Jak ograniczyć autorów do własnych postów

Chcesz ograniczyć autorów do edycji własnych postów w WordPress?

Jeśli prowadzisz witrynę dla wielu autorów lub zezwalasz na posty gości, dobrym pomysłem jest ograniczenie współpracowników do wyświetlania tylko własnych postów na blogu na pulpicie nawigacyjnym i uniemożliwienie im przeglądania postów innych autorów przed ich opublikowaniem.

W tym artykule pokażemy, jak ograniczyć autorów do przeglądania i zarządzania tylko własnymi postami na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

How to Limit Authors to Their Own Posts

Po co ograniczać autorów do własnych postów?

Domyślnie witryna WordPress wyświetli wszystkie posty i strony wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich roli użytkownika w obszarze administracyjnym. Niezależnie od tego, czy jesteś autorem, redaktorem, współpracownikiem czy administratorem, możesz przeglądać wszystkie artykuły.

Zwykle nie stanowi to problemu, jeśli autorzy są częścią twojej firmy lub zespołu.

Jednak ograniczenie ludzi do oglądania własnych postów jest przydatne w niektórych sytuacjach. Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę z wieloma autorami, przydatne może być powstrzymanie autorów przed przeglądaniem artykułów innych autorów.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak możesz ograniczyć autorów do wyświetlania własnych postów w panelu administracyjnym WordPress.

Ogranicz autorów do własnych postów za pomocą wtyczki

Korzystając z wtyczki WordPress, możesz łatwo pozwolić autorom zobaczyć tylko własne posty bez edycji kodu.

W tym samouczku będziemy używać wtyczki PublishPress Permissions. Jest to darmowa wtyczka, która pozwala zarządzać uprawnieniami WordPress i działa po wyjęciu z pudełka, aby ograniczyć pisarzy do własnych artykułów.

Istnieje również wersja premium dostępna w pakiecie PublishPress Pro, która oferuje Więcej ustawień uprawnień, takich jak dostęp do biblioteki multimediów. Możesz jednak zacząć od darmowej wersji.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę PublishPress Permissions. Aby uzyskać więcej informacji, możesz skorzystać z naszego przewodnika na temat instalacji wtyczki WordPress.

Gdy wtyczka jest aktywna, automatycznie wyświetla posty tylko ich autorom.

Na przykład, jeśli jesteś zalogowany jako administrator i przejdź do Posty ” Wszystkie Posty z Pulpitu nawigacyjnego zobaczysz wszystkie posty.

Posts before activating the plugin

Jeśli jednak zalogujesz się do obszaru administracyjnego WordPress z konta autora, zauważysz, że widoczne będą tylko posty utworzone przez autora.

Posts by only the author

A co, jeśli chcesz, aby Twoi redaktorzy mieli dostęp do wszystkich postów, aby mogli je przejrzeć? Zobaczmy, jak możesz to zrobić.

Jak umożliwić redaktorom przeglądanie wszystkich postów

Problem z użyciem powyższej metody polega na tym, że pozwala tylko administratorom przeglądać wszystkie posty.

Wiele witryn WordPress ma redaktorów odpowiedzialnych za korektę artykułów przesłanych przez innych autorów i współautorów gości. Korzystanie z tej wtyczki ograniczy edytorów tylko do własnych postów.

Możesz jednak zezwolić redaktorom na przeglądanie treści różnych autorów za pomocą wtyczki, takiej jak wtyczka PublishPress Capabilities lub dodawanie kodu do plików motywów witryny. Pokażemy Ci obie metody.

Korzystanie Z Funkcji PublishPress Plugin

PublishPress Capabilities to kolejna wtyczka stworzona przez PublishPress. Ze względu na ten samouczek, będziemy używać darmowej wersji. Istnieje również wersja pro, którą możesz uzyskać, gdy subskrybujesz konto PublishPress Pro.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę PublishPress Capabilities w swojej witrynie WordPress. Możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywowaniu wtyczki kliknij “możliwości” w menu administratora WordPress. Spowoduje to otwarcie strony “możliwości roli”, na której można zmienić uprawnienia dla różnych ról użytkownika.

