Administrator WordPress jest dość prosty w użyciu bez względu na to, gdzie mieszkasz na świecie, ponieważ został przetłumaczony na wiele różnych języków. Najtrudniejszą częścią jest wiedza, gdzie pobrać przetłumaczoną kopię.

Podczas gdy WordPress można pobrać domyślnie w języku angielskim, WordPress.org strona pobierania nie zawiera żadnych oczywistych wskazówek, jak pobrać i skonfigurować WordPress w dowolnym języku.

Nie martw się. Dzisiaj pokażę Ci, jak pobrać WordPress i skonfigurować go w innym języku dla nowszych i starszych wersji. Pokażę Ci również, jak to zrobić ręcznie.

Nie zapomnij: jeśli napotkasz problemy po drodze, nasz zespół wsparcia ekspertów jest dostępny 24/7/365, aby pomóc ci za darmo, nawet jeśli nie jesteś jeszcze członkiem.  

Pobierz kopię WordPress

Po pobraniu kopii WordPress dostępne są dwie opcje wyboru preferowanego języka dla panelu administracyjnego. Możesz pobrać kopię, zainstalować ją, a następnie wybrać język w ustawieniach lub możesz pobrać przetłumaczoną kopię od razu.

Przetłumacz WordPress po zainstalowaniu go

Odwiedź WordPress.org Strona główna i kliknij na Pobierz dół ku górze.

Click the Download button to get started.
Kliknij przycisk Pobierz, aby rozpocząć.

Następnie kliknij Pobierz WordPress przycisk do pliku ZIP lub kliknij Pobierz .smoła.gz link do wersji skompresowanej GZIP. Zapisz plik na komputerze, a następnie zainstaluj WordPress.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, sprawdź przewodnik po najlepszych sposobach instalacji WordPress.

Po zakończeniu przejdź do pulpitu administratora, a następnie kliknij Ustawienia > Ogólne. Następnie przewiń na dół strony i znajdź Język Strony rozwijane pudełko. Wybierz język, którego chcesz użyć dla zaplecza WordPress, a następnie kliknij Zapisz Zmiany guzik.

WordPress General Settings page
Wybierz język, który chcesz, a następnie zapisz zmiany.

W przypadku sieci wielostanowiskowych przejdź do pulpitu administratora super i kliknij Ustawienia > Ustawienia Sieciowe. Znajdź Domyślny Język rozwijane pole i wybierz język, którego chcesz użyć, a następnie kliknij Zapisz Zmiany na dole.

Multisite Network Settings Page
W przypadku wielu stron możesz wybrać język w ustawieniach sieci.

W tym momencie plik tłumaczenia jest instalowany w Twojej witrynie. Panel administracyjny WordPress powinien być teraz wyświetlany w wybranym języku.

Pobierz WordPress Przetłumaczone

Oprócz wyboru języka dla zaplecza WordPress za pomocą ustawień, możesz również pobrać przetłumaczoną kopię WordPress. Odwiedź

Aby to zrobić, zacznij od odwiedzenia WordPress.org Strona główna i w pasku adresu Dodaj kod języka i kropkę zaraz po https://. Możesz znaleźć kod języka, którego potrzebujesz, odwiedzając stronę tłumaczenia WordPress.

Znajdź język, którego chcesz użyć na liście. Kod języka, którego potrzebujesz, znajduje się na trzeciej liście.

Translating WordPress site
Kod języka dla tłumaczenia WordPress jest wymieniony jako trzeci dla każdego języka.

Na przykład kod języka Afar to aa. Oznacza to, że można wprowadzić go do paska adresu, więc adres URL wygląda tak: https://aa.wordpress.org.

Następnie naciśnij Enter lub Return na klawiaturze, aby odwiedzić przetłumaczone WordPress.org Strona główna.

Należy pamiętać, że nie każdy język ma pełne tłumaczenie. Zielona linia na dole każdego z wymienionych języków pokazuje, ile zostało przetłumaczone.

Jeśli zielony pasek biegnie przez całą długość pola wyświetlającego szczegóły dla danego języka, a także ma zieloną ramkę, tłumaczenie jest kompletne. Jeśli linia dociera tylko do części pola, tłumaczenie nie jest w pełni ukończone.

Po dotarciu do przetłumaczonej strony głównej WordPress, przewiń w dół do Pobierz sekcji i kliknij na Pobierz WordPress przycisk, aby zapisać plik ZIP na komputerze.

