Czy chcesz korzystać z aplikacji komputerowej WordPress dla własnego hostingu WordPress.org blog? Aplikacja komputerowa WordPress pozwala łatwo pisać i edytować posty na blogu bez rozpraszania się przez inne karty przeglądarki. W tym artykule pokażemy, jak korzystać z aplikacji komputerowej WordPress dla własnego hostowanego bloga WordPress.

How to use WordPress desktop app for self hosted WordPress site

Plusy i minusy korzystania z aplikacji komputerowej WordPress

Aplikacja komputerowa WordPress jest tworzona przez Automattic, firmę założoną przez współzałożyciela WordPress Matta Mullenwega. To także firma stojąca za JetPack i WordPress.com. aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz artykuł na temat porównania między WordPress.com vs WordPress.org.

Aplikacja desktopowa WordPress oferuje ulepszone wrażenia użytkownika dla samodzielnych hostowanych witryn WordPress, co jest szczególnie świetne dla użytkowników szukających edytora bez rozpraszania uwagi do tworzenia treści.

Jednak, jak Wszystko inne na świecie, ma swoje plusy i minusy.

Plusy

Oto zalety korzystania z aplikacji komputerowej WordPress na komputerze do zarządzania własnym hostingiem WordPress.org strona internetowa.

  • Oferuje przyjemny interfejs użytkownika do zarządzania witryną
  • Szybko synchronizuje treści i oferuje świetne wrażenia z pisania
  • Oferuje czysty obszar pisania bez rozpraszania uwagi do tworzenia treści
  • Umożliwia wykonywanie zadań zarządzania witryną bez otwierania przeglądarki, takich jak aktualizowanie wtyczek i odpowiadanie na komentarze.

Wady

Poniżej znajdują się wady, które należy wziąć pod uwagę przed użyciem aplikacji komputerowej WordPress do zarządzania samodzielnie hostowaną witryną WordPress.

  • Nie działa w trybie offline. Oznacza to, że nie można pisać postów i po prostu zapisać je na komputerze za pomocą aplikacji komputerowej.
  • Nie ładuje niestandardowych pól utworzonych przez wtyczki w edytorze postów. Na przykład, jeśli korzystasz z AIOSEO, nie będziesz mógł edytować ustawień SEO posta z aplikacji.
  • Wymaga zainstalowania wtyczki JetPack i zarejestrowania się na WordPress.com konto.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak korzystać z aplikacji komputerowej WordPress dla własnego hostingu WordPress.org miejsce.

Korzystanie z aplikacji komputerowej WordPress do samodzielnego hostowania WordPressa

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę JetPack na swojej stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji zostaniesz poproszony o podłączenie jetpacka do WordPress.com konto.

Connect JetPack to WordPress.com

Musisz kliknąć przycisk “Setup Jetpack”, aby kontynuować.

To zabierze cię do WordPress.com strona internetowa. Jeśli masz już WordPress.com konto, następnie można się zalogować. Alternatywnie, musisz kliknąć przycisk Zarejestruj się, aby utworzyć nowe konto.

Login or sign up for a WordPress.com account

Po rejestracji zostaniesz przeniesiony na stronę z cenami. Po prostu przewiń w dół strony i kliknij przycisk “Start with free”.

Get free account

WordPress.com utworzy teraz darmowe konto i zostaniesz przekierowany z powrotem na swoją stronę.

Następnie musisz pobrać i zainstalować aplikację komputerową WordPress na swoim komputerze.

WordPress app login screen

Po instalacji uruchom aplikację. Zobaczysz ekran logowania, na którym musisz wprowadzić swój WordPress.com nazwa użytkownika i hasło do logowania.

Po zalogowaniu zobaczysz WordPress.com ekran czytnika, na którym możesz przeglądać treści i śledzić blogi. Aby zarządzać swoją witryną, musisz przejść do zakładki moje witryny.