Następnie wybierz rolę użytkownika, którą chcesz edytować z rozwijanego menu w lewym górnym rogu.

Select user role capabilities

Po wybraniu roli “edytora” musisz upewnić się, że pole wyboru “Edytuj innych” jest włączone w Ustawieniach możliwości edycji.

Pozwoli to edytorom edytować inne posty.

Enable Edit others Checkbox

Następnie przewiń w dół do sekcji dodatkowe możliwości i upewnij się, że pole wyboru “lista innych postów” jest włączone.

W ten sposób każdy z rolą redaktora będzie mógł zobaczyć posty innych autorów.

Enable list others posts checkbox

Teraz zapisz swoje ustawienia i wyświetl sekcję postów na swojej stronie, logując się jako redaktor. Jeśli możesz przeglądać i edytować posty innych autorów, oznacza to, że poprawnie skonfigurowałeś ustawienia.

Dodawanie niestandardowego kodu do motywu

Innym sposobem na umożliwienie redaktorom przeglądania wszystkich postów jest dodanie niestandardowego kodu do plików motywów. Jednak nie zalecamy tej metody dla początkujących, ponieważ wymaga edycji kodu.

Na początek możesz dodać ten kod do funkcji motywu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

function posts_for_current_author ($query) {
	global $pagenow;

	if ('edit.php' != $pagenow//!$query->is_admin )
	    return $ query;

	jeśli( !current_user_can ('edit_others_posts')) {
		global $user_ID;
		$query- > set ('author', $user_ID );
	}
	return $ query;
}
add_filter ('pre_get_posts', 'posts_for_current_author');

Ten kod pozwala każdemu użytkownikowi z możliwością edycji postów innych, aby wyświetlić wszystkie posty. Oznacza to, że redaktorzy i administratorzy będą mogli zobaczyć wszystkie posty. Użytkownicy z innymi rolami, takimi jak współpracownicy lub autorzy, zobaczą tylko własne posty.

Jeśli używasz niestandardowych ról użytkowników w swojej witrynie, musisz pamiętać, że użytkownicy, którzy mogą edytować posty dodane przez innych użytkowników, będą również mogli zobaczyć je na liście na pulpicie nawigacyjnym.

Bonus: Ogranicz autorów do przeglądania określonych postów lub stron

Możesz także ograniczyć autorów, redaktorów, współpracowników i inne role użytkowników, aby wyświetlać, edytować i usuwać niektóre posty i strony na blogu.

Korzystając z wtyczki PublishPress Permissions, możesz łatwo zdecydować, które konkretne posty i strony ludzie mogą wyświetlać na pulpicie nawigacyjnym Twojej witryny.

Aby uruchomić, zainstaluj i aktywuj wtyczkę PublishPress Permissions na swojej stronie internetowej. Możesz zapoznać się z naszym samouczkiem na temat instalacji wtyczki WordPress.

Załóżmy, że chcesz, aby konkretny artykuł był edytowany tylko przez redaktora witryny i nikogo innego.

Aby to zrobić, możesz edytować ten post. Gdy znajdziesz się w edytorze bloków WordPress, po prostu przewiń w dół do pola meta “uprawnienia: Edytuj ten Post”.

Następnie musisz kliknąć menu rozwijane dla wszystkich innych ról użytkownika i wybrać opcję “zablokowane”. Domyślnie uprawnienie zostanie ustawione na ‘default: Yes’, gdzie każdy może edytować post.

Następnie upewnij się, że pozostawiłeś ustawienie edytora do opcji “Enabled” lub “default: Yes”. Po ustawieniu uprawnień upewnij się, że zaktualizowałeś swój post na blogu.

Change permission to view and edit specific posts

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak ograniczyć autorów do własnych postów w obszarze administracyjnym WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym samouczkiem na temat wyboru najlepszej platformy blogowej lub z naszym eksperckim porównaniem najlepszych usług e-mail marketingowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak stworzyć katalog stron w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest katalog stron www?Metoda 1: Tworzenie katalogu WordPress…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…