Jak łatwo zarządzać hasłami jak profesjonalista

Czy kiedykolwiek czułeś się przytłoczony liczbą różnych nazw użytkownika i haseł, które musisz zapamiętać?

Niedawno jeden z naszych czytelników poprosił nas o najlepszy sposób zarządzania hasłami dla użytkowników WordPressa.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo i bezpiecznie zarządzać hasłami jak profesjonalista za pomocą najlepszych narzędzi do zarządzania hasłami.

How to Easily Manage Passwords like a Pro

Dlaczego musisz używać Menedżera haseł?

Większość ludzi od lat korzysta z kilku bardzo łatwych do zapamiętania haseł bez żadnego problemu. To niebezpieczne.

Jak udowodniono w kilku ostatnich hakach na głównych stronach internetowych, jeśli złośliwy użytkownik uzyska dostęp do wszystkich tych informacji, może spowodować poważne szkody.

To nie jest tylko horror, który mówimy użytkownikom, aby ich przestraszyć. To prawda i zdarza się każdego dnia setkom ludzi na całym świecie.

Dlatego eksperci ds. bezpieczeństwa i inni specjaliści zalecają użytkownikom używanie silnych i unikalnych haseł.

Teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, jak to wszystko zapamiętać, gdy istnieje tak wiele różnych haseł, takich jak biznesowe konta e-mail, hosting, rejestratorzy domen, konta społecznościowe, obszar administracyjny WordPress itp.

W tym miejscu pojawia się aplikacja do zarządzania hasłami.

Menedżer haseł przechowuje wszystkie hasła i umożliwia zarządzanie nimi za pomocą jednego hasła głównego. Pomaga również generować silne hasło podczas tworzenia nowych kont, a następnie przechowywać je w chmurze.

Najlepszą częścią menedżerów haseł jest to, że mają funkcję automatycznego wypełniania. W ten sposób nigdy nie musisz pamiętać ani wpisywać niczego dla witryn, na których już masz konto.

Możesz używać aplikacji menedżera haseł na wszystkich urządzeniach i łatwo importować hasła zapisane w przeglądarce.

Oto lista najlepszych aplikacji do zarządzania hasłami 3 na rynku.

1. LastPass

LastPass

LastPass to najpopularniejsza aplikacja do zarządzania hasłami na rynku. Używamy LastPass i czujemy się bardzo pewnie polecając go naszym użytkownikom. Ich darmowa wersja ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz, aby zacząć. Możesz uaktualnić do wersji premium za jedyne $ 3 miesięcznie, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych opcji wieloczynnikowych i funkcji udostępniania.

LastPass jest dostępny na urządzeniach z systemami Windows, Mac, Linux, iPad, iPhone, Android, Windows Phone i Blackberry. Oznacza to, że bez względu na to, jakiego urządzenia używasz, LastPass będzie tam i możesz łatwo zsynchronizować wszystkie swoje hasła.

LastPass używa hasła głównego do zarządzania skarbcem haseł, co sprawia, że to hasło główne jest kluczem do wszystkich kont online.

LastPass pozwala korzystać z uwierzytelniania wieloskładnikowego za pomocą aplikacji LastPass authenticator, a także innych usług, takich jak YubiKey i wiadomości SMS, w których można odbierać kod weryfikacyjny bezpieczeństwa na telefonie służbowym. Oznacza to, że dana osoba musi znać Twoje hasło i mieć dostęp do losowo wygenerowanego kodu zabezpieczającego, aby wejść do skarbca haseł.

Jeśli z jakiegoś powodu musisz udostępnić hasło komuś, jak Twój asystent lub programista stron internetowych, LastPass pozwala ci to zrobić bezpiecznie. Druga strona będzie musiała zainstalować rozszerzenie LastPass w swojej przeglądarce, aby korzystać z udostępnionych haseł.

Funkcja udostępniania hasła jest świetna, ponieważ asystent nigdy nie widzi hasła, więc nie może go zmienić. Mogą po prostu zalogować się i wykonać zadania, których potrzebujesz.

2. 1Password

1Password

1Password to kolejny popularny menedżer haseł. Jest wieloplatformowy i dostępny również dla urządzeń mobilnych. Nie ma darmowej wersji 1Password, jednak jest ona dostępna na 14-dniowy darmowy okres próbny.

Chociaż 1Password działa na komputerach Mac, iOS, Windows, Android, Linux i Chrome OS, zyskał popularność wśród użytkowników Apple, ponieważ interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny, jeśli jesteś przyzwyczajony do interfejsu Apple.

Jedną z funkcji, której brakuje w 1Password, jest uwierzytelnianie wieloskładnikowe lub biometryczne. Jest to jedna z najczęściej zadawanych funkcji i istnieje duża szansa, że będzie dostępna w przyszłej wersji.

Oferują funkcje udostępniania haseł znajomym, rodzinie i współpracownikom. Możesz nawet zaprosić gości do ograniczonego udostępniania. Z naszego doświadczenia wynika, że funkcje udostępniania haseł nie są tak proste jak LastPass.

Oferują uwierzytelnianie dwuskładnikowe w planach rodzinnych i zaawansowane uwierzytelnianie wieloskładnikowe w planach biznesowych, które zaczyna się od $ 3.99 miesięcznie na użytkownika.

3. Dashlane

Dashlane

Dashlane jest trzecim kandydatem na naszej liście najlepszych aplikacji do zarządzania hasłami. Podobnie jak inne aplikacje na liście, Dashlane jest również dostępny dla wszystkich platform, stacjonarnych i mobilnych.

Jest całkowicie darmowy, z niektórymi funkcjami dostępnymi tylko dla użytkowników premium. Plan premium jest dostępny za $59.99 rocznie i obejmuje nieograniczoną liczbę kopii zapasowych i nieograniczoną liczbę urządzeń.

Dashlane pozwala na generowanie silnych haseł podczas wypełniania formularzy online. Szyfruje i przechowuje hasła oraz automatycznie uzupełnia hasła.

Dashlane umożliwia również udostępnianie haseł znajomym i współpracownikom.

Darmowa wersja Dashlane nie pozwala na synchronizację haseł na wszystkich urządzeniach, hasła dostępu w Internecie lub zapisywanie kopii zapasowych.

Wybór eksperta: która jest najlepsza aplikacja do zarządzania hasłami?

LastPass to najlepsza aplikacja do zarządzania hasłami na rynku. Jest łatwy, bezpieczny i ekonomiczny. Ich darmowa wersja jest bardzo potężna, a wersja płatna jest bardzo godna polecenia.

Używamy LastPass do zarządzania hasłami i udostępniania w naszej firmie.

Jeśli prowadzisz firmę online, docenisz solidne funkcje bezpieczeństwa LastPass. Możesz zablokować go dla krajów, ustawić uwierzytelnianie dwuetapowe, bezpiecznie udostępnić hasło zespołom i nie tylko.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się efektywniej i bezpieczniej zarządzać hasłami. Ponieważ hasła właściciela Witryny są najważniejszą ochroną bezpieczeństwa przed hakerami, nie powinno być kompromisu w używaniu unikalnych i silnych haseł dla każdego konta.

Jeśli prowadzisz witrynę WordPress dla wielu użytkowników, możesz wymusić silne hasła w swojej witrynie, a nawet zresetować hasła dla wszystkich użytkowników. Możesz również ograniczyć liczbę prób logowania, które użytkownik może wykonać.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać więcej samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…