WordPress desktop dashboard

Teraz zobaczysz tytuł swojej witryny w lewym menu wraz z innymi sekcjami zarządzania witryną. W prawej kolumnie zobaczysz raporty ruchu JetPack.

Korzystając z paska administratora w lewej kolumnie, możesz edytować i tworzyć posty, strony i niestandardowe typy postów. Możesz również dodać nowy wpis na blogu, klikając przycisk napisz na górze.

Adding content to your site from the app

Obszar edycji treści oferuje bardzo dopracowane wrażenia użytkownika.

W prawej kolumnie znajdziesz Ustawienia postów, takie jak status, planowanie postów, kategorie i tagi, polecany obraz i inne. Po lewej stronie znajduje się obszar do pisania bez rozpraszania uwagi z edytorem tekstu sformatowanego.

Writing posts in WordPress desktop app

Możesz dodać zdjęcia i galerie do swojego artykułu, klikając przycisk “Dodaj” w edytorze. Możesz zamknąć kolumnę ustawienia, klikając ikonę koła zębatego u góry.

Teraz rzućmy okiem na sekcję komentarzy.

Aplikacja komputerowa WordPress pozwala łatwo zarządzać komentarzami w Twojej witrynie. Możesz odpowiadać na komentarze, a także zatwierdzać lub usuwać komentarze oczekujące na moderację.

managing comments in WordPress desktop app

Sekcja motywy w aplikacji pozwala zarządzać motywami zainstalowanymi w witrynie. Możesz również zainstalować nowy motyw bez opuszczania aplikacji.

Managing themes

Nie można jednak dostosować motywu w aplikacji. Kliknięcie przycisku dostosuj otworzy okno dostosowywania w Twojej witrynie w nowej karcie przeglądarki.

Sekcja wtyczek pozwala instalować, przesyłać i aktywować wtyczki bezpośrednio z aplikacji.

Manage plugins

Aplikacja powiadomi Cię również o aktualizacjach wtyczek i możesz je aktualizować bezpośrednio z aplikacji. Możesz również opcjonalnie wybrać automatyczną aktualizację wtyczek, którym ufasz.

Updating plugins from the app

Przejrzyjmy teraz sekcję udostępniania.

Tutaj możesz podłączyć wtyczkę JetPack do popularnych serwisów społecznościowych i automatycznie udostępniać nowe posty w mediach społecznościowych.

Enabling social sharing in WordPress.com

Jeśli chcesz dodać nowych autorów i użytkowników do WordPress, możesz to zrobić bezpośrednio z sekcji “ludzie” w aplikacji. Pokazuje wszystkich zarejestrowanych użytkowników na twojej stronie, a także użytkowników śledzących Twojego bloga za pomocą funkcji jetpack follow.

managing users via WordPress app

Możesz kliknąć przycisk Dodaj, aby zaprosić nowych użytkowników i kliknąć istniejące konta użytkowników, aby wyświetlić ich Dane i usunąć konta w razie potrzeby.

Sekcja Ustawienia wewnątrz aplikacji pozwala zarządzać ustawieniami WordPress z aplikacji. Niektóre z tych ustawień są specyficzne dla aplikacji i wtyczki JetPack, podczas gdy inne są ustawieniami WordPress, którymi normalnie zarządzałbyś w obszarze administracyjnym.

Settings panel in WordPress app

Jeśli zarządzasz wieloma witrynami WordPress, możesz dodać je do aplikacji i zarządzać nimi z tego samego Pulpitu nawigacyjnego.

Każda nowa witryna, którą dodajesz, powinna mieć zainstalowany JetPack i podłączony do tego samego WordPress.com konto, którego używasz w swojej aplikacji. Następnie możesz po prostu kliknąć przycisk Dodaj nową witrynę w prawym dolnym rogu aplikacji, aby je dodać.

Add new site to WordPress app

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się korzystać z aplikacji WordPress na własną stronę internetową. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych aplikacji mobilnych do zarządzania witryną WrodPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…