Dodaj kod śledzenia Google Ads w WordPress

Grupy na Facebooku to skuteczny sposób tworzenia społeczności, zwiększania zaangażowania i poprawy relacji z klientami dla Twojej marki lub firmy.

Podczas gdy strony na Facebooku mogą czasami wydawać się jednokierunkowym kanałem dla marek do udostępniania aktualizacji, grupy na Facebooku są przestrzenią, w której użytkownicy mogą łączyć się i komunikować z podobnie myślącymi osobami o wspólnych zainteresowaniach.

Gotowy do zbudowania odnoszącej sukcesy grupy na Facebooku dla Twojej firmy? W tym poście opisujemy wszystko, co musisz wiedzieć!

How to Get Started with Facebook Groups and Grow Your Business

Spis treści:

 1. Co to są grupy na Facebooku
 2. Po co tworzyć grupę na Facebooku dla swojej firmy
 3. Jak założyć grupę na Facebooku
 4. 6 wskazówek, jak w pełni wykorzystać swoje Grupy na Facebooku dla firm

Co to są grupy na Facebooku

Jeśli strony na Facebooku są biznesowym odpowiednikiem „profilu na Facebooku”, Facebook Grupy to najlepsze miejsce do zachęcania społeczności do rozmów i interakcji.

Grupy na Facebooku mogą być również powiązane ze Stronami, więc każda utworzona przez Ciebie grupa może zostać dodana jako rozszerzenie do Twojej oficjalnej strony na Facebooku.

Zasadniczo, kiedy tworzysz grupę na Facebooku, dajesz swoim fanom miejsce do spotkania się w celu omówienia określonych tematów, organizowania działań, publikowania zdjęć, wyrażania swoich pomysłów i opinie i nawiązywać kontakty w celu komunikowania wspólnych zainteresowań.

I chociaż tylko oficjalni właściciele marek lub administratorzy mogą tworzyć strony na Facebooku, każdy może tworzyć grupy na Facebooku.

Na przykład fani firmy zajmującej się pielęgnacją skóry Drunk Elephant utworzyli grupę o nazwie Drunk Elephant Skincare Addicts , w której 5,3 tys. Członków może dzielić się swoimi zabiegami kosmetycznymi i omawiać wszystko, co dotyczy pijanego słonia:

WSKAZÓWKA: Jeśli odkryjesz, że fani lub lojalni klienci mają już utworzone grupy związane z Twoją marką, poproś o dołączenie i aktywnie zaangażuj się w odpowiednie rozmowy!

Jednak zawsze dobrym pomysłem jest zarządzanie własną grupą na Facebooku, nawet jeśli istnieje już kilka grup powiązanych z Twoją marką.

Jako właściciel grupy na Facebooku uzyskujesz dostęp do spostrzeżeń dotyczących aktywności, możesz kontrolować ustawienia grupy i kontrolę prywatności, a co najważniejsze, masz uprawnienia i kontrolę do moderowania rozmów jako administrator grupy.

Chcesz ulepszyć swoją strategię na Facebooku? Zaplanuj, harmonogram i opublikuj na Facebooku Później – za darmo!

UWAGA: W tej chwili nie można zaplanować postów z Później do grup na Facebooku (ale nie martw się, ] pracujemy nad tym !)

Po co tworzyć grupę na Facebooku dla swojej firmy

Grupy na Facebooku zapewniają cały zestaw unikalnych korzyści, które pomogą Twojej marce wyróżnić się z tłumu. Podsumowując, grupy na Facebooku umożliwiają:

 • Posiadanie przestrzeni, w której może zachodzić bezpośrednia, dwukierunkowa komunikacja między Tobą a Twoimi klientami
 • Kontrolowanie, kto jest część swojej społeczności i stwórz bezpieczną przestrzeń
 • Monitoruj nastroje odbiorców
 • Odpowiadaj na pytania i usuwaj problemy
 • Buduj społeczności wokół określonych tematów lub wydarzenia związane z Twoją marką, a nawet grupy oparte na lokalizacji
 • Lepsze zrozumienie danych demograficznych odbiorców i tego, na czym im zależy
 • Zidentyfikuj nowych docelowych odbiorców kampanie produktowe i marketingowe
 • Zyskaj cenne i szczere opinie

Facebook skupiał się głównie na pokazywaniu użytkownikom najważniejszych treści z firm, marek i mediów. Ale teraz jednym z głównych celów Facebooka jest pomaganie użytkownikom w bardziej znaczących interakcjach społecznych.

