W artykule:
Jeśli kiedykolwiek próbowałeś osadzać Plik Flash Shockwave na swoim blogu WordPress, wiesz, że może być niechlujny. Poza tym, jeśli hostujesz swojego bloga na WordPress.com wtedy nie będziesz w stanie przesłać Flasha ze względów bezpieczeństwa. Jeśli jednak masz konto hostingowe ,istnieje kilka sposobów na przesyłanie.pliki swf do postów na blogu WordPress. Pierwszy sposób polega na użyciu wtyczki. Ten sposób jest preferowany, jeśli nie jesteś dobry w kodzie. Inny sposób wymaga znajomości podstawowego html. W tym artykule omówimy, jak osadzić SWF w postach WordPress z wtyczką i bez wtyczki.
Metoda Wtyczki
Po pierwsze, musisz pobrać i zainstalować Easy Flash Embed dla WordPress. Ta wtyczka jest tak prosta, że żadne ustawienia nie są nawet dodawane do menu administratora. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć shortcode podczas tworzenia postów w ten sposób:
[swf src="https://www.example.com/my-flash-file.swf / width=300 height = 100 /
Wystarczy wymienić src atrybut z linkiem do pliku flash i dostosować wysokość oraz szerokość odpowiednio.
Pobierz wtyczkę Easy Flash Embed.
Metoda Kodowania
Dla tych z Was, którzy chcieliby mieć większą kontrolę nad kodem, pokażemy teraz, jak osadzać pliki flash bezpośrednio w postach, stronach, a nawet motywach WordPress. Chociaż ludzie wymyślili wiele metod, aby to zrobić przez lata najprostszym i najbardziej zgodnym ze standardami sposobem jest użycie < object> element.
Końcowy kod wygląda następująco:
< object id = "flashcontent" classid= "clsid: D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" / width = "550px" / height = "400px"> < param name=" movie "value =" mymovie .swf" / > <!-- [jeśli !IE]>-- > < object type= "application / x-shockwave-flash" data= " mymovie.swf" / width = "550px" / height = "400px"> <!--<![endif]--> <p> Zawartość zapasowa lub "alternatywna" znajduje się tutaj. Ta zawartość będzie widoczna tylko wtedy, gdy plik SWF nie zostanie załadowany. < / p> <!-- [jeśli !IE]>-- > < / object> <!--<![endif]--> < / object>
Zauważ, że używasz 2 < object> elementy. Zewnętrzny element jest skierowany na przeglądarkę Internet Explorer, podczas gdy wewnętrzny element jest przeznaczony dla wszystkich innych przeglądarek. W razie potrzeby możesz zmienić tekst zapasowy. Możesz również dodać dodatkowe < param> opcje takie jak wmode lub allowScriptAccess.
P. S. zawsze powinieneś używać wmode=transparent, więc twój embed nie nadpisuje istniejącej zawartości, takiej jak pływający pasek. Sprawdź nasz artykuł o tym, jak zapobiec nadpisywaniu treści przez Youtube oEmbed.