe schema type

To samo możesz zrobić dla stron, produktów, niestandardowych typów postów i wszystkich innych typów zawartości. Po wybraniu przepisu jako typu schematu nie zapomnij zapisać zmian.

Dodawanie informacji o schemacie receptury do postów i stron

Następnym krokiem jest dodanie informacji o przepisie do każdego postu lub strony WordPress, które chcesz wyświetlić w wyróżnionych fragmentach.

Aby rozpocząć, edytuj istniejący post lub Dodaj nowy. Gdy znajdziesz się w edytorze WordPress, po prostu przewiń w dół do pola “Ustawienia AIOSEO” i wybierz kartę “schemat”.

Select schema tab in AIOSEO settings

AIOSEO oferuje wiele pól, aby wprowadzić szczegóły dotyczące Twojego przepisu i powiedzieć Google, o co chodzi. Możesz zacząć od dodania nazwy potrawy, opisu, autora i obrazu, który chcesz wyświetlić w wynikach wyszukiwania.

Enter schema details of your recipe

Poza tym AIOSEO oferuje dodatkowe pola, aby dodać więcej szczegółów na temat Twojego przepisu. Wypełnienie tych dodatkowych pól jest naprawdę przydatne, ponieważ Google wyświetli różne informacje dla różnych wyszukiwanych terminów.

Możesz wprowadzić szczegóły dotyczące rodzaju dania, rodzaju kuchni, wymaganego czasu, ilości porcji, składników, kalorii, instrukcji, ocen i wielu innych.

Additional fields to enter recipe schema information

Po wypełnieniu informacji o przepisie Opublikuj swój post na blogu. AIOSEO doda schemat receptury z danymi, które właśnie podałeś.

Ty i twoi goście nie będziecie mogli zobaczyć różnicy na froncie Twojej witryny, ale teraz boty Wyszukiwarek będą miały wszystkie dodatkowe dane, których potrzebują do wyróżnionych fragmentów.

Aby zoptymalizować swoje przepisy pod kątem jeszcze większego ruchu z wyszukiwarek, możesz skorzystać z naszej listy kontrolnej SEO na blogu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać przepisy przyjazne SEO ze schematem w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress i wskazówkami, aby przyspieszyć działanie WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak automatycznie tweetować po opublikowaniu nowego postu w WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie tweetować nowe posty na Twitterze?Automatycznie udostępniaj nowe posty…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…