Tutaj do gry wchodzą grupy na Facebooku.

Ponieważ Facebook zachęca (a nawet faworyzuje) interakcje społeczne zachodzące w grupach na Facebooku, oznacza to, że aktywność grupy jest znacznie bardziej widoczna w kanałach aktualności i powiadomieniach członków niż statyczny post ze strony na Facebooku .

Jak założyć grupę na Facebooku

Utworzenie grupy na Facebooku dla Twojej marki lub firmy jest łatwe i można je wykonać w zaledwie kilku krokach:

Krok # 1: Utwórz swoją grupę na Facebooku

Po zalogowaniu się na swoją stronę na Facebooku znajdź zakładkę „Utwórz” na pasku nawigacyjnym i wybierz „Grupa” z menu rozwijane.

Why Facebook Groups are An Amazing Tool to Help Grow Your Business

Krok # 2: Nazwij swoją grupę na Facebooku

Decydując się na nazwę swojej grupy, wybierz coś, co jasno przekazuje to, co grupa jest o tym, jak odnosi się do Twojej marki.

Pamiętaj, że jeśli chodzi o tworzenie grup, świat jest twoją ostrygą. Naprawdę możesz utworzyć grupę dla wszystkiego , ale warto upewnić się, że jest ona w jakiś sposób odpowiednia dla Twojej firmy.

Na przykład można utworzyć grupę poświęconą określonej linii produktów lub wątku dyskusji, na przykład goop robi dla goop Book Club :

Why Facebook Groups are An Amazing Tool to Help Grow Your Business

Krok # 3: Zaproś członków do przyłączenia się do Twojej grupy na Facebooku

Następnie możesz zaprosić osoby do przyłączenia się do Twojej grupy! Możesz tutaj wpisać adresy e-mail lub nazwy z Facebooka.

Użytkownicy Facebooka są bardziej skłonni do dołączania do grup, które mają już niektórych członków. Podbijaj liczby, zapraszając najpierw swoich znajomych i współpracowników, aby dołączyli do grupy.

Następnie zaproś użytkowników, którzy już lubią Twoją markę i się nią zajmują. Zaproś subskrybentów z listy biuletynów, fanów Twojej strony na Facebooku i promuj swoją nową grupę na Facebooku na innych platformach społecznościowych, takich jak Instagram!

WSKAZÓWKA: Nadaj zaproszeniu do dołączenia do grupy bardziej osobisty charakter, pisząc krótką notatkę. W tym miejscu możesz wyjaśnić, dlaczego utworzyłeś grupę, dlaczego zaproszone osoby powinny do niej dołączyć i czego mogą się spodziewać po grupie w przyszłości!

Krok # 4: Ustaw swoją grupę na Facebooku jako publiczną lub prywatną

Jeśli chodzi o prywatność, grupy na Facebooku mają dwie opcje: publiczną lub prywatną.

Wybór utworzenia prywatnej lub publicznej grupy na Facebooku zależy od Twoich celów. Jeśli chcesz stworzyć intymną i osobistą przestrzeń ze swoją społecznością, wybierz grupę prywatną. Jeśli jednak chcesz zgromadzić jak najwięcej użytkowników, upublicznienie tego może być najlepszym rozwiązaniem.