Alternatywnie możesz kliknąć Pobierz .smoła.gz link do zapisania skompresowanej kopii GZIP.

The WordPress.org website translated in Canadian English.
Pobierz przetłumaczoną kopię WordPress.

Zainstaluj WordPress i powinieneś zobaczyć tekst na pulpicie Administratora został przetłumaczony. Aby uzyskać szczegółowe informacje, sprawdź przewodnik po najlepszych sposobach instalacji WordPress.

Ręczny Wybór Języka

Jeśli napotkasz problem z automatyczną instalacją międzynarodowej wersji WordPress lub zainstalowałeś świeżą witrynę WordPress w swoim języku i nie zadziałała, możesz wybrać trasę ręczną.

Zacznij od przejścia na stronę tłumaczenia projektów WordPress i wybrania wersji. Zaleca się wybranie najnowszej dostępnej wersji, która jest najbezpieczniejsza.

Następnie wybierz z listy język, który chcesz zainstalować.

List of WordPress translations
Wybierz język z listy.

Przewiń do dołu następnej strony i kliknij rozwijane pole, które wyświetla Portable Object Message Catalog (.po/.pot) i wybierz Katalog komunikatów obiektów maszynowych (. mo) zamiast tego.

Następnie kliknij Eksport link po lewej stronie i zapisz plik na komputerze.

Translation file drop down box
Wyeksportuj plik katalogu wiadomości obiektu Maszyny.

Ostatnim krokiem jest utworzenie nowego folderu na serwerze i przesłanie do niego tego pliku. Można to zrobić przez SSH, FTP lub za pośrednictwem panelu sterowania, takiego jak cPanel.

W / wp-content/ katalogu, utwórz nowy folder i zmień jego nazwę na języki. Prześlij swój zapisany plik. mo do nowego / wp-content / języki/ folder.

Możesz teraz uzyskać dostęp do pulpitu administratora WordPress i wybrać język zainstalowany w Ustawieniach WordPress, jak opisano wcześniej.

Po zakończeniu panel administracyjny powinien być w zainstalowanym języku.

Może być ważne, aby pamiętać, że jeśli podczas tego procesu popełniłeś błąd lub język, który chcesz wyświetlić, nie został wybrany, używany jest domyślny angielski w USA.

Starsze wersje WordPressa

W przypadku wersji WordPress 3.9.2 i poniżej, musisz edytować swój wp-config.php plik w celu wybrania innego języka dla panelu administracyjnego.

Możesz pobrać wp-config.php plik i edytować go za pomocą edytora kodu, lub można edytować go bezpośrednio na serwerze przez SSH, cPanel lub niektórych programów FTP, takich jak FileZilla.

Po otwarciu pliku do edycji znajdź następującą linię:

Ładowanie gist / d6c7148e09c214869a525de4a5a13691

W ostatnim zestawie cytatów Dodaj kod języka, który chcesz, jak wspomniano wcześniej. Jest wymieniony na trzecim miejscu dla każdego języka na stronie tłumaczenia WordPress Locales.

Na przykład, jeśli chcesz, aby panel administracyjny był wyświetlany w języku kolumbijskim, powyższa linia powinna zostać zmieniona na następującą:

Ładowanie gist/002d9849b9c65ecb3847d8a93ff7b177

Podobnie, jeśli chcesz wyświetlić Arabski na pulpicie administratora, Zmień powyższą linię na tę:

Ładowanie gist / bf21ae02c2769997ca363cf77fbdc841

Po zakończeniu edycji pliku zapisz go, a jeśli pobrałeś kopię, prześlij ją z powrotem na serwer, zastępując oryginalną kopię.

Możesz teraz wrócić do pulpitu administratora i powinieneś zobaczyć, że wybrany język jest wyświetlany.

Wrapping Up

Może być trudno wiedzieć, jak uzyskać panel administracyjny WordPress, aby wyświetlić tekst w Twoim języku, ponieważ nie jest to szczególnie oczywiste. Teraz wiesz, jak to zrobić, nawet jeśli napotkasz błąd po drodze lub masz zainstalowaną starszą wersję WordPress.

Możesz również sprawdzić instalowanie WordPress w swoim języku strona w WordPress Codex.

Czy udało Ci się z powodzeniem skonfigurować międzynarodową wersję WordPressa? Jakich narzędzi używasz do tłumaczenia treści w WordPress? Jakiego języka używasz na pulpicie administratora? Zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…