Czy chcesz dodać spację lub wcięcie akapitów w WordPress? Podczas gdy większość tekstu jest wyrównana do lewej, w niektórych przypadkach możesz chcieć wciąć akapit, aby poprawić typografię i lepsze wrażenia z czytania. W tym artykule pokażemy, jak łatwo wbić akapity w WordPress.

How to indent paragraphs in WordPress

Metoda 1: używanie przycisków wcięcia tekstu w edytorze wizualnym

Domyślnie większość motywów WordPress wyświetli akapity uzasadnione w lewo lub w prawo dla języków od prawej do lewej.

Jeśli chcesz wcięcie akapitu, możesz to zrobić ręcznie, klikając przycisk Zwiększ wcięcie w edytorze wizualnym. Spowoduje to dodanie odstępów po lewej stronie akapitu.

Increase indent and decrease indent buttons in WordPress editor

Jeśli chcesz wciąć więcej niż jeden akapit, musisz wybrać te akapity, a następnie kliknąć Zwiększ wcięcie przycisk.

Możesz kliknąć Dodaj wcięcie wiele razy, aby zwiększyć odstępy. Na przykład, jeśli klikniesz go dwa razy, to podwoi odstępy między wcięciami.

Możesz również zmniejszyć odstępy, klikając przycisk Zmniejsz wcięcie.

Metoda 2: Wcięcie Akapitu Ręcznie Za Pomocą Edytora Tekstu

Używanie przycisków tekstowych wcięć w edytorze wizualnym jest najprostszym sposobem na wcięcie akapitów w WordPress. Nie pozwala to jednak na kontrolowanie ilości odstępów, które chcesz dodać.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą przełączyć się na edytor tekstu i ręcznie dodawać odstępy. Wszystko, co musisz zrobić, to owinąć tekst wokół znaczników akapitowych < p > I </p>, a następnie dodać inline CSS do tekstu akapitu w ten sposób:

< p style="padding-left:25px;">Twój tekst akapitu idzie tutaj...< / p>

Manually indent paragraphs using inline CSS

Ta metoda pozwala kontrolować odstępy, których chcesz użyć jako wcięcie. Ta metoda działa najlepiej, jeśli nie musisz tak często wcinać akapitów. Jeśli jednak często wcinasz akapity, nie jest to idealne rozwiązanie.

Metoda 3: Wcięcie tylko pierwszego wiersza akapitu

Strony internetowe nie używają tradycyjnych odstępów między akapitami używanych przez edytory tekstu lub skład, które tylko wciskają pierwszy wiersz akapitu.

Nawet w WordPress, po wcięciu akapitu odstępy są dodawane do całego akapitu.

All lines get affected in indent paragraph

Niektóre strony internetowe, takie jak wiadomości, witryny czasopism lub czasopisma literackie, mogą chcieć dodać bardziej tradycyjne odstępy między akapitami. W takim przypadku będziesz musiał dodać niestandardowy CSS do swojego motywu.

Najpierw musisz odwiedzić Wygląd ” Dostosuj aby uruchomić WordPress theme customizer. Teraz kliknij kartę “dodatkowy CSS”.

Adding custom CSS in WordPress

Spowoduje to wyświetlenie pola tekstowego w lewym okienku, w którym możesz dodać własny CSS. Musisz dodać ten kod CSS w polu.

p. custom-indent { 
text-indent: 60px;
} 

Ten kod CSS po prostu mówi przeglądarkom, że jeśli akapit ma .Klasa custom-indent, a następnie dodaj 60px jako text-indent.

Możesz teraz edytować post w WordPress i przełączyć się na edytor tekstu. Następnie zawiń akapit w <p class=”custom-indent”> i < /p> tagi takie jak ten:

< p class="custom-indent">tekst akapitu idzie tutaj...< / p>

Po zakończeniu możesz wyświetlić podgląd swojego postu, a zobaczysz, że tylko pierwsza linia akapitu ma odstępy przed nim.

Indent only the first line of a paragraph in WordPress

Ta metoda będzie działać starannie, jeśli chcesz tylko wciąć kilka akapitów. Jeśli jednak chcesz dodać ten styl do wszystkich akapitów w swojej witrynie, wystarczy zmienić Niestandardowy CSS w ten sposób:

artykuł p { 
text-indent: 60px;
} 

Ta reguła CSS automatycznie wciśnie pierwszą linię wszystkich akapitów wewnątrz postu lub strony WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak wbić akapity w WordPress. Możesz również zobaczyć nasze wskazówki dotyczące opanowania edytora wizualnego WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…