Kiedy Twoja grupa na Facebooku jest publiczna, na przykład ta grupa społeczności autorstwa Tasty , jest widoczna dla każdego i każdy użytkownik może do niej dołączyć bez pytania o pozwolenie: [19459002 ]

Why Facebook Groups are An Amazing Tool to Help Grow Your Business

Ponadto przeglądarki mogą przeglądać wszystkie posty w grupie, nawet bez zostania członkiem. Jeśli Twoim celem jest wzrost, może to być dobra rzecz! Ponieważ przeglądarki mogą wyświetlać wszystko w grupie, jest bardziej prawdopodobne, że dołączą po krótkim kliknięciu, aby zobaczyć, co się dzieje. Dlatego grupy publiczne zwykle rosną szybciej niż prywatne.

Podczas gdy prywatne grupy pojawiają się w wynikach wyszukiwania, a ich sekcje „Informacje” i członkowie są widoczni dla każdego, zawartość i posty w tych grupach są dostępne tylko dla członków. Aby ktoś dołączył do grupy, jego prośba musi zostać zaakceptowana przez istniejącego członka lub administratora grupy.

Prywatne grupy świetnie nadają się do tworzenia poczucia wspólnoty i wyłączności dla najbardziej oddanych fanów. Są miejscem rozmów lub opinii od ręcznie wybranych członków

Architectural Digest ma grupę o nazwie AD PRO: Conversations and Connections for Projektanci , który służy jako miejsce dla członków AD PRO. Tutaj członkowie znajdują bezpieczną przestrzeń do dzielenia się pracą, kontaktami, interakcją z redaktorami AD PRO oraz słuchania / dzielenia się opiniami z projektantami wnętrz na całym świecie:


Po wybraniu poziomu prywatności , możesz przejść dalej i kliknąć „Utwórz”.

WSKAZÓWKA: Możesz wybrać opcję „Ukryj grupę” w ustawieniach prywatności, aby tylko członkowie mogli znaleźć Twoją grupę, zamiast wyświetlać ją publicznie w wynikach wyszukiwania.

Krok # 5: Dodaj szczegóły do ​​swojej grupy na Facebooku

Teraz, gdy utworzyłeś swoją grupę, czas dodać wszystkie ważne szczegóły. Pomoże to nadać ton i cel Twojej grupie.

Dostosuj swoją nową grupę na Facebooku według:

Dodaj zdjęcie na okładkę

Im dokładniej, tym lepiej! Zdjęcie na okładkę powinno jasno wskazywać, że grupa należy do Twojej marki.

Idealne wymiary zdjęcia na okładkę to 820 pikseli szerokości i 312 pikseli wysokości w przypadku komputerów stacjonarnych oraz 640 pikseli szerokości i 360 pikseli wysokości w przypadku urządzeń przenośnych.

WSKAZÓWKA: Wykorzystaj swoje zdjęcie w tle na Facebooku jako okazję do promocji! Zobacz, jak Ladygang podcast wykorzystuje ich zdjęcie w tle na Facebooku do promowania wydania ich książki.

Napisz opis

Opis grupy pojawi się w sekcji „Informacje” i będzie widoczny dla wszystkich.

Upewnij się, że opis jest jasny, chwytliwy i przekazuje, o co chodzi w grupie! To dobre miejsce, aby zawrzeć zasady / wytyczne grupy lub więcej informacji o administratorach grupy, na przykład National Geographic na ich Women of Impact opis grupy:

Uwzględnij tagi

Gdy dodasz tagi do swojej grupy na Facebooku, działają one jako słowa kluczowe, aby pomóc Twoja grupa pojawia się w wynikach wyszukiwania, a także w sekcjach „Sugerowane dla Ciebie” i „Kategorie” Facebooka na stronie głównej Grup dyskusyjnych.

Ustaw lokalizację

Jeśli Twoja grupa ma znajdować się w określonym obszarze lub mieście, ustaw określoną lokalizację.

Krok # 6: Udostępnij swój pierwszy wpis

Wreszcie nadszedł czas, abyś sam zaczął imprezę! Opublikuj w swojej grupie post, który zachęci członków do polubienia i skomentowania, a także poproś znajomych i współpracowników o zaangażowanie się w dodatkowy wzrost zaangażowania. Twój pierwszy post może zawierać pytanie, skąd wszyscy pochodzą, w jaki sposób znaleźli grupę i co mają nadzieję uzyskać dzięki dołączeniu do grupy.

