Czy chcesz zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac? Instalacja WordPress na komputerze pozwala wypróbować WordPress przed rozpoczęciem bloga. W tym artykule pokażemy, jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP.

Installing WordPress locally on Mac using MAMP

Tip: Nie używasz Maca? Mamy również tutorial, Jak zainstalować WordPress lokalnie w systemie Windows.

Jak zainstalować MAMP na komputerze Mac

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odwiedzić stronę MAMP i pobrać MAMP. Po zakończeniu pobierania należy otworzyć pobrany plik i przeciągnąć plik obrazu w nim do folderu Aplikacje. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Mamp Installer

Po instalacji możesz śmiało uruchomić MAMP z Aplikacje ” MAMP na twoim komputerze.

Uwaga: MAMP instaluje również MAMP Pro (wersja płatna), więc pamiętaj, aby kliknąć na odpowiedni.

Zanim zaczniesz, zalecamy skonfigurowanie kilku ustawień, aby poprawić jakość MAMP. Możesz to zrobić, uruchamiając Menu Preferencje, a następnie przełączając się na kartę Porty.

Change Apache ports

Wprowadź port 80 dla Apache, a następnie kliknij przycisk OK.

Ustawienie Apache ‘ a na port 80 pozwoli na dostęp do lokalnych witryn z http://localhost zamiast http://localhost:8888. Oznacza to jednak również, że za każdym razem, gdy uruchamiasz serwery MAMP, będziesz musiał podać hasło administratora swojego komputera.

Następnym krokiem jest ustawienie folderu głównego dokumentu. Będzie to folder, w którym będziesz tworzyć i przechowywać swoje strony internetowe. Domyślnie MAMP używa/Applications/MAMP/ htdocs / folder, ale możesz to zmienić na bardziej dostępne miejsce.

W oknie dialogowym Preferencje kliknij kartę serwer WWW, a następnie wybierz folder, w którym chcesz przechowywać swoje witryny. Najlepiej, aby każda witryna była przechowywana w nowym folderze w folderze Dokumenty.

Select document root folder

Możesz nazwać ten folder, co chcesz. Na przykład htdocs, mywebsites, wpdev itp. Ze względu na ten artykuł nazwiemy to wszystkimzwierzęta internetowe.

Kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Instalacja WordPress na komputerze Mac

Teraz, gdy skonfigurowałeś MAMP, chodźmy do przodu i zainstaluj WordPress na swoim komputerze Mac.

Najpierw musisz odwiedzić WordPress.org strona do pobrania kopii WordPress. Po pobraniu pliku należy go rozpakować.

Następnie skopiuj folder wordpress i wklej go do folderu głównego dokumentu MAMP. Możesz zmienić nazwę tego folderu na dowolną nazwę (na przykład: mysite, wpbeginner itp.).

WordPress potrzebuje bazy danych do przechowywania wszystkich danych witryny, więc musisz utworzyć bazę danych przed zainstalowaniem WordPressa. Nie martw się, to nie takie trudne, jak się wydaje.

Wystarczy kliknąć na Otwórz Stronę Startową przycisk w oknie aplikacji MAMP. Otworzy się nowe okno przeglądarki, w którym musisz kliknąć Narzędzia ” phpMyAdmin z górnego paska menu.

Open phpMyAdmin in MAMP

phpMyAdmin to aplikacja internetowa służąca do zarządzania bazami danych MySQL. W phpMyAdmin, musisz kliknąć na bazy danych, a następnie utworzyć nową bazę danych.

Możesz nazwać tę bazę danych, co tylko chcesz, ale zapisz ją, ponieważ będziesz potrzebował nazwy bazy danych w następnym kroku. W tym samouczku nazwiemy go test_db.

Create database to install WordPress

Teraz, gdy utworzyłeś bazę danych, nadszedł czas, aby zainstalować WordPress.

Przejdź do http://localhost/mysite w nowej karcie przeglądarki. Jeśli zmienisz nazwę folderu wordpress na coś innego, użyj tej nazwy tutaj.

Zobaczysz teraz pierwszy krok kreatora instalacji WordPress z prośbą o wybranie języka.

Select WordPress language

Wybierz język, który chcesz zainstalować WordPress, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj.

Na następnym ekranie WordPress poinformuje Cię o informacjach potrzebnych do zakończenia instalacji. Kliknij przycisk “Chodźmy”, aby przejść do przodu.

Następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie informacji o bazie danych WordPress. Znasz już Nazwę bazy danych z poprzedniego kroku. W przypadku nazwy użytkownika i hasła należy użyć korzeń. W przypadku hosta bazy danych należy użyć localhost.

Enter your database information

Po zakończeniu kliknij przycisk Wyślij, aby kontynuować.

WordPress połączy się teraz z Twoją bazą danych i utworzy dla ciebie plik konfiguracyjny. Następnie pokaże Ci komunikat o sukcesie. Kliknij przycisk “uruchom instalację”, aby kontynuować.

Na następnym ekranie WordPress poprosi Cię o podanie informacji o swojej stronie internetowej, wybranie nazwy użytkownika i hasła oraz podanie adresu e-mail. Śmiało i wypełnij formularz, a następnie kliknij przycisk Zainstaluj WordPress.

WordPress installation

WordPress uruchomi teraz instalację, a po jej zakończeniu zobaczysz komunikat o sukcesie.

Installation finished

Możesz teraz zalogować się do witryny WordPress zainstalowanej lokalnie na komputerze Mac.

WordPress dashboard

Wypróbowanie WordPress lokalnie na komputerze Mac

Celem lokalnej instalacji jest pomoc w przetestowaniu WordPressa lub stworzeniu strony internetowej na komputerze. Oto kilka rzeczy, które chcesz spróbować.

  • Znalezienie idealnych motywów WordPress i wypróbowanie ich.
  • Przetestuj niezbędne wtyczki WordPress lokalnie.
  • Naucz się programowania WordPress, tworząc własne wtyczki i motywy.

Przeniesienie lokalnej instalacji WordPress do witryny Live

Gdy już zagrasz lokalnie z WordPressem, będziesz chciał przenieść go do Witryny na żywo. Tylko w ten sposób inni będą mogli zobaczyć Twoją stronę.

Aby to zrobić, potrzebujesz nazwy domeny i konta hostingowego. Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie, a hosting to miejsce, w którym przechowywane są pliki Twojej witryny.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym partnerem hostingowym WordPress.

Na szczęście oferują użytkownikom WPBeginner zniżki na hosting i bezpłatną nazwę domeny. Zasadniczo możesz zacząć za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Po zakupie hostingu zapoznaj się z naszym artykułem o tym, jak zrobić stronę internetową, aby zainstalować WordPress.

Jeśli zbudowałeś kompletną witrynę już na swoim lokalnym hoście, możesz iść do przodu i postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, jak przenieść WordPress z lokalnego serwera na witrynę na żywo.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP. Możesz także zobaczyć rodzaje stron internetowych, które możesz utworzyć za pomocą WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…