WordPress to społeczność zbudowana wokół filozofii open source. Programiści, projektanci i marketerzy przyczyniają się do tego, pożyczając swoje umiejętności i udostępniając swoje wtyczki / motywy. Jako użytkownik możesz również pomóc na wiele sposobów. Jednym z nich jest pozostawienie opinii o produktach, których używasz. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak i dlaczego powinieneś zostawić recenzje na WordPress.

Why you should leave reviews on WordPress

Jak działają recenzje na WordPress?

Istnieją dwie różne platformy WordPress. Jest WordPress.com który jest rozwiązaniem hostingowym, a następnie jest WordPress.org znany również jako self-hosted WordPress. Zobacz nasze porównanie WordPress.com vs WordPress.org po więcej szczegółów.

W tym artykule będziemy mówić o WordPress.org, która jest domem dla platformy open source WordPress CMS, którą wszyscy kochamy. Jest to miejsce, w którym możesz uzyskać ponad 50,000 darmowych wtyczek WordPress i setki darmowych motywów WordPress dla swojej witryny.

Podobnie jak WordPress, wszystkie te motywy i wtyczki są oprogramowaniem open source. Oznacza to, że twórcy tych wtyczek i motywów nie otrzymują wynagrodzenia przez WordPress.org za udostępnienie swoich produktów. Dowiedz się więcej o tym, kto jest właścicielem WordPressa i jak zarabia pieniądze.

Podczas przeglądania katalogu wtyczek lub motywów na WordPress.org, znajdziesz dla nich opinie w wynikach wyszukiwania.

Review stars displayed in WordPress plugin search

Możesz również przeczytać każdą indywidualną recenzję na karcie recenzje, a także dodać własną recenzję.

Reviews tab on plugin page in WordPress.org directory

Dlaczego warto dodawać opinie na WordPress.org?

Jeśli używasz wtyczki lub motywu i uważasz, że jest to przydatne, Twoja recenzja może pomóc innym użytkownikom podjąć właściwą decyzję.

Użytkownicy zwykle czują się mniej skłonni do instalacji i wypróbowywania wtyczek lub motywów, które mają mniej instalacji Bez gwiazdek. Oznacza to, że nowsze wtyczki i motywy mogą pozostać niezauważone, nawet jeśli są dobre i naprawdę przydatne.

New plugins with no reviews and fewer installs

Dzięki swojej recenzji możesz to zmienić, a więcej użytkowników zacznie używać tej wtyczki.

Jest to również w twoim własnym interesie. Dobre recenzje pomagają programistom znaleźć motywację do kontynuowania projektu i dać mu swój czas i umiejętności. Bez odpowiedniej informacji zwrotnej mogą czuć się zdemotywowani i porzucić wtyczkę/motyw.

Co zrobić, jeśli mam negatywną recenzję?

Negatywne recenzje nie są złe. Jednak przed dodaniem negatywnej recenzji powinieneś spróbować skontaktować się z autorem wtyczki za pośrednictwem zakładki wsparcie.

Plugin support tab

Czasami autorzy wtyczek popełniają błędy, a twoja prośba o wsparcie może poprosić ich o pomoc lub szybkie wydanie poprawki. Dowiedz się więcej o tym, jak poprosić o bezpłatną pomoc techniczną WordPress i ją uzyskać.

Jeśli nie możesz uzyskać pomocy w przypadku problemów, możesz podzielić się swoją negatywną recenzją. Należy jednak szanować sposób, w jaki dzielisz się negatywną opinią na temat bezpłatnego produktu.

Jak zostawić recenzje dla wtyczki i motywów na WordPress.org

Najpierw potrzebujesz darmowego WordPress.org konto. Przejdź do WordPress.org ‘s plugin lub strony katalogu tematu i kliknij na “Zarejestruj” link w prawym górnym rogu ekranu.

Register for free WordPress.org account

Po zalogowaniu możesz przejść do strony wtyczki i kliknąć zakładkę “recenzje”. Zobaczysz inne recenzje dla wtyczki. Po prostu przewiń w dół strony, a zobaczysz sekcję “Utwórz nową recenzję”.

Leaving a review

Musisz podać tytuł swojej recenzji, a następnie wybrać ocenę gwiazdkową, którą chcesz nadać tej wtyczce. Następnie możesz napisać szczegółową recenzję.

W przypadku motywów WordPress możesz przejść do strony motywu, a następnie kliknąć przycisk “Dodaj swoją recenzję”.

Theme review

Wskazówki dotyczące pisania pomocnych recenzji

Jeśli uważasz, że wtyczka lub motyw jest przydatny, możesz opisać, jak to działało. Możesz opisać, że jest łatwy w użyciu i jak pomógł Ci ulepszyć swoją stronę.

Zachęcamy do dodawania wszelkich sugestii dotyczących poprawy. Pomaga to programistom znaleźć najbardziej pożądane funkcje, których potrzebują ich użytkownicy, i może nadać priorytet tym ulepszeniom.

Z drugiej strony, jeśli znajdziesz złą wtyczkę lub motyw, najpierw będziesz chciał się upewnić, że jest to problem z wtyczką lub motywem. Dlatego powinieneś najpierw wypróbować forum Pomocy technicznej, aby sprawdzić, czy istnieje rozwiązanie.

Jeśli nie możesz uzyskać pomocy, możesz śmiało dodać swoją opinię. Upewnij się, że jesteś uprzejmy i pełen szacunku w swojej recenzji. Opisz problem i problem z wtyczką lub motywem.

Przez większość czasu autor wtyczki i motywu odpowie na Twoją negatywną recenzję i spróbuje rozwiązać problem, z którym się borykasz. Po rozwiązaniu problemu możesz zmienić swoją ocenę i recenzję wtyczki.

Edit your review to change your rating

Chcesz się upewnić, że Twoja recenzja jest uprzejma. Spraw, aby był pomocny, opisując to, czego brakuje we wtyczce. Podaj więcej szczegółów na temat problemów i nie zapomnij dodać sugestii dotyczących możliwych rozwiązań.

Wielu programistów wtyczek i motywów jest często bardzo wdzięcznych za uprzejmą i dobrze napisaną negatywną recenzję. W rzeczywistości widzieliśmy, jak niektórzy programiści dołożyli wszelkich starań, aby przekształcić negatywną recenzję w 5-gwiazdkową recenzję.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak i dlaczego powinieneś zostawić opinie na WordPress. Możesz również zobaczyć inne sposoby, w jakie możesz zaangażować się w WordPress.org projekt.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…