W artykule:
Zastanawiałeś się kiedyś, jak popularne strony dodają znaki towarowe ™, prawa autorskie ©, zarejestrowane ® lub znaki walutowe do swoich artykułów?
Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas, czy istnieje łatwy sposób na dodawanie znaków specjalnych do postów i stron WordPress. Znaki te nie znajdują się na przeciętnej klawiaturze, co utrudnia początkującym korzystanie z nich.
W tym artykule pokażemy Ci wiele sposobów łatwego dodawania znaków specjalnych w postach WordPress. Możesz wybrać podejście, które najlepiej pasuje do twojego przepływu pracy.
Dodaj znaki specjalne w edytorze bloków WordPress
Edytor bloków WordPress nie jest wyposażony w specjalny przycisk bloku lub menu w opcjach formatowania akapitu.
Istnieją jednak dwa sposoby dodawania znaków specjalnych w edytorze bloków WordPress. Rzućmy okiem na oba z nich, abyś mógł zdecydować, który z nich jest dla ciebie łatwiejszy.
1. Dodawanie znaków specjalnych za pomocą kodu encji HTML
Kiedy piszesz post na blogu, WordPress automatycznie formatuje go w HTML. Jest to język znaczników używany przez prawie wszystkie strony internetowe.
HTML zawiera listę encji HTML. Są to specjalne kody, których można używać wewnątrz HTML do wyświetlania znaków, symboli, strzałek i innych.
Pozwala to na dodawanie znaków specjalnych w HTML, które zwykle nie występują w układach klawiatury.
Na przykład, jeśli chcesz dodać symbol trademark™, możesz użyć kodu encji HTML ™
aby go wyświetlić.
Podobnie, jeśli chcesz dodać symbol copyright ©, możesz użyć ©
kod w twoim artykule.
Zauważ, że każdy kod encji HTML zaczyna się znakiem ampersand, a kończy średnikiem.
Po dodaniu kodu encji HTML w edytorze postów nie zostanie on natychmiast przekonwertowany na odpowiedni znak. Jednak podczas publikowania lub podglądu postu automatycznie wyświetli znak specjalny zamiast kodu encji HTML.
Istnieje cała gama znaków dostępnych jako encje HTML, w tym znaki specjalne, znaki łacińskie, Symbole matematyczne, waluty, symbole pomiaru naukowego i inne.
Aby uzyskać pełne informacje, Sprawdź W3.org ’ s HTML character entity reference chart.
Metoda 2. Dodaj znaki specjalne w WordPress za pomocą wtyczki
Jeśli chcesz regularnie dodawać znaki specjalne, lepiej byłoby użyć wtyczki zamiast sprawdzać Wykres odniesienia encji HTML za każdym razem.
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Wstaw znaki specjalne. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.
Po aktywacji wystarczy edytować post lub stronę, na której chcesz dodać znaki specjalne. Wewnątrz bloku akapitu kliknij strzałkę rozwijaną na pasku narzędzi bloku i wybierz opcję „znaki specjalne”.
Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka ze znakami specjalnymi. Po prostu znajdź znak specjalny, który chcesz dodać, a następnie kliknij, aby wstawić go do edytora.
Dodawanie znaków specjalnych w Starym edytorze WordPress
Jeśli nadal korzystasz ze starego klasycznego edytora w WordPress, oto, w jaki sposób możesz łatwo dodawać znaki specjalne podczas pisania postów na blogu.
Najpierw musisz kliknąć przycisk zlewozmywak. Spowoduje to rozwinięcie drugiego rzędu opcji formatowania, w których powinieneś zobaczyć Znaki Specjalne guzik.
Kliknięcie przycisku znaki specjalne spowoduje wyświetlenie wyskakującego okna z najczęściej używanymi znakami specjalnymi. Posiada symbole walutowe, znaki towarowe, prawa autorskie, zarejestrowane znaki, symbole matematyczne i znaki.
Pamiętaj, że ta metoda będzie działać tylko wtedy, gdy używasz starego edytora w trybie WYSIWYG.
Jeśli używasz go w trybie tekstowym, musisz przełączyć się na edytor wizualny lub użyć metody encji HTML opisanej powyżej.
Wystarczy kliknąć na symbol lub znak, którego chcesz użyć, a zostanie on dodany w Twoim poście.
Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodawać znaki specjalne w postach i stronach WordPress. Możesz również zobaczyć nasz kompletny przewodnik po opanowaniu edytora bloków WordPress.
Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.