Może trochę potrwać, zanim piłka się potoczy, ale regularne publikowanie i zachęcające interakcje wkrótce zachęcą członków do zaangażowania się i rozpoczęcia dzielenia się głosem.

Teraz jesteś na najlepszej drodze do zbudowania niesamowitej społeczności! Społeczności internetowe są niesamowitym narzędziem dla Twojej firmy, bez względu na to, z której platformy społecznościowej korzystasz.

Podobnie jak społeczności na Facebooku, budowanie społeczności na Instagramie jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zaangażowania i pozostanie w kontakcie z klientami.

Chcesz zbudować silną społeczność na Instagramie? Sprawdź nasz post na blogu , aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

6 wskazówek, jak zoptymalizować swoją grupę na Facebooku pod kątem biznesu

Posiadanie dobrze prosperującej społeczności w Twojej grupie na Facebooku to nie tylko zwiększanie lojalności klientów i sprzedaż. Marki z silnymi społecznościami na Facebooku są często najbardziej dostosowane do tego, czego chcą ich odbiorcy, kim są i jak dodać wartość do swojego życia.

Gotowy do budowania społeczności na Facebooku? Oto 6 naszych najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Wskazówka nr 1: Regularnie angażuj się w swoją grupę

W miarę jak Twoja grupa stale się rozrasta, członkowie same zaczną napędzać dyskusje!

Ale zamiast zajmować tylne siedzenie i po prostu obserwować rozmowy, powinieneś także zająć się postami członków. Rozpalaj nowe rozmowy w komentarzach do istniejącego wpisu lub weź udział w dyskusjach, które już się toczą.

To także świetne miejsce do oferowania pomocy i wsparcia swoim użytkownikom i klientom:

Nie zapominaj, że Twoja grupa na Facebooku prowadzi rozmowy i komunikuj się bezpośrednio ze swoją społecznością. Odpowiadaj na pytania, dodawaj zachęcające komentarze, witaj nowych członków i zadawaj własne pytania otwarte!

Wskazówka nr 2: Sonduj swoją grupę na Facebooku w celu uzyskania opinii

Trzymanie ręki na pulsie społeczności jest zawsze dobrym pomysłem i udostępnianie ankiety w Twojej grupie na Facebooku to świetny sposób na zrobienie tego.

Możesz użyć ankiet, aby zapytać członków grupy, co im się podoba i czego chcieliby więcej widzieć w grupie.

Alternatywnie możesz użyć grup na Facebooku, aby uzyskać cenne informacje zwrotne na temat swoich produktów lub marki. Na przykład założyciele podcastu The Morning Toast utworzyli Toast After Dark Grupę na Facebooku specjalnie w celu zebrania sugestii treści na nadchodzące pokazuje:

Wskazówka nr 3: Utwórz grupy społeczności dla różnych lokalizacji

Jeśli Twoja marka ma silne społeczności w określonych miastach, rozważ tworzenie zlokalizowanych grup na Facebooku w celu umożliwienia im interakcji.

Marka odzieży fitness lululemon ma grupy społeczności dla różnych miast, z lululemon Membership Chicago grupą skupiającą ponad 1800 członków i liczenie.

Tworząc społeczności specyficzne dla miasta, lululemon lepiej rozumie, co rezonuje z ich klientami w różnych miastach. Dzięki temu mogą udostępniać hiperlokalną sprzedaż, wydarzenia i wiadomości.

How to Get Started with Facebook Groups and Grow Your Business

Co więcej, łącząc członków swojej grupy z Chicago i budując relacje, lululemon wykracza poza tylko dostawcę towarów fizycznych – co jest potężnym sposobem na wzmocnienie lojalności wobec marki i powinowactwo.

