W artykule:
Kilka dni temu napotkaliśmy problem, w którym strona Użytkownika została zhakowana, a jego konto administratora zostało usunięte z bazy danych. To zablokowało ich z ich strony bez żadnego innego wejścia. Weszliśmy do phpMyAdmin i utworzyliśmy nowego użytkownika administratora, aby przyznać mu dostęp. W tym artykule pokażemy Ci przewodnik krok po kroku, jak utworzyć użytkownika Administratora w bazie danych WordPress za pomocą MySQL.
Uwaga: zawsze należy wykonać kopię zapasową bazy danych przed wykonaniem jakichkolwiek edycji MySQL. Ten poradnik wymaga podstawowej wiedzy o tym, jak działa phpMyAdmin.
Video Tutorial
Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.
Najpierw musisz zalogować się do phpMyAdmin i zlokalizować bazę danych WordPress. (Poniżej znajduje się zrzut ekranu HostGator cPanel)
Gdy już wejdziesz, wprowadzimy zmiany w tabelach wp_users i wp_usermeta. Chodźmy dalej i kliknij na wp_users stół.
Musimy wstawić informacje o naszym nowym adminie, więc kliknij kartę Wstaw tak, jak pokazuje to na powyższym obrazku. W formularzu Wstaw, dodaj następujące:
- ID – Wybierz liczbę (w naszym przykładzie użyjemy liczby 4).
- user_login – Wstaw nazwę użytkownika, której chcesz użyć, aby uzyskać dostęp do pulpitu WordPress.
- user_pass – Dodaj hasło dla tej nazwy użytkownika. Pamiętaj, aby wybrać MD5 w menu funkcje (patrz zrzut ekranu poniżej).
- user_nicename – umieść pseudonim lub coś innego, co chcesz odnieść się do siebie.
- user_email – dodaj e-mail, który chcesz powiązać z tym kontem.
- user_url – to będzie adres url do twojej witryny.
- user_registered – wybierz datę / godzinę, kiedy ten użytkownik jest zarejestrowany.
- user_status – ustaw to na 0.
- display_name – umieść nazwę, którą chcesz wyświetlić dla tego użytkownika na stronie (może to być również twoja wartość user_nicename).
- Kliknij przycisk Przejdź
Następnie będziemy musieli dodać wartości do wp_usermeta stół. Kliknij tabelę wp_usermeta, a następnie kliknij kartę Wstaw, tak jak w poprzednim kroku. Następnie dodaj następujące informacje do formularza Wstaw:
- unmeta_id – pozostaw to puste (zostanie automatycznie wygenerowane)
- user_id – będzie to identyfikator użytkownika utworzonego w poprzednim kroku. Pamiętajcie, że wybraliśmy 4.
- meta_key – to powinno być wp_capabilities
- meta_value – włóż to:
a: 1: {s: 13:"administrator";s: 1:"1";}
Wstaw kolejny wiersz z następującymi informacjami:
- unmeta_id – pozostaw to puste (zostanie automatycznie wygenerowane)
- user_id – będzie to identyfikator użytkownika utworzonego w poprzednim kroku. Pamiętajcie, że wybraliśmy 4.
- meta_key – to powinno być wp_user_level
- meta_value – 10
Następnie kliknij przycisk Go, a utworzyłeś sobie nową nazwę użytkownika. Teraz powinieneś być w stanie zalogować się do swojego wp-admin za pomocą nazwy użytkownika i hasła określonego dla tego użytkownika. Po zalogowaniu kliknij na Users i edytuj nazwę użytkownika, którą właśnie utworzyłeś. Zejdź w dół i kliknij przycisk Zapisz (nie musisz niczego zmieniać). Pozwoli to WordPress przejść i dodać więcej informacji i oczyścić użytkownika, który właśnie dodaliśmy.
Zapytanie SQL
Dla programistów, którzy chcą przyspieszyć ten proces, możesz po prostu upuścić to zapytanie SQL w bazie danych.
Wstaw do ' databasename`.'wp_users` (`ID`, `user_login`, `user_pass`, `user_nicename`, `user_email`, `user_url`, `user_registered`, `user_activation_key`, `user_status`, 'display_name') VALUES ('4','demo', MD5 ('demo'), 'Your Name', 'test@yourdomain.com", " http://www.test.com/', '2011-06-07 00:00:00', ", '0', 'Twoje imię'); Wstaw do ' databasename`.'wp_usermeta` (`umeta_id`, `user_id`, `meta_key`, 'meta_value') VALUES (NULL, '4', 'wp_capabilities', ' a: 1: {s: 13:"administrator"; s:1:"1";}'); Wstaw do ' databasename`.'wp_usermeta` (`umeta_id`, `user_id`, `meta_key`, 'meta_value') VALUES (NULL, '4', 'wp_user_level', '10');
Pamiętaj, aby zmienić nazwę bazy danych na bazę danych, z którą pracujesz. Nie zapomnij również zmienić odpowiednich wartości.