Wskazówka nr 4: Twórz ekskluzywne treści dla swojej grupy

Dbaj o zaangażowanie członków grupy na Facebooku, tworząc treści, których nie zobaczą nigdzie indziej.

Ten element ekskluzywności zwiększy wartość grupy i sprawi, że poczuje się ona znacznie bardziej znacząca dla członków.

Na przykład, możesz oferować wczesne promocje, a nawet udostępniać ekskluzywne Facebook Lives .

Peloton świetnie sobie z tym radzi w swojej grupie Oficjalnego członka Peloton , która regularnie ma instruktorów wysyłających na wyłączność zawartość fitness:

How to Get Started with Facebook Groups and Grow Your Business

Wskazówka nr 5: Zachęcaj i zbieraj treści generowane przez użytkowników

Po utworzeniu społeczności w Twojej grupie na Facebooku członkowie mogą chcieć udostępniać grupie swoje recenzje i treści generowane przez użytkowników.

To może być świetny sposób na zwiększenie świadomości na temat Twoich produktów lub usług, a rekomendacje innych firm są znacznie skuteczniejszym sposobem wpływania na decyzje zakupowe.

Poproś członków grupy i zachęcaj ich do udostępniania zdjęć z Twoimi produktami lub najlepszymi wrażeniami związanymi z Twoją marką lub organizuj gratisów, aby zachęcić do większej ilości treści.

Pamiętaj, aby komentować i odpowiadać na ich posty, a jeśli dadzą ci pozwolenie, używaj ich treści na swoich kanałach społecznościowych.

Wskazówka # 6: Upewnij się, że Twoja grupa na Facebooku jest zawsze pozytywną przestrzenią

Twoja grupa na Facebooku może przyciągać członków, którzy są głównie zabawni, interesujący, angażujący i mili !

Jednak czasami zdarza się, że ktoś narusza zasady Twojej grupy. Aby zapewnić wszystkim członkom grupy pozytywne wrażenia, od Ciebie i Twoich moderatorów / administratorów zależy zapewnienie bezpiecznej i przyjemnej atmosfery.

Po pierwsze, upewnij się, że twoje zasady / wytyczne postępowania są wyraźnie umieszczone w opisie grupy (możesz nawet przypiąć je na górze swojej grupy). Następnie, jeśli ktoś powoduje problemy w Twojej grupie, możesz użyć narzędzi administratora, aby tymczasowo uniemożliwić członkowi interakcję, taką jak publikowanie lub pozostawianie komentarzy.

Jeśli sprawy wymkną się spod kontroli, możesz także trwale usunąć członków, którzy naruszają zasady i spokój Twojej grupy.

Grupy na Facebooku to potężne narzędzie do tworzenia społeczności i znaczących interakcji z odbiorcami.

Czy będziesz tworzyć grupę na Facebooku dla swojej marki? Dajcie nam znać w komentarzach!

Czy wiesz, że możesz planować, planować i automatycznie publikować na Facebooku, Instagramie, Pinterest i Twitterze za pomocą Później [19459024 ] – za darmo!

Hallie Gilbert [ 19459010]

Hallie jest autorem treści z siedzibą w USA. Uwielbia długie spacery na świeżym powietrzu, fotografię i wszystko, co dobre.

You May Also Like

Jak zintegrować zapasy z kanałami społecznościowymi (nikt nie zauważy!)

W artykule: Spis treści Dlaczego warto korzystać z zasobów giełdowych w mediach…

Protetyka stomatologiczna. Jakie są jej najważniejsze zalety?

W artykule: Co to jest protetyka stomatologiczna?Jakie są zalety korzystania z pomocy…

Jak uruchomić swój pierwszy Facebook na żywo

W artykule: Spis treści: Dlaczego warto korzystać z Facebooka na żywo w…

Facebook i Instagram uruchamiają „sklepy”, aby pomóc małym firmom w sprzedaży online

W artykule: Przedstawiamy sklepy na Facebooku Sklep na Instagramie, zakupy na żywo…